Προς το περιεχόμενο

Ryse [Xbox One]


The_Sheep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 723
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποσο δινουνε στο  Ryse 6?  Kαλα ...Αν παιρνει το Ryse 6 τοτε καποια αλλα games  θα πρεπει να παιρνουν -82  ,δεν θελω να αναφερθω τωρα μην σας χαλασω την μερα..:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τελευταια φορα:

 

ΕΞΑΡΑΚΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΧΝΙΚΑ 10 (χωρια οτι ειναι launch game) ΒΑΖΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ BROKEN.

τελεια και παυλα!

 

 

Kαι το Castlevania LoS 2 είναι τεχνικά αρτιότατο, αλλά τα 5-άρια δεν τα γλίτωσε.

 

Ο ορισμός που δίνεις εσύ για το πώς βαθμολογείται ένα παιχνίδι, είναι ακριβώς αυτό: Ο δικός σου ορισμός. Η τεχνική αρτιότητα δεν αποτελεί το μόνο κριτήριο, ούτε θέτει κάποιο ελάχιστο όριο  για τη τελική βαθμολόγηση.

 

Η βαθμολογία ενός παιχνιδιού, πέραν από τα αντικειμενικά κριτήρια (τεχνική αρτιότητα, περιεχόμενο) έχει και τα υποκειμενικά.

 

Εν ολίγης, η βαθμολογία σε μιά κριτική οποιουδήποτε προϊόντος έχει να κάνει με τις προσδοκίες που έχεις από αυτό το προϊόν σε σχέση με αυτό που εισπράτεις στο τέλος. Οι προσδοκίες σου διαμορφώνονται από προσωπική εμπειρία, φίλους, διαφήμιση, κριτικές, σύγκριση με άλλα παρεμφερή προϊόντα, τιμή.

 

Το παιχνίδι για εσένα είναι 10-αράκι. Το απόλαυσες και κανένας δεν μπορεί να σου το πάρει αυτό.

 

Ο μέσος όρος μιάς βαθμολογίας δεν αποκλείει αυτή τη βαθμολογία που του δίνεις. Ανήκεις μέσα σε ένα απόλυτα λογικό εύρος τιμών. Απλά δεν αποτελείς τη πλειοψηφία.

 

Τώρα αν θές να ανθυποβάλεις στον εαυτό σου ότι οι βαθμολογίες του Ryse στο σύνολό τους είναι προϊόν συννωμοσίας ενάντια στο XBOne, δικαίωμά σου, εκτός και αν κατάλαβες ότι η τεχνική αρτιότητα είναι μόνο ένα από τα πολλά κριτήρια βαθμολόγησης ενός προϊόντος.

 

Θα τα ξαναπούμε στην βαθμολόγηση του Τιτάνα, που δεν είναι exclusive, όπου εκεί αναμένεται συμομωσία πολύ μεγαλύτερης έκτασης και σε πολλαπλές πλατφόρμες, αν το σκόρ δεν συμφωνεί με το δικό σου 10-αράκι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκει, επιμενεις... ρε συ, τουλαχιστον ριξε μια ματια τι λενε ΟΙ ΑΛΛΟΙ, ΟΧΙ ΕΓΩ που το εχουνε παιξει...

 

οσο για το titanfall... να στο βαθμολογησω.. τεχνικα θα παρει οπως ειναι τωρα ενα 7,5-8 απο μενα. θα παρει ομως 10 με τονο στα κοντρολς (το α και το ω σε τετοια παιχνιδια) και 10 με τονο στο gameplay.

 

overall? 9

 

βεβαια, με την ιδια λογικη που καποιανου που δεν του αρεσουν τα slash'em up, θεωρει οτι το 6 ...αντικατοπτριζει το ryse (χαχαχουχα εδω γελαμε), ακριβως ετσι θα βγει και καποιος και θα πει: "εμενα τα fps, ακομα και τα ριζοσπαστικα, μου προκαλουνε εμετο, οποτε 5-6 και πολυ του ειναι"

