Προς το περιεχόμενο

'Εκδοση Prepaid Card


zarzonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι prepaid δεν ειναι κακες σαν ιδεα, αλλα θα σου προτεινα να ανοιξεις ενα νεο λογαριασμο σε eurobank αφου σε βολοευει και με την καρτα ATM που θα ειναι mastercard θα μπορεις να κανεις αγορες και απο Internet και  κανονικα σε φυσικα μαγαζια. Δεν εχουν καποιο περιορισμο απο ο,τι γνωριζω (μιλαω παντα για eurobank) Αν δεν κανω λαθος δεν υπαρχει και η δυνατοτητα υπεραναληψης ωστε να κινδυνευσεις να βρεθεις χρεωμενος. (για καλο και για κακο ρωτα).  Μεγαλα ποσα φανταζομαι δε θα εχεις ποτε εκει για να εχεις φοβο μηπως γινει οποιαδηποτε στραβη. Ετσι θα αποφυγεις και την προμηθεια αλλα και το φορτωμα που θα χρειαζεται να κανεις. 

Όχι, μεγάλα ποσά δεν θα έχω ποτέ. Θα κάνω πάντα μεταφορά το ποσό της αγοράς που είναι να κάνω και το πολύ πολύ να μένουν μέσα 5-10 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επαναλαμβάνω την επιβάρυνση της προμήθειας 2% στις αγορές και γενικά στις συναλλαγές σε συνάλλαγμα γιατί φαίνεται ότι το έχεις ξεχάσει.

Μαζεύεται σημαντικό ποσό, σε ετήσια βάση, αν κάνεις συχνές και ακριβές αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσα θυμάμαι στη eurobank η προμήθεια είναι επί του ποσού της φόρτωσης, τωρα 1% 2% δεν είμαι σίγουρος. Εγώ προτείνω λογαριασμό ταμιευτηρίου και αγορές με τη χρεωστικη

 

Επαναλαμβάνω την επιβάρυνση της προμήθειας 2% στις αγορές και γενικά στις συναλλαγές σε συνάλλαγμα γιατί φαίνεται ότι το έχεις ξεχάσει.

Μαζεύεται σημαντικό ποσό, σε ετήσια βάση, αν κάνεις συχνές και ακριβές αγορές.

 

Για ποια κάρτα μιλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα posts #2 και 4 έχω αναφέρει το θέμα της χρέωσης, από τη Eurobank, προμήθειας 2% στις αγορές σε συνάλλαγμα όχι μόνο στις πιστωτικές κάρτες αλλά τουλάχιστον και σε μία από τις 3 προπληρωμένες που εκδίδει.

 

Φυσικά, η χρέωση αυτή είναι ανεξάρτητη από τη χρέωση σε κάθε φόρτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα posts #2 και 4 έχω αναφέρει το θέμα της χρέωσης, από τη Eurobank, προμήθειας 2% στις αγορές σε συνάλλαγμα όχι μόνο στις πιστωτικές κάρτες αλλά τουλάχιστον και σε μία από τις 3 προπληρωμένες που εκδίδει.

 

Φυσικά, η χρέωση αυτή είναι ανεξάρτητη από τη χρέωση σε κάθε φόρτωση.

μιλας παντως για αγορες σε συνάλλαγμα μόνο και όχι γενικά, γιατι στο τελευταιο πριν φανηκε σα να μιλας γενικα για αγορες και ηθελα να το ξεκαθαρισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα, και στο #17, όπως και στα 2 και 4, μιλάω για την προμήθεια 2% στις αγορές σε συνάλλαγμα.

δεν ειχα διαβασει προσεχτικα ολο το thread πριν και με μπερδεψε το τελευταιο μηνυμα σου μονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα, και στο #17, όπως και στα 2 και 4, μιλάω για την προμήθεια 2% στις αγορές σε συνάλλαγμα.

