Προς το περιεχόμενο

FX 8350 vs i5 4670k


n3rdworx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 191
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

η συζηση παλι επιασε πατο  :-(

Καθε φορα που στο ινσομνια δικαιως προτεινουν σε gaming pc intel 4670k η oktabit στελνει ειδικα κλιμακια να αποπροσανατολισουν τον κοσμο

Μαλλον παιζονται συμφεροντα εκει

 

Ο 4670κ ειναι καλυτερος απο τον 8350 στα περισσοτερα παιχνιδια,με λιγοτερη καταναλωση +22nm !ΑΠΛΑ! :-(

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, η προπαγανδα της ιντελ ειναι σε ολα τα φορουμ ετσι?

χαλαρα  FX8350 >>> 4670K , για πλακα ομως?

και για gaming? 

http://www.game-debate.com/cpu/index.php?pid=1192&pid2=1140&compare=core-i5-4670k-3-4ghz-vs-fx-8350

 

μπορεις να πιστεψεις εμας εδω που λεμε τις μαλακιουλες μας, η το παραπανω site Που θεωρειται το καλυτερο για gaming staff.

 

αν συνεχιζεται να αγοραζεται ιντελ, ολη την ωρα, στο τελος θα φτασουν να μας πουλανε τις δυπυρινες μλκιες τους μια περιουσια, ειδη ειναι Overpriced.

Αν το θες για gaming ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ amd.

Δεν πιστευεις ουτε το game debate?

 

 

 

δεν εχω να πω τιποτα, απλως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

η oktabit στελνει ειδικα κλιμακια να αποπροσανατολισουν τον κοσμο

Μαλλον παιζονται συμφεροντα εκει

 

Τα ίδια που παίζονται και στην Info-Quest που πουλάει και AMD και Intel, τα ίδια συμφέροντα που παίζονται και στο Plaisio που πουλάει και AMD και Intel και σε όλα τα άλλα μαγαζιά.

 

Δεν βγάζεις λίγο το αλουμινόχαρτο από το κεφάλι σου :rolleyes:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μαλλον παιζονται συμφεροντα εκει

 

η oktabit στελνει ειδικα κλιμακια να αποπροσανατολισουν τον κοσμο

Μαλλον παιζονται συμφεροντα εκει

 

Τα ίδια που παίζονται και στην Info-Quest που πουλάει και AMD και Intel, τα ίδια συμφέροντα που παίζονται και στο Plaisio που πουλάει και AMD και Intel και σε όλα τα άλλα μαγαζιά.

 

Δεν βγάζεις λίγο το αλουμινόχαρτο από το κεφάλι σου :rolleyes:

 

 

 

ασε μας ρε φιλε που ερχεσαι καθε φορα που σκουρενουν τα πραγματα να μας κανεις μαθηματα πυριτιου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασε μας ρε φιλε που ερχεσαι καθε φορα που σκουρενουν τα πραγματα να μας κανεις μαθηματα πυριτιου!

 

Δεν είναι κακό να χρειάζεστε κάνα μάθημα που και που, για αυτό είμαι εδώ να μαθαίνετε και κάτι. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κακό να χρειάζεστε κάνα μάθημα που και που, για αυτό είμαι εδώ να μαθαίνετε και κάτι. ;)

κατευθηνομενη πληροφορια που στοχο εχει να αποπροσανατολισουν τον κοσμο απο την ουσια  :)

 

εντυπωση μου προκαλει το γεγονος που δεν εχουμε τετοια φαινομενα απο την αλλη πλευρα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, η προπαγανδα της ιντελ ειναι σε ολα τα φορουμ ετσι?

χαλαρα  FX8350 >>> 4670K , για πλακα ομως?

και για gaming? 

http://www.game-debate.com/cpu/index.php?pid=1192&pid2=1140&compare=core-i5-4670k-3-4ghz-vs-fx-8350

 

μπορεις να πιστεψεις εμας εδω που λεμε τις μαλακιουλες μας, η το παραπανω site Που θεωρειται το καλυτερο για gaming staff.

 

αν συνεχιζεται να αγοραζεται ιντελ, ολη την ωρα, στο τελος θα φτασουν να μας πουλανε τις δυπυρινες μλκιες τους μια περιουσια, ειδη ειναι Overpriced.

Αν το θες για gaming ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ amd.

Δεν πιστευεις ουτε το game debate?

 

 

 

δεν εχω να πω τιποτα, απλως.

 

Και η AMD το ίδιο είναι πρέπει κάποτε να το καταλάβετε απλά τώρα επειδή η ιντελ αυτή την εποχή έχει το πάνω χέρι κάνει οτι θέλει , να σου θυμήσω οτι ο AMD FX-57 έκανε 1100€ όταν κυκλοφόρησε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oi τετραπύρινοι intel χωρίς HT είναι πολύ κακές επιλογές.

 

2600k/3770k/4770k και άνω για intel.

 

Αλλιώς η AMD είναι πολύ ανώτερη λύση, και τραγικά πιο future-proof.

