Προς το περιεχόμενο

Tαινία Superman/Batman από Zack Snyder


Stavrakas13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πραγματικώς νόμιζα πως κάνουν πλάκα εκεί στο χόλυγουντ αλλά δυστυχώς θα υπάρξει ταινία τέτοια. δεν έχω διαβάσει το κόμικ αλλά η ιδέα και η όλη σύλληψη (και του κόμικ συμπεριλαμβανομένου) μου φαίνεται για γέλια. (εκτός και αν θεωρείται η έκδοση αυτή αριστουργημα- συγγνώμη προσωπικώς δε μπορώ να θεωρήσω αυτούς τους δύο χαρακτήρες συμβατούς ώστε να συνυπάρχουν σε ταινία αλλά και σε κόμικ.)

θα καταστρέψουν δυο από τους πιο δημοφιλής ήρωες . προβλέπω ( ας μου επιτραπεί) αυτή η ταινία να πέσει σε λίγες μέρες από την προβολή της στην blacklist αλλά και ως ένα σφάλμα που όλοι οι σκηνοθέτες και σεναριογράφοι να θέλουν να ξεχάσουν.

μακάρι και εύχομαι να βγεί καλή πάντως η ταινία. 

Επεξ/σία από gdriver
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλακιες. Μυριστηκε χρημα η DC και θελει να πιασει τη Marvel αλλα κλασσικα ειναι business as usual με μια ταινια του καλοκαιριου που δεν θα εχει να μας δειξει τιποτα περα απο τοπ εφε. Γραψιμο της πλακας και απλα γενικες ηλιθιοτητες. Και τολμησαν καποιοι τοσα χρονια πριν να δωσουν τοσο χαμηλες βαθμολογιες στο Mortal Kombat 2 (την ταινια) που εκανε το ιδιο πραγμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

συγγνώμη προσωπικώς δε μπορώ να θεωρήσω αυτούς τους δύο χαρακτήρες συμβατούς ώστε να συνυπάρχουν σε ταινία αλλά και σε κόμικ.

 

Είναι πάντως από τις γνωστές "φιλίες" (όσο φίλος μπορεί να γίνει ο Bats με κάποιον) στα comics.

 

Δες και πόσους άλλους έχουν στην Justice League.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Justice_league_of_america

 

 Και τολμησαν καποιοι τοσα χρονια πριν να δωσουν τοσο χαμηλες βαθμολογιες στο Mortal Kombat 2 (την ταινια) που εκανε το ιδιο πραγμα. 

 

Το πρώτο ΜΚ ήταν καλό.

Το 2ο εκτός του ότι σκότωσε τον Cage στα πρώτα λεπτά ο Shao Kahn, ήταν Power Rangers.

 

Κάτι κουλά κάμεο (Rain αν θυμάμαι καλά που τον πετάει στην φωτιά/λάβα/έχω καιρό να δω, Sheeva που τρώει το κλουβί, etc.), η τελική μάχη που ήταν:

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ!

1) Tρώμε ξύλο

2) Ξυπνάμε αλά Ρόκυ

3) Νικάμε

 

Ε ναι, εκτός του soundtrack, προσπαθώ να ξεχάσω ότι υπήρξε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταινία JLA/Avengers παίζει να δούμε λέτε? 500εκ budget... :devil:

 

Φυσικα και θα δουμε. Θα πρεπει πρωτα ομως να βγει ταινια justice league και ταινιες για καθε ηρωα ξεχωριστα. Αφου αρμεξουν αυτη την αγελαδα, θα πιασουν και τα vs μεταξυ τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όποια άποψη και να το δεις, το MK2 ήταν άθλιο :P (βασικά αξίζει να την δει κάποιος την ταινία για την παρακμή της. Είναι τόσο κακή που πρέπει να την δεις ένα πράγμα :P )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω συμφωνω οτι ηταν πραγματικα αθλια αλλα το να μου δινουν υψηλοτατες βαθμολογιες για ταινιες που κανουν ουσιαστικα το ιδιο πραγμα μου ερχεται να ξερασω. Γιατι στο τελος της ταινιας η γευση που σου αφηνει ειναι η ιδια οσο η σκατενια γευση που σου αφησε το MK2 στο τελος. Δηλαδη τι ξεχωριζουμε αναμεσα απο τα σκατα? Την μεγαλη την κουραδα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...