Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια γεια σας,

ποιο μαγαζι προτεινετε ortel ή e-deal; γιατι εχουν λιγες αξιολογησεις και δεν εμπιστευομαι πολυ για after sales..αν οχι μπορειτε να μου προτεινετε καποιο αξιοπιστο; εχει παρει καποιος απο εκει; τι πρεπει να απαιτησω να υπαρχει ή να μην υπαρχει στη συσκευασια και γενικα στο κινητο;

χρειαζομαι λιγη βοηθεια.

 

ευχαριστω πολυ προκαταβολικα μαγκες.

Καλησπερα,

 

Γενικα πριν ψωνισεις απο οποιοδηποτε μαγαζι να επικοινωνησεις με την αντιπροσωπεια της μαρκας που θες να αγορασεις για να σου πουν ποτε σε καλυπτει η εγγυηση.το αν το μαγαζι εχει λιγες αξιολογησεις μην σε απασχολει.αν το εχεις ψαξει το θεμα ξερεις τι θα ρωτησεις το μαγαζι απο το οποιο θα κανεις την αγορα.επισης καλο ειναι να πας απο εκει και να μην κανεις παραγγελια απο μακρια προκειμενου να δεις απο κοντα αυτο που θες να αγορασεις.εγω ψωνισα απο μαγαζι με 7 αξιολογησεις ολες κι ολες αλλα αφου το ειχα ψαξει πριν ηξερα τι να ρωτησω και τι να ψαξω στη συσκευασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα,

 

Γενικα πριν ψωνισεις απο οποιοδηποτε μαγαζι να επικοινωνησεις με την αντιπροσωπεια της μαρκας που θες να αγορασεις για να σου πουν ποτε σε καλυπτει η εγγυηση.το αν το μαγαζι εχει λιγες αξιολογησεις μην σε απασχολει.αν το εχεις ψαξει το θεμα ξερεις τι θα ρωτησεις το μαγαζι απο το οποιο θα κανεις την αγορα.επισης καλο ειναι να πας απο εκει και να μην κανεις παραγγελια απο μακρια προκειμενου να δεις απο κοντα αυτο που θες να αγορασεις.εγω ψωνισα απο μαγαζι με 7 αξιολογησεις ολες κι ολες αλλα αφου το ειχα ψαξει πριν ηξερα τι να ρωτησω και τι να ψαξω στη συσκευασια.

Πες μου φιλε μου τι θα πρεπει να ρωτησω το μαγαζι για μια αγορα κινητου; εσυ τι ακριβως εψαξες και ρωτησες;

Επισης ειμαι σε νησι και το μονο που υπαρχει εδω ειναι το sevenspot αλλα η τιμη του κινητου ξεφευγει. γ αυτο και απευθυνομαι εδω γιατι θα το αγορασω απο ιντερνετ.

Η εγγυηση καλυπτει αντικατασταση σε ελλατωματικη και οχι νεκρη συσκευη απο την πρωτη μερα; ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου φιλε μου τι θα πρεπει να ρωτησω το μαγαζι για μια αγορα κινητου; εσυ τι ακριβως εψαξες και ρωτησες;

Επισης ειμαι σε νησι και το μονο που υπαρχει εδω ειναι το sevenspot αλλα η τιμη του κινητου ξεφευγει. γ αυτο και απευθυνομαι εδω γιατι θα το αγορασω απο ιντερνετ.

Η εγγυηση καλυπτει αντικατασταση σε ελλατωματικη και οχι νεκρη συσκευη απο την πρωτη μερα; ευχαριστω

Ποιο τηλ θες να παρεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζ3 compact..

Kαταρχην να ξες οτι σαν σερβις θα εχεις την αρβατο αυτοι οι απατεωνες εχουν τη Σονυ απο κει και περα μετα τις 7 μερες δεν θα ξανασχοληθεις με το καταστημα παρα μονο με την αρβατο και απο τη στιγμη που εισαι σε νησι τα μεταφορικα θα τα πληρωνεις εσυ να στελνεις το τηλ στην Αθηνα αν παθει κατι απο το e deal πηρε ενας φιλος για την αδερφη του και ολα καλα εγω δεν εχω παρει προσωπικα απο κανενα απο τα 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαταρχην να ξες οτι σαν σερβις θα εχεις την αρβατο αυτοι οι απατεωνες εχουν τη Σονυ απο κει και περα μετα τις 7 μερες δεν θα ξανασχοληθεις με το καταστημα παρα μονο με την αρβατο και απο τη στιγμη που εισαι σε νησι τα μεταφορικα θα τα πληρωνεις εσυ να στελνεις το τηλ στην Αθηνα αν παθει κατι απο το e deal πηρε ενας φιλος για την αδερφη του και ολα καλα εγω δεν εχω παρει προσωπικα απο κανενα απο τα 2

Βοηθησε στο τι να τους ρωτησω ετσι ωστε να ελαχιστοποιησω τον κινδυνο να εχει κατι το κινητο. Εσυ τι ακριβως ρωτησες το καταστημα που πηρες κινητο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια

Θα ηθελα να ρωτησω αν θα εχω καποιο προβλημα αν παρω iphone απο σκρουτζομαγαζο...

πχ βλεπω τιμη απο 614 ξεκινανε...γιατι ομως τοση μεγαλη διαφορα απο πχ πλαισιο... ??

μηπως δεν εχουν ελληνικο πληκτρολογιο/γλωσσα παιζει κατι με την εγγυηση??

