Προς το περιεχόμενο

NBA 2K14 [Consoles]


johnnyman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 508
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παίζω association με Cavaliers , έχω record 8-21 μέχρι στιγμής (μη γελάτε :mad: ) σε all-star δυσκολία. Αυτό που με απασχολεί είναι ότι στην οθόνη με το roster της ομάδας βλέπω πολλά κόκκινα βελάκια στους παίκτες μου. Που οφείλονται αυτά και τι μπορώ να κάνω για τα ξεφορτωθώ ? Συνολικά ρίχνουν αρκετά το rating της ομάδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο OS γινεται χαμος για τη Next-Gen εκδοση (πριν λιγους μηνες μερικοι εδω μεσα λεγαμε οτι θα ειναι μετρια, τελικα ειναι ακοκη χειροτερη). Η 2k πραγματικα τα θαλασσωσε καθως ολα τα game modes ειναι εντελως broken. Πρωτη φορα βλεπω τετοια οργισμενη αντιδραση των μελων του OS. Μερικοι ηδη προχωρησαν σε lawsuits. Μιλαμε μαλιστα για κορυφαια μελη του OS.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτά που βλέπω στα video και σε αυτά που λέγονται σαν γραφικά και gameplay το παιχνίδι δεν είναι καθόλου μέτριο. Μάλλον υπάρχουν αρκετά bugs  στα διάφορα mode.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτά που βλέπω στα video και σε αυτά που λέγονται σαν γραφικά και gameplay το παιχνίδι δεν είναι καθόλου μέτριο. Μάλλον υπάρχουν αρκετά bugs  στα διάφορα mode.

 

Το gameplay το κατεστρεψαν με το τελευταιο update. Απο τα mods λειπουν ενα σωρο features. Ουτε CAP εχει ουτε τιποτα.Κοιτα εδω: http://www.operationsports.com/forums/nba-2k-next-gen/687962-did-we-get-bamboozled.html

 

Απο αυτα δεν μπορει να διορθωθει τιποτα σχεδον με patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά μου αρέσει να παίζω απλά παιχνίδια στο nba 2k, άντε και κανένα season mode για να δω πως θα πάω συνολικά. Τα άλλα mode εμένα δε μου λένε τίποτα και θεωρώ οτι ανήκουν σε άλλη κατηγορία παιχνιδιού. Δεν με ενδιαφέρει να κάνω τον προπονητή, τον ατζέντη κτλ

 

Οπότε λογικά εμένα θα με ενθουσίαζε το next gen.

Ωστόσο είναι θέμα γούστου στον καθένα αρέσουν άλλα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα με το nextgen είναι ότι ακόμα δεν έχουμε παίξει το ίδιο το παιχνίδι για να δούμε τι λέει. Έχουμε δει μόνο γραφικά (παντελώς αδιάφορα κατ' εμέ, αφού στις "κανονικές" κάμερες μικρές διαφορές έχουν σε σχέση με τη full ανάλυση του PC) και μερικά έξτρα animations. Τα... περιφερειακά προβλήματα (MyGM κλπ) λίγο με απασχολούν, αλλά για να πέφτει τόσο κράξιμο σε τέτοιο φόρουμ κάποιο λάκκο θα έχει η φάβα. Ίδωμεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τι έχω καταλάβει μονο τα διάφορα mods έχουν προβλήματα το gameplay είναι το ίδιο πορωτικο και ρεαλιστικό !!

anamenos απο την ea νομιζω οι περισσότεροι είχαν ενα μονο παράπονο στο Fifa -τα γραφικα- τα οποία είναι στάσιμα εδώ και πολλα χρόνια

εκτός αν συγκρινεις το live 14 με το 2κ14 που ναι εκεί η eα sports είναι για το π....ο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τι έχω καταλάβει μονο τα διάφορα mods έχουν προβλήματα το gameplay είναι το ίδιο πορωτικο και ρεαλιστικό !!

anamenos απο την ea νομιζω οι περισσότεροι είχαν ενα μονο παράπονο στο Fifa -τα γραφικα- τα οποία είναι στάσιμα εδώ και πολλα χρόνια

εκτός αν συγκρινεις το live 14 με το 2κ14 που ναι εκεί η eα sports είναι για το π....ο

Όχι συγκρίνω καθαρά με το Fifa, το live δεν είναι καν αξιο σχολιασμού. Μιλάμε για τον ορισμό της αποτυχίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν σας λέω εγώ, ότι όλοι έχουν τις κακές τους, κατά τ'αλλα για πολλούς μόνο η ΕΑ Sports είναι χάλια...

 

Το κυριοτερο προβλημα ειναι οτι πλεον εταιριες σαν την 2k καταφευγουν στην αρπαχτη με microtransactions και VC. Ειδικα με τα VC το εχει παρακανει η 2k.Για να κανεις rotation σε βαζει να ξοδεψεις VC. Αυτα ειναι απαραδεκτα πραγματα. 

Τελικα εκει που γκρινιαζαμε για την pc εκδοση τελικα αποδεικνυεται η πιο ολοκληρωμενη. Ουτε VC εχει, ολα γινονται στο MyPlayer πολυ ωραια με τα attributes και με τα mods πλεον ειναι ανωτερη ολων των εκδοσεων και φυσικα τζαμπα (και με 15Ε υπαρχει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...