Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναδημοσιεύω πληροφορία που βρήκα από άλλο forum (myphone.gr) για το tablet Cube Talk 9X U65GT MT8392:

"παιδια βρηκα το cube talk 9x με 100 ευρωπουλα οποιος ενδιαφερετε..ας παραγγειλει.!biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif
http://www.aliexpress.com/...267476961.html", εδώ το link.

 

Ρώτησα εκεί μήπως έχουμε καμιά καλή πληροφόρηση για τον πωλητή, αλλά δεν έχει απαντήσει κανείς ακόμα.

 

Πολύ φτηνό (σε σχέση με την μέση τιμή που ξεκινάει στα 150 € για το 16GB) για να είναι πραγματικό; Τι λέτε;
Ο πωλητής (Hewei) δεν έχει πολλές κριτικές και ενώ στο Transaction History & Feedback φαίνεται να έχει δώσει αρκετά (εκτός κι αν δεν είναι μόνο από αυτόν), κανένας αγοραστής δεν έχει δώσει feedback;confused.gif

Επειδή και εγώ ενδιαφέρομαι για αγορά το σκέφτομαι..και περιμένω κάποιον που ξέρει περισσότερα να μας δώσει τα φώτα του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Απ'ότι βλέπω το λίγο μεν αλλά θετικό δε feedback που έχει είναι από φθηνές χαζομάρες που έχει πουλήσει (κάτι ρούχα για παιδιά 4 ευρώ κλπ). Ξαφνικά έβγαλε καμιά 10αριά τάμπλετ σε τιμή χώμα ο τυπάς! Τώρα τι παίζει ακριβώς δε μπορώ να ξέρω. Μάζεψε λίγο feedback για να ψαρώσει ο κόσμος και να κάνει παραγγελίες, να μαζέψει τα φράγκα και να εξαφανιστεί? Έκλεψε κανένα εργοστάσιο και τα ξεφορτώνεται? Ίσως απλά να προμοτάρει το μαγαζάκι του και να θέλει να μαζέψει σταθερή πελατεία. Λογικά τα λεφτά σου δεν τα χάνεις γιατί σε καλύπτει το Aliexpress αν δε πάρεις την παραγγελία σου σε 60 μέρες ή αν σου στείλουν άδειο κουτί. Όποιος θέλει από εκεί και πέρα ρισκάρει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναδημοσιεύω πληροφορία που βρήκα από άλλο forum (myphone.gr) για το tablet Cube Talk 9X U65GT MT8392:

"παιδια βρηκα το cube talk 9x με 100 ευρωπουλα οποιος ενδιαφερετε..ας παραγγειλει.!biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

http://www.aliexpress.com/...267476961.html", εδώ το link.

 

Ρώτησα εκεί μήπως έχουμε καμιά καλή πληροφόρηση για τον πωλητή, αλλά δεν έχει απαντήσει κανείς ακόμα.

 

Πολύ φτηνό (σε σχέση με την μέση τιμή που ξεκινάει στα 150 € για το 16GB) για να είναι πραγματικό; Τι λέτε;

Ο πωλητής (Hewei) δεν έχει πολλές κριτικές και ενώ στο Transaction History & Feedback φαίνεται να έχει δώσει αρκετά (εκτός κι αν δεν είναι μόνο από αυτόν), κανένας αγοραστής δεν έχει δώσει feedback;confused.gif

Επειδή και εγώ ενδιαφέρομαι για αγορά το σκέφτομαι..και περιμένω κάποιον που ξέρει περισσότερα να μας δώσει τα φώτα τουΒλέπω

Βλέπω δράκο με κέρατα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ τέτοιον βλέπω!!

Αλλά βλέπω και 3 θαρραλέους Έλληνες που το τσίμπησαν!!

Για να δούμε... 

Ναι αλλά αγόρασαν (κάποιο από τα 3 διαφορετικά bundle) με 226 $ δηλαδή με 180 € (αν λέμε τους ίδιους!).

Καμία σχέση με τα 138 € που κοστίζει το bundle 3 (το tablet μαζί με όλα τα εξτρά που μπορείς να πάρεις)!!!

Κάτι δεν πάει καλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου άποψη είναι με bold. Κράτα το για όσο ακόμα κάνεις την δουλειά σου ή αν τρώγεσαι να πάρεις κάτι άλλο άστο για κανένα εξάμηνο να έχουν δοκιμαστεί οι τωρινές ναυαρχίδες ή να πάρεις ότι πιο καινούργιο έχει βγει τότε. Ο ρυθμός που βγαίνουν καινούργια μοντέλα είναι καταιγιστικός.

Ευχαριστώ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Ψάχνω κινέζικο κινητο, με τουλάχιστον 1g ram, μάξιμουμ οθόνη 4.7 (όχι 5άρα)

και πολύ βασικό: να έχει πολύ καλή υποστήριξη από developers δλδ να έχει το κατα δύναμην δοκιμαστεί αρκετά.

 

Τιμή γύρω στα 120 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Ψάχνω κινέζικο κινητο, με τουλάχιστον 1g ram, μάξιμουμ οθόνη 4.7 (όχι 5άρα)

και πολύ βασικό: να έχει πολύ καλή υποστήριξη από developers δλδ να έχει το κατα δύναμην δοκιμαστεί αρκετά.

 

Τιμή γύρω στα 120 ευρώ.

xiaomi hongmi 1s

από τις καλύτερες επιλογές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Ψάχνω κινέζικο κινητο, με τουλάχιστον 1g ram, μάξιμουμ οθόνη 4.7 (όχι 5άρα)

και πολύ βασικό: να έχει πολύ καλή υποστήριξη από developers δλδ να έχει το κατα δύναμην δοκιμαστεί αρκετά.

 

Τιμή γύρω στα 120 ευρώ.

Το Hogmi απο πανω συν αυτα τα 2 Lenovo

http://www.vickmall.com/lenovo-s660-smartphone-quad-core-mtk65823g-wcdma-8gb-rom-4-7-inch-ips-screen-with-3000mah-battery.html

http://www.vickmall.com/lenovo-s820-android-4-2-mtk6589-3g-4-7-inch-hd-screen-13-0mp-smartphone-white.html

Δεν υπαρχει τιποτα αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ. Έχω κάποιες δυσκολίες παλαιότερα με Lenovo s650 που ακόμη και σήμερα δεν έχω βγάλει άκρη στην προσπάθεια μου να αλλάξει Rom. Οπότε μάλλον θα προτείνω στον φίλο το πρώτο. Από υποστήριξη πως τα πάει;

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xiaomi = MIUI, με εβδομαδιαία updates από την ίδια την εταιρεία και μια μεγάλη κοινότητα πίσω του να το στηρίζει(ακόμα και ελληνική).

 

Επίσης υπάρχει cyanogenmod αν θες πιο καθαρό android και όχι το περίεργο MIUI(app drawer πχ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...