Προς το περιεχόμενο

Πιο φθηνό iPod Touch με 16GB, χωρίς πίσω κάμερα και τιμή $229


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα έχω να πώ.. Από την στιγμή που έβηγε ο Jobs η Apple πήρε την κάτω βόλτα... Γιατί άραγε??? γιατί από τοτε και μετά δεν έβγαλε κανένα προϊόν Ipod, Ipad η Iphone  που να είναι ΤΕΛΕΙΟ και να έχει την ίδια επιτυχία με τα προηγούμενα...
O Jobs ήταν τελειομανής, οι σημερινοί ιδιοκτήτες νοιαζονται μόνο για το χρήμα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ανακυκλωνει συνεχως δυο τρεις βασικες συσκευες με το ιδιο ντηζαιν κ παρομοια χαρακτηριστικα προσθετοντας η αφαιρωντας features παρουσιαζοντας τα ως νεες συσκευες 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε(mpicoz)με το συμπαθειο κιολας,τοσο πολυ σου αρεσει η apple??γιατι δεν πας να δουλεψεις εκει κ να βοηθησεις την κατασταση...230€ για τοο σκατο...για ονομα...Πλακα κανω....!)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως γιατι τα κινητα εχουν ακτινοβολια, και το ιφον τη μεγαλυτερη ακτινοβολια απο ολα τα κινητα? Λεω μηπως

Δεν εχεις ακουσει για το airplane mode??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε(mpicoz)με το συμπαθειο κιολας,τοσο πολυ σου αρεσει η apple??γιατι δεν πας να δουλεψεις εκει κ να βοηθησεις την κατασταση...230€ για τοο σκατο...για ονομα...Πλακα κανω....!)

Το μόνο προϊόν apple που έχω είναι ένα iPod classic FYI

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

μηπως γιατι τα κινητα εχουν ακτινοβολια, και το ιφον τη μεγαλυτερη ακτινοβολια απο ολα τα κινητα? Λεω μηπως

Δεν εχεις ακουσει για το airplane mode??
Οπότε απλά σταματώ να έχω τηλέφωνο. Υπάρχουν άνθρωποι με διαφορετικές ανάγκες. Άλλοι θέλουν διαφορετικές συσκευές άλλοι όλα σε ένα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις ακουσει για το airplane mode??

Δηλαδή αν θέλω να χρησιμοποιήσω οποιαδήποτε άλλη λειτουργία για ώρα και δεν θέλω να δέχομαι την ακτινοβολία θα πρέπει να βάζω το κινητό σε Airplane mode? Εκτός αυτού ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι σε τέτοια περίπτωση χάνω όλα τα τηλέφωνα και τα SMS. Δεν είναι καλύτερα να έχω ένα απλό τηλέφωνο το οποίο θα το χρησιμοποιώ όταν το θέλω και να έχω για το σπίτι ή για όποια άλλη χρήση μια τέτοια συσκευή; Είναι θέμα αναγκών του καθενός. Αν τον εξυπηρετεί θα το πάρει, αλλιώς όχι... Και σε καμία περίπτωση δεν είναι ακριβό σε αυτή την τιμή για ότι προσφέρει... Και 100 ευρώ να είχε, επειδή είναι Apple ακριβό θα το λέγατε...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχετε δει τι κανει μια ταμπλετα 7" android ??? nexus πχ"??? στα 200ε??

 

 

o 10χρονος γιος μου λεει  " δεν γυριζω στο ipod ποτε" ...

 

 

απο μικρο και απο τρελο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν θέλω να χρησιμοποιήσω οποιαδήποτε άλλη λειτουργία για ώρα και δεν θέλω να δέχομαι την ακτινοβολία θα πρέπει να βάζω το κινητό σε Airplane mode? Εκτός αυτού ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι σε τέτοια περίπτωση χάνω όλα τα τηλέφωνα και τα SMS. Δεν είναι καλύτερα να έχω ένα απλό τηλέφωνο το οποίο θα το χρησιμοποιώ όταν το θέλω και να έχω για το σπίτι ή για όποια άλλη χρήση μια τέτοια συσκευή; Είναι θέμα αναγκών του καθενός. Αν τον εξυπηρετεί θα το πάρει, αλλιώς όχι... Και σε καμία περίπτωση δεν είναι ακριβό σε αυτή την τιμή για ότι προσφέρει... Και 100 ευρώ να είχε, επειδή είναι Apple ακριβό θα το λέγατε...

