Προς το περιεχόμενο

Ryse [Xbox One]


The_Sheep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 723
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατα την γνωμη μου περα απο το οπτικο δε προσφερει τπτ αλλο.

 

Αν τυχει και το βρεις στο 20αρικο ειτε digital ειτε φυσικη κοπια παρτο, αλλιως μονο με ενοικιαση.

 

Δε ξερω ποια αλλα παιχνιδια εχεις, αλλα υπαρχουν αλλα που αξιζουν πολυ περισσοτερο αυτα τα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα την γνωμη μου περα απο το οπτικο δε προσφερει τπτ αλλο.

 

Αν τυχει και το βρεις στο 20αρικο ειτε digital ειτε φυσικη κοπια παρτο, αλλιως μονο με ενοικιαση.

 

Δε ξερω ποια αλλα παιχνιδια εχεις, αλλα υπαρχουν αλλα που αξιζουν πολυ περισσοτερο αυτα τα λεφτα.

οι αποψεις σου θυμιζουν λιγο τυπο του βιντεοκλαμπ.

 

ΕΑΝ καποιου του αρεσουν: τα hack n' slash, τα πολυ εντυπωσιακα γραφικα, η ρωμαϊκη εποχη, και μπορει να δει τον εαυτο του να ευχαριστιεται ενα online coop ...σφαγειο με τα ανωθι, το ryse παντα ειναι καταλληλο για αγορα!

 

επειδη υπαρχει το titanfall ή το garden warfare ή το forza ή οποιο αλλο game εχεις στο μυαλο σου, αυτο δεν παει να πει οτι ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ το γουστο ή και το budget αν θελεις, ειναι το ιδιο.

 

το ryse εχει ακομα δυο πακετα dlc να βγαινουν, και τα νεα modes στο multiplayer ειναι πολυ ευχαριστα, και γενικα δεν μπορω να βρω κατι που να λεει "avoid" οπως λενε γενικα τα σχολια σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι δικες σου τυπου απο το πλαισιο.

 

Kαι επειδη αναφερθηκες σε budget, ειναι κριμα για tech demos, να πηγαινουν χαμενα τα λεφτα ενω σιγουρα η πλατφορμα εχει πιο ευχαριστα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δεν ξερω ουτε εναν που να <<μετανοιωσε>> που πηρε το ryse, ποσο μαλλον να εγραψε <<πηγανε χαμενα τα λεφτα>> ξαναλεω οτι μου κανει αποψη του βιντεοκλαμπ αυτο που γραφεις.

 

παιζει καλα το combat? παιζει καλα το online? ε, εαν σου αρεσουν τα combat, το παιχνιδι ειναι παντα καταλληλο για αγορα!

 

το οτι μαζι καταφερε να ειναι το απολυτως πιο εντπωσιακο κομματι software σε γραφικα οταν ειχε βγει, δεν του στερει οτι ειναι ενα πολυ ευχαριστο nextgen double dragon.

πες "δε μ´αρεσουν τα slash em up" , αλλα οταν γραφεις "κριμα να πηγαινουν χαμενα λεφτα για τεκ-ντεμο" φερνει λιγο σε πικραμενο... αντε στο νημα του κοτζιμα να τα γραψεις αυτα καλυτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα ευχαριστο next gen double dragon ?

 

Μαλιστα.

 

Να πα να χεστει και ο Kojima προφανως δεν προκειται τετοιες πρακτικες να παρουν φργκο απο μενα, αλλα οπως ειπε και μια ψυχη, ειναι ο kojima, παιρνει free pass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα ευχαριστο next gen double dragon ?

 

Μαλιστα.

 

Να πα να χεστει και ο Kojima προφανως δεν προκειται τετοιες πρακτικες να παρουν φργκο απο μενα, αλλα οπως ειπε και μια ψυχη, ειναι ο kojima, παιρνει free pass.

και η crytek ειναι crytek. ουκ ολιγες φορες εχει ριξει σαγωνια στα πατωματα.

και αυτο ειναι το νεο τους παιχνιδι, οχι demo απο παιχνιδι.

αν ηταν demo απο παιχνιδι και κοστιζε λεφτα, ουτε η crytek θα επαιρνε free pass, τουλαχιστον απο μενα.

ατυχης ο χαρακτηρισμος σου τεκ ντεμο, λοιπον, και ας πουμε οτι δεν σου αρεσουν τετοιου ειδους παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε με πιασες, δεν δικαιωνω τον Kojima. Aπο μενα δεν παιρνει κανεις free pass. Γενικοτερα μιλαω οτι ο κοσμος δινει free pass.

