Προς το περιεχόμενο

Λουκέτο στη δημοτική αστυνομία;


cyber_katsarida

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να δω ποιος θα ταιζει εσενα οταν στην ελλαδα μεινουν μονο συνταξιουχοι και δυ.

θα τρως σφραγιδες και επιταγες?

αφου δε παραγεις τιποτα και θες να καταναλωνεις αβερτα αυτο θα υποστεις.

 

μαλλον ξεχνας τις συνταξεις επι ανδρεα που γυναικα στα 35 επαιρνε συνταξη αν ειχε 3 ανηλικα παιδια.

 

 

 

να μη κανουμε τιποτα τοτε !να συνεχιζουν να υπαρχουν οι βολεμενοι!

 

 

Εμένα; lol

Δεν ζω στην Ελλάδα αγόρι μου. Εδώ και χρόνια την έχω κάνει, πολύ πριν την κρίση.

Εγώ ήμουν από τους έξυπνους βλέπεις :P

 

Όσο για τις συντάξεις του Ανδρέα, αμφιβάλλω στα 35, Για 45 ή 50 νομίζω. Και αν μία γυναίκα έχει 3 ανήλικα παιδιά στα 45 της, πολύ καλά θα έκανε το κράτος να της δίνει σύνταξη, εκτός κι αν νομίζεις ότι η νοικοκυρά δεν δουλεύει. Μακάρι να ίσχυε και σήμερα αυτό, μάλλον μακάρι να μπορούσε το κράτος να είναι σε θέση να δίνει τέτοιες συντάξεις. Σε κάποια άλλη διάσταση ίσως να ισχύει, ποιος ξέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 450
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα; lol

Δεν ζω στην Ελλάδα αγόρι μου. Εδώ και χρόνια την έχω κάνει, πολύ πριν την κρίση.

Εγώ ήμουν από τους έξυπνους βλέπεις :P

 

Όσο για τις συντάξεις του Ανδρέα, αμφιβάλλω στα 35, Για 45 ή 50 νομίζω. Και αν μία γυναίκα έχει 3 ανήλικα παιδιά στα 45 της, πολύ καλά θα έκανε το κράτος να της δίνει σύνταξη, εκτός κι αν νομίζεις ότι η νοικοκυρά δεν δουλεύει. Μακάρι να ίσχυε και σήμερα αυτό, μάλλον μακάρι να μπορούσε το κράτος να είναι σε θέση να δίνει τέτοιες συντάξεις. Σε κάποια άλλη διάσταση ίσως να ισχύει, ποιος ξέρει.

 

ω ναι στα 35.ξερω και συγκεκριμενο ατομο.

και δηλαδη σου φαινεται φυσιολογικο να δουλευεις εσυ να πληρωνεις τη κυρατσα που δε μπορει να ελενξει το μν της και πιθανοτατα δεν εχει δουλεψει και στη ζωη της?

ας τις επιδοτησουμε κι αλλο!

και μετα απορουν μερικοι γιατι φτασαμε εδω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το συστημα το μονο που συντηρει ειναι οι ιερες αγελαδες εγω ειμαι στον Ιδιωτικο τομεα παλευω μονος μου δεν βρεχει μισθο τελος του μηνα σε χρεωκοπημενο κρατος ουτε εχω σιγουρη την δουλεια μου γιατι ειμαι ιερη αγελαδα.

Πραγματικα εχετε χασει την μπαλα ορισμενοι...

Όταν προσπαθείς να το παίζεις απεγνωσμένος εργαζόμενος που αγωνιά για το ψωμί του, καλύτερα να σβήνεις την υπογραφή σου πρώτα :P
Ουτε εργαζομενος το επαιξα ,ειπα οτι εχω δικη μου δουλεια και σιγουρα δεν ειμαι απεγνωσμενος ,ειμαιστον ιδιωτικο τονεα με οτι συνεπαγεται αυτο.πες οτι δεν εχεις επιχειρηματα για τις ιερες αγελαδες και ασε τα αλλΑ γιατι Ατυχησες.Sent from my iPhone5 using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

............................σου φαινεται φυσιολογικο να δουλευεις εσυ να πληρωνεις τη κυρατσα που δε μπορει να ελενξει το μν της και πιθανοτατα δεν εχει δουλεψει και στη ζωη της?

ας τις επιδοτησουμε κι αλλο!

και μετα απορουν μερικοι γιατι φτασαμε εδω.

έχεις απόλυτο δίκιο έτσι όπως το θέτεις. αποσπασματικά.

