Προς το περιεχόμενο

LapTop Fujitsu LifeBook AH552, 15,6", Intel Core i3 3110M, 4GB RAM, 500GB HDD, Slim Line, Κόκκινο Χρώμα, Xωρίς Λειτουργικό 349 € για online παραγγελία


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 221
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να πω κι εγώ επειδή ειπώθηκαν πολλά για το μαγαζί και είναι κρίμα, ότι ψωνίζω εδώ και 15 χρόνια (νομίζω το μαγαζί υφίσταται πάνω από 20ετία) και δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα.

 

Τωρα αυτοί που έχουν λυσσάξει δε ξέρω τι ρόλο παίζουν, αν έχουν περάσει ποτέ απ' έξω, αν απλά αγόρασαν μια φορά και τους έκατσε στραβή ή στην τελική μπορεί να μη τους αρέσει το όνομα ΑΛΛΑ θα πω μόνο ότι στην πληροφορική αν είσαι λαμόγιο και της αρπαχτής δε κρατάς μαγαζί 20 χρόνια.

 

Κακιές στιγμές μπορεί να είχε (newsletter, μανάβικο κτλ.) αλλά πάρτε ένα newsletter MMarkt/Κοτσόβολου κτλ. και δείτε προσεκτικά με πόση μαεστρία είναι φτιαγμένο προκειμένου να σου πάρουν τα λεφτά.

 

 

 

Τέτοια λάσπη δεν ακούστηκε ούτε για τα eshop που έφαγαν τα λεφτά του κοσμάκη και οι ιθύνοντες βρίσκονται πίσω από τα κάγκελα.

 

Άντε τρέχτε στο Amazon τώρα. Συμφέρει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σύγκριση με αυτόν της Dell http://http://www.e-gate.gr/notebooks-netbooks-pna-and-gps/notebooks-and-netbooks/notebooks-el/dell-inspiron-15-3521-3521-3888.html υπερτερεί κατά πολύ το LifeBook;

 

Η χρήση που το θέλω είναι να πειραματίζομαι με διάφορα πράγματα περί προγραμματισμού. Όχι τίποτα βαρή, απλά να του βάλω πάνω linux και να δοκιμάζω διάφορα σε Perl, php, java και λίγο R.

 

Ναι, το Fujitsu έχει καλύτερο επεξεργαστή, αλλά η Dell δίνει 2 χρόνια εγγύηση.

Για αυτό που το θέλω θα καταλάβω καμία τρελή διαφορά λόγω επεξεργαστή;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα και εγω το laptop την Κυριακή. Απ'οτι βλέπω το εχουν βάλει τώρα ''κατόπιν παραγγελίας'' . Οταν το παρήγγειλα εγω ηταν   ''σε απόθεμα'', αλλα μάλλον δεν το είχαν και το παρήγγειλαν απο την Γερμανία. Ηδη είναι Τρίτη και η παραγγελία βρίσκεται σε ''συγκέντρωση προιόντων''.

 

Επίσης τα μεταφορικα ειναι αρκετα. 5.5ε για μεταφορά και 3ε αντικαταβολή. Στο Κορωπί μένω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυριακή βράδυ έστειλα την παραγγελία. Επικοινώνησα σήμερα μαζί τους και μου είπαν ότι παίρνει 1-3 μέρες, οπότε μέχρι την Πέμπτη θα έχω τον χρόνο για να αποφασίσω και τελικά εαν θα του βάλω έναν ssd (amazon-Crucial 256GB ~150€) είτε τον υβριδικό της Seagate (1TB~110€)... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ki εγω το παρηγγειλα  και θα προτιμησω τη λυση που εδωσε ο moviemakergr με ssd 120gb ( kingston που ειναι τωρα σε προσφορα) και κουτακι usb3 για μετατροπη του δικου του σκληρου σε εξωτερικη αποθηκη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυριακή βράδυ έστειλα την παραγγελία. Επικοινώνησα σήμερα μαζί τους και μου είπαν ότι παίρνει 1-3 μέρες, οπότε μέχρι την Πέμπτη θα έχω τον χρόνο για να αποφασίσω και τελικά εαν θα του βάλω έναν ssd (amazon-Crucial 256GB ~150€) είτε τον υβριδικό της Seagate (1TB~110€)... :-)

Με την δεύτερη επιλογή σαφώς θα είναι λιγο καλύτερα απο τον δικό του αλλα τις δραματικές διαφορες που διαφημίζει η Seagate δεν θα τις δεις πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυριακή βράδυ έστειλα την παραγγελία. Επικοινώνησα σήμερα μαζί τους και μου είπαν ότι παίρνει 1-3 μέρες, οπότε μέχρι την Πέμπτη θα έχω τον χρόνο για να αποφασίσω και τελικά εαν θα του βάλω έναν ssd (amazon-Crucial 256GB ~150€) είτε τον υβριδικό της Seagate (1TB~110€)... :-)

 

 

Και εγω το ίδιο . ΤΟυς πήρα τηλέφωνο και μου είπαν οτι θα προσπαθήσουν αυτή την βδομαδα ,αλλά μαλλον την άλλη βδομαδα θα το εχουν. Γίνεται λεει χαμός με αυτο το laptop. Εφεραν πανω απο 35 κομματια και έφυγαν αμέσως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...