Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 4 (Open Spoiler Thread Seasons 1-3)


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξενέρωσα άσχημα με κάτι αλλαγές όπως

 

 

H μή εξολομόληση του Jaime σχετικά με την Tyssa, ή ατάκα του Tyrion : Ο Ταιγουιν λάνιστερ δεν χέζει χρυσάφι τελικά κτλπ κτλπ 

 

Η συγκεκριμένη ατάκα είναι αυτούσια από το βιβλίο btw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το τελευταίο επεισόδιο. Ευτυχώς που δεν διαβάζω τα βιβλία και δεν απογοητεύομαι με τις αλλαγές κτλ.

 

Πολύ καλό ξύλο μεταξύ Hound και Brienne. Αν και πιστεύω πως πεθαίνει ο Hound, θέλω να ψάξω να σιγουρευτώ. Δεν μπορώ να μην ξέρω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η γευση που μου αφησε ηταν του πιο ολοκληρωμενου επεισοδιου μεχρι τωρα. Εκπληξεις οπως τζον σνοου - ygritte, διαπραγματευση με τον μανς ρειντερ και η εμφανιση του σταννις ηταν στοιχεια που συμπληρωσαν το παζλ του τελευταιου επεισοδιου. Ετσι, μας εδειξε ολα τα μετωπα συν οτι ειχε μαχες με ζομπι και χωρις αλλα και σκηνες βαρυα συναισθηματικες. Δεν ηταν μονο φωτια και ατσαλι.

Ο Σταννις απο που ηρθε; Τοσο βορεια ειναι κανονικα;

 

4η Χρονια που το βλεπω και μπορω να πω οτι αφου εχω αντεξει ηδη 3 φορες μεχρι την επομενη σεζον, μπορω να το κανω παλι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά σαν επεισόδιο είχε σημαντικότατα γεγονότα αλλά σαν σκηνοθεσία δεν μου άρεσε γιατί κάποιες σκηνές τις τράβηξε υπερβολικά και τις έσυρε λες και ήταν λάστιχα,ενώ σε άλλα που έπρεπε να δόσει περισσότερη έμφαση τα πέρασε στο τσακ μπαμ με συνοπτικές διαδικασίες..

Μου τη σπάει το flow που πήρε η σειρά σε αυτή τη σεζόν,του στυλ "δείχνουμε στα πετακτά 10 λεπτά απ' τον χαρακτήρα κόβοντας ένα σωρό πράγματα απ το βιβλίο και βάζοντας άσχετα για φίλλερ να γεμίζουν το κενό αυτών που κόπηκαν απ το βιβλίο,χωρίς απαραίτητα τα νέα φίλλερ να προσφέρουν κάτι στην εξέλιξη της ιστορίας ή την έκφραση των χαρακτήρων."

 

Από κει και πέρα μου την έσπασε αυτή η σκηνή:

 

η μάχη Μπριέν - Χάουντ η οποία δεν υπάρχει πουθενά γραμμένη,και εκτός αυτού σε αυτή τη σκηνή που ο Χάουντ κατέληξε όπως κατέληξε αν και με διαφορετικό τρόπο,έπρεπε να δείξουν τουλάχιστον πιστεύω την σωστή αντίδραση της Άρυας. Αντί να τρέχει να του βρεί πετσέτες βρεγμένες κτλπ για να τον βοηθήσει να ανακουφιστεί και να τον κρατήσει στη ζωή,την έδειξε απλά να τον παρατάει σαν να ήταν τελείως αναίσθητη.

 

 

Και τελικά ήταν όπως μου είχε πει κάποιος σε αυτό εδώ το φόρουμ,τελικά

δεν την δείξαν ολόκληρη τη μάχη στο τείχος (3 μέρες) αλλά μόνο την πρώτη "αναγνωριστική" επίθεση που έκανε ο Μανς τη πρώτη μέρα για να τσεκάρει την δύναμη των κορακιών,που ήταν πραγματικά τίποτα μπροστά στην Κύρια Επίθεση που δεν την έδειξαν καθόλου. Λυπάμαι που δεν το είδατε όσοι βλέπετε τη σειρά χωρίς να έχετε διαβάσει το βιβλίο,γιατί η μάχη στο τοίχος ήταν Η ΜΑΧΗ στα βιβλία,με ένα σωρό πράγματα να συμβαίνουν,με φλογοβόλα,με άγριους να χρησιμοποιούν πτώματα γιγάντων σαν ομπλρέλα προστασίας απ τα βέλη των κορακιών,κτλπ...

 

 

Επίσης γιατί

έδειξαν αυτό που έδειξαν με τον Μπραν και τα πεθαμένα ? αυτό δεν υπήρχε,o Τζοτζεν κανονικα δεν πεθαινε,ασε που πήδηξαν  ολόκληρα κεφάλαια απ το δεύτερο μισό του τρίτου βιβλίου,και πήγαν κατευθείαν σε γεγονότα του πέμπτου!

 

 

Τέσπα

Επεξ/σία από Alithinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fuck yeah........my favourite character is back ή τουλάχιστον έτσι ελπίζω!!!!! B)

 

tumblr_m4ds3zncYB1qaguqdo1_500.jpg 

 

Μέσα στο καλοκαίρι ξεκινάω και τα βιβλία....θα με κρατήσουν λογικά μέχρι αρχές του 2015.....!!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζηλεύω πραγματικά τους ανθρώπους που δεν έχουν δει το game of thrones........μακράν το καλύτερο τηλεοπτικό προϊόν που καταναλώνει η γενιά μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζηλεύω πραγματικά τους ανθρώπους που δεν έχουν δει το game of thrones........μακράν το καλύτερο τηλεοπτικό προϊόν που καταναλώνει η γενιά μας.

μπααα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζηλεύω πραγματικά τους ανθρώπους που δεν έχουν δει το game of thrones........μακράν το καλύτερο τηλεοπτικό προϊόν που καταναλώνει η γενιά μας.

 

Μην συνεχιζεις να το βλεπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 απορίες:

 

 

οι σκελετοι τι διαολο ειναι;; γιατι whitewalkers δεν ειναι.

ο μανς ραιντερ ειχε 100.000 wildlings.. ποσους πια εφερε ο στανις;;;;

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζηλεύω πραγματικά τους ανθρώπους που δεν έχουν δει το game of thrones........μακράν το καλύτερο τηλεοπτικό προϊόν που καταναλώνει η γενιά μας.

Γελαει ο κοσμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζηλεύω πραγματικά τους ανθρώπους που δεν έχουν δει το game of thrones........μακράν το καλύτερο τηλεοπτικό προϊόν που καταναλώνει η γενιά μας.

 

καλά εσυ είσαι 

 

post-229927-0-82123900-1402944862_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...