Αυτή η προμήθεια που λες δεν έπρεπε όμως να εμφανίζεται κάπου; Κοιτούσα πριν στο ebanking όλες τις χρεώσεις που έχουν γίνει τον τελευταίο χρόνο και δεν φαίνεται πουθενά κάποια επιπλέον χρέωση. Οι χρεώσεις αυτές δεν μπορεί να είναι αόρατες. Κάπου θα εμφανίζονται. Όλες οι κινήσεις που φαίνονται στο ebanking είναι αυτές των αγορών που έχω κάνει και μάλιστα το ποσό είναι ακριβώς η αξία του προϊόντος που έχω αγοράσει. Τουλάχιστον σε μεγάλες αγορές που έχω κάνει κοντά στα 1000 ευρώ θα φαινόταν κάπου γιατί μιλάμε για 20 ευρώ. Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι παλιά πολιτική την οποία τώρα την κατήργησαν; Όταν την βγάλαμε την κάρτα, είχα πάει και εγώ μαζί με τη μάνα μου και το θυμάμαι ξεκάθαρα ότι είχαν πει πως κρατάνε μόνο προμήθεια στην κάθε φόρτιση και από πουθενά αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ξαναπεί την άσχημη εμπειρία μου από το ΣΕΠ μέχρι το ΔΕΚ 2012 με τις χρεώσεις 2% στην πιστωτική μου κάρτα της Eurobank κάθε φορά που αγόραζα από Amazon και ebay σε συνάλλαγμα. Οι χρεώσεις της προμήθειας στα μηνιαία statements ήταν άλλοτε ξεχωριστές και άλλοτε ενσωματωμένες στη μετατροπή του νομίσματος. Όταν το πήρα είδηση και τους μίλησα μου απάντησαν ότι χρεώνουν την προμήθεια αυτή από ΣΕΠ 2012 και το γεγονός αυτό με ώθησε αφενός να αλλάξω κάρτα (ΕΤΕ) για τις αγορές μου αφετέρου να ξεκινήσω να γράψω ένα κείμενο για το θέμα αυτό που εξελίχθηκε στη συνέχεια στον οδηγό της υπογραφής μου.

 

Με αφορμή το παρόν topic έψαξα στις προπληρωμένες της Eurobank και διάβασα ότι χρεώνει την ίδια προμήθεια (σε αγορές σε συνάλλαγμα) και στη μία που διάβασα και το ανέφερα στα πρώτα posts  και σου πρότεινα να διαβάσεις τους όρους και των υπόλοιπων δύο προπληρωμένων για να διαπιστώσεις αν χρεώνει ή όχι, αν και πιστεύω ότι εφαρμόζει την ίδια πολιτική σε όλες τις κάρτες.

 

Δεν μπορώ να ξέρω τις χρεώσεις των αγορών σου αλλά είναι πολύ εύκολο να τους τηλεφωνήσεις και να επιβεβαιώσεις αυτό που γράφουν στις ιστοσελίδες τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα posts #2 και 4 έχω αναφέρει το θέμα της χρέωσης, από τη Eurobank, προμήθειας 2% στις αγορές σε συνάλλαγμα όχι μόνο στις πιστωτικές κάρτες αλλά τουλάχιστον και σε μία από τις 3 προπληρωμένες που εκδίδει.

 

Φυσικά, η χρέωση αυτή είναι ανεξάρτητη από τη χρέωση σε κάθε φόρτωση.

ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΡΠΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΤΟ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ.....ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΓΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ PAYPAL ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΟΥ ΕΒΑΖΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΜΙΑ ΤΟ ΕΝΑ ΜΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ...ΤΕΣΠΑ ΣΤΕΛΝΩ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟ ΠΩΛΗΤΗ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ INVOICE.ΕΚΕΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΓΤ Κ ΠΑΛΙ Η ΠΛΗΡΩΜΗ ΔΕ ΓΙΝΟΤΑ.ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ Η ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ ΔΕ ΓΙΝΟΤΑΝ ΜΟΥ ΚΡΤΑΓΑΝ 1 ΕΥΡΩ..ΣΥΝΟΛΟ???18....ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως απλα δεσμευτηκαν για ενα διαστημα; Στα πιστωσαν αυτα παλι πισω;

ΕΧΤΕΣ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΜΗΝΥΜΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΞΗΓΗΣΩ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑ ΑΝ ΜΟΥ ΤΑ ΑΠΟΔΕΣΜΕΥΣΟΥΝ.....ΕΓΩ ΕΣΤΕΙΛΑ ΟΧΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΑΚΡΗ ΓΤ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΞΕΝΟΙ Κ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΑΥΤΟ:

We have completed our investigation of your case and, as there isinsufficient evidence in support of your claim, we have denied yourUnauthorized Account Use Claim.

ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΕΣΤΕΙΛΑ ΜΗΝΥΜΑ ΞΑΝΑ ΟΤΙ ΑΝ ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΕΣΑ ΣΕ 30 ΜΕΡΕΣ Η ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΠΤ....ΚΑΤΙ ΕΤΟΙΜΑ ΠΡΟΤΥΠΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΣΤΕΛΝΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ Ο Η/Υ....ΑΝ ΔΕΝ ΑΚΥΡΩΣΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΤΑ ΛΑΘΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΑΤΑ ΠΑΡΩ ΕΓΩ ΠΙΣΩ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...