ε, για αυτους τους "παιχτες", δυο συμβουλες εχω να δωσω: ΜΑΚΡΙΑ απο ryse και ΜΑΚΡΙΑ απο titanfall :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σπάει το TitanFall όσον αφορά την διασκέδαση, δεν το βλέπει κανένα άλλο παιχνίδι μέχρι στιγμής σε αυτό το τομέα.Αφού ανοίγω το Origin και το ποντίκι πάει κατευθείαν στο TF και όχι στο BF4 :P

(Και τώρα θα πεταχτεί ο ''Από-Κόλαση-1977'' να μας τα κάνει τσουρέκια με το Naval Strike) :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου εισαι πολυ πισω... :D  αλλοι με την ελευση του titanfall το κανανε uninstall το battlefield απο το origin μεχρι νεοτερας. να περασουνε και ενα μυνημα στην τελικη στην ΕΑ, το οποιο να εισαι σιγουρος, με τρια spinoffs στο φουρνο την καιει και την παρακαιει ;)

 

οσο για το αλλο που λες, <<Τα σπάει το TitanFall όσον αφορά την διασκέδαση, δεν το βλέπει κανένα άλλο παιχνίδι μέχρι στιγμής σε αυτό το τομέα>>

αυτος ειναι και ο μοναδικος λογος για τον οποιο περιμενα ετσι αυτο το game. κατα τη γνωμη μου, αυτη ειναι κιολας η πεμπτουσια του gaming. το ποσο διασκεδαζεις. και στον τομεα του, το titanfall μεχρι στιγμης χτυπαει διανα ολους τους στοχους. ΚΑΙ για να το γυρισω και σε on topic, με παρομοιο τροπο αλλα στο δικο του τομεα, και το ryse καταφερνει να ειναι ενα πολυ διασκεδαστικο παιχνιδι, για αυτο και τοσο καιρο αρκετοι απο εμας γελαμε που ακομα καποιοι στο βιλαμπαχο δικαιολογουν τα αδικαιολογητα :D

 

 

 

 

Μακριά σε δύο από τα καλύτερα games της τωρινής γενιάς κονσολών :)και παίξτε Killzone / Knack!

XAXAXA
 

 

ετσι!! ΞΟΥΤ-ΞΟΥΤ ρε!! :D

και εξομοιωτες βαρεμαρας στα pc παιξτε, μη ξεχνιομαστε!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Το ryse αξιζει να αγοραστει digital  (us account) ή να το παρω retail μτχ , οταν το βρω ?

 

Δυστυχώς το seven δεν έχει φέρει ακόμα X1 games για ενοικίαση (θέλω να δοκιμάσω το PvZ). Οπότε σου προτείνω μεταχειρισμένο όπου όταν το έψαχνα έπαιζε στα 30-40 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια , μτχ τοτε ..ευχαριστω guys !

Αν το δινει κανενας ενημερωστε με pls.


 

 

εχασες παντως το sale της προηγουμενης εβδομαδας, 50% off, εβγαινε 21ε.

 

Ασε με και εχω σκασει !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το παιχνιδι οσο το προχωραω φαινεται πολυ καλο ,αψογη δουλεια σε gameplay και κυριως σε γραφικα  και σου βγαζει αυτη  την αισθηση οτι σε απορροφα το παιχνιδι στο story και στην ατμοσφαιρα του  ..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με τα 5 αρια που παιρνει.

 

Δεν εχει κατι παραπανω περα απο τα γραφικα. Ουτε στορυ, καμμια συνδεση με τους χαρακτηρες. Μηδαμινη ποικιλια κακων, ελαχιστα bosses με στημενο pattern κινησεων, επαναλαμβανομενο συστημα μαχης, χλιαρο upgrade system. Pροσωπικα βαρεθηκα. Ενα 5 ωρακι συνολικη διαρκεια το campaign.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι το Castlevania LoS 2 είναι τεχνικά αρτιότατο, αλλά τα 5-άρια δεν τα γλίτωσε.

 

 

το LoS 2 να σημειώσουμε ότι μπορεί να θάφτηκε από reviewers αλλά user score από παντού μαζεύει 8αρακια+ (και δικαίως κατά την άποψή μου, γιατί και τεχνικά δεν είχε κανένα θέμα και τα αρνητικά στο gameplay που τόνιζαν οι καθυστέρες reviewers -δηλαδή το stealth κυρίως- δεν ήταν αρκετά ώστε να χαλάσουν το παιχνίδι )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...