Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλλον μιλάμε για DOA/DAP.

Γιατί αν παρέλθει αυτό το χρονικό παράθυρο δεν εμπλέκεται πουθενά το κατάστημα. Το καλύπτει το επίσημο service της εκάστοτε εταιρείας.

Εκτός βέβαια αν κάνεις το λάθος (ή και εν γνώση σου) και πάρεις μοντέλο που δεν έρχεται καν στην Ευρώπη. Τότε καλύτερα να ψάξεις μόνος σου να βρεις άκρη γιατί είναι μπέρδεμα η υπόθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν η χρηματικη διαφορα δεν ειναι μεγαλη,θα προτεινα ή Media markt ή public αναλογα τι εχεις διπλα σου(γιατι ουτως ή αλλως αν τυχει κατι ολοι θα το στειλουν το κινητο στην αντιπροσωπεια δεν ειναι οτι ο ενας θα στο φτιαξει ο αλλος οχι)και εκτως αν θες κατι συγκεκριμενο απο πχ επεκταση εγγυησης κλπ


Κλασσικο παραδειγμα το καινουργιο Galaxy S7 https://www.skroutz.gr/s/8332719/Samsung-Galaxy-S7-32GB.html

οχι μονο η χρηματικη διαφορα ειναι της ταξης των 20ευρω αλλα αν το αγοραζες και απο τις γνωστες αλυσιδες εδιναν δωρο και το headset αξιας 100ευρω,αρα οι αλυσιδες βγαινανε φθηνοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλώς σας βρήκα! Δεν είμαι σίγουρος ότι γράφω στο σωστό θέμα, αλλά δεν βρήκα κάτι άλλο στα smartphone. Βρήκα αυτό εδώ για το s6: http://www.amazon.de/Samsung-Smartphone-Touch-Display-Speicher-Android/dp/B00TX5O8WE/ref=sr_1_1?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1458423602&sr=1-1&keywords=samsung+galaxy+s6

Έχω διαβάσει πολύ καλά σχόλια για την εξυπηρέτηση από το amazon (και το γερμανικό) και το σκέφτομαι σοβαρά αφού και η τιμή είναι πολύ καλή και τα μεταφορικά λίγα. Έχω δει και τα σκρουτζομάγαζα αλλά εμπιστεύομαι περισσότερο το amazon. Θα ήθελα να ρωτήσω την άποψη σας σχετικά με αυτό το κατάστημα και αν υπάρχουν ζητήματα συμβατότητας, εγγύησης, capital controls κτλ. κι αν οι ημέρες παράδοσης είναι όσες αναφέρονται, Επίσης, αν έχω καταλάβει καλά πρέπει να κοιτάξω αν γράφει sale and shipping by amazon για να γίνεται απ'ευθείας από αυτούς η διαδικασία, αλλιώς γίνεται από τρίτο πωλητή; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλώς σας βρήκα! Δεν είμαι σίγουρος ότι γράφω στο σωστό θέμα, αλλά δεν βρήκα κάτι άλλο στα smartphone. Βρήκα αυτό εδώ για το s6: http://www.amazon.de/Samsung-Smartphone-Touch-Display-Speicher-Android/dp/B00TX5O8WE/ref=sr_1_1?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1458423602&sr=1-1&keywords=samsung+galaxy+s6

Έχω διαβάσει πολύ καλά σχόλια για την εξυπηρέτηση από το amazon (και το γερμανικό) και το σκέφτομαι σοβαρά αφού και η τιμή είναι πολύ καλή και τα μεταφορικά λίγα. Έχω δει και τα σκρουτζομάγαζα αλλά εμπιστεύομαι περισσότερο το amazon. Θα ήθελα να ρωτήσω την άποψη σας σχετικά με αυτό το κατάστημα και αν υπάρχουν ζητήματα συμβατότητας, εγγύησης, capital controls κτλ. κι αν οι ημέρες παράδοσης είναι όσες αναφέρονται, Επίσης, αν έχω καταλάβει καλά πρέπει να κοιτάξω αν γράφει sale and shipping by amazon για να γίνεται απ'ευθείας από αυτούς η διαδικασία, αλλιώς γίνεται από τρίτο πωλητή; Ευχαριστώ.

Καλησπερα. Σου προτεινω να ανοιξεις νεο θεμα για το συγκεκριμενο γιατι ειμαστε οφφτοπικ εδω :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κάποιος που έχει γνώση στο θέμα.....μπορεί να μου πει ποιο είναι το πιο φθηνό και εμπιστω μαγαζί για κινητό από το skroutz?

Εξαρταται τι κινητο θες.

Αν θες κινεζικο κανενα!

