Προς το περιεχόμενο

Ryse [Xbox One]


The_Sheep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενταξει δεν μιλουσα για σενα προσωπικα,και εγω παιζω αρκετα παιχνιδια στο pc.

 

Απλα καπου χανεται η ουσια  οταν αντι να μιλαμε για το παιχνιδι μιλαμε για τεχνικα θεματα,κανε μια βολτα απο τα pc games και θα διαπιστωσεις οτι το 80% των ποστ ειναι για drivers κτλ.

 

Κατα την αποψη  μου το οπτικο αποτελεσμα στις κονσολες ειναι φοβερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 723
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάνω αρκετές, δεν βλέπω τόσο μεγάλο ποσοστό.

Με ελάχιστα παιχνίδια έγινε κάτι τέτοιο, κι αυτό κράτησε 2-3 μέρες το πολύ (εκτός ελάχιστων περιπτώσεων).

Τεσπα, πολύ ξεφύγαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://download.gamespotcdn.com/d6/gsc/2013/10/169_ryse_ebxdemo_gp_au_100513_2800.mp4

 

wow  ο τροπος που κινειται η καμερα ειναι σαν να βλεπεις ταινια, ειδικα στην αρχη που παλευουν αναμεσα στα φυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://download.gamespotcdn.com/d6/gsc/2013/10/169_ryse_ebxdemo_gp_au_100513_2800.mp4

 

wow  ο τροπος που κινειται η καμερα ειναι σαν να βλεπεις ταινια, ειδικα στην αρχη που παλευουν αναμεσα στα φυτα...

 

καλά, με αυτά που βλέπω, είμαι ένα βήμα να το προσθέσω αυτό στο preorder μου αντί το COD Ghosts, στο κάτω κάτω το άλλο μπορώ να το πάρω και στο 360. Ο πρώτος πραγματικός next gen τίτλος στο ΟΝΕ, χαλαρά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://download.gamespotcdn.com/d6/gsc/2013/10/169_ryse_ebxdemo_gp_au_100513_2800.mp4

 

wow  ο τροπος που κινειται η καμερα ειναι σαν να βλεπεις ταινια, ειδικα στην αρχη που παλευουν αναμεσα στα φυτα...

 

Μακράν τα καλύτερα γραφικά μέχρι τώρα σε next gen κονσόλες και το gameplay έγινε smooth...όπως επίσης καμμία σχέση με QTE fest που έγραφαν οι "ξερόλες"....!!!!

Έρχεται μάλλον πολύ "ξύλο" και απογοήτευση για ορισμένους "αναλυτές της πλάκας"....!!!!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά, με αυτά που βλέπω, είμαι ένα βήμα να το προσθέσω αυτό στο preorder μου αντί το COD Ghosts, στο κάτω κάτω το άλλο μπορώ να το πάρω και στο 360. Ο πρώτος πραγματικός next gen τίτλος στο ΟΝΕ, χαλαρά...

 

Εννοείται ότι για πρώτη αγορά πρέπει να πας σε Ryse -Forza και όχι σε multi. ;) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται πιο open απ' ότι τα αρχικά footage, λογικά τα πολύγωνα του πρωταγωνιστή που κόπηκαν στο μισό βοήθησαν πολύ να απελευθερωθούν πόροι για καλύτερο φωτισμό κτλ. Εγώ πάντως δεν παρατηρώ κανένα downgrade, ίσα-ίσα. Πάντως είναι πανέμορφο ότι και να πούμε τώρα, κάνει μπάμ οτι είναι νέας γενιάς παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται πιο open απ' ότι τα αρχικά footage, λογικά τα πολύγωνα του πρωταγωνιστή που κόπηκαν στο μισό βοήθησαν πολύ να απελευθερωθούν πόροι για καλύτερο φωτισμό κτλ. Εγώ πάντως δεν παρατηρώ κανένα downgrade, ίσα-ίσα. Πάντως είναι πανέμορφο ότι και να πούμε τώρα, κάνει μπάμ οτι είναι νέας γενιάς παιχνίδι.

βασικά άλλοι έψαχναν το downgrade...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς είναι off screen οπότε και η ποιότητα δεν είναι καλή...

It's the same video Gamespot had on their site
I zoomed at the action and "fixed" the gamma
Enjoy

 

Παρόλο την "κακή" ποιότητα του video υπάρχουν σημεία που το game φαίνεται πραγματικά "οφθαλμόλουτρο"/true next gen console title.Btw το gameplay θα έλεγα είναι συνδυασμός Batman και GOW αλλά δεν έχω καταλήξει ακόμα και σίγουρα φαίνεται πολύ ενδιαφέρον!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το link που πόσταρε ο Sheep ήταν το καλύτερο αλλά το έριξαν.

Αν και το theme στύλ Σπάρτακου, Ρώμης, gladiator κτλ δεν μου αρέσει, αυτό το παιχνίδι είναι system seller. Είναι το generational leap που ορίζει την γενιά, όπως ακριβώς έγινε με το πρώτο Gears of War, εκεί που ουσιαστικά πρωτομπήκαμε στην 7η gen και μετέπειτα το αντέγραψαν οι περισσότεροι devs (ιδιαίτερα το shooting/cover και την camera movement).

Μου άρεσε χαρακτηριστικός ήχος του μέταλλου και οι αναπηδήσεις της πανοπλίας κατά της διάρκεια που σπριντάρει ο χαρακτήρας, επίσης τα models και το animation των εχθρών είναι ότι αρτιότερο έχω δεί έβερ σε enemy presentation. 1:1 με τον παίκτη και όχι "κοντύτεροι" και λιγότερο λεπτομερείς enemies όπως στα περισσότερα παιχνίδια που κυκλοφορούν.

Πέφτουν σαγόνια, τρομερή λεπτομέρεια απο την Crytek.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ την αρχή μου άρεσε σαν παιχνίδι και όντως κάνει μπαμ για next gen αλλα δεν θα έπρεπε να σκεφτούν να δίνουν την δυνατότητα να αλλάξεις κάμερα μεταξύ αυτής και της κλασικής που έχουμε συνηθίσει ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...