Προς το περιεχόμενο

Λουκέτο στη δημοτική αστυνομία;


cyber_katsarida

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα γίνουν για τα μάτια του κόσμου μερικές χιλιάδες απολύσεις Δ.Υ.

Αν εμφανιστούν ξένοι που να δίνουν δισεκατομμύρια δανεικά και αγύριστα για να συνεχιστεί να υπάρχει αυτός ο δημόσιος τομέας, αυτό είναι απολύτως εφικτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 450
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανεις από τους λάτρης των απολυσεων και των μνημονιων δε θα δεις να κάνει κάτι τέτοιο.

Ειναι πάγια τακτική να κατηγορουν τους πάντες εκτός απ τους βασικους υπευθηνους.

Και αν τους το επισημάνεις θα σου πουν οτι εσυ φταις που τους ψηφισες (ποτέ οι ίδιοι, λες και δεν ειναι στη χωρα ξέρω γω)

 

 

Bingo! Μεσα επεσες. Btw δεν αναφαιρομαι ουτε στην αντιπολυτευση, μπας και ειμαι αναρχικος, ή μηπως κομμουνιστης ή ναζι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το quote ισχύει  κανονικά. "Επιτέθηκες" σε πιθανόν αρρώστους εργαζομένους χαρακτηρίζοντας ότι δηλώνουν τρελοί χωρίς όμως να υπάρχει κάποια πειθαρχική καταδίκη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ρωμαιε, πιωμενος εισαι μερα μεσημερι; Εγραψα εγω πουθενα οτι θελω να γινει κατι τετοιο; Τι σκατα λογικο αλμα ηταν αυτο;

Γραφεις οτι ο λογος που γινονται ολα αυτα, ειναι για να δημιουργηθει φτηνο εργατικο δυναμικο. Σου απανταω οτι ηδη, φτηνο εργατικο δυναμικο υπαρχει πολλαπλασιο στις γυρω ανατολικες χωρες, αρα οι δικοι μας, ή οι ξενοι επενδυτες, ειναι τελειως ηλιθιοι, που ενω εχουν ετοιμα φτηνα εργατικα χερια, παλευουν 4 χρονια, και ισως παλεψουν αλλα τοσα, για να κανουν τον ελληνα βουλγαρο.

Και η απαντηση σου; Αν ειναι αυτοι οι πολοθ ως εργαζομενος...

Η αληθεια ειναι πως μου εστάλει μηνυμα απο άλλο χρηστη οτι εννοουσες αυτο ακριβως που γράφεις και εγω κατάλαβα κάτι διαφορετικό και δεν προλαβα να το διορθωσω.

Ζητω συγνωμμη λοιπόν για τη λανθασμένη αντιληψη του γραπτου σου.

 

Η λογική σου ειναι σωστη, αλλά τι πιστευεις οτι ειναι αυτο που βολεύει περισσότερο?

Να φέρουν ξένους εργάτες που θα μένουν εδω και οι ντοπιοι θα ειναι άνεργοι με αποτέλεσμα να μη μπορουν να πληρωσουν φορους κτλ κτλ ή να βάλουν τους ντοπιους να εργασθουν φθηνά, ωστε να δινουν τον μισθό τους σε φόρους, να μπορουν να πληρωσουν χαράτσια για τα σπιτια τους κτλ??

 

Εγω νομίζω οτι θα υπάρξει στάση αναμονής μέχρι η ανεργία να ξεπεράσει το 40% επισημα, να προχωρησουμε σε αναγκαστικη χρεοκοπία και μετά να εισβάλει ο ιδιωτικος τομέας και να χρησιμοποιήσει τους απελπισμένους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το quote ισχύει  κανονικά. "Επιτέθηκες" σε αυτούς τους εργαζομένους χαρακτηρίζοντας ότι δηλώνουν τρελοί χωρίς όμως να υπάρχει κάποια πειθαρχική καταδίκη τους.