Αν θες "Μαρκες" Kaizer εγγυηση τοσα χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα ενα κινιτο απο CitisShop αλλα ουτε φωνη ουτε ακρόαση . τα τηλ τους δεν λειτουργούν στο Face δεν απαντανε το έκλεισαν το μαγαζακι φαίνεται ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Γνωρίζει κανείς γιατί σε ένα samsung κινητό το οποίο βρήκα από το σκρουτζ γράφει μετά απ'το μοντέλο τη λέξη branded;

 

http://www.insomnia.gr/topic/487977-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CE%BF-skroutz/page-99?do=findComment&comment=54616267

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παίδες επειδή διαβάζω διάφορα τα οποία δεν έχουν καμία σχέση με τη πραγματικότητα.
Είναι η δουλειά μου και για αυτό τα ξέρω.
Τα kotsovolos public plaisio κλπ δεν είναι το μαγαζάκι 2χ2 στη γωνιά της γειτονιάς σου. Απασχολούν χιλιάδες προσωπικό και τα στελέχη είναι παραπάνω από ενημερωμένοι για τη δουλειά τους. Μέσα σε αυτούς τους ανθρώπους έχουνε και κάποιους που ασχολούνται με τον ανταγωνισμό. Ξέρουν πολύ καλά ότι το " ίδιο " κινητό το σκουτζομάγαζο το έχει και 200-300 ευρώ πιο κάτω. Επίσης ξέρουν και το γιατί..
Όλα τα προϊόντα χωρίζονται σε διαλογές. Α+, Α, Α-,Β,Β+,C,C- κλπ κλπ.
Ο κάθε έμπορος επιλέγει τι θα φέρει και σε τι τιμή θα πουλήσει...  Ο πελάτης επιλέγει τι θα αγοράσει και σε τι τιμή.!
Αυτά είναι ένα θέμα πολύ μεγάλο το οποίο προσπάθησα να σας πω όσο πιο απλά. Μόνο που δεν είναι καθόλου απλό και για να το εξηγήσω πλήρως θα πρέπει να γράφω 2-3 μέρες.

(Μιλάμε πάντα για επώνυμα και όχι κινέζικα)
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης προσλαμβανουν ζομπι να κανουν προπαγανδα στα Forums με παραμυθια για Β διαλογης λες και μιλαμε για παπουτσια με Defect απο το εργοστασιο που πουλανε στις λαικες.

 

Μεινετε στο να κοροιδευετε κανεναν ανηξερο μπαρμπα ή θεια και να του φορτωνετε τα Overpriced σκουπιδια σας και αφηστε μας εμας να ψωνιζουμε 200€ κατω,να εχουμε πανευρωπαικη εγγυηση και ας τα φαμε σε βενζινες τα 200€ που γλυτωσαμε,χαλαλι απο το να τα δωσω στους παραμυθαδες και απατεωνες.

 

Στειλε μου εσυ εναν που πουλαει C- στα 300€ κατω απο τον Κωτσο κλπ και εγω θα του σηκωσω ολη την αποθηκη.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προπαγάνδα σε forums.. είπε το παλικάρι με τα 2.284 μηνύματα  :X  :X 

 

Βέβαια πιο κάτω ουσιαστικά παραδέχεσαι αυτό που λέω και συμφωνείς ότι ο καθένας είναι ελεύθερος να να αγοράσει ότι θέλει με όποιο κόστος. Και σε αυτό συμφωνούμε απόλυτα ελεύθερη αγορά είναι στο κάτω κάτω. 
Βλέπω για τα παπούτσια είσαι ενήμερος για ένα προϊόν αρκετά πιο οικονομικό σε κόστος πάλι δεν πάει χαμένο αλλά πουλιέται  ως "defect" όπως λες. Γιατί ένα παπούτσι το καταλαβαίνεις πιο εύκολα ακόμα με το μάτι κ δεν θέλει πολύ IQ. 
Πιστεύεις ότι δεν θα έκανα το ίδιο με άλλα πολύ πιο ακριβά προϊόντα ;  

 

Στο μεταξύ σκέφτομαι όσο γράφω αυτά πως προσπάθησα να ενημερώσω και να βοηθήσω για κάτι το όποιο γνωρίζω καλά και στο τέλος βρέθηκα να εξηγώ σε κάποιον ξερόλα τα βασικά.

 

(Κρίνοντας από τα χιλιάδες μηνύματα σου δεν πρόκειται φίλος  να μπω σε διαδικασία να μαλώσω μαζί σου.
'Άποψη σου το ότι πεις και δεν θα προσπαθήσω να την αλλάξω.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ΑΑΑ διαλογης ειναι οι αλυσιδες...Τι ωρα.. Να ηταν τουλαχιστον επαγγελματιες καλη ωρα στο Public οσον αφορα τις εγγυησεις να ελεγες παει στο καλο.Αλλα επειδη ειναι αυτοι που ειναι γιαυτο και ο κοσμος αγοραζει απεξω.

 

Πες μου λοιπον ποιος εξυπνος θα παει να σκασει πχ 630ευρω να παρει το Galaxy S6 https://www.skroutz.gr/s/6260915/Samsung-Galaxy-S6-32GB.html  οταν με λιγοτερα χρηματα αγοραζει το S7.Ακομα και στην ιδια αλυσιδα με μολις 100ευρω παραπανω.

 

Ναι απασχολουν μεγαλυτερο κοσμο,ναι εχουν περισσοτερα καταστηματα(Αθηνα,επαρχια,νησια)αλλα πλεον δεν ειμαστε κοροιδα ουτε μας περισσευουν τα χρηματα για να αγοραζουμε απο αλυσιδες(εκτως απο τιποτα επιδοτησεις ή προσφορες ).Μονο σε day one κυκλοφορια αξιζει η αγορα απο αλυσιδα ακριβως γιατι εχει πανω κατω ιδια τιμη με τα σκρουτζομαγαζα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...