Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο


pavl0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενδιαφέρεται κανείς για:

Thomson X4 MTB Λαιμό,
χρώμα μαύρο,
31.8, 1.1/8
60mm height
0 degree.


Screen_Shot_2015_03_28_at_15_10_04.png



μου ήρθε λάθος και βαριεμαι να ασχωλούμε με refunds και να το στέλνω πίσω.

άριστος για mountain bikes από τους ποιο ποιοτικούς και stiff στην αγωρά.
θέλω να φύγει άμεσα γιατί έχω μείνει χωρίς stem.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφέρεται κανείς για:

 

Thomson X4 MTB Λαιμό,

χρώμα μαύρο,

31.8, 1.1/8

60mm height

0 degree.

 

 

μου ήρθε λάθος και βαριεμαι να ασχωλούμε με refunds και να το στέλνω πίσω.

άριστος για mountain bikes από τους ποιο ποιοτικούς και stiff στην αγωρά.

 

Στην εκατσαν την μαλακια τελικα….. ολο και κατι λαθος θα σου εστελναν…...

 

Χαχαχαχα!!!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εκατσαν την μαλακια τελικα….. ολο και κατι λαθος θα σου εστελναν…...

 

Χαχαχαχα!!!! :P

πάλι καλά που βρέχει ψηλέ μου. 

 

 

άντε μαγκες να φεύγει ειναι άριστος λαιμός. beefy

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βy the way...

 

Παιδες, οντως ειναι απο την κατηγορια των ποιοτικοτερων stems για mtb…..

 

Και με ενα καλο με ελαφρα κλιση handlebar θα ειναι κουτι για το mtb σας….. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κάνε ένα κόπο να διαβάσεις το topic έχουν γραφτεί αρκετές φορές ποδήλατα γι αυτο το budget. πιστεύθω θα καλυφθείς. αν πάλι οχι εδώ είμαστε.

Δε βρηκα κατι ωστε να καταληξω.. καθησα και σκεφτηκα και νομιζω το καλυτερο για μενα ειναι να παω σε ενα fitness δε νομιζω να πηγαινω σε χωματοδρομους, θα πηγαινα σε καθαρη κουρσα αλλα δε μου αρεσει το τιμονι προς το παρον.. μπορει καποιος να με βοηθηση με μια τιμια επιλογη? 400-500ευρο..

απο την αλλη θα μπορουσα να διαλεγα ενα 27,5 προτειμοτερο η ενα 29ερ και αλλαζα λαστιχα. υφιστατε αυτο?

Επεξ/σία από killmelater
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βρηκα κατι ωστε να καταληξω.. καθησα και σκεφτηκα και νομιζω το καλυτερο για μενα ειναι να παω σε ενα fitness δε νομιζω να πηγαινω σε χωματοδρομους, θα πηγαινα σε καθαρη κουρσα αλλα δε μου αρεσει το τιμονι προς το παρον.. μπορει καποιος να με βοηθηση με μια τιμια επιλογη? 400-500ευρο..

απο την αλλη θα μπορουσα να διαλεγα ενα 27,5 προτειμοτερο η ενα 29ερ και αλλαζα λαστιχα. υφιστατε αυτο?

τα τιμονια αν καταλαβα καλά ποια λές ειναι τα ποιο βολικά και βολευουν για ολα τα γουστα. καταλαβαινω για αρχη εισαι διστακτικός αλλά θα σαρεσει στο τέλος 110% ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Volvo Life Paint σώζει τους ποδηλάτες τη νύχτα

Η σουηδική αυτοκινητοβιομηχανία Volvo δεν κόπτεται μόνο για την ασφάλεια των επιβατών στα οχήματά της, αλλά για την προστασία των πεζών και των ποδηλατών.

Με αυτή τη λογική, η Volvo ανακοίνωσε την κυκλοφορία της βαφής Life Paint η οποία φωτίζει καλύτερα τους ποδηλάτες και τα ποδήλατα τις νυχτερινές ώρες, καθώς λειτουργεί ως αντανακλαστικό υλικό που λάμπει ένα ψυχρό λευκό φως όταν λούζεται από τη δέσμη φωτός των προβολέων ενός αυτοκινήτου.

Η Life Paint είναι διάφανη, δεν διακρίνεται στην επιφάνεια του σκελετού του ποδηλάτου και διαρκεί περίπου μία εβδομάδα μετά τον ψεκασμό.

Η Volvo ανέπτυξε το υλικό σε συνεργασία με τη βρετανική διαφημιστική Grey London και τη σουηδική νεοφυή εταιρεία Albedo100.

Παρότι το προϊόν προορίζεται κυρίως για ποδηλάτες, ως επικάλυψη στους σκελετούς και τα κράνη, θα μπορούσε να αξιοποιηθεί και από πεζούς σε μια σειρά από χρήσεις, όπως σε ρούχα, παιδικά καροτσάκια, λουριά σκύλων, παπούτσια και τσάντες.

Όραμα της Volvo είναι από το έτος 2020 και εντεύθεν κανένα όχημα της εταιρείας να μην εμπλέκεται σε αυτοκινητιστικά δυστυχήματα με τραυματισμούς και θανάτους ανθρώπων.

Κάθε χρόνο περισσότεροι από 19.000 ποδηλάτες τραυματίζονται στους δρόμους του Ηνωμένου Βασιλείου. Ο Νικ Κόννορ, διευθύνων σύμβουλος της Volvo Car UK είπε ότι “στη Volvo, πιστεύουμε ότι ο αποτελεσματικότερος τρόπος να επιβιώσεις μιας σύγκρουσης είναι να μην συγκρουστείς”.

Καταρχάς το προϊόν θα διατεθεί δωρεάν σε έξι μεγάλα καταστήματα πώλησης ποδηλάτων στην Αγγλία.

Δείτε πώς λειτουργεί η βαφή στο βίντεο που ακολουθεί.

 


 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μετά απο 1600km μεσα σε 6 μήνες με το Orient Avenue εχω ένα θέμα με τον πισω τροχό. Οταν γυριζει αργα ακούγεται κάποιος συνεχομενος θόρυβος από τον άξονα νομίζω. Εχω κάνει ακτινολογιση και αλλαξα πρόσφατα τον άξονα και παλι άρχισε μετα απο 1 εβδομαδα. Τι μπορώ να κάνω ; Διορθώνεται ή να αγοράσω καινούργιο τροχό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μετά απο 1600km μεσα σε 6 μήνες με το Orient Avenue εχω ένα θέμα με τον πισω τροχό. Οταν γυριζει αργα ακούγεται κάποιος συνεχομενος θόρυβος από τον άξονα νομίζω. Εχω κάνει ακτινολογιση και αλλαξα πρόσφατα τον άξονα και παλι άρχισε μετα απο 1 εβδομαδα. Τι μπορώ να κάνω ; Διορθώνεται ή να αγοράσω καινούργιο τροχό;

 

ολα διορθωνονται φιλε.δε μας ειπες ποσες ταχυτητες εχεις πισω,κ ποσα κιλα εισαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...