Προς το περιεχόμενο

NBA 2K14 [Consoles]


johnnyman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι προφανές ότι το παιχνίδι έχει στηθεί βιαστικά/πρόχειρα προκειμένου να ενισχύσει την εικόνα της κονσόλας @ launch, Όμως δεν μπορεί κανείς να παραβλέψει το γεγονός ότι ώρες ώρες σε αφήνει άναυδο, είτε με τα γραφικά είτε με τα animations είτε με την περιγραφή...Και παρόλο που τα menus είναι φτωχά, το όλο VC-based σύστημα μπάζει και οι ομάδες της Euroleague (που προσωπικά τις περίμενα χρόνια) ΔΕΝ θα ανανεωθούν, μπορείς να παίξεις τα ματσάκια σου, το πρωτάθλημά σου και το career σου παραβλέποντας όλα τα παραπάνω και ρίχνοντας όλη την προσοχή σου εκεί που για μένα αξίζει περισσότερο, στο παρκέ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 508
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δυστηχως αλλα μαλλον σαπισε το παιχνιδι

Μου βγαζει αυτο το ερρορ ακριβως μετα το loading του παιχνιδιου

CE-34878-0

Χωρις να μπαινω στο ιντερνετ το παινχιδι φορτωνει κανονικα[αλλα χωρις ιτνερνετ δεν μπορω να παιξω  career.Ξερουμε τι γινετε?Το εχει καποιος αλλος το προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Δυστηχως αλλα μαλλον σαπισε το παιχνιδι</p>

<p>Μου βγαζει αυτο το ερρορ ακριβως μετα το loading του παιχνιδιου</p>

 

<span style="font-size:14px;"><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&ved=0CDQQFjAB&url=http%3A%2F%2Fcommunity.us.playstation.com%2Ft5%2FPlayStation-4-Support%2FA-solution-for-code-error-CE-34878-0-in-nba-2k14-my-career-mode%2Ftd-p%2F42402285&ei=8h_LUsnwN9OS7AbEsoDYAQ&usg=AFQjCNEgWA_iWKwVvl_HUKDrx3O7SWVnkA&sig2=at9i_FeURjlK3oHZaRjtjg&bvm=bv.58187178,d.ZGU'>CE-34878-0</a></span>

<p>Χωρις να μπαινω στο ιντερνετ το παινχιδι φορτωνει κανονικα[αλλα χωρις ιτνερνετ δεν μπορω να παιξω  career.Ξερουμε τι γινετε?Το εχει καποιος αλλος το προβλημα.</p>

 

Για την εκδοση του πσ3 η του πσ4 λες; πσ3 δεν εχω τετοιο θεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκινησαν τα πρωτα refunds, οσοι εχετε προβληματα διαβαστε στο operationsports η 2Κ το παρακανε με τo να θελει συνεχεια online το παιχνιδι για τα κονομαει απο το vc αφου εχει  απο τα χειροτερα online τι περιμεναν οτι  θα τη βγαζαν ετσι απροβληματιστα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σημερα πηρα και το nba2k14 στο ps4! Παιχνιδαρα οτι κι αν λενε! Δεν εχω κανενα κολλημα μεχρι τωρα και παιζω και offline μια χαρα! Mycareer απολαυση!!!

 

Τι γραφικα ειναι αυτά θεε μου!!!

 

Με φιφα και nba βγαζω την χρονια πανευκολα στο ps4...

 

Υπαρχει κανενα κολπο για γρηγορα VC;

Επεξ/σία από polakis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το παιχνίδι στον υπολογιστή και για να κάνω κάποιες κινήσεις (πχ layup) μου λέει Hold RS towards hoop (while driving)

Αυτό είναι το right stick που υπάρχει στα χειριστήρια. Εγώ που παίζω με πληκτρολόγιο ποιο κουμπί είναι το RS?

Αν ξέρατε, θα με βοηθούσε. :)

 

Βασικά, ψάχνω αυτά:

RS

LS

RF1

LF1

LF2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ένα γκουκλάρισμα θα σου δώσει πιο γρήγορα την απάντηση, εκτός κι αν υπάρχει κι άλλος εδώ μέσα που παίζει με πληκτρολόγιο. Νομίζω επίσης πως στις σχετικές οθόνες των controller settings υπάρχει η αντιστοιχία μεταξύ πληκτρολογίου και χειριστηρίου, όπως φαίνεται και από screenshots σαν αυτό: http://s6.postimage.org/kmf0tfd6p/nba2k12_2012_09_30_17_05_48_98.jpg

 

Σοβαρά όμως, το παιχνίδι δεν είναι φτιαγμένο για να παίζεται με keyboard. Ακόμα κι αν μάθεις ποια είναι τα κουμπιά, θα σε παραδεχτώ πραγματικά αν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις σε συνθήκες αγώνα, όπου ενδεχομένως θα χρειάζεται να αποφασίσεις μέσα σε εκατοστά του δευτερολέπτου αν σε κάποιο drive θα πρέπει να πατήσεις "διαγώνια κάτω-δεξιά + LT + RS αριστερά + αμέσως RS δεξιά" (που μπορεί να είναι απλώς ένα layup που αλλάζει χέρι στον αέρα).

