Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Προς θεου μην πεταξεις τοσα λεφτα σε ανωνυμο κλωνο!Οταν με τα ιδια μπορεις να παρεις Coolpad F1,Jiayu G4s,Lenovo A8,ZTE V5,Asus Zenfone.

 

 

Για τον φιλο μεχρι 75 Ευρω τα THL T6s και Doogee DG310 ειναι οι μοναδικες προτασεις.Λιγο πιο πανω (στα 105$ στο Gearbest) το KingSing S2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα ~210€ παίζει και το Xiaomi Mi3. Flagship του 2013, εξαιρετικό σε όλα του με μόνο μειονέκτημα τον περιορισμένο αποθηκευτικό χώρο στα 16GB.

 

 

Αξιζει το meizu?? η καλυτερα το f1 η το a8 806?

 

 

Άποψη μου zenfone 5 2GB/16GB , δουλεύει μια χαρά out of the box , γρήγορο και καλή ποιότητα κατασκευής. Το μόνο κακό δεν εχει φωτιζόμενα hardware buttons. 

 

 

Σορι, 220 τελικα. Αξιζει παντως με χιλια την υπερβαση. Συγκρινεται με LG G2, Nexus 5, S4, περσινα flagships δηλαδη.

 

http://www.vickmall.com/xiaomi-m3-snapdragon-800-quad-core-2-3ghz-2gb-16gb-nfc-otg-3050mah-5-0-inch-fhd-ogs-screen-smartphone-black.html

 

Εδω http://www.report me for spam/xiaomi-mi3-snapdragon-800-8274ab-23ghz-quad-core-50-inch-fhd-screen-android-42-3g-smartphone-g-33265

 

ειναι στα 211€, αλλα δεν εχω ψωνισει ποτε απο αυτο το site, γι αυτο δεν το προτεινω προσωπικα, αρκετοι εχουν αγορασει απο αυτο απ'οτι ακουω χωρις προβλημα.

ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

ενδιαφέροντα όλα αλλά επειδή μάλλον θα το χρειαστώ άμεσα πήγα και έκανα μια βόλτα να δω απο κοντά τα s4 mini, lg g2 mini, moto g το καινούριο.

 

με βλέπω να καταλήγω στο lg  καθώς το μέγεθος του μοτο μου φανηκε υπερβολικό.. καλώς ή κακώς το έχω συχνά στη τσ'επη οπότε μάλλον αυτά τα μεγάλα δεν με βολεύουν .

 

στα + του οτι έχει και μικρό σαρ που παρέλειψα να πω οτι με ενδιαφέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και το Elephone P6i  ή από εδώ με κάποια ευρώ παραπάνω όμως από τα 75. Μας έχει γ@@@σει η ισοτιμία τελευταία.

μετα απο αρκετο ψαξιμο βρηκα αυτο στα 68 ευρω   https://www.chinavasion.com/china/wholesale/Android_Phones/Large_Screen_Android_Phones/UHAPPY_UP520_Quad_Core_Phone_-_Android_4.4_5_Inch_IPS_Screen_MTK6582_Quad_Core_1.3GHz_CPU_1GB_RAM_8GB_ROM_2_X_SIM_White/  

θελω να ρωτησω

1.το μαγαζι ειναι αξιοπιστο,εχει παραγγειλει κανεις????

2.τι μου προτεινετε,να το παρω η οχι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειχε χαμηλο sar μια χαρα θα ηταν και εκτος απο lenovo ολες οι αλλες μαρκες ανωνυμες ειναι

Lenovo, ZTE, Asus δεν είναι ανώνυμες. Ο φίλος τις αναφέρει γιατί είναι δοκιμασμένες από πολύ κόσμο ενώ συνήθως οι κλώνοι βγάζουν αρκετά προβλήματα. Φιλικά πάντα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί; Η CoolPad ανώνυμη; Από του κορυφαίους σε πωλήσεις κατασκευαστές στον κόσμο ! Μα τί λέμε;
Η μήπως η Jiayu δεν είναι όνομα στην Ασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο αρκετο ψαξιμο βρηκα αυτο στα 68 ευρω   https://www.chinavasion.com/china/wholesale/Android_Phones/Large_Screen_Android_Phones/UHAPPY_UP520_Quad_Core_Phone_-_Android_4.4_5_Inch_IPS_Screen_MTK6582_Quad_Core_1.3GHz_CPU_1GB_RAM_8GB_ROM_2_X_SIM_White/  

θελω να ρωτησω

1.το μαγαζι ειναι αξιοπιστο,εχει παραγγειλει κανεις????

