Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα,

εχω ενα προβλημα-απορια σχετικα με ενα τηλεφωνο που αγορασα απο σκρουτζ.
εφοσον το αγορασα απο ελλαδα καλυπτεται απο ενα ή δυο ετη εγγυηση?

 

το μαγαζι οταν αρχισαν να προκυπτουν καποια προβληματα μου ειπε πως καλυπτεται από ενα χρονο εγγυηση γιατι ειναι zte...

επειδη ειναι εισαγωγη του μαγαζιου από κινα,το επισκευαζει το ιδιο το μαγαζι και αν προκυψει κατι σοβαρο το στελνει κινα..
γενικα η συμπεριφορα από το καταστημα αγορας ηταν απαραδεκτη και τωρα που περασαν 13 μηνες από την αγορα θα ηθελα να ξερω που βρισκομαι σχετικα με το θεμα της εγγυησης.

 

αν το θεμα βρισκεται κακως εδω παρακαλω να μεταφερθει.
ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εφόσον το κινητό προέρχεται από Κίνα τότε δεν νομίζω ότι μπορείς να έχεις εργοστασιακή εγγύηση πέρα από τον 1 χρόνο που δίνουν τα κινεζομαγαζα. Αν ήταν Zte με εισαγωγή από άλλη χώρα της ΕΕ θα άλλαζε το πράγμα.

 

Όσον αφορά τον φίλο που ρώτησε για την Samsung, η Samsung καλύπτει με 2 χρόνια εργοστασιακή εγγύηση τις συσκευές της που προορίζονται για χώρες της ΕΕ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον το κινητό προέρχεται από Κίνα τότε δεν νομίζω ότι μπορείς να έχεις εργοστασιακή εγγύηση πέρα από τον 1 χρόνο που δίνουν τα κινεζομαγαζα. Αν ήταν Zte με εισαγωγή από άλλη χώρα της ΕΕ θα άλλαζε το πράγμα.

 

 

ευχαριστω για την απαντηση.

το θεμα ειναι πως εμαθα την προελευση του κινητου και τα σχετικα με το service και την εγγυηση αφου το αγορασα και οταν τα χρειαστηκα μετα από 3 μηνες.δεν με ενημερωσαν κατα την αγορα ουτε η αποδειξη εγραφε κατι.

αυτα που διαβαζω περι των 2 ετων για αγορες εντος ΕΕ δεν με καλυπτουν?

για να φανταστεις εβρισκα το κινητο 40 ευρω φθηνοτερα από κινα και προτιμησα να το αγορασω απο εδω για να μην μπλεξω σε περιπτωση που μου εμφανιστει καποιο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την απαντηση.

το θεμα ειναι πως εμαθα την προελευση του κινητου και τα σχετικα με το service και την εγγυηση αφου το αγορασα και οταν τα χρειαστηκα μετα από 3 μηνες.δεν με ενημερωσαν κατα την αγορα ουτε η αποδειξη εγραφε κατι.

αυτα που διαβαζω περι των 2 ετων για αγορες εντος ΕΕ δεν με καλυπτουν?

για να φανταστεις εβρισκα το κινητο 40 ευρω φθηνοτερα από κινα και προτιμησα να το αγορασω απο εδω για να μην μπλεξω σε περιπτωση που μου εμφανιστει καποιο προβλημα.

 

Για ποιό μοντέλο μιλάμε; Αν δεν έρχεται επίσημα Ευρώπη δεν έχει εγγύηση 2 χρόνων, άσε που πρόσφατα έμαθα ότι εργοστασιακή εγγύηση μπορεί να είναι και 1 χρόνος όπως δίνει η Apple και άλλες εταιρίες. 2 χρόνων υποχρεωτική και καλά είναι από το κατάστημα αλλά τί επισκευή να κάνει ένα μαγαζάκι; Όπως και να έχει στη συγκεκριμένη περίπτωση έπρεπε να σε ενημερώσουν. Εδώ φέρνουν συσκευές από Κίνα με καπέλο αλλά εγγύηση δεν υπάρχει στην ουσία πέρα από το να το στείλουν αυτοί από εκεί που το προμηθεύτηκαν εντός του 1 χρόνου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,

εχω ενα προβλημα-απορια σχετικα με ενα τηλεφωνο που αγορασα απο σκρουτζ.

εφοσον το αγορασα απο ελλαδα καλυπτεται απο ενα ή δυο ετη εγγυηση?

