Προς το περιεχόμενο

Ryse [Xbox One]


The_Sheep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλέον καί στο PC σε ανάλυση 4Κ.......

 

Xbox One launch title Ryse: Son of Rome announced for PC

 

 

 


"We've given our team the opportunity to show what CryEngine can really achieve, without compromising quality, thanks to the incredible hardware available now to PC gamers. Ryse will be a benchmark PC graphics showcase this year and probably for a long time in future. Our community asked for a Ryse PC version, and we have the means and technology to deliver this title with the highest quality possible."

 

Σε άλλα νέα, η Crytek UK πουλήθηκε στην Deep Silver. Επίσης πουλήθηκε και το IP του Homefront

 

Άρα τα οικονομικά προβλήματα της εταιρίας ήταν απλά φήμες...... :P :P :P

 

P3tran, σε λίγο καιρό θα συζητάμε για αυτό που αν γινόταν, αλλά δεν έγινε, που θα μπορούσε να γίνει, αλλά τελικά έγινε :P

 

Και επειδή γουστάρεις τρελά Ryse, σε κόβω να φτιάχνεις high-end PC για να παίζεις το αγαπημένο σου παιχνίδι σε 4Κ ανάλυση....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 723
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δστυχως η Ms, ενω σε αλλους τομεις ισοφαριζει και ισοσκελιζει την αρχικη ασχημη πορεια του One, ακολουθει την ιδια πολιτικη με το 360 στον τομεα των launch exclusives παιχνιδιων.

 

Απο την αλλη ενα τετοιο graphical showcase οπως το Ryse, θα ηταν αμαρτια να μη το χαιρονταν οι χρηστες pc. Να δουμε και τι απαιτησεις θα εχει φυσικα.

 

Σε αλλα νεα!

 

Το One φαινεται να σταθεροποιειται στα 1080p στις κυκλοφοριες παιχνιδιων που αναμένονται, αφου μετα το Destiny και το Diablo 3 θα ειναι 1080p στο One.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα είναι ότι θα καταλήξει να είναι το most pirated PC game όπως ήταν το Crysis, επειδή όλοι θα το κατεβάζουν για να μπεντσάρουν το PC τους. Και μετά θα λένε τα γνωστά μαργαριτάρια περί χαμένων εσόδων για να δικαιολογούν κακά ports.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορω να καταλαβω πως η Crytek εφτασε σε αυτο το σημειο. Περα απο το division των παιχνιδιων, εχω διαβασει οτι φτιαχνει εξομειωτες για τον στρατο, θεωρητικα εκει υπαρχει μπολικο χρημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον καί στο PC σε ανάλυση 4Κ.......

 

Xbox One launch title Ryse: Son of Rome announced for PC

 

 

 

 

Σε άλλα νέα, η Crytek UK πουλήθηκε στην Deep Silver. Επίσης πουλήθηκε και το IP του Homefront

 

Άρα τα οικονομικά προβλήματα της εταιρίας ήταν απλά φήμες...... :P :P :P

 

P3tran, σε λίγο καιρό θα συζητάμε για αυτό που αν γινόταν, αλλά δεν έγινε, που θα μπορούσε να γίνει, αλλά τελικά έγινε :P

 

Και επειδή γουστάρεις τρελά Ryse, σε κόβω να φτιάχνεις high-end PC για να παίζεις το αγαπημένο σου παιχνίδι σε 4Κ ανάλυση....

Άντε ,με το καλό και το forza!Να δούμε μετά ποιος θα πάρει xone! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορω να καταλαβω πως η Crytek εφτασε σε αυτο το σημειο. Περα απο το division των παιχνιδιων, εχω διαβασει οτι φτιαχνει εξομειωτες για τον στρατο, θεωρητικα εκει υπαρχει μπολικο χρημα.

ανοίχτηκε πολύ. έκανε μια επιτυχία (crysis) και νόμιζαν ότι ότι και να φτιάξουν θα πουλήσει.

