Προς το περιεχόμενο

[υπηρεσιες / δωρεαν] free Mobile Internet cosmote για 15 ημερες.


peripteros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι διακοπές και το ίντερνετ της κοσμοτέ απλά σέρνεται....Ευτυχώς που έχω τους κωδικούς wifi από καμιά-δυο καφετέριες άμα χρειαστώ κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
Παιδια καλησπέρα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να απόκτησω δωρεαν κάρτα sim cosmote χωρις να πλήρωσω 10€ για την απόκτηση της;

 

 

 

 

Καλησπερα φιλε.

10ευρω;;;!! :X  Ακομα και δωρεαν να ηταν θα σου ελεγα: Τι να την κανεις; Ολοι αναφερουν προβληματικες ταχυτητες μεχρι οσο δεν παει. Αν ειναι να σου βγει η ψυχη για ενα δωρακι τετοιο...

 

Με 5 ευρω αγορασα 1GB απο την wind για εναν μηνα, κατεβαζα με 250ΚΒ/s επαρχια, 300+ (3Mbps) Αθηνα. Γυρισα απο διακοπες και εχω ακομα 500MB μεχρι την αλλη βδομαδα που συμπληρωνονται οι 30 μερες.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ε ενταξει, μη τα ισοπεδωνουμε ολα.

Εγω δεν το εχω ενεργοποιησει ακομη (εχω MB) και παει μια χαρα το 3G, ακομα και στο μοναστηρακι που με πιο πολυ κοσμο... πεθαινεις πηγαινε αξιοπρεπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα εχεις καμια καρτα αλλης εταιριας ζητα φοριτοτητα και σε 3 εργασιμες εισαι ετοιμος

Thank you, τελικα το απλο ειναι και το πιο δύσκολο να το σκεφτείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ε ενταξει, μη τα ισοπεδωνουμε ολα.

Εγω δεν το εχω ενεργοποιησει ακομη (εχω MB) και παει μια χαρα το 3G, ακομα και στο μοναστηρακι που με πιο πολυ κοσμο... πεθαινεις πηγαινε αξιοπρεπως.

 

Χωρις να το εχεις ενεργοποιησει πως εχεις γνωμη; Ολοι αυτοι που το εχουν ενεργοποιησει και μιλανε για μηδενικες σχεδον ταχυτητες ειναι "ισοπεδωτες";

 

Φαντασου καποιος να κανει διαδικασια φορητοτητας μονο και μονο για να παρει το "δωρακι", να παει διακοπες και εκει να δει οτι εχει προβλημα, ενω θα μπορουσε να δωσει 5 ευρω και να ειναι ολα οκ, και να εχει και για ενα μηνα, αντι για 15μερες, υπηρεσιες. Αυτο ειπα. Ηταν σαφες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

εννοεί ότι δεν έχει ενεργοποιήσει την προσφορά του 1.5gb, έχει MB με την Cosmote και χρησιμοποιεί 3G με αυτά...

 

 

συμφωνώ πάντως ότι η cosmote έχει serious πιτάρισμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Χωρις να το εχεις ενεργοποιησει πως εχεις γνωμη; Ολοι αυτοι που το εχουν ενεργοποιησει και μιλανε για μηδενικες σχεδον ταχυτητες ειναι "ισοπεδωτες";

 

Φαντασου καποιος να κανει διαδικασια φορητοτητας μονο και μονο για να παρει το "δωρακι", να παει διακοπες και εκει να δει οτι εχει προβλημα, ενω θα μπορουσε να δωσει 5 ευρω και να ειναι ολα οκ, και να εχει και για ενα μηνα, αντι για 15μερες, υπηρεσιες. Αυτο ειπα. Ηταν σαφες.

Συγγνωμη, δηλαδη μολις το ενεργοποιησω θα πεσουν οι ταχυτητες, ενω με τα δωρεαν ΜΒ που εχω τωρα απο αλλου ειναι αξιοπρεπεις; Πιστευεις στην λογικη; :P

Και αυτο που ειπα εγω ηταν σαφεστατο. Μη τα τσουβαλιαζουμε ολα.

 

btw, το ενεργοποιησα γιατι αυριο φευγω διακοπες και δεν εχει αλλαξει κατι.

Τωρα εαν εκει που θα παω εχει μιση κεραιουλα και πρεπει να καλυψει τον 50πλασιο κοσμο απο ο,τι τις υπολοιπες 350 μερες του χρονου, δεν νομιζω οτι ειναι λογικο να γκρινιαζουμε. Καμια εταιρεια δεν θα εκανε επενδυσεις για 15 μερες το χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εννοεί ότι δεν έχει ενεργοποιήσει την προσφορά του 1.5gb, έχει MB με την Cosmote και χρησιμοποιεί 3G με αυτά...