σκέφτηκες όμως ότι ενδεχομένως ο καρπός αυτής της "ανεξέλεγκτης" ίσως να πληρώνει την σύνταξή σου αύριο ; (αν υπάρχουν βέβαια συντάξεις).

και ότι αυτές οι "κυράτσες" τυγχάνουν μεγάλης προστασίας σε χώρες τις οποίες πολλοί εδώ μέσα επικαλείστε ή ζηλεύετε (βορειοευρωπαϊκές, κλπ)

εκτός πια αν πάμε στην "μοντέρνα" άποψη ότι το να φροντίζεις οικογένεια δεν είναι δουλειά και μάλιστα 24/7.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε χρειαζομαι κανενα καρπο να δουλευει για μενα.

ο καθενας δουλευει για τον εαυτο του.

ποσο μαλλον αν ο καρπος της κυρατσας γινει κι αυτος κυρατσα και απαιτει να τον πληρωνουμε επειδη πηδιεται αβερτα.

ο ορισμος του παρασιτου της κοινωνιας.

αν θελουν να πληρωνονται για να φροντιζουν οικογενεια ας πληρωνονται απο τον αντρα τους.αυτος τις πηδηξε ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού είσαι τόσο αυτόνομος παλικάρι μου, τι ακριβώς κάνεις εδώ μαζί με όλους εμάς τους "άλλους".

εκτός αν τελικά χρειάζεσαι κάτι. χρειάζεσαι τους "καρπούς" και τα "παράσιτα" για ακροατήριο.

βλέπεις που δεν μπορείς μόνος;



.............ο καθενας δουλευει για τον εαυτο του............

btw δεν ξέρω αν στο είπανε αλλά όταν δεν θα μπορείς να δουλεύεις (για να μην μπούμε στην ατέρμονα συζήτηση του αν και στο να δουλεύεις χρειάζεσαι τους άλλους) θα τους χρειαστείς τους άλλους. εκτός αν πιστεύεις ότι τώρα σου φυλάνε τις εισφορές σου, τις έχουνε σε λογαριασμό επ' όνόματί σου, για να στα δώσουνε πίσω όταν θα τα χρειάζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε χρειαζομαι κανενα καρπο να δουλευει για μενα.

ο καθενας δουλευει για τον εαυτο του.

ποσο μαλλον αν ο καρπος της κυρατσας γινει κι αυτος κυρατσα και απαιτει να τον πληρωνουμε επειδη πηδιεται αβερτα.

ο ορισμος του παρασιτου της κοινωνιας.

αν θελουν να πληρωνονται για να φροντιζουν οικογενεια ας πληρωνονται απο τον αντρα τους.αυτος τις πηδηξε ;)

Τι λε ρε φίλε, που πηδιέται αβέρτα η κυράτσα. Γιατί η δική σου η μάνα και η δική μου αβέρτα δεν πηδιόταν/πηδιέται;

Μ'αρέσει που βρίζεις την γυναίκα αλλά αφήνεις στηναπ'έξω τον άντρα που δεν τον κόβει να χύνει έξω.

 

Από αυτό και μόνο δείχνεις τα μυαλά σου και αποχωρώ από συζήτηση μαζί σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και 100.000 δημοσίους υπαλλήλους να διώξεις δεν θα αλλάξει η οικονομία.Αν αλλάξεις τον τρόπο λειτουργίας του δημοσίου κάτι γίνεται.Το θέμα είναι άλλο.

Οπως είπε και ένας παλιός καθηγητής μου για να πέσει η ανεργία στα επίπεδα προ κρίσης πρέπει να έχουμε σταθερά 8% ανάπτυξη για πάνω από 10 χρόνια. 

Για να έρθει ανάπτυξη σε περιόδους κρίσης όπου δεν υπάρχουν επενδυτές, τον επενδυτή κάνει το κράτος αν έχει νομισματική αυτοτέλεια. Αν δεν την έχεις πας σε σοκ περικοπές μια φορά ώστε να πετύχεις ισοσκελισμένο προυπολογισμό και κουρεύεις χρέος σε διαπραγμάτευση με τους δανειστές σε άλλο επίπεδο μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

λατρευω το πως τα κομματοσκυλα εχουν καταφυγει στο straw man fallacy , μπας και περισωσουν οτι προνομια θα τους απομεινουν ενω ειναι υπο πληρη διαλυση αυτη η χωρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ω ναι στα 35.ξερω και συγκεκριμενο ατομο.

