Προς το περιεχόμενο

Λουκέτο στη δημοτική αστυνομία;


cyber_katsarida

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ίσως να έχεις δίκιο αλλα λόγω δουλειάς επικοινωνώ συνέχεια με κινέζους και έχουν ταξιδέψει πάρα πολλοί στην ελλάδα και απο αυτά που ακούω/βλέπω έχω συμπεράνει οτι ξέρουν πάρα πολλά για την ελλάδα! (ίσως και πιο πολλά απο κάποιους έλληνες που δεν ξέρουν τι γιορτάζουμε την 25η Μαρτίου).

 

Φυσικά αναφέρομαι σε μορφωμένους κινέζους και όχι στα εκατομύρια(μπορεί και δισ δε ξέρω) που ζούνε στα χωριά και δε ξέρουν τι γίνεται έξω απο την Κίνα . :-)

 

Anyway επειδή είναι off-topic ας αφήσουμε τους υπόλοιπους να μαλώσουν για το μέλλον της ελλάδας. :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 450
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τις κλήσεις όσες βάζανε οι υπάλληλοι της δημοτικής αστυνομίας λέγεται οτι ενα ΜΕΓΑΛΟ ποσοστό τις σβήνανε οι δημάρχοι και οι διαφοροι  δημοτικοι συμβουλοι,προισταμένοι για να κάνουν και δημόσιες  σχέσεις.

 

Τέσπα είναι ευκαιρία να βγεί επιτέλους η Τροχαία ξανά στους να κάνουν και μια δίαιτα κάποιοι υπάλληλοι της και όπως είπε κάποιος παραπάνω να βελτιώσουμε και λίγο την συμπεριφορά μας στους δρόμους.

 

Καταστάσεις διπλοπαρκαρίσματα,ασέβεια στις διαβάσεις πεζών{να βγουν και λίγο οι τεμπέληδες σε κάποιους δήμους να τις βάψουν},παράνομο παρκαρισμα απο ανώμαλους  σε μέρος παρκαρίσματος για άτομα με ειδικές ανάγκες,σε πεζοδρόμια και παρα πολλά άλλα να περιοριστούν.Ενας βασικός λόγος μετά την καλύτερη εκπαίδευση των οδηγών θα ειναι να βγει στους δρομους επιτέλους η ΤΡΟΧΑΙΑ.

 

Με εκτίμηση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Ίσως να έχεις δίκιο αλλα λόγω δουλειάς επικοινωνώ συνέχεια με κινέζους και έχουν ταξιδέψει πάρα πολλοί στην ελλάδα και απο αυτά που ακούω/βλέπω έχω συμπεράνει οτι ξέρουν πάρα πολλά για την ελλάδα! (ίσως και πιο πολλά απο κάποιους έλληνες που δεν ξέρουν τι γιορτάζουμε την 25η Μαρτίου).</p>

<p> </p>

<p>Φυσικά αναφέρομαι σε μορφωμένους κινέζους και όχι στα εκατομύρια(μπορεί και δισ δε ξέρω) που ζούνε στα χωριά και δε ξέρουν τι γίνεται έξω απο την Κίνα . :-)</p>

<p> </p>

<p>Anyway επειδή είναι off-topic ας αφήσουμε τους υπόλοιπους να μαλώσουν για το μέλλον της ελλάδας. :ph34r:</p>

 

Ναι βρε γενικά μιλάω και εγω! Ενας άνθρωπος που μιλάει με εξωτερικό σαφώς και ξέρει :-)

 

Αντε πάμε να σώσουμε την Ελλάδα ξεκινοντας με απολύσεις!

Σήμερα διάβασα πάντως το καλύτερο απ όλα!

 

Υπάρχει κόσμος που πιστεύει ότι αν απολυθούν οι δ.υ θα πληρώνει μικρότερη φορολογία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Καταστάσεις διπλοπαρκαρίσματα,ασέβεια στις διαβάσεις πεζών{να βγουν και λίγο οι τεμπέληδες σε κάποιους δήμους να τις βάψουν},παράνομο παρκαρισμα απο ανώμαλους σε μέρος παρκαρίσματος για άτομα με ειδικές ανάγκες,σε πεζοδρόμια και παρα πολλά άλλα να περιοριστούν.Ενας βασικός λόγος μετά την καλύτερη εκπαίδευση των οδηγών θα ειναι να βγει στους δρομους επιτέλους η ΤΡΟΧΑΙΑ.</p>

<p> </p>

<p>Με εκτίμηση.</p>

 

Και ευκαιρία να φτιαχτούν και δημοτικές θέσεις πάρκινγκ! Αναπτυξη δε ζητάμε;

;Τα υπόλοιπα ειναι απλά κοροϊδία και εισπράξεις!

