Προς το περιεχόμενο

Nokia: Νέα διαφήμιση, Lumia 925 εναντίον iPhone 5


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ουτε καν, εισαι αλλη κατηγορια να μου συγκρινεις καμια ναυαρχιδα android να το συζητησουμε τωρα με mid range που πας? ειμαστε μακρια.

Βεβαια  υπαρχουν και ορισμενοι κατοχοι αλφα ρομεο που τις θεωρουν ανωτερες απο Ferrari  ε οκ αφηνω την επιστημη να μιλησει εκει δεν μπορω να κανω κατι εγω...

 

Είμαι κάτοχος -πλεον- ενος mid range, πρωην ναυαρχίδα της Samsung.

 

Λυπάμαι που το λέω, αλλά ίδια περίοδο που βγήκε το GNexus, βγήκε μαζι και το iPhone 4, η διάφορα τιμής η γνωστή, παρ όλα αυτά δεν συγκρίνονται μεταξύ τους.

 

Και επισης... Ειχα λογο που ειπα 350 ευρω. Απλα δεν ειπα 320 οπως επρεπε να πω. Και ερωτω.... Ποιος σου εβαλε το Optimus G στην κατηγορια mid range;;;;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπραβο νοκια. Αντε με το καλο στην αγορα φωτογραφικων. Που τοση ωρα παλευω να μεταφερω φωτογραφιες απο wp7 στο galaxy και δεν βρισκω πως, που δεν υπαρχει η επιλογη μεταφορα επαφων στη sim...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφήμιση είναι τρομερή χαχαχα  Συγκρίνουν ένα προϊόν που έχει βγει Available. Released 2012, September με το lumia που βγήκε τώρα Available. Released 2013, June .  

 

Κάνουν την σύγκριση τώρα που μπορούν, να προλάβουν να πουλήσουν κάτι πριν κυκλοφορήσει το 5s..

 

 

 

Είμαι κάτοχος -πλεον- ενος mid range, πρωην ναυαρχίδα της Samsung. Λυπάμαι που το λέω, αλλά ίδια περίοδο που βγήκε το GNexus, βγήκε μαζι και το iPhone 4, η διάφορα τιμής η γνωστή, παρ όλα αυτά δεν συγκρίνονται μεταξύ τους. Και επισης... Ειχα λογο που ειπα 350 ευρω. Απλα δεν ειπα 320 οπως επρεπε να πω. Και ερωτω.... Ποιος σου εβαλε το Optimus G στην κατηγορια mid range;;;;;

Μου κόστισε ποιο φθηνά το Iphone 4 απο το τότε σούπερ ντούπερ sii(κινητό της χρονιάς 2012).

 

Το sii έχει βγάλει δεύτερη φορά burn in στην super amoled οθόνη του και το καλύτερο, φοράει ακόμη την προβληματική 4.0.3 γιατι πολύ απλά δεν έχει βγει ακόμη update www.sammobile.com/firmwares/‎ , update έχουν πάρει μόνο τα sii από vodafone και cosmote.

 

Αν και παλιότερο και με υποδεέστερα specs το iphone 4 υπερτερεί έναντι του sii σε διάφορους τομείς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το galaxy s3, s4 εχει πολυ καλυτερη καμερα και φλας απο το 5 αλλα ακουμπαω το αντροιντ και βγαζω σπυρακια δεν παλευεται με την καμια για καποιον που ειχε μηλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την συσκευη πηρα μολις πρωτοηρθε στην Ελλαδα 740  απο την cosmote και εχω wind  εδω και 15 χρονια  δεν δεσμευομαι χρονικα, το παγιο μου ειναι 30 ευρο για 1000 μιν προς ολους και 1 gb net και 100 sms .

Aφου σου εδωσα αναφορα για πες μου και εσυ πικραμενος ε?

