Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το αγόρασα τελικά από Birdphone.

Την μία μέρα το παρήγγειλα και την επόμενη το είχα. Με επιπλέον ζελατίνα που έκλεινε το Ελληνικό εγχειρίδιο.

Το birdphone ειναι εγγυηση αλλα δυστυχως καβαλησε πλεον το καλαμι και ειναι ακριβο

Κάποια μαγαζιά το έκαναν αυτό παλιά (πχ Κινητομάνια) από κάποια φάση και μετά σου το δίνουν χωριστά. Όσες φορές έχω πάρει πάντα κοιτάω να είναι σφραγισμένα για να ισχύει το DOA. Υπάρχουν σοβαρά skroutzομαγαζά και υπάρχουν και χάλια, γι αυτό είμαστε εδώ να τα λέμε. Το birthphone το kaizer (3ης Σεπτεμβρίου) και το Κινητομάνια είναι 3 μαγαζιά που έχω δοκιμάσει και είναι ΟΚ. Μπορεί σε κάποια να είναι 2-3€ ποιο ακριβά αλλά έχεις το κεφάλι σου ήσυχο σε σχέση με άλλα "μπάχαλα". Γενικά αποφύγετε μαγαζιά που δεν έχουν φυσική παρουσία και πουλάνε μόνο μέσω internet υπάρχουν μεγαλύτερες πιθανότητες να φάτε "φόλα" 

Και το phonegallery και το galaxy store ειναι αξιοπιστα οσον αφορα την ταινια ασφαλειας συμφωνω μαζι σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το birdphone ειναι εγγυηση αλλα δυστυχως καβαλησε πλεον το καλαμι και ειναι ακριβο

 

Kaizer εξ ίσου καλό και αξιόπιστο με το birdphone και στις τιμές που πουλούσε παλιά το πρώτο... 

 

 

Το birdphone ειναι εγγυηση αλλα δυστυχως καβαλησε πλεον το καλαμι και ειναι ακριβο

Και το phonegallery και το galaxy store ειναι αξιοπιστα οσον αφορα την ταινια ασφαλειας συμφωνω μαζι σου

 
Είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν κι άλλα, εγώ μιλάω για 3 που έχω δοκιμάσει ο ίδιος. :) 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το birdphone ειναι εγγυηση αλλα δυστυχως καβαλησε πλεον το καλαμι και ειναι ακριβο

 

Η αλήθεια είναι πως άλλα μαγαζιά το είχαν 175-185 και αυτό 205 αλλά διάβασα εδώ ποια προτείνατε,το ένα δεν το είχε και το birdphone το είχε ετοιμοπαράδοτο και έτσι το πήρα από εκεί για να είμαι σίγουρη. (Το πρωί της Δευτέρας που το πήρα είχε 205 και το απόγευμα της ίδιας μέρας το έριξε στα 185)  :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βάζετε ότι σας ενδιαφέρει στα αγαπημένα στον λογαριασμό σας στο Scroutz, κοιτάτε πόσο έχει πέσει στο παρελθόν η τιμή του προϊόντος καθώς και τη συχνότητα της πτώσης τιμής και ψωνίστε όταν έρθει η ώρα χωρίς να βιάζεστε. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια μαγαζιά το έκαναν αυτό παλιά (πχ Κινητομάνια) από κάποια φάση και μετά σου το δίνουν χωριστά. Όσες φορές έχω πάρει πάντα κοιτάω να είναι σφραγισμένα για να ισχύει το DOA. Υπάρχουν σοβαρά skroutzομαγαζά και υπάρχουν και χάλια, γι αυτό είμαστε εδώ να τα λέμε. Το birthphone το kaizer (3ης Σεπτεμβρίου) και το Κινητομάνια είναι 3 μαγαζιά που έχω δοκιμάσει και είναι ΟΚ. Μπορεί σε κάποια να είναι 2-3€ ποιο ακριβά αλλά έχεις το κεφάλι σου ήσυχο σε σχέση με άλλα "μπάχαλα". Γενικά αποφύγετε μαγαζιά που δεν έχουν φυσική παρουσία και πουλάνε μόνο μέσω internet υπάρχουν μεγαλύτερες πιθανότητες να φάτε "φόλα" 

 

Το DOA δεν νομιζω να εχει σχεση με την ταινια ασφαλειας εφοσον για να διαπιστωθει προβλημα DOA θα πρεπει να ανοιχτει το κουτι κοβοντας την ταινια.

 

αν δεις σε προηγουμενο ποστ μου ειναι η αξιολογηση την οποια το skroutz μου ζητησε 2 φορες να αλλαξω (να αφαιρεσω το μισο κειμενο) και φυσικα δεν εχει μπει στο site. who cares

 

 

Και γιατι ζοριστικε το Σκρουτζ με το κειμενο σου αφου δεν εβριζες?Επικοινωνησε το καταστημα μαζι τους γιατι φοβηθηκαν την δυσφημιση?
 
Το κειμενο που εχεις γραψει πιο πριν ειναι ολοκληρο απο το οποιο σου ζητησαν να αφαιρεσεις το μισο?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το DOA πάντως το Kaizer αναφέρει τα παρακάτω στο Site του:

 

 

DOA Υπηρεσία D.O.A. (Dead On Arrival)

Η Υπηρεσία D.O.A. παρέχεται στους καταναλωτές συνοδευτικά της εγγύησης για προϊόντα που δεν λειτουργούν κατά την παραλαβή (Νεκρά Κατά την Παραλαβή/Παράδοση).