το crysis 2 ήταν εμπορική aπιτυχία μιας και έβγαλε λιγότερα κέρδη από το κόστος παραγωγής.

το ίδιο το crysis 3.

το ίδιο και το ryse.

 

ε με 3 παιχνίδια αποτυχημένα στη σειρά,δεν θα είχε πρόβλημα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα είναι ότι θα καταλήξει να είναι το most pirated PC game όπως ήταν το Crysis, επειδή όλοι θα το κατεβάζουν για να μπεντσάρουν το PC τους. Και μετά θα λένε τα γνωστά μαργαριτάρια περί χαμένων εσόδων για να δικαιολογούν κακά ports.

Εγω θα το αγοραζα, αν δεν το εβγαζε η Crytek μετα τη χρεωκοπια της. Τωρα να το χαιρεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα το αγοραζα, αν δεν το εβγαζε η Crytek μετα τη χρεωκοπια της. Τωρα να το χαιρεται. 

Σίγουρα κάποιοι θα το αγόραζαν. Απλώς το ίδιο σίγουρα πάρα πολλοί που δε θα το αγόραζαν θα το κατέβαζαν απλώς για να δουν πώς τρέχει. Και μετά θα πιάνονταν από αυτό, όπως έκαναν και με το Crysis, να λένε ό,τι λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το Ryse αν έβγαινε στο PC θα δεχόταν ακόμα πιό έντονη αρνητική κριτική από τους ίδιους τους PC gamers.

 

 

Αυτο ξαναπεστο. Βεβαια, εδω θα ειμαστε οταν θα βγει με το καλο να το κρινω (αντικειμενικα, το υποσχομαι). Να δουμε αν ο p3tran εχει δικιο που το λεει παιχνιδαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον καί στο PC σε ανάλυση 4Κ.......

 

Xbox One launch title Ryse: Son of Rome announced for PC

 

 

 

 

Σε άλλα νέα, η Crytek UK πουλήθηκε στην Deep Silver. Επίσης πουλήθηκε και το IP του Homefront

 

Άρα τα οικονομικά προβλήματα της εταιρίας ήταν απλά φήμες...... :P :P :P

 

P3tran, σε λίγο καιρό θα συζητάμε για αυτό που αν γινόταν, αλλά δεν έγινε, που θα μπορούσε να γίνει, αλλά τελικά έγινε :P

 

Και επειδή γουστάρεις τρελά Ryse, σε κόβω να φτιάχνεις high-end PC για να παίζεις το αγαπημένο σου παιχνίδι σε 4Κ ανάλυση....

 

κατ'αρχην εγω ειμαι απο αυτους που εχω ζητησει να βγει σε pc. δεν ειχαν απαντησει τιποτα τοσο καιρο, περιμενα κατι σχετικο με ryse στη gamescom ετσι κι αλλιως.

 

επιπλεον, θα δουμε -αν και ηδη φαινεται απο αυτα που εγραψες η χαρα σου- κατα ποσο εσυ ο ιδιος εννοεις αυτα που ελεγες τοσο καιρο αλλα και μολις χτες, οτι <<δεν ξαναγοραζεις (φανταζομαι ουτε θα πειρατευεις) παιχνιδι της crytek γιατι ειναι μαπες!>>

ειδες κι εσυ, ποσο ευκολο ειναι να φαει κανεις τα λογια του ;)

φατα λοιπον! :D

 

τελος οπως θα καταλαβεις στο μελλον, το γαματο του ryse δεν θα ειναι τα 4Κ textures, αλλα ολη η τεχνοτροπια στις υφες και το φωτισμο.

επισης επιτελους θα καταλαβεις οτι απο αυτα που νομιζες οτι ειναι η κορυφη (crysis), αυτο ειναι απο περσι το επομενο βημα.

 

 

τωρα, για το αλλο που λες, περι χρεοκοπιας, στο ξαναλεω ειναι μπουρδα. εαν δεν το ξερεις, η <<crytek uk>> δεν ειναι καμια αλλη απο την πρωην free radical, την οποια ειχε αγορασει με συνοπτικες διαδικασιες η crytek παλιοτερα.

