Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα σημερα πληρωσα για LG G3 απο αυτο το μαγαζι. https://www.nok-shop.gr/eshop/

 

Εχει παρει κανενας απο εδω να μου πει? Ευχαριστω

Κακη επιλογη σαν κινητο στην παρουσα φαση.Οσο για το μαγαζι ειχα παρει ενα κινητο πιο παλια απο εκει αλλα χρηση της εγγυησης δεν χρειαστηκε να κανω. Ενταξυ μωρε κλασσικο μικρο μαγαζο ειναι(σαν χωρος περισσοτερο) και απο οτι φενεται και απο τις κριτικες ειναι και ψιλο καλο στο rma.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασικό μικρομάγαζο το nok shop στην Πατησίων...;;;  :blink:

Μιλάμε για ένα πρώην Nokia Care..

Ναι και τι εχει να λεει αυτο?

 

Εγω μιλησα στην παρουσα φαση απο πλευρας προσωπικου και χωρου τι εντυπωση σου δινει οταν μπαινεις μεσα στο καταστημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει να λέει..

Το κατάστημα είναι άψογο και με μεγάλη αποθήκη σε στοκ.

Που να πας σε κανένα "ευρύχωρο" του στυλ VnP , E Shop κλπ, που πέραν της βιτρίνας και μερικών επιστροφών, δεν έχουν διαθέσιμο κινητό ούτε με αίτηση.. Ας μην μιλήσω καν για την εξυπηρέτηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το γραψω για σενα αλλα αυτο παει και για ολους τους αλλους ενδιαφερομενους. Οταν καθεστε και ψαχνετε για ενα τετοιο μαγαζι μην καθεστε απλα και κοιτατε τις κριτικες στο Skroutz,να ψαχνετε και να διαβαζετε κυριως τι γινεται σε περιπτωση που το κινητο παρουσιασει προβλημα,δηλαδη τι αντιμετωπιση εχει απο το καταστημα σε περιπτωση RMA.

 

Το να παρω τηλεφωνο αυριο το πρωι να ρωτησω αν εχουν το ταδε κινητο στο καταστημα,να παω να το παρω απο εκει ή να μου το φερουν σπιτι σε 1-2 μερες και να μπω μετα να βαλω 5αστερια ειναι τελειως ηλιθιο και δυστηχως συμβαινει στα περισσοτερα σχολια στα καταστηματα αυτα.

 

Στα δυσκολα φενεται το μαγαζι οχι αν σου εφερε το κινητο 1 μερα νωριτερα απο οσο περιμενες....

Σωστά, στα δύσκολα το 99% από τον τσιγγουνη κάνουν πίσω αν έχει πρόβλημα το κινητό το παίζουν Ινδιάνοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω εάν ξέρει κάποιος εάν η Samsung δέχεται την εγγύηση από κινητά (πάρα; )-εισαγωγής. Αγόρασα ένα S7 Edge και το κινητό λέει πως είναι από την samsung Ρουμανίας. Πιστεύετε πως θα υπάρχει θέμα εγγύησης εάν γίνει κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον θα σας γραψω για δικη μου εμπειρια.

 

Εχω ενα Sony Z1 το οποιο το ειχα παρει απο Kaizer Πανεπηστημιου.

 

Ενα πρωι που το επλενα, ναι στην βρυση με νερο, εμπασε νερα.

 

Δεν ασχοληθηκα καν με Kaizer, πηγα Sony Hellas με την αποδειξη αγορας που εχει πανω το ΙΜΕΙ και ειδαν οτι εχει 2 χρονια εγγυηση και ειμαι μεσα σε αυτα κανονικα με υπολοιπο 6 μηνες ακομα.

 

Το αφησα εκει, πηρα αποδειξη παραλαβης και μετα απο 20 μερες με πηραν τηλ και πηρα πισω καινουργιο με νεο ΙΜΕΙ αλλα σε bulk συσκευασια, λογο RMA που το εβγαλαν ως κινητο.

 

Με τις ζελατινες πανω το κινητο αλλα χωρις κουτι, και οταν το ανοιξα 1η φορα και ειδα το uptime συκευης οντως δεν ειχε ξαναδουλεψει.

