Προς το περιεχόμενο

Under the Dome


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μην λετε μλκιες, μια χαρα σειρα ειναι, οποιος δεν γουσταρει ας μας αδειασει την γωνια,

παρα πολυ καλη μου φανηκε εμενα, ατμοσφαιρικο θριλερακι ταμαμ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Argh...το δευτερο επεισοδιο ηταν utter utter poo.

 

Εν τω μεταξυ, παιζει να βρεις καλυτερα και πιο πιστευτα εφε σε ελληνικη σειρα.

Δε νομίζω Τάκη. Εδώ μπαίνει παντού συνεταίρος και το κράτος οπότε δύσκολο να δεις ποτέ κάτι αξιόλογο και στον τομέα του θεάματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρεσε η εισαγωγη (1το επεισοδειο), η ιδεα, οι προοπτικες, ακομα και αρκετοι χαρακτηρες. Επισης μου αρεσε το πως μπηκαμε αμεσως στο ψαχνο. Αλλα βαλανε ολα τα καλα στο 1το επεισοδειο και το 2ρο ηταν τεραστια φολα. Προβλεπω να καταληγει σε στυλ τζερικο (φτου φτου σιχαμα) και συναφη, οπου καθε επεισοδειο θα χουμε μια αναπαντεχια μια συμφορα μια καταστροφη που απο την μια θα ενωνει την πολη και θα εχουμε παντα 2-3 μαμαο τσε τουγκ που θα το παιζουν πρωθυπουργοι, σωτηρες και συσπειρωτικο της εναπομεινοντας κοινωνιας. Παραλληλα ομως θα δημιουργηθουνε καποιοι παρεισακτοι που θα βρουνε ευκαιρια να πανε εναντια στο κυμα και να δημιουργουν φασαριες ( o 1τος ηδη φανηκε και ηταν ΤΡΑΓΙΚΟΣ ηθοποιος λοολ). Θα φτιαξουν ενα μικρο γκρουπ και θα το παιζουν συριζα και αντιπολιτευση. Αργοτερα θα εμφανιστει απο το πουθενα μια αντιστασιακη ομαδα  που θα ειναι εναντια ολων. Ολοι μαζι θα τσακωνονται και θα τα βρισκουνε και στο ενδιαμεσο θα μας πετανε κατι ψιλοσποντες για το τι συμβενει με το dome. ΘΑ ακουσουμε ενδιαμεσα καμια 10ρια πατριωτικους λογους και εμετικες συγκεντρωσεις εξω απο το δημαρχειο οπου θα αναβιωνει η ελπιδα. Και μετα θα ποιανει φωτια το σχολειο, η θα πεφτει το ρευμα!

 

Σποιλεριες

Πολλες προχειροτητες στο επεισοδιο και στα εφε. Πχ ειχαν φιταξει αλυσιδα ολη η πολη για να ριχνουν νερο και οταν εφτανε η καμερα μπροστα ηταν σαν να πιτσιλανε μονο στην πορτα σε σημεια που δεν πετουσε φλογες. Ο δε παστορας δεν μπορουσε να παιξει ενα χτυπο σε μια πορτα η ενα απλο παραθυρο στο ισογειο και εκατσε μεσα να ψοφισει. η αστυνομικηνα με 2 κλωτσιες εμπενε οπου ηθελε. Ασε που οι φωτιες σε 1 μικρο δωματιο τοση ωρα θα τον ειχαν ξεκανει. Επισης δεν καταλαβαινω γιατι το να ριξουν το σπιτι θα σβησει ποιο ευκολα την φωτια? Μια τεραστια μαζα απο ξυλα δεν θα αρπαζει το ιδιο? Οκ ισως υπαρχει αλλη εξηγηση, απλα μου φανηκε κουλο. Και πολλες αλλες προχειροτητες και κακο ακτιγκ που μου κανανε εντυπωση οταν εβλεπα το επεισοδειο.

 

 

Βασικα ισως παλι να μοιαζει οτι γκρινιαζω, αλλα απλα λεω αυτα που βλεπω. 1το επεισοδειο περνει ενα 8ρακι για εισαγωγη και δεν εχω καθολου παραπονα αλλα το 2ρο ειναι κατω του 5. Μακαρι να μην παρει τον δρομο που νομιζω και να ειναι σχετικα σκοτεινο, μυστηριο, sci fi. με ενδιαφερον side stories. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι να σπασει η καταρα των πολυ πολυ ελεεινων μεταφορων σε ταινια απο βιβλια του Κινγκ!!  :-(

 

ξανασκέψου αυτό που έγραψες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...