 

Το Ryse δε μου αρεσει γιατι δε με καλυπτει σαν παιχνιδι, ναι οκ, ειπαμε εχει πολυ καλα γραφικα, λες ενα ουαου στο πρωτο κεφαλαιο, και απο κει και μετα το ενδιαφερον εξανεμιζεται, ειτε θες σεναριακα, ειτε οι διαλογοι, ειτε το συστημα μαχης που ενω θα μπορουσε να ηταν παρα πολυ καλο (σχεδον αντιγραφη του Batman), χανει γιατι απλα δεν υπαρχει ποικιλια.

 

H κατηγορια (που προσπαθει ο τιτλος) να πιαστει εχει αρκετες παιχνιδαρες, το συγκεκριμενo, κατα την αποψη μου δεν. Και με βαση αυτη την αποψη, εχω καθε δικαιωμα να πω οτι τα λεφτα του δε τα αξιζει και οτι υπαρχουν τιτλοι με καλυτερο value στην πλατφορμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε με πιασες, δεν δικαιωνω τον Kojima. Aπο μενα δεν παιρνει κανεις free pass. Γενικοτερα μιλαω οτι ο κοσμος δινει free pass.

 

Το Ryse δε μου αρεσει γιατι δε με καλυπτει σαν παιχνιδι, ναι οκ, ειπαμε εχει πολυ καλα γραφικα, λες ενα ουαου στο πρωτο κεφαλαιο, και απο κει και μετα το ενδιαφερον εξανεμιζεται, ειτε θες σεναριακα, ειτε οι διαλογοι, ειτε το συστημα μαχης που ενω θα μπορουσε να ηταν παρα πολυ καλο (σχεδον αντιγραφη του Batman), χανει γιατι απλα δεν υπαρχει ποικιλια.

 

H κατηγορια (που προσπαθει ο τιτλος) να πιαστει εχει αρκετες παιχνιδαρες, το συγκεκριμενo, κατα την αποψη μου δεν. Και με βαση αυτη την αποψη, εχω καθε δικαιωμα να πω οτι τα λεφτα του δε τα αξιζει και οτι υπαρχουν τιτλοι με καλυτερο value στην πλατφορμα.

δε νομιζω οτι σεναριακα υστερει σε σχεση με οποιοδηποτε game στο περιβαλλον του, και θα ηθελα να μου παραθεσεις ..μερικες μονο απο τις "αρκετες παιχνιδαρες της κατηγοριας" .

 

αυτο που μπορω να υποθεσω για αυτα που λες για το συστημα μαχης δε, ειναι οτι α) αναφερεσαι στο story mode και μαλλον το επαιξες σε καποιο απο τα ευκολα difficulty modes. ολα τα modes εκτος απο το τελευταιο ειναι ...γελοια σαν δυσκολια, ομως στο τελευταιο και ειδικοτερα σε αυτο που σου ανοιγει μετα, ειναι αρκετα challenging. το εχουμε σημειωσει αυτο απο τον περασμενο νοεμβριο.

β) πολυ αμφιβαλλω οτι στο online εβγαζες δεκαλεπτο, και ας λες οτι το battlesystem το βαρεθηκες κιολας. ενω ειναι ευκολο απο το πρωτο λεπτο και μπορεις να κανεις button mash , εχει και αυτο (οπως και το killer instinct που διαβαζω διπλα οτι κατηγορεις για παρομοιο λογο) το βαθος του.

συμφωνοι, καποιος που δεν εχει ενδιαφερον για τετοια παιχνιδια δεν τα βλεπει αυτα εκ πρωτης, αλλα αν τυχον επαιζες με καποιον online και τον εβλεπες να κανει 350 σερι executions, αμεσως θα καταλαβαινες οτι υπαρχει κατι παραπανω στο battle system απο αυτα που γραφεις.

 

 

Τι εννοείς? Οτι δεν σου άρεσε το "παιδί των σωλήνων Νο. 2"?

ενω αν ηταν open world σαν κατι αλλα <<open world>> που βγηκαν τελευταια, ε? EKEI να δεις ποικιλια και πραγματα να κανεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιο πολύ για πλάκα το είπα. Έχω δηλώσει πολλές φορές οτι το Ryse είναι λόγος που θα πάρω Xbone.

Άλλα <<open world>>? Κάτι πιο συγκεκριμένο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...