 

Σιγουρα υπαρχουν ατομα με διαφορετικες αναγκες..

 

Απλα αυτες τις δυχρηστες λυσεις με πολλαπλες συσκευες τις επιλεγουν λιγοι. Δεν ειναι τυχαια η καθετη πτωση των πωλησεων των ipod.

 

To ipod touch ειναι δημοφιλες σε teeanagers κλπ που δεν μπορουν να παρουν smartphone κλπ.

Δυσκολα θα δεις επαγγελματια να εχει smartphone και ipod touch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα υπαρχουν ατομα με διαφορετικες αναγκες..

 

Απλα αυτες τις δυχρηστες λυσεις με πολλαπλες συσκευες τις επιλεγουν λιγοι. Δεν ειναι τυχαια η καθετη πτωση των πωλησεων των ipod.

 

To ipod touch ειναι δημοφιλες σε teeanagers κλπ που δεν μπορουν να παρουν smartphone κλπ.

Δυσκολα θα δεις επαγγελματια να εχει smartphone και ipod touch.

Μα εκεί στοχεύει το iPod Touch... Καθώς και σε περιπτώσεις που θέλουν απλά μια multimedia εφαρμογή ή ένα mp3 player όπως αθλητές κτλ...

 

εχετε δει τι κανει μια ταμπλετα 7" android ??? nexus πχ"??? στα 200ε??

 

 

o 10χρονος γιος μου λεει  " δεν γυριζω στο ipod ποτε" ...

 

 

απο μικρο και απο τρελο ...

Μιλάμε για 2 εντελώς διαφορετικές συσκευές που αν και μπορεί να κάνουν τα ίδια πράγματα, δεν απευθύνονται στο ίδιο κοινό... Πχ ο αθλητής που θέλει να βγει να τρέξει και απλά να βλέπει την διαδρομή που ακολούθησε μέσω GPS και άλλες πληροφορίες, δεν μπορεί να πάρει το tablet. Που να το βάλει; Στην πλάτη για σάκο; Ενώ το ipod touch ή κάποια άλλη συσκευή σε αυτό το μέγεθος το βάζεις στο μπράτσο και έτοιμος. Επίσης μια τέτοια συσκευή τέτοιου μεγέθους, την βάζεις στην τσέπη και πας όπου θες. Το tablet δεν μπορείς να το κουβαλάς συνέχεια μαζί σου. Και όπως ξαναείπα, απευθύνονται σε διαφορετικά άτομα με διαφορετικές ανάγκες. Σίγουρα τα ipod touch έχουν σημειώσει πολύ μεγάλη πτώση γιατί πολλοί άνθρωποι εξυπηρετούν τις ανάγκες τους με ένα smartphone, αλλά αυτό δεν ισχύει για όλους...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ρε παιδιά, δεν επιβάλλει η apple να το αγοράσετε (εσείς οι "hatters"), αν δε θέλετε έχει και πιο φτηνά. Όλοι γίναν κριτές χωρίς να έχουν προτάσεις. Εξηγήστε: Γιατί η apple πήρε τη κάτω βόλτα; Γιατί ο Cook είναι έτσι...γιατί εκείνο αλλιώς...Αν κάνετε κριτική παρακαλώ να προτείνετε και τους λόγους της "κακής" κριτικής σας....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εκεί στοχεύει το iPod Touch... Καθώς και σε περιπτώσεις που θέλουν απλά μια multimedia εφαρμογή ή ένα mp3 player όπως αθλητές κτλ...

Ο αθλητης αν θελει μονο mp3 player, θα παρει συνηθως κατι μικρο.

Αν ειναι να κουβαλαει κατι μεγαλυτερο(οπως το ipod touch), προτιμαει να κουβαλαει ενα iphone/android, οπου θα μπορει να καταγραψει την διαδρομη που ακολουθησε, να δει με τι ταχυτητα ετρεξε, να παρει ενα τηλεφωνο αν χρειαστει, να ελεγξει τους χαρτες , να ακολουθησει/ακουσει ποδηλατικες οδηγιες, να ακουσει live ενα podcast, να ακουσει καποιο live streaming music service κλπ.

 

Τα παραπανω δεν μπορει να τα κανει με το ipod touch, για αυτο θα δεις πολλους περισσοτερους να τρεχουν με smartphone απο οτι με ipod touch.