 

το μαγαζι οταν αρχισαν να προκυπτουν καποια προβληματα μου ειπε πως καλυπτεται από ενα χρονο εγγυηση γιατι ειναι zte...

επειδη ειναι εισαγωγη του μαγαζιου από κινα,το επισκευαζει το ιδιο το μαγαζι και αν προκυψει κατι σοβαρο το στελνει κινα..

γενικα η συμπεριφορα από το καταστημα αγορας ηταν απαραδεκτη και τωρα που περασαν 13 μηνες από την αγορα θα ηθελα να ξερω που βρισκομαι σχετικα με το θεμα της εγγυησης.

 

αν το θεμα βρισκεται κακως εδω παρακαλω να μεταφερθει.

ευχαριστω

 

Σωστα στα εγραψε και ο Belisarius πιο πανω (αλλα και το μαγαζι ειναι καλλυμενο απεναντι σου) οτι δινουν ενα (1) χρονο για τα κινεζικα Brand για αυτο λεμε οτι αν το brand ειναι αμιγώς κινέζικο συμφερει η αγορα του απο Κίνα αφου ουσιαστικα η εγγυηση ειναι η ιδια αλλα και η διαδικασια επισκευης ειναι ακριβως η ιδια ειτε το παρεις απο εδω ειτε απο Κίνα.

 

Αφου το μαγαζι το στελνει πισω τις περισσοτερες φορες αν προκυψει βλαβη εκτος αν η βλαβη ειναι ευκολη (κ υπαρχουν κ διαθεσιμα ανταλλακτικα......στην Ελλαδα) τοτε το φτιαχνουν εδω.

 

Ουσιαστικα για αγορά σε κινέζικα brand δεν κερδιζεις κατι περα απο το οτι το αγοραζεις-παραλαμβανεις επιτοπου απο εδω (χωρις καθυστερηση) ομως τις περισσ.φορες οι τιμες εδω ειναι πολυ πανω σε σχεση με Κίνα κ επιπλεον εκει εχει ολα τα διαθεσιμα χρωματα-μοντελα που κυκλοφορουν π.χ. με 2gb ram/ 3gb ram κλπ κατι που εδω ειναι πολυ περιορισμενο το στοκ.

 

Γενικα το θεμα εγγυηση & Ελλαδα ειναι τεραστιο γιατι και μη κινεζικο brand να αγορασεις απο Ελλαδα μπορει να σου βγει και χειροτερα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες καλησπερα,

θελω να αγορασω ενα κινητο απο δω  http://iphonego.gr/main/

απο τι ειδα το μαγαζι ειναι κυπρο αλλα το τηλεφωνο απο θεσσαλονικη

θα το αγορασω με αντικαταβολη φυσικα

απο το τηλεφωνο που  μιλησα μου φανηκε ΟΚ

εχει κανεις εμπειρια απο το συγκεκριμενο μαγαζι? να το επιστευτω?

 

Λογικά δεν σε πρόλαβα, αλλά ΜΑΚΡΥΑ από το iphonego.gr.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια!Εχω καταληξει στην αγορα του Samsung galaxy J5 dual sim gold αλλα το θεμα ειναι απο που..στο skroutz οι τιμες ξεκινανε γυρω στα 140..αλλα πως θα ξέρω οτι ειναι σιγουρα ευρωπαικο και οτι περιεχει handsfree γιατι απο τα σχολια λενε διαφορα τετοια κι εχω μπερδευτει..με ενδιαφερει να το αγορασω φθηνα αλλα να καλυπτεται απο εγγυηση,να ειναι ολοκαινουριο κτλ..αν καποιος εχει αγορασει το συγκεκριμενο κινητο απο καπου και βγηκε καλο σε ολα ας μου πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια!Εχω καταληξει στην αγορα του Samsung galaxy J5 dual sim gold αλλα το θεμα ειναι απο που..στο skroutz οι τιμες ξεκινανε γυρω στα 140..αλλα πως θα ξέρω οτι ειναι σιγουρα ευρωπαικο και οτι περιεχει handsfree γιατι απο τα σχολια λενε διαφορα τετοια κι εχω μπερδευτει..με ενδιαφερει να το αγορασω φθηνα αλλα να καλυπτεται απο εγγυηση,να ειναι ολοκαινουριο κτλ..αν καποιος εχει αγορασει το συγκεκριμενο κινητο απο καπου και βγηκε καλο σε ολα ας μου πει