 

 

να πω εγώ αφού λες ότι μετράει

το htc one το πήρα όταν ήρθε στην ελλαδα 739 ευρω εχω wind με ένα πρόγραμμα παρόμοιο με το δικό σου

 

ξέρεις πάντως τι με κάνει αυτή η αγορά? έναν μα....α αλλά τι να κάνω την συσκευή την πήρα για την κοπέλα μου που της αρέσει πολύ η συγκεκριμένη (εδώ κάπως το σώζω το μα....ς)

 

αν ηταν για μενα θα περίμενα κάνα 3 μηνο και θα την επερνα 450 ευρώ καινούργια όταν έπεφτε η τιμή (δλδ οτι θα έκανε ένας λογικώς άνθρωπος) 

 

εγω προσοπικα εχω oppo find 5 αν σημαίνει τπτ αυτό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν η Νοκια δεν εκανε συνεργασια με την Microsoft και συνεχιζε την αναπτυξη των Symbian ισως να κοντραρε το iPhone. Τα Windows την κατεστρεψαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την συσκευη πηρα μολις πρωτοηρθε στην Ελλαδα 740 απο την cosmote και εχω wind εδω και 15 χρονια δεν δεσμευομαι χρονικα, το παγιο μου ειναι 30 ευρο για 1000 μιν προς ολους και 1 gb net και 100 sms .

Aφου σου εδωσα αναφορα για πες μου και εσυ πικραμενος ε?

Πληρώνω το ίδιο πρόγραμμα στα 23€

 

Όσο για το κινητό γούστο σου και καπέλο σου που το πήρες, αλλά εδώ που τα λέμε είναι πολλά για κινητό ακόμα και αν σου περισσεύουν γιατί σε καμία περίπτωση δεν κάνεις δύο φορές καλύτερα και περισσότερα πράγματα από μια συσκευή που κάνει τα μισά.

 

Οπότε μην το παρουσιάζεις σαν μαγκιά που τα σκας γιατί για κάποιον άλλον μπορεί να είναι μαγκιά το να ξοδεύει λιγότερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα εναν που εγραψε περι φεραρι κτλπ

Απο που και ως που παρομοιαζεται την ferrari με την apple.

H μια φτιαχνει τοσο χειροποιητα αυτοκινητα που ακομα και τα καθισματα , ραφτες τα ραβουνε ενω η αλλη παραγει τα προιοντα της στην κινα με τις χειροτερες συνθηκες εργασιας και με τεραστιο κερδος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

                                                                               .....................................

ξέρεις πάντως τι με κάνει αυτή η αγορά? έναν μα....α αλλά τι να κάνω την συσκευή την πήρα για την κοπέλα μου που της αρέσει πολύ η συγκεκριμένη (εδώ κάπως το σώζω το μα....ς)

 

 

μπααααα!!!!!!

δεν σε βλεπω να το σωζεις. μαλλον εγινες δυο φορες μλκας αλλα δεν το εχεις καταλαβει. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και παλιότερο και με υποδεέστερα specs το iphone 4 υπερτερεί έναντι του sii σε διάφορους τομείς.

Στην τιμη πρωτα απο ολα :D

 

Συγκρινε το με το S3 που ειναι στην ιδια τιμη να γελανε και οι πετρες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις ολοι που καβγαδιζετε για το ποιο κινητο ειναι πιο καλο και ποσα εδωσε ο καθενας να το παρει κτλ εχετε καταντησει κουραστικοι.. Ολα ειναι θεμα γουστου. Κι εγω προσωοικα θεωρω καλυτερα σαν συσκευες γενικα τα iphones, καλυτερο σαν λειτουργικο το ios και ειμαι χρηστης iphone εδω και χρονια και συγκεκριμενα τωρα του 5, αλλα δεν κρινω κανενα που αγοραζει samsung htc η πτιδηποτε αλλο με λειτουργικα android η windows. Και για να προλαβω αυτους που θα με πουν funboy κτλ θα πω οτι και συσκευες με android εχω και χρησιμοποιω και γενικα εχω δει οτι το ios ειναι πολυ πιο σταθερο σαν λειτουργικο. Επισης εχω κανει συγκρισεις iphones με αλλα κινητα που θεωρητικα ειχαν καλυτερο επεξεργαστη και ραμ και εχω δει εξισου καλη αποδοση. Οποτε γενικα κατεληξα στην αποψη οτι τα iphones ειναι καλυτερα και σαν κατασκευες και σαν software... Προσωπικη απιψη παντα αυτη . Οπως ειπα και πιο πανω ολα ειναι θεμα γουστου και ο καθενας παιρνει οτι γουσταρει.. Ευχαριστω

 

Sent from my iPhone 4S using Insomnia...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...