Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφέρομαι για αγορά ενός nokia lumia 830.Ψάχνοντας στο skroutz βρήκα αυτά τα μαγαζιά: kaizerstore και το phonegallery. Ποιο απο τα δύο θεωρείτε ότι είναι καλύτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ενδιαφέρομαι για αγορά ενός nokia lumia 830.Ψάχνοντας στο skroutz βρήκα αυτά τα μαγαζιά: kaizerstore και το phonegallery. Ποιο απο τα δύο θεωρείτε ότι είναι καλύτερο?

Είδα σε ένα θέμα στο myphone ότι μία κοπέλα αγόρασε το ίδιο κινητό από το kaizerstore και της ήρθε με κομμένες τις ζελατίνες του κουτιού. Για το phonegallery θα σου έλεγα όχι, οπότε καλύτερα να επιλέξεις το kaizershop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενδιαφέρομαι για αγορά ενός nokia lumia 830.Ψάχνοντας στο skroutz βρήκα αυτά τα μαγαζιά: kaizerstore και το phonegallery. Ποιο απο τα δύο θεωρείτε ότι είναι καλύτερο?

Πηρα 2 κινητα προσφατα απο phonegalery ολα τελεια και απο θεμα εγγυησης και ολα οπως επρεπε να ειναι με τις ταινιες ασφαλειας στη θεση τους

Επεξ/σία από Razor1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρήγγειλα το κινητό,Πού μπορώ να δω αν όντως ισχύει η εγγύηση;;

Θα παρεις τηλ στη νοκια Ελλας και θα τους δωσεις το imei της συσκευης οταν σου ρθει και θα σε πουν για ποια χωρα προοριζετε το τηλ αν ειναι χωρα της ΕΕ το κρατας ολα κομπλε αν οχι πακετο πισω στο καταστημα αν και αν το πηρες απο phonegallery κατα 99% θα ειναι για την ΕΕ για καιζερ δεν εχω ιδεα δεν εχω ψωνισει απο εκει οπως σου ειπα 2 πηρα απο phonegallery ενα s4 mini Πολωνικο για μενα και ενα s3 Τσεχικο για μια φιλη ολα κομπλε με της εγγυησεις και για τα 2 επιβεβαιωμενα απο τη samsung Hellas και απο μενα για το δικο μου γιατι την χρειαστηκα λογο αλλαγης της πισω καμερας.Παντος να ξερεις σαν σερβις θα εχεις τους απατεωνες την αρβατο δυστυχως αυτοι εχουν το επισημο σερβις Νοκια στην Ελλαδα μακαρι να μην χρειαστεις ποτε την εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παρεις τηλ στη νοκια Ελλας και θα τους δωσεις το imei της συσκευης οταν σου ρθει και θα σε πουν για ποια χωρα προοριζετε το τηλ αν ειναι χωρα της ΕΕ το κρατας ολα κομπλε αν οχι πακετο πισω στο καταστημα αν και αν το πηρες απο phonegallery κατα 99% θα ειναι για την ΕΕ για καιζερ δεν εχω ιδεα δεν εχω ψωνισει απο εκει οπως σου ειπα 2 πηρα απο phonegallery ενα s4 mini Πολωνικο για μενα και ενα s3 Τσεχικο για μια φιλη ολα κομπλε με της εγγυησεις και για τα 2 επιβεβαιωμενα απο τη samsung Hellas και απο μενα για το δικο μου γιατι την χρειαστηκα λογο αλλαγης της πισω καμερας.Παντος να ξερεις σαν σερβις θα εχεις τους απατεωνες την αρβατο δυστυχως αυτοι εχουν το επισημο σερβις Νοκια στην Ελλαδα μακαρι να μην χρειαστεις ποτε την εγγυηση.