φιλε παρτο απο εδω.ειναι απ οτα πιο εμπιστα μαγαζια και ειναι το EU μοντελο.

http://kaizerstore.gr/samsung-galaxy-j5-j500fn-white-eu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε παρτο απο εδω.ειναι απ οτα πιο εμπιστα μαγαζια και ειναι το EU μοντελο.

http://kaizerstore.gr/samsung-galaxy-j5-j500fn-white-eu

Ευχαριστω για την απαντηση.Μονο που θα το ψαξω σε χρυσο και δικαρτο!Θα εχω κανονικα εγγυηση δυο χρονια ετσι;

Τωρα ειδα που γραφει οτι ενδεχεται να μην περιεχει ακουστικα, νομιζω καπου διαβασα οτι εχει να κανει με τη χωρα προελευσης..καποιος που να εχει παρει προσφατα το κινητο απο εκει να μου πει αν ειχε ακουστικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα μιλαμε για το παλιο J5 οχι το πιο καινουργιο 2016 μοντελο. Κοιταξε να δεις η τιμη που θα πληρωνες να το παρεις απο αλυσιδες τυπου Public ειναι στα 230ευρω οπως μπορεις να δεις κατω κατω https://www.skroutz.gr/s/7321695/Samsung-Galaxy-J5-Duos-4G-8GB.html Αρα και να μην εχει ακουστικα μεσα,δεν νομιζω οτι θα γινει θεμα να δωσεις 10ευρω να αγορασεις ενα hands free/ακουστικα που παιζει να ειναι και καλυτερα απο τα ακουστικα της πλακας που εχουν συνηθως οι φθηνες συσκευες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι δε λεω δικιο εχεις αλλα ελα που τα θελουμε ολα..ειδα κι ενα μαγαζι στο σκρουτζ που δινει θηκη και προστατευτικο οθονης δωρο: http://www.gadget-shop.gr/samsung-galaxy-j5-j500f-8gb-dual-gold-eu-doro-tempered-glass-thiki αλλα το εχει καπου 10-15 ευρω πιο πανω απο αλλα..αξιζει να το παρω απο εκει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn.html?keyphrase=samsung+galaxy+j5&page=2

 

Τα tempered glass ξεκινανε απο 2.5ευρω αρα οχι 15ευρω παραπανω δεν αξιζουν.

ναι αλλα αν εισαι απο επαρχια, οπως εγω,θες αλλα μεταφορικα..γιαυτο το σκεφτομαι, απλα ρωταω μηπως εχει παρει καποιος απο εκει και ειναι οκ το μαγαζι..απο τις κριτικες παντως του σκρουτζ φαινεται ενταξει..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το γραψω για σενα αλλα αυτο παει και για ολους τους αλλους ενδιαφερομενους. Οταν καθεστε και ψαχνετε για ενα τετοιο μαγαζι μην καθεστε απλα και κοιτατε τις κριτικες στο Skroutz,να ψαχνετε και να διαβαζετε κυριως τι γινεται σε περιπτωση που το κινητο παρουσιασει προβλημα,δηλαδη τι αντιμετωπιση εχει απο το καταστημα σε περιπτωση RMA.

 

Το να παρω τηλεφωνο αυριο το πρωι να ρωτησω αν εχουν το ταδε κινητο στο καταστημα,να παω να το παρω απο εκει ή να μου το φερουν σπιτι σε 1-2 μερες και να μπω μετα να βαλω 5αστερια ειναι τελειως ηλιθιο και δυστηχως συμβαινει στα περισσοτερα σχολια στα καταστηματα αυτα.

 

Στα δυσκολα φενεται το μαγαζι οχι αν σου εφερε το κινητο 1 μερα νωριτερα απο οσο περιμενες....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα αυτο ειναι που ενδιαφερει..το συγκεκριμενο πιστευω εχει κριτικες και σαυτο το ζητημα δηλαδη αντικασταση αν προκυψει προβλημα..αλλα και τα αλλα που σου φανηκαν ασημαντα εγω δε νομιζω να ειναι τοσο..ακομα και στις λεπτομερειες κρινεται ενα μαγαζι,ποσο καλη εξυπηρετηση εχει..καλες ειναι και αυτες οι κριτικες,απο εκει που ο αλλος δεν μπαινει στον κοπο να αφησει τιποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...