Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 4 (Open Spoiler Thread Seasons 1-3)


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δειχνει,και αρκετες μαλιστα.

 

Απο ότι ξέρω δε σταματάνε τα show για διαφημίσεις.Δείχνουν κάποια promos για τα προγράμματά τους και αυτό μόνο μεταξύ των shows.Έχουν αλλάξει σύστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην τα λες αυτα δυνατα, ειναι σαν να τους στελνεις σε σιγουρο θανατο...

Μου άρεσαν και ο Ned, Rob Stark αλλά δεν μου άρεσε βήματα Cat and Robert Baratheon. Όλοι οι άλλοι που πέθαναν στις πρώτες 3 season μου ήταν ουδέτεροι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην τα λες αυτα δυνατα, ειναι σαν να τους στελνεις σε σιγουρο θανατο...

Ε τότε συμπαθώ πάρα πολύ:

 

  1. Σέρσει
  2. Τζέιμι
  3. Μανς
  4. Τον γέρο που "πρωταγωνίστησε" στον κόκκινο γάμο

Αυτά τα ολίγα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.imdb.com/title/tt3060860/?ref_=ttep_ep10

 

αυτοί πως το έχουν βαθμολογήσει ήδη??

 

 

α και κάτι που κόζαρα σήμερα

 

http://www.newsbomb.gr/media-agb/story/458712/game-of-thrones-to-epiko-finale-tis-tetartis-sezon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.imdb.com/title/tt3060860/?ref_=ttep_ep10

 

αυτοί πως το έχουν βαθμολογήσει ήδη??

 

 

α και κάτι που κόζαρα σήμερα

 

http://www.newsbomb.gr/media-agb/story/458712/game-of-thrones-to-epiko-finale-tis-tetartis-sezon

 

Ένας απο αυτούς που το βαθμολόγησαν είναι στανταρ και ο Ομπάμα :P

 

Είχε ζητήσει να προμηθευτεί όλα τα επεισόδια πριν καν δείξουν το πρώτο αυτης της σεζόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας απο αυτούς που το βαθμολόγησαν είναι στανταρ και ο Ομπάμα :P

 

Είχε ζητήσει να προμηθευτεί όλα τα επεισόδια πριν καν δείξουν το πρώτο αυτης της σεζόν.

μηπως εχει και το 6ο βιβλιο στα χερια του? αυτο αγοραζεις αν εισαι ο πιο ισχυρος αντρας σε ολο το westeros :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετράμε αντίστροφα! Και μετά brace yourselves : μηνύματα "τώρα δηλαδή θα περιμένουμε μέχρι τον Απρίλιο;" are coming.

Έτσι μου ρχεται να πάω  να πάρω τα βιβλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι μου ρχεται να πάω να πάρω τα βιβλία.

Κατά τη γνώμη μου νομίζω δεν αξίζει να δώσεις 100-120 ευρώ για αυτά τα βιβλία. Πήρα δώρο σε φίλο το 1 ο οποίος παρακολουθεί τη σειρά αλλά από ότι μου είπε και από ότι κατάλαβα βλέποντας το η λογοτεχνική αξία του έργου και του Μάρτιν πρέπει να είναι πολύ μικρή. Ίσως χάνει και στη μετάφραση αλλά πραγματικά εμένα αυτή την εντύπωση μου άφησε.. Έχοντας διαβάσει τολκιν και ειδικά το Σιλμαρριλιον νομίζω δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης. Ο τολκιν ήταν ένας χαρισματικός φιλόλογος - συγγραφέας. Οπότε η καλύτερη λύση και για εξοικονόμηση είναι αρχικά το ebook και αν δε βολεύει ebay και παραγγελία πακετάκι 7 βιβλία από Αγγλία 40 ευρώ. Εν κατακλείδι επειδή ήθελα να το πω καιρό ο Μάρτιν και ο Τολκιν δεν μπορούν να συγκριθούν από λογοτεχνικής απόψεως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη γνώμη μου νομίζω δεν αξίζει να δώσεις 100-120 ευρώ για αυτά τα βιβλία. Πήρα δώρο σε φίλο το 1 ο οποίος παρακολουθεί τη σειρά αλλά από ότι μου είπε και από ότι κατάλαβα βλέποντας το η λογοτεχνική αξία του έργου και του Μάρτιν πρέπει να είναι πολύ μικρή. Ίσως χάνει και στη μετάφραση αλλά πραγματικά εμένα αυτή την εντύπωση μου άφησε.. Έχοντας διαβάσει τολκιν και ειδικά το Σιλμαρριλιον νομίζω δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης. Ο τολκιν ήταν ένας χαρισματικός φιλόλογος - συγγραφέας. Οπότε η καλύτερη λύση και για εξοικονόμηση είναι αρχικά το ebook και αν δε βολεύει ebay και παραγγελία πακετάκι 7 βιβλία από Αγγλία 40 ευρώ. Εν κατακλείδι επειδή ήθελα να το πω καιρό ο Μάρτιν και ο Τολκιν δεν μπορούν να συγκριθούν από λογοτεχνικής απόψεως.

 

 Προφανώς. Η μερα με τη νυχτα ειναι. Ο Μαρτιν βασιζεται στην πιασαρικη πλοκη που εμενα προς το τελος άρχισε να με κουράζει γιατι δειχνει να επαναλαμβάνεται. Γενικότερα ο Μαρτιν, ειδικα στα τελαυταια βιβλια, χρησιμοποιει την εξης δομη. Κεφάλαιο 20 σελιδων, παρουσιαση ρων σκέψεων του χαρακτηρα σε 2-3 σελίδες για να σε βάλει στο κλίμα της σκηνης, 10-12 σελίδες περι ανεμων και υδάτων και στις τελευταιες σελίδες έρχεται και η εξελιξη που περιμενες. Ως εδω καλά ομως στα τελευταια βιβλία δεν μαθαινεις καν τι παιχτηκε στη σκηνη που διάβαζες και σε αφηνει με ενα cliffhunger ωστε να μαθεις την εξελιξη της σκηνης 100 σελίδες μετά ή καθολου.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν λάτρης της σειράς του Άρχοντα των Δαχτυλιδιών (τριλογία, Χόμπιτ, Σιλμαρρίλιον) σίγουρα θα του έδινα προβάδισμα. Δεν έχω διαβάσει όμως τα Song of Ice and Fire για να χω άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...