Υπάρχει περίπτωση Η nokia Hellas να μην αναγνωρίζει την εγγύηση;;πχ να μου πει εφόσον το κινητό είναι άλλης χώρας πάπαλα;;

Μόνο η Arvato;;Τα Nokia care δεν αναλαμβάνουν;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση Η nokia Hellas να μην αναγνωρίζει την εγγύηση;;πχ να μου πει εφόσον το κινητό είναι άλλης χώρας πάπαλα;;

Μόνο η Arvato;;Τα Nokia care δεν αναλαμβάνουν;;

Οχι αν ειναι για χωρα της ΕΕ εχει πανευρωπαικη εγγυηση 2 ετων οσο για τα nokia care και αυτα στην Arvato τα στελνουν δεν επισκευαζουν κατι σαν τα πλαισια κωτσοβολους κ.α το πας το αφηνεις και τα στελνουν στην Αρβατο λογικο φυσικα αφου οι εν λογο απατεωνες ειναι το επισημο σερβις καποιον εταιριων κινητων τηλεφωνων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αν ειναι για χωρα της ΕΕ εχει πανευρωπαικη εγγυηση 2 ετων οσο για τα nokia care και αυτα στην Arvato τα στελνουν δεν επισκευαζουν κατι σαν τα πλαισια κωτσοβολους κ.α το πας το αφηνεις και τα στελνουν στην Αρβατο λογικο φυσικα αφου οι εν λογο απατεωνες ειναι το επισημο σερβις καποιον εταιριων κινητων τηλεφωνων

τώρα μου έκανες την καρδιά περιβόλι!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα μου έκανες την καρδιά περιβόλι!!!!

Ισχυει το ρωτησε και ενα παιδι με 1520 αγορασμενο απο Birdphone και του ειπανε να το στειλει εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα ενα κινητο απο σκρουτζ και συγκεκριμμενα απο i-buy.gr
Μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η εγγυηση?Η αποδειξη ειναι απο το μαγαζι? ή πρεπει να χει κατι αλλο μεσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα ενα κινητο απο σκρουτζ και συγκεκριμμενα απο i-buy.gr

Μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η εγγυηση?Η αποδειξη ειναι απο το μαγαζι? ή πρεπει να χει κατι αλλο μεσα?

 

Η απόδειξη του μαγαζιού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα και εγώ να αγοράσω ένα κινητό στο Citishop.gr. Στην ετικέτα στον κωδικό της χώρας έγραφε MP. Ψάχνοντας στο ίντερνετ είδα ότι το MP αντιστοιχεί σε North Marriana (σύμπλεγμα νησιών κάπου στον Ειρηνικό ωκεανό).

 

Να υποθέσω μακριά από το κινητό αυτό και να ψάξω αλλού έ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα και εγώ να αγοράσω ένα κινητό στο Citishop.gr. Στην ετικέτα στον κωδικό της χώρας έγραφε MP. Ψάχνοντας στο ίντερνετ είδα ότι το MP αντιστοιχεί σε North Marriana (σύμπλεγμα νησιών κάπου στον Ειρηνικό ωκεανό).

 

Να υποθέσω μακριά από το κινητό αυτό και να ψάξω αλλού έ;;

Να υποθεσεις να παρεις την αντιπροσωπεια τηλ να δωσεις το imei και θα σε πουν αυτοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθεσεις να παρεις την αντιπροσωπεια τηλ να δωσεις το imei και θα σε πουν αυτοι

 

Αμ δε...

 

Τους πήρα 2 φορές. Ο ένας εκπρόσωπός τους μου απάντησε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα από τη στιγμή που το αγοράζω από ελληνικό μαγαζί (δε με έπεισε καθόλου η απάντησή του) και ο δεύτερος μου είπα ότι πρέπει να είναι χώρα Ε.Ε. άρα να μην το αγοράσω.

 

Τελικα το βρήκα στο KDMobile (άλλο skroutzομάγαζο) και αγόρασα το κινητό με χώρα προέλευσης FR (Γαλλία). Η συσκευσία ήταν σφραγισμένη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...