Προς το περιεχόμενο

Ψωμί του Τοστ και συντηρητικά


sta8ista

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε 'σεις! Μήπως λέτε γι' αυτό το χώρο στο πάνω μέρος τού ψυγείου μου; Αυτός είναι μονίμως τίγκα στις βότκες! Τι ψωμιά και ιστορίες να βάλω μέσα μού λέτε;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xaxa καλό!!

Μπα τα ΜΑΡΑΤΑ του Σκλαβενίτη ήθελα να πουλήσω και με πιάσατε!!!

απαξιώ να ασχοληθώ και συνεχίζω. Το πρόβλημα με το να παγώνεις το ψωμί είναι ότι για να το φας πρέπει να σκεφτείς να το ξεπαγώσεις. Και με το πάγωμα-ξεπάγωμα δεν δημιουργούνται μικροοργανισμοί. Anw το θεμιτό είναι να μην παραπλανώμαστε από την συσκευασία. Ας έχει συντηρητικά αλλά να το λέει!

 

ΥΓ. @Μόστρα: 0 ποστ και θες να μας πεις ότι εσύ δεν είσαι βαλτός από την ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Κρις Κρις επίσης βγάζουν ψωμί που γράφει χωρίς συντηρητικά, οπότε βάλ'τε και άλλη μια εταιρεία μες στις συγκρίσεις.
Το θέμα είναι αυτό που γράφουν να ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα και να μην προσπαθούν να κοροϊδέψουν, δεν είναι κακό να συντηρείς κάτι με φυσικό τρόπο, κακό είναι να μην το αναφέρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

βαλτος δεν ειμαι..θα ειχα προσφατη εγγραφη στο site.....εσυ για πες λοιπον πως βρηκες τετοιο εγγραφο για το ψωμι παπαδοπουλου????δεν νομιζεις οτι ειναι λιγο υποπτο???????

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εδώ βρήκα και την απόφαση http://www.see.gr/index.php?option=com_rubberdoc&view=doc&id=913&format=raw

 που εξηγεί ότι υπήρχε παραπλάνηση και το θέμα αφορά και το γευση 2 κ το χωριανό ψωμί της ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ!

ΟΚ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

αν και τρωω και εγω στα τοστ,εχουν ολα συντηρητικα,μην παραπλανιεστε.καποτε που υπηρχαν καλα ψωμια ουτε τα εβλεπα αυτα στα ραφια,αλλα τωρα που και τα ψωμια ειναι χαλια,αγοραζψ που και που για κανενα τοστακι.γενικα μακρια απο αλευρα,αλατι,ζαχαρη,τα 3 ασπρα.οσο μπορειτε βεβαια,μην γινεται και υποχονδριοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα μακρια απο αλευρα,αλατι,ζαχαρη,τα 3 ασπρα.οσο μπορειτε βεβαια,μην γινεται και υποχονδριοι.

Αν το αλεύρι είναι ολικής άλεσης, το αλάτι κάτι άλλα ρόζ που έχω δει σε σουπερμάρκετ και η ζάχαρη καστανή δεν θα είναι άσπρα άρα μπορούμε να γουρουνιάζουμαι ανελέητα; XD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...