πχ

 

http://www.gadget-shop.gr/apple-iphone-6-16gb-silver-white-eu

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/apple/Apple-iPhone-6-16GB-Silver-1131112100802.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοηθησε στο τι να τους ρωτησω ετσι ωστε να ελαχιστοποιησω τον κινδυνο να εχει κατι το κινητο. Εσυ τι ακριβως ρωτησες το καταστημα που πηρες κινητο;

Τιποτα το doa μονο που το γραφε στο site τους απο κει και περα πηρα τηλ στη samsung οταν μου ρθε το τηλ χωρις να ανοιξω το κουτι εδωσα το imei που το γραφει στο κουτι πανω και μου παν για ποια χωρα ειναι το ιδιο μπορεις να κανεις και εσυ να παρεις στη sony χωρις να ανοιξεις το κουτι να δωσεις το imei που το γραφει πανω στο κουτι και να σε πουν για ποια χωρα προοριζοταν το τηλ αν  ηταν για χωρα της ΕΕ ΟΧΙ ΕΥΡΩΠΗΣ ΑΛΛΑ ΕΕ το κρατας αν οχι τους παιρνεις τηλ τους το λες και τους το στελνεις πισω να το φανε απλα πραματα

Γεια σας παιδια

 

Θα ηθελα να ρωτησω αν θα εχω καποιο προβλημα αν παρω iphone απο σκρουτζομαγαζο...

 

πχ βλεπω τιμη απο 614 ξεκινανε...γιατι ομως τοση μεγαλη διαφορα απο πχ πλαισιο... ??

 

μηπως δεν εχουν ελληνικο πληκτρολογιο/γλωσσα παιζει κατι με την εγγυηση??

 

πχ

 

http://www.gadget-shop.gr/apple-iphone-6-16gb-silver-white-eu

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/apple/Apple-iPhone-6-16GB-Silver-1131112100802.htm

Λογικα κ αυτα οπως τα android πρεπει να χουν μεσα τα Ελληνικα για θεμα εγγυησης δε ξερω τη παιζει με τη μηλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα! Θα ηθελα να ρωτησω για το sellphone.gr εχει αγορασει κανεις απο κει? Εχει πολυ χαμιλα τις τιμες και δεν ξερω αμα ειναι γνωστο γενικα?? Any help?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν το κινητο στον τιτλο του στο τελος γραφει EU ειναι οντος ευρωπαικο?Πρεπει να ψαξω κατι αλλο η και με το EU ειμαι καλυμμενος?

 

Πριν κάνεις την παραγγελία τηλεφώνησε στο κατάστημα που θες να το πάρεις και ρώτα τους (και για την διαθεσιμότητα) αν είναι σίγουρα από ΕΕ. Και όταν σου έρθει πριν ανοίξεις το κουτί δλδ κόψεις τις ταινίες ασφαλείας πάρε τηλέφωνο την αντιπροσωπεία και δως τους τον αριθμό imei που βρίσκετε πάνω στο κουτί και αυτοί θα σου πουν από που είναι και αν ισχύει η εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κάνεις την παραγγελία τηλεφώνησε στο κατάστημα που θες να το πάρεις και ρώτα τους (και για την διαθεσιμότητα) αν είναι σίγουρα από ΕΕ. Και όταν σου έρθει πριν ανοίξεις το κουτί δλδ κόψεις τις ταινίες ασφαλείας πάρε τηλέφωνο την αντιπροσωπεία και δως τους τον αριθμό imei που βρίσκετε πάνω στο κουτί και αυτοί θα σου πουν από που είναι και αν ισχύει η εγγύηση.

Και κατι ακομα....θελω να παω εγω στο καταστημα να το παρω...γινετε κατι τετοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατι ακομα....θελω να παω εγω στο καταστημα να το παρω...γινετε κατι τετοιο?

 

Αν υπάρχει φυσικό κατάστημα και έχει την επιλογή παραλαβή από το κατάστημα γίνεται και είναι ακόμα καλύτερο, πριν το πάρεις κάνε το τηλεφώνημα στην αντιπροσωπεία. 

 

Tip : Όταν θα τηλεφωνήσεις στο κατάστημα (δλδ πριν τελειώσεις με την παραγγελία) ρώτα τους αν είναι branded δλδ κάποιας τηλεφωνικής εταιρίας γιατί θα έχει μέσα εφαρμογές που δεν θα τις χρειάζεσαι και δεν θα σβήνονται. 

 

Tip 2 : Αφού θα κάνεις παραλαβή από το κατάστημα και επιβεβαιώσεις ότι είναι από ΕΕ άνοιξε το εκεί και κάνε μια δοκιμή να δεις αν όλα πάνε καλά κι αν έχει κάποιο θέμα ζήτα άλλη συσκευή κι αν δεν έχουν απλά φύγε και αγόρασε το από αλλού. Όπως και να έχει να κοιτάξεις αν έχει DOA το εκάστοτε μαγαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Λοιπων...λες δηλαδη να το ''κλεισω'' απο το τηλεφωνο και οταν παω να ρωτησω αν ειναι καποιας εταιριας?

2)Μετα να παω σπιτι να παρω την την εταιρια να μου πουν απο ποια χωρα ειναι?

3)Υπαρχει καποιο θεμα αν ειναι απο καποια χωρα της ΕΕ οπως πχ βουλγαρια?

4)Αν δεν ειναι απο ΕΕ τοτε να το παω πισω ετσι?

5)Τι ειναι το DOA?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...