Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 4 (Open Spoiler Thread Seasons 1-3)


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατά τη γνώμη μου νομίζω δεν αξίζει να δώσεις 100-120 ευρώ για αυτά τα βιβλία. Πήρα δώρο σε φίλο το 1 ο οποίος παρακολουθεί τη σειρά αλλά από ότι μου είπε και από ότι κατάλαβα βλέποντας το η λογοτεχνική αξία του έργου και του Μάρτιν πρέπει να είναι πολύ μικρή. Ίσως χάνει και στη μετάφραση αλλά πραγματικά εμένα αυτή την εντύπωση μου άφησε.. Έχοντας διαβάσει τολκιν και ειδικά το Σιλμαρριλιον νομίζω δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης. Ο τολκιν ήταν ένας χαρισματικός φιλόλογος - συγγραφέας. Οπότε η καλύτερη λύση και για εξοικονόμηση είναι αρχικά το ebook και αν δε βολεύει ebay και παραγγελία πακετάκι 7 βιβλία από Αγγλία 40 ευρώ. Εν κατακλείδι επειδή ήθελα να το πω καιρό ο Μάρτιν και ο Τολκιν δεν μπορούν να συγκριθούν από λογοτεχνικής απόψεως.

audiobooks ειναι πολυ καλη φαση, εγω μονο το 1ο βιβλιο διαβασα, τα αλλα τα ακουσα....σε αλλες περιπτωσεις θα μου ηταν αδυνατο, αλλα ειναι τετοια η πλοκη στο soiaf που σε κραταει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

audiobooks ειναι πολυ καλη φαση, εγω μονο το 1ο βιβλιο διαβασα, τα αλλα τα ακουσα....σε αλλες περιπτωσεις θα μου ηταν αδυνατο, αλλα ειναι τετοια η πλοκη στο soiaf που σε κραταει...

 

Σε τι γλωσσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει καλο επεισοδιο οπως το περιμεναμε καλυτερο απο το 9, ομως σε καμια περιπτωση δε μπορω να δικαιολογησω τον ντορο που εγινε οτι θα ειναι το καλυτερο της σειρας κλπ κλπ. 

 

 

No lady Stoneheart (καλυτερα απο το να ξεκινησει τα "κατορθωματα" της). Αντε και του χρονου

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτηκα να σας τρολλαρω με ενα fake spoiler αλλα το μετανιωσα

Το οποιο ηταν:

 

Δεν μου αρεσε ετσι πως πεθανε ο Tyrion

 

 

Εγω απογοητευτηκα  παρολο που ηταν παρα πολυ καλο ηταν το τελευταιο επεισοδιο για φετος αλλα πρεπει να περιμενω ενα χρονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...