 

Αν θέλουμε να μην έχουμε παραβάσεις ξεκινάμε απ τον εκσυγχρονισμό του οδικού μας δικτύου σε πόλεις και εθνικές οδού, των ΜΜΜ μας και μετά ΑΝ κάποιος το παίζει μάγκας του παίρνουμε δίπλωμα και ήρεμη!

 

Αλλά τι ειναι πιο βολικό για κάποιους; Να κονομανε απ τις παραβάσεις χωρίς να δίνουν επιλογή σε δεκάδες περιπτώσεις στον κόσμο η να δώσουν θέσεις εργασίας αναπτύσσοντας και εξαφανίζονται τέτοια πράγματα; Μάλλον το πρώτο που εχει κονομα σωστά;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πας καλά; Ποια τρίτεκνη απαιτεί σύνταξη και δεν το ξέρω; 

Και αν ποτέ δόθηκε αυτή η σύνταξη, δεν δόθηκε επειδή η τρίτεκνη μάνα το ήθελε, αλλά επειδή την έδωσε το κράτος. 

 

Κοίτα ... και εγώ πιστεύω ότι κάποιου είδους ενίσχυση πρέπει να έχουν όσοι έχουν παιδιά (όχι από 3και πάνω, από το 1ο κλιμακωτα ... το ποια θα είναι η κλίμακα δε το ξέρω και δε μπορώ να το υπολογίσω)

...

αλλά δε θα έλεγα ποτέ ότι τους έδωσαν συντάξεις "με το ζόρι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρατηρεις τι γραφω και τι απαντας?

εγω εγραψα για τους απαραδεκτους συνταξιοδοτικους νομους που παιρνανε συνταξεις τρελλες και απο απαραδεκτες μικρες ηλικιες με ελεεινα προνομια,τα οποια πληρωνουμε εμεις τωρα,και μου λες ο,τι να ναι

 

 

 

 

κανε οσα παιδια θες,μονο μη ζητας λεφτα απο μενα για συνταξη στα 35

δουλευω απο τα 16 μου ,ειμαι 42 και δεν ζητησα κανενος ουτε λεφτα ουτε συνταξη και οσο αντεχει το ερμο το κουφαρι μου θα δουλευω (αμα εχω δουλεια).............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο.οποτε προφανως δεν θα επηρεαζοσουνα αν κοβοντουσαν οι απαραδεκτες συνταξεις.

οποτε δε μπορω να καταλαβω το προβλημα σου σε οσα εγραψα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα μου δεν ειναι με την συνταξη αλλα με την απαξιωση της ελληνιδας μανας,δεν μπορει κανενας μα κανενας να πει σε καποιον οτι πρεπει να κανει ενα η κανενα παιδι αμα δεν εχει να τα ζησει,θα βρει τροπο οπως και οι μαναδες μας, τα παιδια ειναι δωρο θεου ,δεν ειναι "καρπος"....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφαγε ψωμι πολυς κοσμος απο τη δημοτικη αστυνομια. Επισης ξερω πολλους ανθρωπους με βαρβατα πτυχια και μεταπτυχιακα που εκαναν επιλογη ζωης και παρατησαν νωρις την προσπαθεια εξευρεσης εργασιας στον τομεα τους και χωθηκαν σε δημοτικη αστυνομια. Να δω τι θα κανουν αυτοι οι ανθρωποι που στο κατω κατω θυσιασαν και μια αλλη καριερα υποτιθεται για τη σιγουρια του δημοσιου...

αν υπηρχαν dislikes θα ειχες πολλα !! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συντάξεις στις κουνέλες αν δίνονταν σε νεαρή ηλικία φαντάζομαι θα είχαν το σκεπτικό της αύξησης του πληθυσμού. Δεν ξέρω αν αυτό ήταν επιτακτική ανάγκη επί Ανδρέα αλλά σήμερα δεν συμφωνείται πως είναι; Βεβαια τώρα περάσαμε στην εποχή του παιδιού-τεκμήριο!!!