 

 

συμφωνώ πάντως ότι η cosmote έχει serious πιτάρισμα...

Μια για αυτην μιλαμε... Ειναι πολυ ευκολο να εχει αλλο traffic shaping η προσφορα του 1.5 με το κανονικα πληρωμενο. Κανω λαθος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι. Γιατι καρτοκινητο εχω επισης, με "δωρεαν ΜΒ" απο διαφορες προσφορες. Μαλιστα τωρα που το ενεργοποιησα δεν γινεται καν διακριση, απλα προστεθηκαν στα ηδη υπαρχοντα με ιδια ημερομηνια ληξης (τα υπαρχοντα ληγουν πιο μετα), χωρις διαχωρισμο.

Το ιδιο ακριβως με περσυ ειναι, που αν επαιρνες καποια αλλη προσφορα με ΜΒ πριν ληξουν, μεταφερονταν ολα μαζι στην αργοτερη ημερομηνια ληξης. Κανενα traffic shaping, κανενα κολλημα, καμια διαφορα, ολα αξιοπρεπη. Και ημουν και σε παραλιες της κρητης περσυ...

Το μονο που αλλαξε ειναι η διαρκεια και τα ΜΒ.

 

Κι εγω "βριζω" την Κοτε για το οτι δεν σταυρωνω κληση, γιατι πεφτει την ωρα που μιλαω και πολλα ακομη, αλλα στο internet εκτος πολεων δεν την πιανει κανεις δυστυχως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαμπως πριν δεν σερνοτανε απογευματα κ προς βραδυ ειδικα,

για αυτο χρειαζονται 2 καρτες

 

 

Συμφωνω

Aν θελει να κανει καποιος 100 % την δουλεια του σιγουρα και σφαιράτα,θελει 3 καρτες κανονικα,μια cosmote ,μια wind ,και μια vodafone.

Η μια θα ειναι πιταρισμένη ,η αλλη δεν θα εχει σημα 3g ,και η τριτη  θα πηγαινει σφαίρα λογικά.Αλλα οι εποχές τών Μπρούκληδων και των παχιών αγελάδων εχουν περασει ανεπιστρεπτί ,και έτσι προσαρμοζόμαστε με μια καρτα sim

και να ξυπναμε 7-9 το πρωι για να σερφαρουμε αξιοπρεπως, και να μην μας ερχετε να πεταξουμε το tablet η το laptop απο το παράθυρο.

Ολα δεν μπορουμε να τα εχουμε ,και free ιντερνετ 1.5 gb ,και να παει σφαιρα το νετ,εδω σφαιρα δεν πηγαινε πριν την προσφορα ,θα πηγαινει τωρα ? Εγω αυτο το συμπερασμα εχω βγαλει.

 

Παντος εδω Αθηνα που ειμαι παει καλα τις τελευταιες μερες,λογο που εχει φυγει ο κοσμος για διακοπες.

Οσοι ειστε σε κοσμοπολιτικα μερη,βαλτε ξυπνητηρι 7 ωρα το πρωι για να μπορεσετε να σερφαρετε αξιοπρεπως,και να γλυτωσετε και το tablet-laptop απο τον κάδο ανακυκλωσης :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγω δεν το εχω ενεργοποιησει ακομη (εχω MB) και παει μια χαρα το 3G, ακομα και στο μοναστηρακι που με πιο πολυ κοσμο... πεθαινεις πηγαινε αξιοπρεπως.

 

 

Ειναι πολυ ευκολο να εχει αλλο traffic shaping η προσφορα του 1.5 με το κανονικα πληρωμενο. Κανω λαθος;

 

 

Ναι. Γιατι καρτοκινητο εχω επισης, με "δωρεαν ΜΒ" απο διαφορες προσφορες. 

 

Το οτι ειναι δωρεαν τα ΜΒ σου το ειπες μετα λοιπον. Αν το ελεγες απο την αρχη θα ειχαμε γλιτωσει ισως 1-2-3 ποστ στο θεμα. :P

 

 

Μια φιλικη παρακληση: μην ισοπεδωνεις και τσουβαλιαζεις (ειναι οι λεξεις που χρησιμοποιησες) οσα λενε αλλοι που εχουν την δικη τους συγκεκριμενη εμπειρια. Μπορει εσυ να εχεις διαφορετικη, αλλα ασε και στους αλλους το δικαιωμα να λενε την δικη τους. Δεν ειναι ολα ιδια παντου και παντα οπως ειναι πχ στο μοναστηρακι. Ο καθενας μπορει να προσφερει την εμπειρια του για να εχουμε ενα πληρεστερο feedback και πληροφορηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...