και την εδωσε. so what? εδω -για να σε βαλω στην πραγματικοτητα- τους προηγουμενους μηνες ειδες τον Levine να διαλυει ολοκληρη την εταιρεια του με το που κυκλοφορησε το τελευταιο bioshock. ειδες το (πρωην) μεγαλυτερο studio της sony να απολυει το 50% του προσωπικου του και να καταργει τα νεα project που δουλευε, και για κανεναν απο αυτους δε μιλησες για χρεοκοπια. και αυτοι διαλυσανε τα βασικα τους στουντιο, οχι τα δευτεροτριτα.

η crytek αλλαζει μοντελο λειτουργιας, παει σε λογικη "επειδη ειμαι μανγκας θα πληρωνουν οι αλλοι". απο οσο ξερω εχει ηδη τρεις πολυ δυνατους χρηματοδοτες, τους οποιους δεν χρειαζεται.

 

 

 

Άντε ,με το καλό και το forza!Να δούμε μετά ποιος θα πάρει xone! 

με το καλο! (δεν εχεις ιδεα τι γραφεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα κάποιοι θα το αγόραζαν. Απλώς το ίδιο σίγουρα πάρα πολλοί που δε θα το αγόραζαν θα το κατέβαζαν απλώς για να δουν πώς τρέχει. Και μετά θα πιάνονταν από αυτό, όπως έκαναν και με το Crysis, να λένε ό,τι λένε.

Καλα αυτο ειναι σιγουρο. Ηδη το υποστηριζει ενας (ο p3tran :P). Εγω ο λογος που δεν θα το αγορασω ειναι η νοοτροπια του "μπατιρισε το σκαφος, ας ξαναβγαλουμε τα παιχνιδια μας στo PC". Βρε ουστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

επιπλεον, θα δουμε -αν και ηδη φαινεται απο αυτα που εγραψες η χαρα σου- κατα ποσο εσυ ο ιδιος εννοεις αυτα που ελεγες τοσο καιρο αλλα και μολις χτες, οτι <<δεν ξαναγοραζεις (φανταζομαι ουτε θα πειρατευεις) παιχνιδι της crytek γιατι ειναι μαπες!>>

ειδες κι εσυ, ποσο ευκολο ειναι να φαει κανεις τα λογια του ;)

φατα λοιπον! :D

 

 

Πόσο λίγο με ξέρεις....

 

To Ryse για μένα είναι μιά πολύ αμφίβολη αγορά όταν θα είναι σε 75% sale. Αν μου τρέχαν τα σάλια απλά για τα γραφικά, θα είχα αγοράσει και το Crysis 3.....

 

Επίσης πειρατικά παιχνίδια έχω σταματήσει να παίζω εδώ και αρκετά χρόνια. Δεν "δοκιμάζω" παιχνίδια.

 

Ο ενθουσιασμός μου για σένα ήταν :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή είχαμε στο launch , dead rising ,ryse και forza και τελικά τα δυο πρώτα θα βγούν σε pc.... και μάλιστα από εταιριες που είναι στο χείλος του γκρεμού. Και η MS πέρα βρέχει...

 

Και μετά λέμε γιατι κάνει περίπατο η Sony ....

 

Οσο περνά ο καιρός μειώνονται οι λόγοι για να παρει καποιος το one και μην πει κανεις ότι αυτά είναι λόγια fanboy μιας και αγορασα 360 μονο για το forza.

 

Σκ@τά έχουν στο κεφάλι τους, δεν καταλαβαίνουν οτι βγάζοντας τo συγκεκριμένο game στο pc αποδυναμώνουν το Xbox; Και μην πει κανείς ότι δεν μπορούσαν να το κρατήσουν exclusive , η crytek παρακαλάει για ρευστότητα. Να τα βράσω τα λεφτά τους και την κερδοφορία τους.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...