 

Οδεύουμε προς τα 2 μυρια ανέργους. Και μιας και ανάμεσα σε αυτούς υπάρχει τεράστιο ποσοστό νέων, οι οποίοι λογικα θα αποφεύγουν την τεκνοποιηση επειδή το παιδί το ταΐζεις με λεφτα και οχι με την κάρτα ανεργίας, plus τις εκατοντάδες χιλιάδες που φεύγουν έξω, μακροπρόθεσμα το δημογραφικό θα αποτελέσει τεράστιο πρόβλημα.

 

Προτιμώ λοιπόν ξεκάθαρα την πρόωρη συνταξιοδότηση μιας κουνέλας, παρά π.χ. τις ορδές αχρήστων που σπεύδουν να περάσουν τώρα σε αργία, οντας σε ηλικία μικροτερη των 50,προκειμένου να μην χάσουν το παχυλό εφάπαξ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα μου δεν ειναι με την συνταξη αλλα με την απαξιωση της ελληνιδας μανας,δεν μπορει κανενας μα κανενας να πει σε καποιον οτι πρεπει να κανει ενα η κανενα παιδι αμα δεν εχει να τα ζησει,θα βρει τροπο οπως και οι μαναδες μας, τα παιδια ειναι δωρο θεου ,δεν ειναι "καρπος"....

 

Με την απαξίωση τής ζωής πού φέρνεις στον κόσμο όμως και με τα χρόνια που θα ζήσει βλαστημώντας τη στιγμή που γεννιόταν (αλλά εσύ, από κάποια στιγμή κι έπειτα, δε θα είσαι παρών για να ακούσεις το παράπονο...), είμαστε εντάξει να υποθέσω.

 

Φυσικά και κανένας δεν έχει δικαίωμα να πει σε κανέναν πόσα παιδιά θα κάνει. Ούτε δικαίωμα, ούτε υποχρέωση έχει. Η υποχρέωση είναι όλη τού υπερφίαλου που βάζει πάνω απ' όλα τη διαιώνιση τού τιμημένου επιθέτου του, χωρίς να τον απασχολεί ούτε ελάχιστα το αν έχει τα φόντα να στηρίξει - τουλάχιστον στην αρχή τής ενήλικης ζωής τους - τα βλαστάρια του. Το παν είναι να μη διαγραφεί από τις λίστες τού ληξιαρχείου η καταχώρηση «Μπαρμπούτσογλου» και το μετά ποιος το χέζει;

 

Όταν θα αναρωτηθούν τα παιδιά για το πού έφταιξαν και είναι υποχρεωμένα να περάσουν μια ζωή πνιγμένη στο άγχος, η απάντηση θα είναι έτοιμη και αποστομωτική: «Παραπονιέσαι κιόλας ρε αχάριστο πλάσμα; Δε σού φτάνει πού ήσουν ...δώρο Θεού;»...  

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος παιρνει συνταξη στα 35 ρε παιδιά??

 

 

 

Εδω ένα προσφατο δημοσιευμα σε οτι αφορά την ανεργία

 

http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_economy_2_02/07/2013_525281

 

Εδω σε οτι αφορά τη μείωση των γεννήσεων

http://www.skai.gr/news/greece/article/225508/meiosi-ton-genniseon-to-2012-se-shesi-me-to-2011/

 

Επισης μεγάλο ενδιαφέρον έχει αυτο που γράφει το ΙΟΒΕ σε οτι αφορά τις απολυσεις στον δημοσιο τομέα

http://www.enet.gr/?i=news-room.el&id=373748

 

 

Και εδω ο πραγματικός χάρτης της ανεργίας στην Ευρωπη και η εμφανέστη αυξηση που υπάρχει.

3-30042013-BP-EN.PDF

 

Πάντως οι σχολικοι τροχονομοι και φυλακες τέλος.

 

Απ την άλλη η τροικα έχει ζητήσει να υπάρξει μειωση στους υπαλλήλους της Βουλης και ένταξη στο εννιαίο μισθολόγιο, αλλά εκει δε βλέπω κινηση... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...