Προς το περιεχόμενο

Λουκέτο στη δημοτική αστυνομία;


cyber_katsarida

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας που συγκινήθηκα για την τόση αναφορά στην κοινωνική δικαιοσύνη, ο ιδιωτικός τομέας κατασφάχτηκε και οι "ιερές αγελάδες" μηδέν απολύσεις και παχυλούς μισθούς: όπου και αν έχω πάει για συνέντευξη για δουλειά, 9 στους 10 μου έχουν πει για 300 ευρώ μισθό (ίσως και κάτι λιγότερο). Γιατί να μην πάνε και όλες οι συντάξεις 300 ευρώ; (ίσως και κάτι λιγότερο). Που πήγε αυτό το αίσθημα δικαιοσύνης ξαφνικά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 450
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οι σημερινοι συνταξιουχοι ειναι αυτοι που ψηφιζαν τους γνωστους.

οι σημερινοι συνταξιουχοι ειναι αυτοι που τους ψηφιζουν ακομα

οι σημερινοι συνταξιουχοι παιρνουν μεγαλυτερες συνταξεις απ οτι μισθους αυτοι που δουλευουνε.

οι σημερινοι συνταξιουχοι βγηκαν στη συνταξη στα 60,50,40,35...

ε δε θα κατσω να σκασω κιολας αν ξαφνικα πανε στα 100 ευρω οι συνταξεις τους.

 

 

Να δω ποιος θα σε ταίζει μετά αν πάει η σύνταξη των δικών σου στα 100 ευρώ.

Προφανώς δεν έχεις συνταξιούχους στην οικογένεια, γι'αυτό μιλάς.

 

Και αυτά που αναφέρεις είναι οι εξαιρέσεις, για τα ποσά μιλάω. Μόνο οι συνταξιούχοι από τον δημόσιο τομέα παίρνουν μεγάλες συντάξεις. Και μόνο άτομο του δημοσίου τομέα θα μπορούσε να πάρει σύνταξη στα 40 του, από τα σώματα ασφαλείας ή στρατό.

 

Ο πατέρας μου με 8.700 ένσημα βγήκε λόγω αναπηρίας στην σύνταξη στα 60 του και πήρε το τεράστιο ποσό των 520 ευρώ. Κανονικής αναπηρίας, όχι μαιμούς. Μέτρα πόσα χρόνια δουλειάς είναι τα 8.700 ένσημα και έλα να τα ξαναπούμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον δεν μπορούμε να συνειδητοποιήσουμε τι ακριβως γινεται στην ελληνική κοινωνία.

 

και οι συντάξεις θα πανε 100 ευρω, και οι μισθοι 200, και φάρμακα δεν θα έχουμε, και τα παιδια θα πεινάνε, ..και ..και ..και, και εσείς νομίζετε οτι φταίει η ερτ, οι δυ ή οι ιυ.

 

Τότε που η ελλαδα θα εχει βγει απο αυτό το τουνελ (και θα έχουν φύγει ολα αυτά το κοράκια) εδώ πλέον δεν θα υπάρχει ούτε ευρω τσακιστό, το αεπ θα εχει τα χάλια του συρρικνωμένο ισως και κατά 60%, και για αυτό θα φύγουν κιόλας.

 

Φεύγοντας θα πουν: "το πακέτο διασώσεις πέτυχε στην ελλαδα" μόνο που το "πέτυχε" έχει δυο πλευρές, και αυτοί θα αναφέρονται στην δικιά τους πλευρά,  τους δανειστές δηλαδή.

 

Το μέλλον μας επιφυλάσσει πολλά, υπομονή και καλη τυχη, που μάλλον θα χρειαστούμε ολοι όσοι μείνουμε εδω, οσοι δε μπορείτε να την κάνετε απο εδω για καμιά αλλη χώρα, οσο πιο γρήγορα τόσο το καλύτερο.

 

 

Αυτη ειναι η δουλειά τους, να μαζευουν χρημα απο υποτελεις  χωρες σαν την δικια μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δω ποιος θα σε ταίζει μετά αν πάει η σύνταξη των δικών σου στα 100 ευρώ.

Προφανώς δεν έχεις συνταξιούχους στην οικογένεια, γι'αυτό μιλάς.

