Προς το περιεχόμενο

Assetto Corsa


panos2171

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλό, δεν φτάνει ακόμη στα επίπεδα του GTR 2 (του οποίου η in car camera ήταν συγκλονιστική), αλλά είναι σε αρκετά καλό δρόμο.

Το τεχνικό του επίπεδο (γραφικά, ήχος) είναι καλό, αλλά δεν πιστεύω ότι θα βελτιωθεί θεαματικά. Η δύναμη του παιχνιδιού βρίσκεται στην κοινότητα και στο modding που επιδέχεται. Απλά ακόμη είναι σε εξαιρετικά πρώιμο στάδιο, έχει πάρα πολλή δουλειά ακόμη. Πάντως πρώτη φορά αγοράζω παιχνίδι τόσο πρώιμα, αλλά ακόμη και έτσι αξίζει.

Voodooman στο steam, με avatar το 3Dfx logo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας δικός μου γρήγορος γύρος στην αγαπημένη Nordschleife με το τρομερό Pagani Zonda R, που κατέχει το ρεκόρ της πίστας με 6:47:

 

 

Το βίντεο του fraps είναι κάπως σκοτεινό αν και είναι διορθωμένο με το winff..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ την έχω πέσει στα achievements  

με τα δυσκολότερα που έχω πάρει

Lotus cup : Golden Glory

Tatuus Race : Gold

και τα δυο έχουν 0.8% σε global

 

το multi όσο fun ήταν στην αρχή  

τόσο το αποφεύγω τώρα τελευταία 

 

από mods η porsche 997 είναι μέχρι τώρα 

όλα τα λεφτά

και πίστες βγαίνουν σχεδόν κάθε μέρα

με κορυφαία την πίστα από πάνω στο video 

 

το επόμενο μεγάλο βήμα για μένα

θα ήταν να βάλουν και το damage 

και μετα το career  με το release

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες ερωτήσεις προς όσους παίζουν το συγκεκριμένο παιχνίδι. Σε σχέση με άλλα racing που πάνε πιο πολύ προς την εξομοίωση (όπως forza, gt, grid, κλπ) σε τι επίπεδο είναι το συγκεκριμένο? Είναι πολύ πιο δύσκολο? Επίσης, έχει τις κλασικές επιλογές ας πούμε για αυτόματο ή manual κιβώτιο, βοηθήματα κλπ ή είναι πιο "αυστηρό"? Καλά το αν χρειάζεται τιμονιέρα δεν το ρωτάω καν... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες ερωτήσεις προς όσους παίζουν το συγκεκριμένο παιχνίδι. Σε σχέση με άλλα racing που πάνε πιο πολύ προς την εξομοίωση (όπως forza, gt, grid, κλπ) σε τι επίπεδο είναι το συγκεκριμένο? Είναι πολύ πιο δύσκολο? Επίσης, έχει τις κλασικές επιλογές ας πούμε για αυτόματο ή manual κιβώτιο, βοηθήματα κλπ ή είναι πιο "αυστηρό"? Καλά το αν χρειάζεται τιμονιέρα δεν το ρωτάω καν... :-)

είναι καθαρό SIM...forza,grid,gt ούτε καν το πλησιάζουν.Μπορείς να το προσαρμώσεις όπως σε βολεύει το παιχνίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες ερωτήσεις προς όσους παίζουν το συγκεκριμένο παιχνίδι. Σε σχέση με άλλα racing που πάνε πιο πολύ προς την εξομοίωση (όπως forza, gt, grid, κλπ) σε τι επίπεδο είναι το συγκεκριμένο? Είναι πολύ πιο δύσκολο? Επίσης, έχει τις κλασικές επιλογές ας πούμε για αυτόματο ή manual κιβώτιο, βοηθήματα κλπ ή είναι πιο "αυστηρό"? Καλά το αν χρειάζεται τιμονιέρα δεν το ρωτάω καν... :-)

Ούτε για αστείο μην το ξαναπείς αυτό για τέτοια παιχνίδια. :-D Καμία σχέση απολύτως σε επίπεδα ρεαλισμού και δυσκολίας. Βοηθήματα πάντως υπάρχουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι καθαρό SIM...forza,grid,gt ούτε καν το πλησιάζουν.Μπορείς να το προσαρμώσεις όπως σε βολεύει το παιχνίδι

 

 

Ούτε για αστείο μην το ξαναπείς αυτό για τέτοια παιχνίδια. :-D Καμία σχέση απολύτως σε επίπεδα ρεαλισμού και δυσκολίας. Βοηθήματα πάντως υπάρχουν.

