Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Xiaomi note 4G, Xiaomi Mi4 υποστηρίζουν το 4G στην Ελλάδα. Η iNew έκανε το μπαμ με το V3 που πούλησε πολύ, αλλά δε φημίζεται για την ποιότητα και τη στιβαρότητα της κατασκευής. Δε θεωρείται τοπ εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αφού φαίνεται να το έχεις ψάξει ποιός από τους 4(RK3288, A80T, Intel και MTK) έχει την πιο καλή GPU;

 

Ο Mediatek ειναι αρκετα δυνατος σαν επεξεργαστης αλλα με οχι και τοσο καλη GPU.Ο A80T λιγο δυνατοτερος αλλα με πολυ ισχυροτερη GPU.Ο Rockchip δυνατος για τετραπυρηνος με πολυ δυνατη GPU αλλα νομιζω ενεργοβορος.Για τον Intel δεν γνωριζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

ψάχνω για κινητό γύρω στις 4 ίντσες με μπροστινή κάμερα και καλή μπαταρία, με 1gb RAM, 4πύρηνο και Kitkat.

Γενικά κάτι μετρίων δυνατοτήτων, με ενδεχομένως λιγότερη RAM ή 2 πυρήνες αν η κατασκευή είναι καλή και είναι δοκιμασμένο. Επίσης μπορώ να ανέβω λίγο σε ίντσες, αν δεν έχει μεγάλο πλαστικό περιθώριο γύρω από την οθόνη.

Υπάρχει κάποια πρόταση γι αυτά τα χαρακτηριστικά; Όλο για τέρατα >5" μιλάτε! Χρηματικό όριο φαντάζομαι ότι δεν χρειάζεται, γιατί με αυτά που διαβάζω υπολογίζω στα $60-80.

 

Ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα βρεις σε αυτά τα λεφτά ακριβώς ότι ζητάς.

 

Αν πας για διπύρηνο με 512ram και jellybean υπάρχει το δοκιμασμένο Jiayu F1, μετά το μόνο μαζεμένο σε διαστάσεις που τα έχει όλα όσα θες αλλά έχει jellybean και 4,3 ίντσες οθόνη είναι το Jiayu G2F στα 100$ περίπου.

 

Για τις 5 ίντσες παίζουν ως καλύτερα vfm τα THL T6s, Doogee 310 και Kingsing S2 που αναφέρθηκαν νωρίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα βρεις σε αυτά τα λεφτά ακριβώς ότι ζητάς.

 

Αν πας για διπύρηνο με 512ram και jellybean υπάρχει το δοκιμασμένο Jiayu F1, μετά το μόνο μαζεμένο σε διαστάσεις που τα έχει όλα όσα θες αλλά έχει jellybean και 4,3 ίντσες οθόνη είναι το Jiayu G2F στα 100$ περίπου.

 

Για τις 5 ίντσες παίζουν ως καλύτερα vfm τα THL T6s, Doogee 310 και Kingsing S2 που αναφέρθηκαν νωρίτερα.

 

Το F1 μου φαίνεται μεγάλο λόγω του ότι έχει μεγάλο πλαστικό περιθώριο πάνω κάτω. Έχει συνολικές διαστάσεις (ακριβότερου) μοντέλου 4,3-4,5" με οθόνη 4". Το G2F είναι πιο συμπαγές, αλλά μόνο σε σύγκριση με το F1.

Υπάρχει κάτι μικρότερο συνολικά από το F1 με οθόνη 4" ή έστω λίγο μικρότερη; Η τιμή μάς περιορίζει σε τέτοιο άπλωμα;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xiaomi note 4G, Xiaomi Mi4 υποστηρίζουν το 4G στην Ελλάδα. Η iNew έκανε το μπαμ με το V3 που πούλησε πολύ, αλλά δε φημίζεται για την ποιότητα και τη στιβαρότητα της κατασκευής. Δε θεωρείται τοπ εταιρεία.

Πολύ καλό το xiaomi mi4 . Πιστεύω μόλις το μάθει ο κόσμος θα πάει πολύ καλά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το xiaomi mi4 . Πιστεύω μόλις το μάθει ο κόσμος θα πάει πολύ καλά

To mi4 ειναι πραγματικα απίστευτο. Μονο που δεν υποστηριζει 4G. Οχι πως προσωπικά μου λειπει.

Αναμενεται καποια στιγμη και η εκδοση 4G παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γνώμη έχετε για το xiaomi redmi note 4g; Αξίζει;

 

http://www.to2c.com/xiaomi-redmi-note-4g-lte-enhanced-version.html

Αξιζει με χιλια, αρκει να μη σε ενοχλει το μεγεθος του. Το εχει ενας φιλος μου εδω και λιγους μηνες(3G εκδοση) και του πινει καθημερινα το αιμα. Δεν μασαει τιποτα. Στα 160 ευρω περιπου που κοστιζει δεν εχει αντιπαλο απο Ελλαδα.

Αν δε σου ειναι ακρως απαραιτητο το 4G, σκεψου και την 3G εκδοση με τον MTK6592 επεξεργαστη. Εχω την εντυπωση οτι ειναι πιο γρηγορο απο την 4G εκδοση, μικρες διαφορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατο απο 5'' (4-4,7) με 2gb ram και 2sim τι προτεινεται?

Το Jiayu G4s με 4.7''  στα 180$,που εχει αποδειχτει εξαιρετικο.Ολιγον τουβλο αλλα με 3000mAh.Επισης το G5/G5s της ιδιας εταιρειας με 4.5'' αλλα πολυ ακριβο και με υποδεεστερα χαρακτηριστικα.Δεν υπαρχει κατι αλλο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει με χιλια, αρκει να μη σε ενοχλει το μεγεθος του. Το εχει ενας φιλος μου εδω και λιγους μηνες(3G εκδοση) και του πινει καθημερινα το αιμα. Δεν μασαει τιποτα. Στα 160 ευρω περιπου που κοστιζει δεν εχει αντιπαλο απο Ελλαδα.

Αν δε σου ειναι ακρως απαραιτητο το 4G, σκεψου και την 3G εκδοση με τον MTK6592 επεξεργαστη. Εχω την εντυπωση οτι ειναι πιο γρηγορο απο την 4G εκδοση, μικρες διαφορες.

 

Πράγματι είναι πιο γρήγορη αλλά πλέον σε όλα τα μαγαζιά το έχουν πάει 190€ !!! Τι να πω μάλλον είναι πλέον είδος προς εξαφάνιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το ipad2 και πιστεύω οτι έχει ακόμα ψωμί. Είδα το talk 9x που προτείνεται απο πολλους εδώ και με έβαλε σε σκέψεις.

Αξίζει να αφήσω το ipad για αυτό ή θα το μετανιώσω;

Bump, μπορεί κάποια ψυχή να πει την άποψη του;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω το ipad2 και πιστεύω οτι έχει ακόμα ψωμί.

 

Η δική μου άποψη είναι με bold. Κράτα το για όσο ακόμα κάνεις την δουλειά σου ή αν τρώγεσαι να πάρεις κάτι άλλο άστο για κανένα εξάμηνο να έχουν δοκιμαστεί οι τωρινές ναυαρχίδες ή να πάρεις ότι πιο καινούργιο έχει βγει τότε. Ο ρυθμός που βγαίνουν καινούργια μοντέλα είναι καταιγιστικός.

Επεξ/σία από SV1EOD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...