 

Και αυτά που αναφέρεις είναι οι εξαιρέσεις, για τα ποσά μιλάω. Μόνο οι συνταξιούχοι από τον δημόσιο τομέα παίρνουν μεγάλες συντάξεις. Και μόνο άτομο του δημοσίου τομέα θα μπορούσε να πάρει σύνταξη στα 40 του, από τα σώματα ασφαλείας ή στρατό.

 

Ο πατέρας μου με 8.700 ένσημα βγήκε λόγω αναπηρίας στην σύνταξη στα 60 του και πήρε το τεράστιο ποσό των 520 ευρώ. Κανονικής αναπηρίας, όχι μαιμούς. Μέτρα πόσα χρόνια δουλειάς είναι τα 8.700 ένσημα και έλα να τα ξαναπούμε.

να δω ποιος θα ταιζει εσενα οταν στην ελλαδα μεινουν μονο συνταξιουχοι και δυ.

θα τρως σφραγιδες και επιταγες?

αφου δε παραγεις τιποτα και θες να καταναλωνεις αβερτα αυτο θα υποστεις.

 

μαλλον ξεχνας τις συνταξεις επι ανδρεα που γυναικα στα 35 επαιρνε συνταξη αν ειχε 3 ανηλικα παιδια.

 

 

Να κανουμε επανασταση Νικο! το λαμπρο παραδειγμα του ισημερινου και της Αιθιοπιας μας περιμενει!

 

να μη κανουμε τιποτα τοτε !να συνεχιζουν να υπαρχουν οι βολεμενοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παίρνουμε όλοι, ανεξαρτήτως δουλειάς, σύνταξης, δυ/ιυ κλπ τα ίδια λεφτά (είτε 100, είτε 200, είτε 300 ευρώ), ποιος θα τους ψηφίζει μετά; Ποιος θα στηρίζει το σύστημά τους; Προφανώς μια τέτοια λύση δεν συμφέρει αυτούς που είναι στην εξουσία.

Βέβαια, αν εξακολουθούν να υπάρχουν ανισότητες, και πάλι τα 100 με τα 400 ευρώ είναι τρελή διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να δω ποιος θα ταιζει εσενα οταν στην ελλαδα μεινουν μονο συνταξιουχοι και δυ.

θα τρως σφραγιδες και επιταγες?

αφου δε παραγεις τιποτα και θες να καταναλωνεις αβερτα αυτο θα υποστεις.

 

μαλλον ξεχνας τις συνταξεις επι ανδρεα που γυναικα στα 35 επαιρνε συνταξη αν ειχε 3 ανηλικα παιδια.

 

 

 

να μη κανουμε τιποτα τοτε !να συνεχιζουν να υπαρχουν οι βολεμενοι!

Aυτο ακριβως κανουμε δεν απολυουμε κανενα βολεμενο ειδες στα λογια μου ερχεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συστημα το μονο που συντηρει ειναι οι ιερες αγελαδες εγω ειμαι στον Ιδιωτικο τομεα  παλευω μονος μου δεν βρεχει μισθο τελος του μηνα σε χρεωκοπημενο κρατος ουτε εχω σιγουρη την δουλεια μου γιατι ειμαι ιερη αγελαδα.

Πραγματικα  εχετε χασει την μπαλα ορισμενοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι σημερινοι συνταξιουχοι ειναι αυτοι που ψηφιζαν τους γνωστους.

οι σημερινοι συνταξιουχοι ειναι αυτοι που τους ψηφιζουν ακομα

οι σημερινοι συνταξιουχοι παιρνουν μεγαλυτερες συνταξεις απ οτι μισθους αυτοι που δουλευουνε.

οι σημερινοι συνταξιουχοι βγηκαν στη συνταξη στα 60,50,40,35...

ε δε θα κατσω να σκασω κιολας αν ξαφνικα πανε στα 100 ευρω οι συνταξεις τους.

 

Εσυ εισαι εκεινος που ειχε γραψει ενα σεντονι παλιοτερα για το φβ? και εκραζε ολο το κοσμο?

 

Να δω ποιος θα σε ταίζει μετά αν πάει η σύνταξη των δικών σου στα 100 ευρώ.