Θα'ναι αυτοι που δηλωνουν τρελοι.

http://www.inews.gr/263/sok-enas-stous-deka-ekpaideftikous-dilonei-pos-echei-psychologika-provlimata-gia-na--arazei-sto-spiti-erchontai-apolyseis.htm

 

Θα'ναι μπορει και να μην ειναι αυτοι που ΔΗΛΩΝΟΥΝ μονοι τους οτι ειναι ταχαμου τρελοι για να μην πανε στην δουλεια

το quote που λεγαμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παπι, παίζεις με τις λέξεις και δεν θα παίξω το παιχνίδι της ατάκας μαζί σου.Ας διαβάσουν οι άλλοι και ας κρίνουν. 

Αν είσαι κατά των απολύσεων πες μου να σου ζητήσω συγγνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πηγη που παρουσιάζεις ειναι 7 μηνών και αυτη τη στιγμη έχει ηδη αναιρεθει. Τι δε καταλαβαίνεις?

Μια υποθεση έκανε το Εθνος και βγηκε λάθος.

Παρακολουθα λιγο την επικαιρότητα, διάβαζε τι γινεται στο χωρο της εκπαιδευσης. Δε τι απολυσεις θα γινουν τελικά και για ποιους ανθρωπους και πόσοι ηταν τελικά αυτοι με τα ψυχολογικά...

 

Μας έβγαλες τη πιστη εχθες να καταλάβεις 2 πράγματα και εν τέλη δε μας ειπες κιολας αν τα κατάλαβες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εμφανιστούν ξένοι που να δίνουν δισεκατομμύρια δανεικά και αγύριστα για να συνεχιστεί να υπάρχει αυτός ο δημόσιος τομέας, αυτό είναι απολύτως εφικτό.

χαζοι ειναι να εξαφανιστουν?με το ζορι μας τα δινουνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι κατά των απολύσεων πες μου να σου ζητήσω συγγνώμη.

Δηλαδη επειδη ειμαι υπερ των απολυσεων αυτο συνεπαγεται οτι επιτιθεμαι στους δημοσιους υπαλληλους;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εμφανιστούν ξένοι που να δίνουν δισεκατομμύρια δανεικά και αγύριστα για να συνεχιστεί να υπάρχει αυτός ο δημόσιος τομέας, αυτό είναι απολύτως εφικτό.

 

Οι καημένοι ξένοι που από καλή καρδιά μας τα δίνουνε...που τόσα χρόνια δεν είχαν πάρει πρέφα για το τι γίνεται στην Ελλάδα...που τους κατηγορούμε άδικα -οι κουτοπόνηροι Έλληνες- ότι τάχα έπαιρναν μίζες για υποβρύχια...

 

Θα επαναλάβω κάτι που έγραψα σε άλλο thread:

 

Δεν λέμε να μην γίνει καμία απόλυση, δεν λέμε να μην πραγματοποιηθεί αναδιάρθρωση του Δημοσίου. Αλλά ρε παιδάκι μου, αυτοί που μας κυβερνάνε δείχνουν λες και δεν ξέρουν που παν τα τέσσερα! Πως απολύεις ρε φίλε κόσμο χωρίς ουσιαστική αξιολόγηση, από τη στιγμή μάλιστα που ήδη έχεις τους κατάλληλους αξιολογητικούς μηχανισμούς; Τις παράπλευρες απώλειες, π.χ. τους μαθητές δεν τους υπολογίζεις;

 

Δεν είναι μόνο τα ΕΠΑΛ και η Δημοτική Αστυνομία το πρόβλημα. Εδώ λέει δε θα κάνουν προσλήψεις ωρομισθίων σε Δημοτικά, Γυμνάσια κ.λ.π., υπαλλήλων δηλαδή οι οποίοι δεν είναι καν μόνιμοι και εργάζονται σε καίριο τομέα του κράτους! Είναι απαραίτητοι οι συγκεκριμένοι! Δε μπορείς να τους συγκρίνεις με δημοτικούς υπαλλήλους - φαντάσματα ή με ξυσαρχίδηδες υπαλλήλους της Βουλής.