 

Απλα ειχαν και μου εδωσαν ενα κοματι,

 

Αλλιως πιστωτικο και αγορα αλλο αν ηθελα απο αυτους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω εάν ξέρει κάποιος εάν η Samsung δέχεται την εγγύηση από κινητά (πάρα; )-εισαγωγής. Αγόρασα ένα S7 Edge και το κινητό λέει πως είναι από την samsung Ρουμανίας. Πιστεύετε πως θα υπάρχει θέμα εγγύησης εάν γίνει κάτι;

Οχι δε θα υπαρχει θεμα. Υπαρχει η πανευρωπαικη εγγυηση, απο τη στιγμη που εχεις αποδειξη κλπ αν γινει τιποτα το πας smartec και ολα καλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, στα δύσκολα το 99% από τον τσιγγουνη κάνουν πίσω αν έχει πρόβλημα το κινητό το παίζουν Ινδιάνοι.

 

Μιλάμε για περιπτώσεις DOA να φανταστώ; Γιατί διαφορετικά δεν βλέπω τον λόγο που θα πρέπει κάποιος να απευθυνθεί στο κατάστημα και όχι στο επίσημο service. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για περιπτώσεις DOA να φανταστώ; Γιατί διαφορετικά δεν βλέπω τον λόγο που θα πρέπει κάποιος να απευθυνθεί στο κατάστημα και όχι στο επίσημο service. 

ναι DOA ...κανουν πως δεν ξερουν τα μαγαζακια του skroutz...2 μηνυσεις τους εχω κανει τους μαγκες.

Λοιπον θα σας γραψω για δικη μου εμπειρια.

 

Εχω ενα Sony Z1 το οποιο το ειχα παρει απο Kaizer Πανεπηστημιου.

 

Ενα πρωι που το επλενα, ναι στην βρυση με νερο, εμπασε νερα.

 

Δεν ασχοληθηκα καν με Kaizer, πηγα Sony Hellas με την αποδειξη αγορας που εχει πανω το ΙΜΕΙ και ειδαν οτι εχει 2 χρονια εγγυηση και ειμαι μεσα σε αυτα κανονικα με υπολοιπο 6 μηνες ακομα.

 

Το αφησα εκει, πηρα αποδειξη παραλαβης και μετα απο 20 μερες με πηραν τηλ και πηρα πισω καινουργιο με νεο ΙΜΕΙ αλλα σε bulk συσκευασια, λογο RMA που το εβγαλαν ως κινητο.

 

Με τις ζελατινες πανω το κινητο αλλα χωρις κουτι, και οταν το ανοιξα 1η φορα και ειδα το uptime συκευης οντως δεν ειχε ξαναδουλεψει.

 

Απλα ειχαν και μου εδωσαν ενα κοματι,

 

Αλλιως πιστωτικο και αγορα αλλο αν ηθελα απο αυτους.

ρε φιλε αυτο ειναι αλλη περιπτωση..εγω σου μιλαω να παρεις απο το skroutz κινητο,να μενεις θεσσαλονικη, να χαλασει την στιγμη που θα το ανοιξεις - να τους παρεις τηλεφωνο ...να κανουν τους ανηξερους...να σου λενε - θα το στειλουμε στο επισημο σερβις και μπλα μπλα!!! ΑΣε ρε φιλε..τους ξερουμε πολλα χρονια οχι τωρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε αυτο ειναι αλλη περιπτωση..εγω σου μιλαω να παρεις απο το skroutz κινητο,να μενεις θεσσαλονικη, να χαλασει την στιγμη που θα το ανοιξεις - να τους παρεις τηλεφωνο ...να κανουν τους ανηξερους...να σου λενε - θα το στειλουμε στο επισημο σερβις και μπλα μπλα!!! ΑΣε ρε φιλε..τους ξερουμε πολλα χρονια οχι τωρα. 