και δηλαδη σου φαινεται φυσιολογικο να δουλευεις εσυ να πληρωνεις τη κυρατσα που δε μπορει να ελενξει το μν της και πιθανοτατα δεν εχει δουλεψει και στη ζωη της?

ας τις επιδοτησουμε κι αλλο!

και μετα απορουν μερικοι γιατι φτασαμε εδω.

αυριο -μεθαυριο φιλε μου οταν με το καλο παντρευτεις , στην δικια σου "κυρατσα" βαλε ταπα να μην κανει "καρπους"και σου τρωνε τα λεφτα ,και μην ξεχνας και εσυ απο καποια "κυρατσα" βγηκες και δεν πιστευω οτι σκεφτοταν ετσι η μανα σου....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον εννοεί ο φίλος τις αστυνομικίνες που επειδή είχαν παιδιά έβγαιναν στην σύνταξη στα 40 τους

αν είναι δυνατόν

και οι άντρες αστυνομικοί στα 45..wtf?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ΠΡΟΣΛΗΨΕΙς ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ,

ΟΛΟΙ ΜΑς ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ.

ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΟΛΟΙ ΕΝΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙΙΙΙ.

 

Με ΚΑΤΩΤΑΤΟ ΜΙΣΘΟ ΤΟ 3000 ΤΟ ΜΗΝΑ.

4 μερες την εβδομάδα και 9 μήνες το χρόνο.

 

Αντε γεια.

 

Σοβαρά τώρα δεν γίνεται διαφορετικά.Εφόσον έχουμε χρέος και δεν μπορούμε να πληρώσουμε και παράλληλα έχουμε ακόμα πολύ ανάγκη τις δόσεις,τα δις της ΕΕ έχει ερθει η ώρα η πολιτεία να πάρει σοβαρές αποφάσεις και έστω οριακά την τελευταία στιγμή να πάρει μια κανονική αλλά δύσκολη απόφαση που είναι ΣΟΒΑΡΕς ΠΕΡΙΚΟΠΕς ΕΡΓΑΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΑΠΟΛΥΣΕΙ ΕΝΑΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΑΡΙΘΜΟ ΔΥ.

 

Αυτό το αργοτερο επρεπε να είχε γίνει πριν 4 χρόνια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η νομισματική αυτοτέλεια απο μόνη της δεν λέει τίποτα.

Δικό της νόμισμα έχει η Βουλγαρία (και ένα σωρό άλλες ευρωπαϊκές χώρες) και δεν τρώνε με χρυσά κουτάλια.

Εκτός αν νομίζουν κάποιοι ότι θα τυπώσουμε μερικές χιλιάδες τόνους χαρτί για χρήμα και θα' ναι όλα όπως πριν. :huh:

Πχ, τι αξία έχει αυτό;

 

tumblr_lqwr18RRbs1qhbkduo1_1280.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λε ρε φίλε, που πηδιέται αβέρτα η κυράτσα. Γιατί η δική σου η μάνα και η δική μου αβέρτα δεν πηδιόταν/πηδιέται;

Μ'αρέσει που βρίζεις την γυναίκα αλλά αφήνεις στηναπ'έξω τον άντρα που δεν τον κόβει να χύνει έξω.

 

Από αυτό και μόνο δείχνεις τα μυαλά σου και αποχωρώ από συζήτηση μαζί σου.

ρε πας καλα?

δε μου πεφτει λογος ποσα παιδια εχει,με ενοχλει να θελει συνταξη στα 35 με τη δικαιολογια οτι εχει παιδια.(προσεξε τη λεξη,συνταξη,ουτε αδεια,ουτε επιδομα,ουτε καποια αλλη ευνοικη μεταχειριση)

οι αλλες μαναδες που εχουν παιδια και δουλευουν και τα μεγαλωνουν δηλαδη πως τα καταφερνουν?

εκτος βεβαια και αν θες να γυρισουμε στο 1950 που δουλευανε μονο οι αντρες.

 

 

αυριο -μεθαυριο φιλε μου οταν με το καλο παντρευτεις , στην δικια σου "κυρατσα" βαλε ταπα να μην κανει "καρπους"και σου τρωνε τα λεφτα ,και μην ξεχνας και εσυ απο καποια "κυρατσα" βγηκες και δεν πιστευω οτι σκεφτοταν ετσι η μανα σου....

 

αλλος εξυπνος απο δω

εσυ οταν παντρευτεις,κανε καμια 10ρια παιδια ακομα κι αν εισαι ανεργος

και μετα να απαιτησεις συνταξη απο τα 25.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...