2.τι μου προτεινετε,να το παρω η οχι???

Το καταστημα απ οτι εχω διαβασει και οχι απο προσωπικη εμπειρια ειναι αξιοπιστο.Αλλα το κινητο μεχρι στιγμης Ελλαδα δεν το χει κανενας.Που σημαινει οτι αν εχεις καποια απορια,σου βγαλει καποιο προβλημα το λογισμικο θα ψαχνεις στο Google και αμα βρεις λυση.

Αντιθετως,το THL T6s το εχουν ηδη παρα πολλοι και στη χωρα μας.Μεγαλη δηλαδη η υποστηριξη.Ομοιως τα Doogee DG310,Doogee DG450,KingSing S2,Jiayu G2F που ειναι κοντα στα χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καταστημα απ οτι εχω διαβασει και οχι απο προσωπικη εμπειρια ειναι αξιοπιστο.Αλλα το κινητο μεχρι στιγμης Ελλαδα δεν το χει κανενας.Που σημαινει οτι αν εχεις καποια απορια,σου βγαλει καποιο προβλημα το λογισμικο θα ψαχνεις στο Google και αμα βρεις λυση.

Αντιθετως,το THL T6s το εχουν ηδη παρα πολλοι και στη χωρα μας.Μεγαλη δηλαδη η υποστηριξη.Ομοιως τα Doogee DG310,Doogee DG450,KingSing S2,Jiayu G2F που ειναι κοντα στα χρηματα.

ναι εχεις δικιο,για να μην κλαιω τα λεφτα μου μετα.

αυτη την στιγμη ειμαι με ενα zte v889s και δεν μου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα ως τωρα,

απλα εχω βαρεθει το μεγεθος της οθονης του και την φωτ.μηχανη και ψαχνω κατι οικονομικο,

μαλλον θα παω η στο doogee dg310 η sto thl t6s αλλα εχω μια απορια,η φωτογραφικη τους θα ειναι οκ??

δηλαδη θα φαινονται καθαρες οι φωτο??η οχι???ειδαλλως να μαζεψω κ αλλα χρηματα για να παω σε καποιο με 13 mpixel camera.

 

τι λετε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά καμια καλή δοκιμασμένη και σχετικα φθηνή (40-50€ max και φθηνότερη να είναι ακόμη καλύτερα) IP camera εξωτερικού χώρου απο ebay μεριά έχετε να πρωτείνετε?

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά καμια καλή δοκιμασμένη και σχετικα φθηνή (40-50€ max και φθηνότερη να είναι ακόμη καλύτερα) IP camera εξωτερικού χώρου απο ebay μεριά έχετε να πρωτείνετε?

Ευχαριστώ!

Δεν μπορώ να σου προτείνω κάτι αλλά από παλιό θέμα θυμάμαι πως ένα χαρακτηριστικό πρέπει να έχει must και αυτό είναι το IR-CUT. Κάτι παίζει με καλύτερες νυχτερινές λήψεις. Οι ειδικοί θα δώσουν τα φώτα τους.

 

H μόνη που έφερα για γνωστό είναι αυτή http://www.ebay.com/itm/Vstarcam-Wireless-Wifi-IP-P2P-Baby-Monitor-Pan-355-Tilt-120-Rotating-Camera-/221561066803?pt=US_Security_Cameras&hash=item3396119533απλά για παρακολούθηση την ήθελε και κάνει μια χαρά τη δουλειά της 

 

Τέλος έχω μία εντύπωση πως συζητάμε σε λάθος θέμα για κάμερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...