 

Και άντε, κρίνεις ότι πρέπει να προχωρήσεις οπωσδήποτε στις εν λόγω απολύσεις, είσαι σίγουρος πως όλοι είναι κοπρόσκυλα. Πως το κάνεις έτσι, χωρίς πλάνο για το τι μέλει γεννέσθαι;

 

Δηλαδή όλοι εσείς οι υπέρμαχοι των απολύσεων Δ.Υ. πιστεύετε πραγματικά πως η κυβέρνηση έχει προβλέψει τις ενδεχόμενες επιπλοκές στην κοινωνία και την οικονομία; Τους εκλέξαμε και τους πληρώνουμε για να σχεδιάζουν και να προβλέπουν μάγκες, απολύσεις (ή και προσλήψεις άμα λάχει) κάνω κι εγώ άμα με βάλεις στην κατάλληλη θέση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπέρμαχος ή μη το θέμα που θέτω είναι το οικονομικό. Πες μου με τί λεφτά θα συντηρήσεις αυτό το δημόσιο τομέα.

 

χαζοι ειναι να εξαφανιστουν?με το ζορι μας τα δινουνε

Μας αγαπάνε  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας σέβονται, ως κοιτίδα 129fs238648.gifτου Δυτ. Πολιτισμού κλπ

 

Ναι, αλλά όταν εκείνοι κρέμονταν απ' τα δέντρα, εμείς

 

 

ξεπαρθενιάζαμε χτίστες...εεεε....

 

 

χτίζαμε Παρθενώνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπέρμαχος ή μη το θέμα που θέτω είναι το οικονομικό. Πες μου με τί λεφτά θα συντηρήσεις αυτό το δημόσιο τομέα.

 

 

 

Μας αγαπάνε :-)

Υποτίθεται ότι δανειστηκες ώστε να προχώρησεις σε μια αξιολογουμενη και σωστή εκκαθάριση- αναδιαρθρωσγ και αν αυτό δεν ήταν εφικτό οφειλες να βρεις το τροπο, ενώ συγχρόνως θα έπρεπε να προχώρησεις σε τεχνολογικά και ανσπτυξιακα έργα που θα μείωσαν τη γραφειοκρατια και θα βελτίωσαν τον καθημερινό τροπο ζωής! Παράλληλα θα έπρεπε να βρεις τροπο να προσελκυσεις το ξένο κεφάλαιο ώστε να επενδύσει αντιμετωπίζοντας έτσι την υψηλή ανεργία!

 

Τι έκανες;

 

Απολύσεις ανθρώπων, την στιγμή που δεν αγγιζεις τους κομματικούς (βουλή), αύξηση φορολογίας και εισφορών επιχειρήσεων, καθίζηση της αγοράς και φυσικά αύξηση της ανεργίας!

Για να αντιμετώπισεις την αποτυχία σου, ρίχνεις τον βασικό μισθό, καταργείς χρήσιμες ειδικότητες απ την ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ, εφευρισκεις επιπλέον φόρους!

 

Σε ότι αφορά το παραμύθι της βοήθειας αν δεν είχαν κάποιοι Ελληνικά ομόλογα θα μας κλοτσαγαν.

 

Ολο το θέμα βρωμάει απ την αρχή!

 

Συμπεριφορά λες και θέλουν να τα καταστρέψουν όλα!

Το ίδιο το ΔΝΤ είπε για τα λάθος μέτρα και εμείς επιμένουμε ότι η λιτότητα θα βοηθήσει!

 

Δεν λέμε να μην γίνει καμία απόλυση, δεν λέμε να μην πραγματοποιηθεί αναδιάρθρωση του Δημοσίου. Αλλά ρε παιδάκι μου, αυτοί που μας κυβερνάνε δείχνουν λες και δεν ξέρουν που παν τα τέσσερα! Πως απολύεις ρε φίλε κόσμο χωρίς ουσιαστική αξιολόγηση, από τη στιγμή μάλιστα που ήδη έχεις τους κατάλληλους αξιολογητικούς μηχανισμούς; Τις παράπλευρες απώλειες, π.χ. τους μαθητές δεν τους υπολογίζεις;

Αυτο ακριβως!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...