Προφανώς δεν έχεις συνταξιούχους στην οικογένεια, γι'αυτό μιλάς.

 

Και αυτά που αναφέρεις είναι οι εξαιρέσεις, για τα ποσά μιλάω. Μόνο οι συνταξιούχοι από τον δημόσιο τομέα παίρνουν μεγάλες συντάξεις. Και μόνο άτομο του δημοσίου τομέα θα μπορούσε να πάρει σύνταξη στα 40 του, από τα σώματα ασφαλείας ή στρατό.

 

Ο πατέρας μου με 8.700 ένσημα βγήκε λόγω αναπηρίας στην σύνταξη στα 60 του και πήρε το τεράστιο ποσό των 520 ευρώ. Κανονικής αναπηρίας, όχι μαιμούς. Μέτρα πόσα χρόνια δουλειάς είναι τα 8.700 ένσημα και έλα να τα ξαναπούμε.

 

Αστον... αμα σου δειξω τι ειχε γραψει παλιοτερα για το φβ θα γελας.... ή μαλλον πατα εκει που γραφει ζωα του φβ και μπες να διαβασεις να δεις τι συμπλεγματα κουβαλάει ο τύπος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανουμε επανασταση Νικο! το λαμπρο παραδειγμα του ισημερινου και της Αιθιοπιας μας περιμενει!

 

Δεν ξερω αν είναι ειρωνικο ή το εννοείς, αλλα οι λαοι μονο ετσι κερδιζουν κατι, οταν κάθονται σαν τις κότες μαλλον πανε για σφάξιμο απλά απλά δεν το γνωρίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ εισαι εκεινος που ειχε γραψει ενα σεντονι παλιοτερα για το φβ? και εκραζε ολο το κοσμο?

 

 

Αστον... αμα σου δειξω τι ειχε γραψει παλιοτερα για το φβ θα γελας.... ή μαλλον πατα εκει που γραφει ζωα του φβ και μπες να διαβασεις να δεις τι συμπλεγματα κουβαλάει ο τύπος :P

 

Και δεν δείχνεις; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συστημα το μονο που συντηρει ειναι οι ιερες αγελαδες εγω ειμαι στον Ιδιωτικο τομεα  παλευω μονος μου δεν βρεχει μισθο τελος του μηνα σε χρεωκοπημενο κρατος ουτε εχω σιγουρη την δουλεια μου γιατι ειμαι ιερη αγελαδα.

Πραγματικα  εχετε χασει την μπαλα ορισμενοι...

απο τη στιγμη που εμμεσως συμφωνεις με τους μισθους των 300 ευρω μια χαρα σε συντηρει το συστημα 

 

 

 

 

Εσυ εισαι εκεινος που ειχε γραψει ενα σεντονι παλιοτερα για το φβ? και εκραζε ολο το κοσμο?

 

 

Αστον... αμα σου δειξω τι ειχε γραψει παλιοτερα για το φβ θα γελας.... ή μαλλον πατα εκει που γραφει ζωα του φβ και μπες να διαβασεις να δεις τι συμπλεγματα κουβαλάει ο τύπος :P

ε  ναι πολυ σχετικο με το θεμα της οικονομιας.

facepalm.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικο πες μας και κανενα λαο ομως   μην ντρεπεσαι , ονοματα  δωσε να δουμε το βιοτικο τους επιπεδο μετα την "επανασταση " ,μετα την ατακτη χρεωκοπια  η' οτι ονειρωξη  εχεις εσυ ξερω εγω,  να γελασουμε λιγο .Γιατι καλη η θεωρια αλλα στην πραξη ειναι τελειως αλλη η πραγματικοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συστημα το μονο που συντηρει ειναι οι ιερες αγελαδες εγω ειμαι στον Ιδιωτικο τομεα  παλευω μονος μου δεν βρεχει μισθο τελος του μηνα σε χρεωκοπημενο κρατος ουτε εχω σιγουρη την δουλεια μου γιατι ειμαι ιερη αγελαδα.

Πραγματικα  εχετε χασει την μπαλα ορισμενοι...

Όταν προσπαθείς να το παίζεις απεγνωσμένος εργαζόμενος που αγωνιά για το ψωμί του, καλύτερα να σβήνεις την υπογραφή σου πρώτα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...