Προς το περιεχόμενο

Ryse [Xbox One]


The_Sheep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για τελευταία δεν ξέρω αλλά θα φάνε πολύ κράξιμο έτσι όπως πάνε...αντί να έχουμε δεδομένα τα 1080p και τα 60fps, μιλάμε για 900p και 30fps και πανηγυρίζουμε

 

ξέρω ξέρω δεν μας νοιάζει ότι μας κοροϊδεύουν στα μούτρα μας, μας ενδιαφέρουν τα παιχνίδια μόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 723
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γι' αυτό και λέω παίζει να είναι η τελευταία. Εν έτη 2013-14, το να μην έχεις standard τα 60fps στα 1080p είναι αδιανόητο.

Μακάρι βέβαια να έχω άδικο.

 

υγ : έπρεπε να το είχανε φάει πριν καιρό

υγ2 : ναί, τα παιχνίδια, γι' αυτό και σχεδόν όλοι οταν έπαιζαν Halo4/Uncharted2 etc μιλούσαν για γραφικάρες, γιατί δεν μας ενδιαφέρουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτό και λέω παίζει να είναι η τελευταία. Εν έτη 2013-14, το να μην έχεις standard τα 60fps στα 1080p είναι αδιανόητο.

 

 

Αντε παλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τι κραξιμο ειχε πεσει για το The Order οταν ειπαν οτι δεν θα ειναι 1080p δεν λεγεται απο τα γνωστα τρολακια εδω μεσα.Τωρα μοκο φυσικα που το ryse παει απο downgrade σε downgrade.(Ασχετως που και παλι δειχνει ωραιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Kαι?

 

Ρε παιδια παμε καλα?

Αλλαζει αυτο το γεγονος οτι ποτε δεν στοχευαν στα 60?ΤΟ ΑΛΛΑΖΕΙ?

Τι 2013 μου λες?

Και τι ειναι αυτο το link?Ειναι εντελως εκτος θεματος.

 

Οι gamers εχουν χαλασει οχι οι κονσολες.Το ξαναλεω.Τι ειναι αυτα που διαβαζουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τι κραξιμο ειχε πεσει για το The Order οταν ειπαν οτι δεν θα ειναι 1080p δεν λεγεται απο τα γνωστα τρολακια εδω μεσα.Τωρα μοκο φυσικα που το ryse παει απο downgrade σε downgrade.(Ασχετως που και παλι δειχνει ωραιο)

Συμφωνω οτι δειχνει ωραιο παρα τα συνεχη downgrade, το post εγινε απο εμενα κυριως για να βουλωσουν καποια στοματακια οπως λες και εσυ, και οχι βεβαια για να κατακρινω το παιχνιδι , που το βρισκω μαλιστα πολυ ενδιαφερον για τα γουστα μου και ισως για μενα το καλυτερο launch παιχνιδι, ανεξαρτητως πλατφορμας.

 

Η πλακα εντωμεταξυ με το order ειναι οτι δεν δεχοντουσαν με τιποτα οτι ειναι επιτηδες μικροτερη αναλυση λογω art direction, λες και δεν ξερουν αυτοι να κανουν scale , μονο οσοι φτιαχνουν για το Χ1 ξερουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα περισσότερο από τα fps με χαλάει που δεν έχουμε δεδομένα τα 1080p...το 2005-2006 και οι 2 εταιρείες μας μίλαγαν για 1080 που το είδαμε σε παιχνίδια μετρημένα στα δάκτυλα του ενός χεριού...αν τώρα εν έτη 2013 ΠΑΛΙ δεν το δούμε δεν θα το θεωρήσετε καθόλου σαν κοροϊδία δλδ?

 

 

μου θυμίζει κουβέντα με πορωμένους Wii fans...ναι παίζουμε παιχνιδάρες αλλα χεστήκαμε αν είναι SD...δλδ αν ήταν HD θα μας χάλαγε?...ή μήπως δεν ήταν τεχνολογικά εφικτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το θέμα δεν είναι μόνο η αναλυση και τα frames. Εγω επαιζα σε pentium 3 και αναλυση 1200p(1600*1200 σε 17άρι LG crt) με 60+ fps το hitman 1 πριν κάτι αιώνες. Δηλαδή ήταν καλύτερα τα γραφικά τότε από τώρα;

 

60 fps είναι επιλογή του dev και δεν έχει σχέση με το hardware της κονσόλας. Μπορούσαν να βγάλουν και στα ps3 /360 τα παιχνίδια σε κλειδωμενο 60fps( βλεπε forza). Δεν το κάνουν γιατι προσπαθούν να βγαλουν ότι καλύτερο μπορούν στη λογικη ότι τα 30fps είναι playable.

 

Και εγώ στο pc όταν βάζω ενα παιχνίδι ρυθμίζω τα γραφικά στο μέγιστο σημείο όπου αυτό είναι playable και όχι στο σημείο που τρέχει κλειδωμένα 60fps. Όλοι αυτό κάνουν μην τρελαθούμε τώρα...

 

Μια χαρά είναι το ryse και η Crytek ζορίζει το hardware, η MS κάνει καραγκιοζιλίκια !!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι gamers εχουν χαλασει οχι οι κονσολες.Το ξαναλεω.Τι ειναι αυτα που διαβαζουμε...