Αν δεν εισαι εντως εγγυησης Doa(αν εχει το καταστημα που και παλι πρεπει να κοιταξουν αν την οποια ζημια την προκαλεσες εσυ)τι ακριβως θελεις τα μαγαζια αυτα να σου κανουν αφου ειναι μονο μεταπωλητες??? Επισης για ποιο λογο φταινε τα μικρα μαγαζια του skroutz σε αυτο??Οι μεγαλες αλυσιδες τι δηλαδη σου λενε??Σου φτιαχνουν επιτοπου το κινητο με το ανυπαρκτο service/γνωσεις που δεν εχουν???Για να προσεχουμε λιγο τι γραφουμε γιατι αυτο το θεμα το διαβαζει και κοσμος που δεν γνωριζει κιολας αλλα τον ενδιαφερει σιγουρα(κυριως λογω χρηματικης διαφορας)και καλο ειναι να μην παραπληροφορειται για σοβαρα θεματα οπως το RMA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εισαι εντως εγγυησης Doa(αν εχει το καταστημα που και παλι πρεπει να κοιταξουν αν την οποια ζημια την προκαλεσες εσυ)τι ακριβως θελεις τα μαγαζια αυτα να σου κανουν αφου ειναι μονο μεταπωλητες??? Επισης για ποιο λογο φταινε τα μικρα μαγαζια του skroutz σε αυτο??Οι μεγαλες αλυσιδες τι δηλαδη σου λενε??Σου φτιαχνουν επιτοπου το κινητο με το ανυπαρκτο service/γνωσεις που δεν εχουν???Για να προσεχουμε λιγο τι γραφουμε γιατι αυτο το θεμα το διαβαζει και κοσμος που δεν γνωριζει κιολας αλλα τον ενδιαφερει σιγουρα(κυριως λογω χρηματικης διαφορας)και καλο ειναι να μην παραπληροφορειται για σοβαρα θεματα οπως το RMA.

ρε φιλε ποντιος εισαι ; Μιλαμε για περιπτωση MONO DOA !!!! Δεν στο αλλαζουν τα μαγαζια του skroutz ,στο στελνουν στο σερβις της καθε εταιριας και μετα  αν αποφασισει το σερβις αλλαγη στο αλλαζουν ( μενεις χωρις κινητο πανω απο 10 ημερες).

 

Το plaisio ομως παραδειγμα αν εχεις DOA στο αλλαζει το κινητο την ιδια στιγμη !!!!!!!!!!! plaisio, media κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε ποντιος εισαι ; Μιλαμε για περιπτωση MONO DOA !!!! Δεν στο αλλαζουν τα μαγαζια του skroutz ,στο στελνουν στο σερβις της καθε εταιριας και μετα  αν αποφασισει το σερβις αλλαγη στο αλλαζουν ( μενεις χωρις κινητο πανω απο 10 ημερες).

 

Το plaisio ομως παραδειγμα αν εχεις DOA στο αλλαζει το κινητο την ιδια στιγμη !!!!!!!!!!! plaisio, media κλπ.

Μαλλον για τον εαυτο σου μιλας :)

 

Τα σκρουτζομαγαζα(τουλαχιστον μερικα απο αυτα που εχω δει)δεν εχουν service(εστω ενα μικρο)για να μπορουν να σου πουν στις πρωτες 7μερες αν οντως το κινητο καλυπτεται απο την εγγυηση 7ημερων(την οποια επισης ειναι πολιτικη του καταστηματος,κοινως ορισμενα μαγαζια δεν εχουν καν)και αν το προβλημα πχ δεν το εχεις προκαλεσει εσυ κατι που δεν συμβαινει με τις μεγαλες αλυσιδες που αναφερεις. 

 

Βεβαια και παλι δες ποσα χρηματα πληρωνεις στην μεγαλη αλυσιδα ουτως ή αλλως και ποσα στα σκρουτζομαγαζα για να εισαι τοσο αυστηρος με αυτα.

 

Δεν ειναι οτι δεν εχουν αλλο κινητο να σου δωσουν επιτοπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι ότι δουλεύουν με μικρό περιθώριο κέρδους και απόθεμα και δεν "διακινδυνεύουν" να κάνουν άμεση αντικατάσταση της συσκευής χωρίς να ελεγχθεί το πρόβλημα από το επίσημο service. Δεν μου έχει τύχει DOA για να είμαι ειλικρινής ωστόσο από όπου έχω αγοράσει αναφέρεται ρητά το γεγονός ότι η συσκευή θα πάει στο επίσημο service ενώ αν υποστηρίζεται το DOA επίσης αναφέρεται.

 

Αν κάποιος το θεωρεί τόσο σοβαρό πρόβλημα, δεν αγοράζει απο σκρουτζ και σκάει 200 ευρώ παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...