Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο


pavl0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

νομίζω υπερβάλεις :P και στο λέω που ειναι αλουμίνιο τρακ και τα νιώθω όλα.. με λίγα ζιγκ ζαγκ μια χαρά πας..

 

επίσης (μπορει να είναι και ιδέα μου) με suspensions και τα ρέστα δεν βοηθάει παρά χειροτερα τα κάνει με τις λαουβες και τα ρέστα.

 

 

το δικο μου είναι ΠΟΛΥ STIFF . στα χέρια να το πάρω αποκλειετε... χαχα μπορεί τα hubs επειδή ειναι low και όχι high αλλά το κανα για οικονομια στα γραμμάρια! και μια στις τόσες τωρα σε τέτοιο δρομο δεν παιζει κίνδυνος.

 

95% είμαι σε αυτοκινητήσιο δρόμο.

Πηγαίνω σχεδόν κάθε μέρα, μετά τις βροχές άνοιξε νέος τάφος. Έπεσα μέσα βράδυ. Έχω φως αλλά δεν. Δεν πήρα φυσικά το ποδήλατο στα χέρια. Τα ππαρια μου πήρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαίνω σχεδόν κάθε μέρα, μετά τις βροχές άνοιξε νέος τάφος. Έπεσα μέσα βράδυ. Έχω φως αλλά δεν. Δεν πήρα φυσικά το ποδήλατο στα χέρια. Τα ππαρια μου πήρα

 

χαχαχαχα αν θυμαμαι καλα η πικ ειναι απο κυριακη!! καλα τα θυμάμαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πισω απο το Μεγαρο ηταν το αγαπημενο μου, οταν εφερνα και κανα bike μαζι μου…..

 

Τρελες λακουβες…...

 

Η χαρα του FS….. :)

 

Μια φορα θα εφευγα καρφωτος μεσα στην θαλασσα…. :P

 

 

Θυμαμαι τοτε ειχα αυτο 

 

 

4051178135_35d10422f4_o.jpg

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πισω απο το Μεγαρο ηταν το αγαπημενο μου, οταν εφερνα και κανα bike μαζι μου…..

 

Τρελες λακουβες…...

 

Η χαρα του FS….. :)

 

Μια φορα θα εφευγα καρφωτος μεσα στην θαλασσα…. :P

 

 

Θυμαμαι τοτε ειχα αυτο 

 

 

4051178135_35d10422f4_o.jpg

 

 

 

 

ειναι ωραιο σποτάκι να αράξεις μετά απο καμια 40άρα χλμτρα :D φεύγουν όλα κοιτάς και λίγο θερμαικό και έρχεσαι στα ίσια σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Me t fixed gear , δεν ζοριζεσαι η πας μονο σε ευθείες? Ωραίο πάντως...

 

παντου πάω τυπε. γιατι να πηγαινω μονο σε ευθείες; ΛΟΛ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξει κομπλε απαυτο το θεμα.μαλλον θες αλλαγη αξονα,να επιμεινεις ομως να σου βαλουν καποιον καλο μαυρο,οχι ασημι,εχει σημασια,ο δευτερος ειναι απο φτηνο μεταλλο κ τριβεται με αποτελεσμα να γρατζουναει κ να δημιουργουνται θεματα.μαλλον θες κ ρουλεμαν.ενα δεκαρικο το πολυ εχουν ολα σαν ανταλλακτικα να ξερεις.

http://www78.zippyshare.com/v/XYmp9Rk0/file.html αυτός ο θόρυβος ακούγεται. Άρα να κοιτάξω για νέο άξονα; Υπάρχει περίπτωση να θέλει αλλαγή ο τροχός;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βόλτες μέσα στην Αθήνα αυτό http://www.sportsdirect.com/muddyfox-fixie-bike-mens-933352?colcode=93335202 (ως single speed και όχι fixed) λέει τίποτα ή είναι πεταμένα λεφτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βόλτες μέσα στην Αθήνα αυτό http://www.sportsdirect.com/muddyfox-fixie-bike-mens-933352?colcode=93335202 (ως single speed και όχι fixed) λέει τίποτα ή είναι πεταμένα λεφτά?

Σαν να παιρνεις απο το Praktiker ποδηλατο....

 

Δεν αξιζει το χρημα.....

 

Εδω τα πουλανε 30-40 λιρες μεταχειρισμενα... :P

 

Καλυτερα βρες μια καλη μαρκα και ας ειναι και μεταχειρο... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www78.zippyshare.com/v/XYmp9Rk0/file.html αυτός ο θόρυβος ακούγεται. Άρα να κοιτάξω για νέο άξονα; Υπάρχει περίπτωση να θέλει αλλαγή ο τροχός;

 

το οτι θακανα τηλε-διαγνωση απο αρχειο ηχου δε το περιμενα ποτε  :-D  :-D  :-D

μου ακουγεται μια χαρα με καποια επιφυλαξη για κατι που ακουω στο βαθος κ καλυπτεται απτον ηχο της αλυσιδας.επισης ενα περιοδικο κρικν-κρικν ειτε ακτινα που βρισκει σε ντεραγιε πισω ειναι,η αλυσιδα στο μπροστα.τσεκαρε το στην ταχυτητα που ειχες.

 

γενικα κοιτα αν δεν εισαι κανας κανιβαλος να το κοπανας σε λακουβες κ πεζοδρομια,δεν εισαι πανω απο 100 κιλα,κ δεν εχεις κανει πανω απο 10χιλ χιλιομετρα (ακομα κ για τη πιο φτηνη ζαντα) κατα 99% θαναι μια χαρα η ζαντα σου κ δε θα θελει αλλαγη.

 

μπορεις να το πας σε ενα μαγαζι,αλλα να μην ειναι πιασοκωλε φαση,κ στο βγαλουν αχρηστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να παραγγείλω σαμπρέλα 26x1.25 (βαλβίδα αυτοκινήτου) και να μου έρθει όσο το δυνατόν γρηγορότερα. Και όσο πιο φθηνά γίνεται. Έχετε να προτείνεται κάποιο σάιτ;

 

Να προτιμήσω αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας ποδηλάτες. Ξέρετε κανένα ελληνικό κατάστημα στο ιντερνετ που να έχει το bleeding kit της shimano; Η λέτε να πάρω από ebay;

Πανε σε κανα ποδηλαταδικο και ρωτα πρωτα, αν εχεις καποιο εκει κοντα σου.

 

10-15euros κανει απο οτι θυμαμαι της shimano.

 

Δες και της tektro και της avid.

 

Αν δεν βρεις.... Οπως ειπες υπαρχει και το ebay.. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...