Χαλάσανε οι gamers επειδή μερικοί έχουνε ανώτερες απαιτήσεις απο τις υποτιθέμενες next-gen κονσόλες?

Ή χαλάσανε γιατί είναι ικανοποιημένοι με οτι και να τους δώσουν?

 

Έλα μου ντε, τι είναι αυτά που διαβάζουμε? Κάνουν downgrade τα παιχνίδια για να τρέξουν..

 

μου θυμίζει κουβέντα με πορωμένους Wii fans...ναι παίζουμε παιχνιδάρες αλλα χεστήκαμε αν είναι SD...δλδ αν ήταν HD θα μας χάλαγε?...ή μήπως δεν ήταν τεχνολογικά εφικτό

Δεν βλέπω τη Nintendo να προσπαθεί να χωθεί στον καμμένο πισάκια σε αντίθεση με κάποιους άλλους.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλάσανε οι gamers επειδή μερικοί έχουνε ανώτερες απαιτήσεις απο τις υποτιθέμενες next-gen κονσόλες?

Ή χαλάσανε γιατί είναι ικανοποιημένοι με οτι και να τους δώσουν?

 

Έλα μου ντε, τι είναι αυτά που διαβάζουμε? Κάνουν downgrade τα παιχνίδια για να τρέξουν..

Xαλασαν γιατι τωρα ανακαλυψαν την αμερικη και δεν τους αρεσει κιολας.Αυτα παντα υπηρχαν.

Οι νεες κονσολες ειναι οσο next gen ηταν και αυτες που επαιζαν το COD4 sub HD.

Δεν αλλαξε κατι,οι gamers χαλασαν και ξαφνικα δεν μπορουν να δουν την πραγματικοτητα.

H κονσολες ειναι οι καλυτερες δυνατες εφοσον κοστιζουν στα 400-500.Παραπανω δεν γινεται.

 

Ολα τα υπολοιπα ειναι κλαψα χωρις καμια λογικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το τελικό MGS4 είχε φάει τρελό downgrade σε σχέση με αυτό που είχαν δείξει στην Ε3 2005, αλλά εντάξει εν τέλει πολύ λίγοι παραπονέθηκαν τότε. Ίσως γιατί το Ίντερνετ και η πληροφόρηση ήταν πολύ διαφορετικές τότε σε σχέση με σήμερα, τώρα ψειρίζουμε την μαϊμού γενικώς.

Τελικά μετά το downgraded MGS4 είδαμε παιχνίδια όπως Uncharted 2/3 και GOW 3/4. Εγώ λέω να κρατάμε προς το παρόν μια πισινή γιατί είμαι σίγουρος οτι στο μέλλον θα δούμε πολύ καλύτερα πράγματα.

Υ.Γ:

Εδώ συγκρίνει την έκδοση της Ε3 2006 με την final, αλλά δείτε πιο κάτω το footage της Ε3 2005 όπου ήταν ακόμα πιο εντυπωσιακό, και σχεδόν πλησίαζε την επόμενη γενιά που έρχεται.



  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο ο φωτισμός βλέπω να έχει μεγάλη διαφορα αφού το video είναι 360p. Από εκεί και πέρα ούτε εμενα με νοιάζουν τα 60fps, αυτό που θα ήθελα είναι high res textures ειδικά στα μοντέλα και πολλά animations που ειδικά αυτά έχουν φτάσει στο cap βλέποντας από TLOS.

p.s. εννοείτε φυσικά ότι δεν θα με χαλούσαν καθόλου τα 60fps on top...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το τελικό MGS4 είχε φάει τρελό downgrade σε σχέση με αυτό που είχαν δείξει στην Ε3 2005, αλλά εντάξει εν τέλει πολύ λίγοι παραπονέθηκαν τότε. Ίσως γιατί το Ίντερνετ και η πληροφόρηση ήταν πολύ διαφορετικές τότε σε σχέση με σήμερα, τώρα ψειρίζουμε την μαϊμού γενικώς.

 

Τελικά μετά το downgraded MGS4 είδαμε παιχνίδια όπως Uncharted 2/3 και GOW 3/4. Εγώ λέω να κρατάμε προς το παρόν μια πισινή γιατί είμαι σίγουρος οτι στο μέλλον θα δούμε πολύ καλύτερα πράγματα.

Τωρα μιλας σωστα. :P

 

To MGS ηταν και αυτο sub HD.

Το GTA4 στο ps3 παλι Sub HD

Kαι πολλα αλλα παραδειγματα.

 

Στην πορεια ειδαμε παιχνιδια με καλυτερα γραφικα και HD.

Το GTA5 για παραδειγμα σε συγκριση με το 4 ειναι μερα με την νυχτα σε γραφικα,αλλα καταφερνει να εχει και λιγο καλυτερο frame rate και μεγαλυτερη αναλυση.

 

Η διαφορα ειναι οτι τωρα ψαχνουμε pixels με μανια και μας χαλανε πραγματα που ουσιαστικα δεν τα βλεπουμε πρωτη φορα στις κονσολες.Νομιζουμε οτι τα βλεπουμε πρωτη φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μανία, είναι οτι θα μας χαλάσουν τα μάτια σε λίγο.

Ειλικρινά, κατάφερες να παίξεις Crysis3 στο PS3?

Aπ' όσο μου είπε φίλος μου είναι χειρότερο απο του Χ360, όπου (στο Χ360) υπέφερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...