 

Το πληκτρολόγιο μπορεί να είναι συνήθεια, αλλά όποιος επένδυσε χρόνο να μάθει να παίζει με gamepad δεν νομίζω να έχασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ένα γκουκλάρισμα θα σου δώσει πιο γρήγορα την απάντηση, εκτός κι αν υπάρχει κι άλλος εδώ μέσα που παίζει με πληκτρολόγιο. Νομίζω επίσης πως στις σχετικές οθόνες των controller settings υπάρχει η αντιστοιχία μεταξύ πληκτρολογίου και χειριστηρίου, όπως φαίνεται και από screenshots σαν αυτό: http://s6.postimage.org/kmf0tfd6p/nba2k12_2012_09_30_17_05_48_98.jpg

 

Σοβαρά όμως, το παιχνίδι δεν είναι φτιαγμένο για να παίζεται με keyboard. Ακόμα κι αν μάθεις ποια είναι τα κουμπιά, θα σε παραδεχτώ πραγματικά αν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις σε συνθήκες αγώνα, όπου ενδεχομένως θα χρειάζεται να αποφασίσεις μέσα σε εκατοστά του δευτερολέπτου αν σε κάποιο drive θα πρέπει να πατήσεις "διαγώνια κάτω-δεξιά + LT + RS αριστερά + αμέσως RS δεξιά" (που μπορεί να είναι απλώς ένα layup που αλλάζει χέρι στον αέρα).

 

Το πληκτρολόγιο μπορεί να είναι συνήθεια, αλλά όποιος επένδυσε χρόνο να μάθει να παίζει με gamepad δεν νομίζω να έχασε.

Έχεις δίκιο σ'αυτό. Απλά πχ λέει alley oop: LF1 + C. Και δεν μπορώ να καταλάβω σε ποιο κουμπί του πληκτρολογίου αντιστοιχεί το LF1.Gamepad δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να ρωτησω λιγο.αν αγορασω απο play asia το nba 2k14 για ps4,δηλαδη asian η japan version θα μπορω να παιξω online με τον ελληνικο- ευρωπαικο λογαριασμο μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι

Ειναι σιγουρο αυτο γιατι καπου ειχα διαβασει οτι αναλογα με το region του παιχνιδιου για να παιξεις multiplayer πρεπει να εχεις και αντιστοιχης χωρας acoount.στο vita σιγουρα συμβαινει αυτο απ οτι ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτή είναι μια καλή στιγμή να θυμηθούμε το πόσο πολύ κλέβει το παιχνίδι στα Lebron challenges. Προσπαθώ εδώ και μία ώρα να περάσω τους αγώνες για το three-peat και αυτά που έχω δει, δεν έχουν ξαναγίνει σε κανένα 2k. Απλώς γελάω. Ειδικά στον αγώνα με τους Thunder που πρέπει να γυρίσω διαφορά 15 πόντων σε 6', γίνονται ασύλληπτα πράγματα. Το ΑΙ παίρνει απίστευτα σφυρίγματα πάνω στο σουτ, δεν χάνει βολές με τίποτα (πρέπει να έχουν πάνω από 95% σε 10+ αγώνες), ο Σεφολόσα γίνεται Τζόρνταν όταν χρειάζεται, οι δικοί μου δεν παίρνουν ΠΟΤΕ διεκδικούμενες μπαλιές κλπ κλπ κλπ

 

Οι τελευταίες φάσεις του τελευταίου αγώνα ήταν απλώς το κερασάκι στην τούρτα. Αφού με τα πολλά κατάφερα να ισοφαρίσω με τρίποντο του Άλεν στα 0.6" (και αφού προηγουμένως είχαν γίνει οι πιο παλαβές φάσεις από καταβολής του αθλήματος, εννοείται όλες υπέρ του ΑΙ, χώρια τα σφυρίγματα επιπέδου 100-0), φτάνουμε στο τέλος της παράτασης να χάνει μόνος του σουτ ο Χάσλεμ από το 1 μέτρο επειδή μέχρι να πιάσει την μπάλα και να σηκωθεί έχουν προλάβει να γυρίσουν και οι 5 αμυντικοί. Αμέσως μετά ο Westbrook βάζει ανύπαρκτο γκολ-φάουλ, με το σουτ να αλλοιώνεται από τον Bosh αλλά παρ' ολ' αυτά να χτυπάει 2 φορές στο ταμπλό, τρεις στο στεφάνι και να μπαίνει (χωρίς αλλοίωση αποκλείεται να είχε μπει αυτό το πράμα).

 

Εννοείται στην τελευταία επίθεση οι δικοί μου έκαναν λάθος πάσα γιατί ο παραλήπτης έφαγε την μπάλα στην... καρωτίδα, ενώ κοίταζε φάτσα-κάρτα τον πασέρ, αλλά δεν μπήκε καν στον κόπο να σηκώσει τα χέρια του και να πιάσει την μπάλα. Και στην τελευταία επαναφορά πήγε να γίνει το θαύμα, αφού έγινε λάθος πάσα, η μπάλα πρόλαβε να διανύσει 20 μέτρα στο παρκέ αλλά κανένας από τους δικούς μου δεν τόλμησε να πάει κατά πάνω της. Τη στιγμή που ήταν έτοιμη να βγει (και να κάνω επαναφορά από εξαιρετική θέση), εμφανίζεται κυριολεκτικά από το πουθενά ένας των Thunder, πιάνει την μπάλα και τέλος.

 

Απίστευτες γελοιότητες.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...