 

Επειδή βλέπω ότι γίνεται του fanboysmou να ενημερώσω ότι το βασικό μου μηχάνημα είναι με 2600k.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να τους κάνεις του i7 βρε blade; πολλά λεφτά για το παραπάνω που σου προσφέρουν 

 

και ειδικά το ΗΤ τι σκάτα το κάνουν οι περισσότεροι που το έχουν;

 

και τώρα πλέον πες πετσοκόβουν τους i5 και σε cache και δε ξέρω κι εγώ που αλλού και έχει κάποια διαφορά ο i7, παλιότερα που η μόνη διαφορά ήταν ουσιαστικά το ΗΤ και σου ζήταγαν 100+ € για αυτό ήταν απλά κλοπή :lol: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, η προπαγανδα της ιντελ ειναι σε ολα τα φορουμ ετσι?

χαλαρα  FX8350 >>> 4670K , για πλακα ομως?

και για gaming? 

http://www.game-debate.com/cpu/index.php?pid=1192&pid2=1140&compare=core-i5-4670k-3-4ghz-vs-fx-8350

 

μπορεις να πιστεψεις εμας εδω που λεμε τις μαλακιουλες μας, η το παραπανω site Που θεωρειται το καλυτερο για gaming staff.

 

αν συνεχιζεται να αγοραζεται ιντελ, ολη την ωρα, στο τελος θα φτασουν να μας πουλανε τις δυπυρινες μλκιες τους μια περιουσια, ειδη ειναι Overpriced.

Αν το θες για gaming ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ amd.

Δεν πιστευεις ουτε το game debate?

 

 

 

δεν εχω να πω τιποτα, απλως.

απ το να λές τις βλακείες που λές καλύτερα μήν λές τίποτα.Με την διπύρηνη μαλκία που λές κάνω τα πάντα και τα παίζω όλα στο full γιαυτό κράτα το flaming σου για πάρτι σου και μήν μας χαλάς την υγεία μεσημεριάτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατευθηνομενη πληροφορια που στοχο εχει να αποπροσανατολισουν τον κοσμο απο την ουσια  :)

 

εντυπωση μου προκαλει το γεγονος που δεν εχουμε τετοια φαινομενα απο την αλλη πλευρα!

 

Πρώτον, δεν με είδες να λέω ποιος από τους δυο είναι καλύτερος σε αυτό το Topic, εγώ αναφέρθηκα στο BF3 MP γιατί χρησιμοποίει 6+ πυρήνες κοντά δυο χρόνια τώρα και εκεί ο FX8350 είναι καλύτερος από τους τετραπυρηνους χωρίς HT.

 

Δεύτερον, κατευθυνόμενη πληροφορία και αποπροσανατολισμός είναι οι δηλώσεις περί “πραγματικών” πυρήνων κλπ

 

Τρίτων, αν νομίζεις ότι γνωρίζεις καλύτερα το θέμα Αρχιτεκτονική Bulldozer είμαι ανοικτός να το συζητήσουμε. Αλλά όταν κάποιος πετάει το κοντό και το μακρύ του επειδή δεν έχει ιδέα για αυτά που λέει θα του κάνω μάθημα για να μην παραπληροφορεί τους υπόλοιπους

 

;)

 

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο κολλητος μου ειχε 3570k μολις βγηκε ο καινοργιος i5 4670k πηγε και τον αγορασε χωρις καν δευτερη σκεψη
μετα μου ελεγε συνεχεια ποσο μετανιωσε που τον αγορασε καθος δεν ειναι καμια αλλαγη σε performance..!

εγω εχω 8350 δεν ξερω αν ειναι πιο γρηγορος απο του φιλου μου δεν εχουμε κατσει να συγκρινουμε 
αλλα παντα εχω οσα προγραμματα θελω ανοιχτα + game clients και ποτε δν με εχει απογοητευση ωστε να κολαει εστω και λιγο!!

δεν του εχω κανει καν overclock...τωρα τι λενε τα benchmarks...κοιταχτε εσεις για πια χρηση θελετε τον επεξεργαστη και οχι πιος ειναι ο 
καλητερος...εγω πιστευω οτι δεν υπαρχει καλητερος αναμεσα σε αυτους τους δυο...γιατι ειναι για διαφορετικη χρηση!!εγω αυτο πιστευω!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ το να λές τις βλακείες που λές καλύτερα μήν λές τίποτα.Με την διπύρηνη μαλκία που λές κάνω τα πάντα και τα παίζω όλα στο full γιαυτό κράτα το flaming σου για πάρτι σου και μήν μας χαλάς την υγεία μεσημεριάτικα.

παιζεις με 2πυρνο τα παντα? χαχαχα, οτι πεις . απλως μωρε, καποια παιχνιδια φτανουν νa χρησιμοποιουν σημερα μεχρι και 8 πυρηνες και εσυ τα παιζεις με 2 στα φουλ? Να γελανε και οι πετρες.

ελεος δλδ, οτι να ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...