Προς το περιεχόμενο

Ryse [Xbox One]


The_Sheep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 723
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

post-60798-0-63184000-1379403980_thumb.png

 

οποτε μέχρι τώρα έχουμε Forza 5 : 1080p/60fps, Killer Instict : 720p/60fps και Ryse : 900p/ ???fps.

 

(φοβαμαι μήπως το Ryse τελικά τρεχει στα 30fps , όπως σε ένα προηγούμενο βίντεο που είχα ανεβάσει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Confirmed now is Forza 5 at 1080p/60fps, Ryse at 900p/30fps, Killer Instinct at 720p/60fps and unconfirmed is Dead Rising supposedly having a dynamic resolution at 30fps.

 

 

και το αστειο της ημερας, αφιερωμενο στο αγαπημενο μας fanboy (υπολοιποι αγνοηστε)

 

For comparison: 1920x1080 has 44% more pixels...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανε ενα μινι αρθρο το 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-ryse-runs-at-900p

 

 

Υγ. Δεν υποτιθεται οτι λεγανε οτι για να δεις διαφορα απο 720 σε 1080 θα πρεπει να εχεις τηλοραση πανω απο 50 ιντσες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανε ενα μινι αρθρο το 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-ryse-runs-at-900p

 

 

Υγ. Δεν υποτιθεται οτι λεγανε οτι για να δεις διαφορα απο 720 σε 1080 θα πρεπει να εχεις τηλοραση πανω απο 50 ιντσες;

ούτε καν και σε tv 20 ιντσών η διαφορά είναι τεράστια... και επειδή έχω δει και 4κ video και εκεί είναι τεράστια η διαφορά. 

 

πάμε για μεγάλο flop. btw ή φοβεροί devs είναι εκεί στην turn 10 ή έχουμε φάει μεγάλο παπά και όταν είναι να δούμε το τελικό αποτέλεσμα θα ξενερώσουμε (imo είναι φοβεροί devs)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε 37" που εχω, η διαφορα ειναι εμφανης, τουλαχιστον στο δικο μου ματι, παντως το αρθρο εχει δικιο στο οτι ειναι καλυτερα να ριξεις την αναλυση παρα το framerate

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανε ενα μινι αρθρο το 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-ryse-runs-at-900p

 

 

Υγ. Δεν υποτιθεται οτι λεγανε οτι για να δεις διαφορα απο 720 σε 1080 θα πρεπει να εχεις τηλοραση πανω απο 50 ιντσες;

 

Αναλογα την αποσταση.

Και στην 32αρα βλεπεις στο ενα μετρο.

Απο τα 2 και πανω ειναι πιο δυσκολο.

 

Στην 37 και πανω ειναι πολυ πιο ευκολο να την δεις αν δεν εχεις παλι μεγαλη αποσταση.Στην 37αρα,40αρα σε μια κανονικη αποσταση βλεπεις διαφορα για μενα.

Τουλαχιστον απο δικη μου εμπειρια με 32 και 37.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ούτε καν και σε tv 20 ιντσών η διαφορά είναι τεράστια... και επειδή έχω δει και 4κ video και εκεί είναι τεράστια η διαφορά. 

 

πάμε για μεγάλο flop. btw ή φοβεροί devs είναι εκεί στην turn 10 ή έχουμε φάει μεγάλο παπά και όταν είναι να δούμε το τελικό αποτέλεσμα θα ξενερώσουμε (imo είναι φοβεροί devs)

Αν καθεσαι στους 50 ποντους ...

 

http://www.digitaltrends.com/home-theater/720p-vs-1080p-can-you-tell-the-difference-between-hdtv-resolutions/

720vs1080-625x1000.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στην 40" ποτε δεν ειδα ιδιαίτερη διαφορα απο 720/1080p στο pc απο την αλλη ειναι εμφανες, ισως επειδη καθεσαι παρα πολυ κοντα στην οθονη δεν ξερω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάμε για μεγάλο flop. btw ή φοβεροί devs είναι εκεί στην turn 10 ή έχουμε φάει μεγάλο παπά και όταν είναι να δούμε το τελικό αποτέλεσμα θα ξενερώσουμε (imo είναι φοβεροί devs)

 

Πιστευω οτι αυτη τη φορα θα υπαρχει διαφορα σημαντικη με το GT7.

Σκεψου οτι στο ps3 προσπαθουσαν να φτασουν τα 1080p με GT5,GT6(στο τελευταιο ακομα περισσοτερο) ,οποτε εχανε σε αλλους τομεις.

Τωρα που και τα 2 θα ειναι 1080p ,ειναι πιο ευκολο το εργο της Polyphony να δωσει κατι σημαντικα ανωτερο στον οπτικο τομεα.

 

Εγω στην 40" ποτε δεν ειδα ιδιαίτερη διαφορα απο 720/1080p στο pc απο την αλλη ειναι εμφανες, ισως επειδη καθεσαι παρα πολυ κοντα στην οθονη δεν ξερω..

 

Κοιτα εγω καθομαι στο 1.5-2 μετρα.Εκει ειναι η καρεκλα στο δωματιο μου.Και στην 37αρα βλεπω μια διαφορα.

Φανταζομαι οτι απο 40 και πανω θα ειναι πιο ευκολο.

 

Εχει και αλλα θετικα η αναλυση βεβαια,οπως πιο ζωηρα χρωματα και λιγοτερο ενοχλητικο aliasing.

Oχι οτι μιλαμε για τεραστιες διαφορες.

Τα 1080p για μενα θελουν πανω απο 40''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα 1080p για μενα θελουν πανω απο 40''.

 

Εδω μπαινουν στα κινητα και στα tablet τα 1080p και παραπανω, urban legend παιζει να ειναι ολα αυτα με τις optimal αναλυσεις.. :P Εγω την 40αρα στο 1 μετρο την εχω παντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω μπαινουν στα κινητα και στα tablet τα 1080p και παραπανω, urban legend παιζει να ειναι ολα αυτα με τις optimal αναλυσεις.. :P Εγω την 40αρα στο 1 μετρο την εχω παντως..

 

Παραξενο που δεν βλεπεις διαφορα τοσο κοντα.

Δες το διαγραμμα που ποσταρε ο the sheep.

 

ΥΓ.Παντως το κινητο το εχεις 10-20 εκατοστα αποσταση οποτε μαλλον μετραει εκει:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το αστειο της ημερας, αφιερωμενο στο αγαπημενο μας fanboy (υπολοιποι αγνοηστε)

 

Μ'αρέσει όταν αναφέρεσαι στον εαυτό σου.... :P !!!

Btw σ'ότι αφορά το "υπόλοιποι αγνοήστε"....έχεις την εντύπωση(ή πιο σωστά ψευδαίσθηση) ότι είναι ακόλουθοι σου ή είσαι κατά κάποιο τρόπο leader σε κάτι; :P Μάλλον πρόκειται για "βαριά" περίπτωση...ελπίζω τουλάχιστον να είσαι κάτω απο 18 διαφορετικά έχει μεγάλο "θέμα"!Κατά τ'άλλα το RYSE είναι το πιο όμορφο console exclusive βάσει όσων έχουμε δει μέχρι τώρα είτε σ'αρέσει είτε όχι,οπότε μπορείς να επιστρέψεις στην τρύπα σου ή να περάσεις μια "βόλτα" απο το "σπίτι" σου->sonygaf να νιώσεις καλύτερα...."άρρωστο" sony fanboy!!!! :P  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...