Προς το περιεχόμενο

LapTop Fujitsu LifeBook AH552, 15,6", Intel Core i3 3110M, 4GB RAM, 500GB HDD, Slim Line, Κόκκινο Χρώμα, Xωρίς Λειτουργικό 349 € για online παραγγελία


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναιι ευκολο να προστεθει αλλο ενα dimaki 4GB Ram? και αν ναι ποιο λετε?

 

Crucial & Samsung κυρίως για να μεγιστοποιηθεί η συμβατότητα και το clock down (αν π.χ. δέχεται 1333 μνήμες και του κάνεις πάντρεμα με 1600).

 

Θα σου πρότεινα και Hynix που είναι κι αυτές full αξιόπιστες, αλλά υπάρχουν μερικές Hynix που είχα θεματάκια ασυμβατότητας με μερικά λάπτοπ και δεν άναβαν καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 221
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εβαλα τα windows 8 x64 το μηχάνημα πετάει ,αλλά χωρίς start δεν μπορω να τα δουλέψω καθόλου ,μια ώρα έψαχνα ιδιότητες υπολογιστή . Πλέον πίσω στα 7αρια χ64 σταθερά αλλά λίγο βαριά .το μηχάνημα άψογο .και μια παρατήρηση ,όταν είχα τα 8αρια ο ήχος ήτανε δυνατός( για μένα ),όταν όμως γύρισα στα 7αρια ο ήχος ακούγεται απο ηχεία πολυ πιο σιγά ,τι να πω,crazy

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως το μοντέλο.

Στις σειρές LifeBook πάντως, αποτελεί μια από τις καλύτερες value for money λύσεις της αγοράς.

 

Δεν είναι η super ποιότητα στα πλαστικά, αλλά σίγουρα είναι πολύ τίμιο και πολύ αξιόπιστο μηχάνημα, κυρίως για τα όσα ζητάει σαν κόστος αγοράς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως το μοντέλο.

Στις σειρές LifeBook πάντως, αποτελεί μια από τις καλύτερες value for money λύσεις της αγοράς.

 

Δεν είναι η super ποιότητα στα πλαστικά, αλλά σίγουρα είναι πολύ τίμιο και πολύ αξιόπιστο μηχάνημα, κυρίως για τα όσα ζητάει σαν κόστος αγοράς.

Θα συμφωνήσω απόλυτα και θα συμπληρώσω, από τη μέχρι τώρα συμβίωση με το Lifebook 552, πως εξαιτίας της Slim κατασκευής του, θέλει ιδιαίτερη μεταχείριση ως προς το πώς το μετακινεί κάποιος, πώς αναδιπλώνει την οθόνη και γενικά θα πρέπει να αποφεύγονται λαβές που μπορεί να προκαλέσουν στρέβλωση (για παράδειγμα άνοιγμα της οθόνης, από τη μία επάνω γωνία, με το ένα χέρι).

Άποψή μου είναι πως για όποιον τα βασικά κριτήρια επιλογής Laptop είναι :  χαμηλή τιμή αγοράς, αξιοπρεπής απόδοση (όχι παθιασμένο Gaming), ελκυστική σχεδίαση και αξιοπιστία, τότε το Lifebook 552 αποτελεί μια καλή πρόταση, αυτήν την περίοδο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζουν τα 50€ για επέκταση της εγγύησης στα 3 χρόνια ?

 

 

Αν σκοπεύεις να το κρατήσεις τόσο, ναί.

οχι,γιατι το λαπτοπ εχει 350.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να είναι λίγο αστεία η ερώτηση δεδομένης της ενσωματωμένης gpu αλλά την παλεύει καθόλου σε gaming το Fujitsu?

 

 

Στο WoW εχω τα settings high-shadow low και πιανω πανω απο 30fps. Η hd4000 είναι αδύναμη ,αλλα μπορεις να παιξεις άνετα παιχνίδια σε low-medium settings.

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα και θα συμπληρώσω, από τη μέχρι τώρα συμβίωση με το Lifebook 552, πως εξαιτίας της Slim κατασκευής του, θέλει ιδιαίτερη μεταχείριση ως προς το πώς το μετακινεί κάποιος, πώς αναδιπλώνει την οθόνη και γενικά θα πρέπει να αποφεύγονται λαβές που μπορεί να προκαλέσουν στρέβλωση (για παράδειγμα άνοιγμα της οθόνης, από τη μία επάνω γωνία, με το ένα χέρι).

Άποψή μου είναι πως για όποιον τα βασικά κριτήρια επιλογής Laptop είναι :  χαμηλή τιμή αγοράς, αξιοπρεπής απόδοση (όχι παθιασμένο Gaming), ελκυστική σχεδίαση και αξιοπιστία, τότε το Lifebook 552 αποτελεί μια καλή πρόταση, αυτήν την περίοδο.

 

 

Συμφωνώ. Εμένα παντως με εχουν απογοητεύσει τα ηχεία του.  Στην αρχή σκεφτόμουν για usb speakers, τωρα λεω να παρω καλά ακουστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος απο τα ηχεια του που ειναι πραγματι πολυ αδυναμα δε μου αρεσει επισης και το touchpad του. Εσεις που το αγορασατε το έχετε βολευτει(το touchpad) ή δουλευετε με usb mouse;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι,γιατι το λαπτοπ εχει 350.

 

Οπότε μας λες με λίγα λόγια το εξής:

Ότι αν ο άνθρωπος δεν έχει λεφτά να πάρει καινούριο στην περίπτωση που χαλάσει μετά το πέρας της εγγύησης, να μή δώσει 50 ευρώ από τώρα για επέκταση αυτής σε 3 χρόνια, αλλά να πληρώσει 300+ που θα του ζητήσει ο service provider για αντικατάσταση μητρικής αν για παράδειγμα το μηχάνημα ζητήσει μητρική (ή να το πετάξει εντελώς)...

 

Εκτος απο τα ηχεια του που ειναι πραγματι πολυ αδυναμα δε μου αρεσει επισης και το touchpad του. Εσεις που το αγορασατε το έχετε βολευτει(το touchpad) ή δουλευετε με usb mouse;

 

Γενικά το touchpad στα Fujitsu είναι λίγο περίεργο (θα το χαρακτήριζα ίσως κι ελαφρώς inaccurate στην απόκριση). Συμφωνώ και σε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος απο τα ηχεια του που ειναι πραγματι πολυ αδυναμα δε μου αρεσει επισης και το touchpad του. Εσεις που το αγορασατε το έχετε βολευτει(το touchpad) ή δουλευετε με usb mouse;

 

 

Οντως είναι μετριο το touchpad και θελει πατημα με δύναμη για να κάνει κλικ. Γενικα

 

+

Καλός επεξεργαστής, 4gb μνημη, 500gb σκληρός, καλη οθόνη, ελαφρύ, καλές θερμοκρασίες

 

-

μέτριο touchpad, αδύναμα ηχεία ,μετριο πληκτρολόγιο

 

Σε USB http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/periferiaka/ixeia-speakers/Turbo-X-Speaker-Multimedia-Rod-Red.htm τα έχω ειναι αρκετά καλα και σε τιμη ;)

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

 

 

Δεν βλέπω όμως headphone jack. Σκέφτομαι να περιμένω κανα μηνα και μετα να χτυπήσω αυτα http://www.djshop.gr/displayITM2.asp?ITMID=15075&LANG=GR

 

20w , με ενισχυτη, headphone jack και συνδεονται απλα με το usb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...