Σας ευχαριστώ και  τους δύο, απ'ο,τι κατάλαβα έκανα άκυρη σύγκριση αλλά αυτά μου ήρθαν στο μυαλό σαν πιο mainstream sim... :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ και  τους δύο, απ'ο,τι κατάλαβα έκανα άκυρη σύγκριση αλλά αυτά μου ήρθαν στο μυαλό σαν πιο mainstream sim... :-)

 

Για εμένα το πιο κοντινό, ευρέως (που λέει ο λόγος) γνωστό παχνίδι είναι η σειρά των GTR, παρόμοια γραφικά και παρόμοια δυσκολία, αν και το AC είναι ακόμη πιο απόλυτο.Όλα τα υπόλοιπα που αναφέρεις είναι πολύ πιο απλοϊκά, ενώ και εγώ δεν έχω ασχοληθεί με κάτι τελείως σκληροπυρηνικά όπως το rfactor κτλ. για να ξέρω τί γίνεται σε σύγκριση με το AC.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα το πιο κοντινό, ευρέως (που λέει ο λόγος) γνωστό παχνίδι είναι η σειρά των GTR, παρόμοια γραφικά και παρόμοια δυσκολία, αν και το AC είναι ακόμη πιο απόλυτο.Όλα τα υπόλοιπα που αναφέρεις είναι πολύ πιο απλοϊκά, ενώ και εγώ δεν έχω ασχοληθεί με κάτι τελείως σκληροπυρηνικά όπως το rfactor κτλ. για να ξέρω τί γίνεται σε σύγκριση με το AC.

Άρα η κατηγορία του είναι κάπου εκεί στο κοντά στο gtr και λίγο πιο "εύκολο" από rfactor? (έχω εντύπωση ότι υπάρχει ακόμα ένα σκληροπυρηνικό sim αλλά δε θυμάμαι ποιο...) Αυτή τη στιγμή δεν έχω ούτε pc που μπορεί να το τρέξει ούτε τιμονιέρα αλλά έχει αρχίσει να μου κινεί το ενδιαφέρον και ίσως στο άμεσο μέλλον ασχοληθώ! Μιας που είπαμε για pc, είναι απαιτητικό? έχω δει τις απαιτήσεις του αλλά ρωτάω αν θέλει να είσαι κοντά στα προτεινόμενα για να παίξεις αξιοπρεπώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ασχολούμαι πολλα χρονια με ολα τα rfactor κ τα modes τους αλλα κ φυσικά με ολα της simbin κ έχω δοκιμάσει για 3 μήνες iracing , να πω ότι κανένα μα κανένα δεν φτάνει ούτε στο νυχακι στο βάθος των physics κ του FFB του Assetto Corsa κ ειναι ακόμα beta .

Οσο για το κομμάτι του presentation απλά ειναι ότι ανώτερο κυκλοφορεί σήμερα με διαφορά κ στο μέτριο pc μου παίζει άψογα ενώ ακόμα περιμένουμε προσθήκες στην μηχανή γραφικών κ νεα μηχανή ήχων . Το pcars περιμένω να το δω .

 

Κ μην ξεχνάτε ότι με 35€ έχουμε επίσημα αυτοκίνητα με επίσημες σκαναρισμενες με laser πίστες ( τονίζω το "επίσημα ") ενω η κοινότητα θα δώσει τρομερά δείγματα στο μέλλον .

 

Για μένα το απόλυτο sim , ειναι κάτι που όλοι με τιμονιερα θα πρέπει να το έχουν στον σκληρό τους ενω επειδή έχω κ 250ωρες σε αυτο με gamepad 360 , με προσοχή κ καποια βοηθηματα μπορείς να είσαι ανταγωνιστικός .

 

Sent from my iPod touch using Insomnia

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω, αυτή τη στιγμή είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε sim. Τα rfactor, GTR κλπ γέρασαν, για την εποχή τους ήταν κορυφαία, αν και ένα κλικ πιο κάτω σε physics από το LFS αλλά τώρα το AC είναι ο βασιλιάς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο το βράδυ (μετά τις 9.30 -10.00) λέμε να βρεθούμε για πρώτη φορά για κάποιους φιλικούς αγώνες. Όσοι με έχετε προσθέσει (ή θέλετε να με προσθέσετε)  στη λίστα του steam (newlynx) φροντίστε να έχετε μικρόφωνο ώστε να τα πούμε μέσω teamspeak. Αν μπω απόψε μπορούμε να κάνουμε τις ρυθμίσεις από σήμερα ώστε να είμαστε έτοιμοι αύριο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον τελος για μενα το παιχνιδι με την τιμονιερα που εχω (ex force) και -κατα δευτερο λογο- στην οθονη της υπογραφης μου ειναι unplayable. Δεν μπορω με τιποτα να μπω στο κλιμα.

 

Οταν παρω τιμονιερα καλη, τηλεοραση 32 και πανω, καρεκλα σταθερη και βαση για την τιμονιερα τοτε θα μπορεσω να παιξω.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον τελος για μενα το παιχνιδι με την τιμονιερα που εχω (ex force) και -κατα δευτερο λογο- στην οθονη της υπογραφης μου ειναι unplayable. Δεν μπορω με τιποτα να μπω στο κλιμα.

 

Οταν παρω τιμονιερα καλη, τηλεοραση 32 και πανω, καρεκλα σταθερη και βαση για την τιμονιερα τοτε θα μπορεσω να παιξω.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Συγνωμη αλλα υπερβαλεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...