 

 

Μιλάμε για 2 εντελώς διαφορετικές συσκευές που αν και μπορεί να κάνουν τα ίδια πράγματα, δεν απευθύνονται στο ίδιο κοινό... Πχ ο αθλητής που θέλει να βγει να τρέξει και απλά να βλέπει την διαδρομή που ακολούθησε μέσω GPS και άλλες πληροφορίες, δεν μπορεί να πάρει το tablet. Που να το βάλει; Στην πλάτη για σάκο; Ενώ το ipod touch ή κάποια άλλη συσκευή σε αυτό το μέγεθος το βάζεις στο μπράτσο και έτοιμος. Επίσης μια τέτοια συσκευή τέτοιου μεγέθους, την βάζεις στην τσέπη και πας όπου θες...

 

Μπερδεμενα τα εχεις.

Δεν εχει gps το ipod touch και ο αθλητης δεν μπορει να δει την διαδρομη που ακολουθησε.

Με smartphone μπορει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης του ipod Και των mp3 player σήμερα. Γιατί να έχεις δεύτερη συσκευή όταν τα κινητά έχουν ακριβώς τις ίδιες λειτουργίες;

 

αλλο ipod touch = 300 ευρω (τωρα πλεον 200), και αλλο ipod touch & δεκτη (που κοστιζει 5 ευρω) = 800 ευρω.

προφανως και οποιος θελει τα προγραμματα, τα παιχνιδια και την εμπειρια του iOS το ipod touch ειναι 'χρυσος'.

και σου μενουν κ 500 ευρω (τωρα πλεον 600) για να παρεις απο 1 κινητο απο καθε λειτουργικο.

 

απλα ειναι κοροϊδια το να υπαρχει iphone οσο υπαρχει ipod touch εκτος κ αν εριχνε την τιμη του στα 450 ευρω.

 

 

οσο για το γιατι να υπαρχουν mp3, υπαρχουν για αυτους που το κινητο το θελουν για κλησεις, και το mp3 για mp3. εξαλλου κανενα κινητο των 800 ευρω δεν θα φτασει σε λειτουργιες ενα premium mp3 των 200 ευρω, οσων αφορα την μουσικη παντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχετε δει τι κανει μια ταμπλετα 7" android ??? nexus πχ"??? στα 200ε??

 

 

o 10χρονος γιος μου λεει  " δεν γυριζω στο ipod ποτε" ...

 

 

απο μικρο και απο τρελο ...

 

Δωσε στον γιο σου ενα ipad 4 και θα σου πει οτι στο nexus δεν θελω να ξαναβαλω τα δαχτυλα μου.... Ετσι ειναι αυτα και η ανιψια μου στην αρχη ολα καλα με το iphone με το που πηρα το tab 2 της sammy δεν ξανα ακουμπησε το iphone μετα που ειδε το ipad4 δεν ηθελε το ταμπ.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλο ipod touch = 300 ευρω (τωρα πλεον 200), και αλλο ipod touch & δεκτη (που κοστιζει 5 ευρω) = 800 ευρω.

προφανως και οποιος θελει τα προγραμματα, τα παιχνιδια και την εμπειρια του iOS το ipod touch ειναι 'χρυσος'.

και σου μενουν κ 500 ευρω (τωρα πλεον 600) για να παρεις απο 1 κινητο απο καθε λειτουργικο.

 

απλα ειναι κοροϊδια το να υπαρχει iphone οσο υπαρχει ipod touch εκτος κ αν εριχνε την τιμη του στα 450 ευρω.

 

 

οσο για το γιατι να υπαρχουν mp3, υπαρχουν για αυτους που το κινητο το θελουν για κινητο, και το mp3 για mp3. 

 

Τουλαχιστον ειναι ελαχιστοι που την πατανε απο την κοροιδια του ipod touch των 250-300€..

Oι περισσοτεροι παιρνουν κατι πιο χρησιμο , πχ smartphone.

 

οσο για το γιατι να υπαρχουν mp3, υπαρχουν για αυτους που το κινητο το θελουν για κλησεις, και το mp3 για mp3.

Και το ipod touch γιατι το παιρνουν συμφωνα με την λογικη σου?? 

Γιατι αν το θελαν για mp3 θα επρεπε να επαιρναν κανα κανονικο, μικροτερο σε μεγεθος mp3 .

Βεβαια ειναι ελαχιστοι πια αυτοι που προτιμουν αυτες τις δυσχρηστες λυσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...