Είναι μια έξτρα παροχή του καταστήματος και δεν είναι υποχρεωτική από το νόμο.

Για να ισχύσει η υπηρεσία αυτή, θα πρέπει εντός 7 ημερών να επιστραφεί το προϊόν στο κατάστημα kaizerstore.gr (Πανεπιστημίου 67, Αθήνα, 10564) ώστε να ελεγχθεί από εξουσιοδοτημένο service για τη φύση του ελαττώματος.

Αν αποδειχθεί ότι το προϊόν έχει κατασκευαστικό ελάττωμα τέτοιο ώστε να μην θεωρείται επισκευάσιμο, γίνεται άμεση αντικατάσταση του προϊόντος, με ίδιο ή ίδιων προδιαγραφών - δυνατοτήτων.

Δεν ισχύει για περιπτώσεις μικρών βλαβών (π.χ. κάμερα, μικρόφωνο - ακουστικό, χαμηλές επιδόσεις, μπαταρία κλπ.). Σε αυτές τις περιπτώσεις το προϊόν περνά στην εγγύηση του κατασκευαστή.

Σε περίπτωση που δεν υπάρχει απόθεμα για αντικατάσταση γίνεται επιστροφή των χρημάτων του καταναλωτή.

http://kaizerstore.gr/doa

Το δικό μου κινητό από το Kaizer το έχω αγοράσει και γνώριζα από την αρχή γι' αυτό τον όρο. Δέχονται DOA μόνο εάν το κινητό δεν ανάβει. Για οποιοδήποτε άλλο λόγο δεν το δέχονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το DOA πάντως το Kaizer αναφέρει τα παρακάτω στο Site του:

Το δικό μου κινητό από το Kaizer το έχω αγοράσει και γνώριζα από την αρχή γι' αυτό τον όρο. Δέχονται DOA μόνο εάν το κινητό δεν ανάβει. Για οποιοδήποτε άλλο λόγο δεν το δέχονται.

Κανονικα το doa αυτο ειναι οτιδηποτε αλλο οντος το καλυπτη η εγγυηση γιατι το κινητο δεν ειναι νεκρο αν δεν δουλευει η καμερα η το μικροφωνο απλα τα καταστηματα το αλλαζουν για δικους τους λογους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα! ενδιαφερομαι να αγορασω το htc desire 816 απο το kinito.gr! ειναι εμπιστο σαν σαιτ;; να το προτιμησωω;; τι λετε;;

τσεκαρετε τα μαγαζια που εχουν το κινητο

http://www.skroutz.gr/s/4506305/HTC-Desire-816-8GB.html


ειμαι αναμεσα στο kinito.gr και στο stechi..προτασεις;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα! ενδιαφερομαι να αγορασω το htc desire 816 απο το kinito.gr! ειναι εμπιστο σαν σαιτ;; να το προτιμησωω;; τι λετε;;

τσεκαρετε τα μαγαζια που εχουν το κινητο

http://www.skroutz.gr/s/4506305/HTC-Desire-816-8GB.html

ειμαι αναμεσα στο kinito.gr και στο stechi..προτασεις;;

 stechi καλητερα αν και δεν εχω αγορασει απο εκει το κινιτο δεν ειναι και το καλητερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 stechi καλητερα αν και δεν εχω αγορασει απο εκει το κινιτο δεν ειναι και το καλητερο

πιστευεις οτι αξιζει τα λεφτα του αυτο το κινητο; ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο huawei p7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευεις οτι αξιζει τα λεφτα του αυτο το κινητο; ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο huawei p7

 

σε αυτα τα χρηματα η καλυτερη επιλογη σου κατ'εμε, αν δε σε νοιαζει η 8αρα καμερα, ειναι το Note 3 neo. εχει τον καλυτερο συνδυασμο specs (cpu, ram,rom,οθονη) σε σχεση με τα αλλα 2..

 

αλλιως το p7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτα τα χρηματα η καλυτερη επιλογη σου κατ'εμε, αν δε σε νοιαζει η 8αρα καμερα, ειναι το Note 3 neo. εχει τον καλυτερο συνδυασμο specs (cpu, ram,rom,οθονη) σε σχεση με τα αλλα 2..

 

αλλιως το p7

εχω αντιπαθεια προς τη samsung οποτε την απορριπτω..μαλλον θα κινηθω προς huawei g750...απλως θα ηθελα να εχει και 4g

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω αντιπαθεια προς τη samsung οποτε την απορριπτω..μαλλον θα κινηθω προς huawei g750...απλως θα ηθελα να εχει και 4g

Lg G2 τοτε οτι καλητερο σ αυτα τα χρηματα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ειδα στις προηγουμενες σελιδες που λεγατε οτι το kinito.gr αλλαζει τις ταινειες ασφαλειας στα κουτια των κινητων με τις δικες του....
επειδη θελω να παρω το Lg g2 υπαρχει καποιος αγοραστης εδω απο αυτο το μαγαζι να μας πει αν ειχε το ιδιο θεμα με το κουτι στο g2 του :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...