Προς το περιεχόμενο

Αρμοδιοτητες ελεγτων στα ΜΜΜ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιατι πολλοι ελληναραδες που ερχονται εδω ειναι παρασιτα του γαλλικου κρατους προνοιας και τους πληρωνω με τους φορους μου.

Ευτυχώς που είναι έτσι δομημένα τα κράτη που όλοι αυτοί οι "μικροαπατεώνες συνείδησης" δε μπορούν να σε βλάψουν ως πολίτη από ένα σημείο και μετά...

 

Το ίδιο ευτυχώς γίνεται εδώ με τα ΜΜΜ...δε πρόκειται να τους γίνει το χατίρι να "μπει πάγιο στη Δ.Ε.Η." (όπως είπε κάποιος πανέξυπνος προηγουμένως) οπότε σταδιακά θα μπαίνουν τα ελλείμματα στην τιμή του εισιτηρίου και κάποια στιγμή που θα φτάσει ο κόμπος στο χτένι θα τα δώσουν σε ιδιώτες και θα ησυχάσουμε μια και καλή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 820
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι αρχίσαμε τώρα με τους "νεοφιλελεύθερους". Είδαμε και τους "σοσιαλιστές" σχεδόν 40 χρόνια τι ωραία που τα κατάφερναν. Αχ μα τη παναγία έπρεπε να δώ τι θα λέγατε αν έβγαινε καμία σαν τη Θάτσερ και τα πήδαγε όλα εν μια νυκτί. Εδώ έχουμε τον ασθενή που τον έχουν χιλιοπυροβολήσει και του τρομπάρουμε νέο αίμα χωρίς να κλείνουμε πληγές. PULL THE PLUG. Τα επαναστατικά αυτά που λέτε θα γίνουν όταν ο λαός έρθει στη πλειοψηφία του σε συνθήκες ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗΣ ΕΞΑΘΛΙΩΣΗΣ (Κι όχι δε μπορώ να κάνω αποταμίευση, χρωστάω δόση 800 ευρώ το μήνα, δε μπορώ να πάω διακοπές 20 μέρες κτλ). Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα. Με δυστυχία βλέπω ότι όλοι ενώ είδαμε ότι ήταν φούσκα ο τρόπος ζωής και έσκασε, νοσταλγούμε κι ελπίζουμε σε νέες φούσκες.



Ευτυχώς που είναι έτσι δομημένα τα κράτη που όλοι αυτοί οι "μικροαπατεώνες συνείδησης" δε μπορούν να σε βλάψουν ως πολίτη από ένα σημείο και μετά...

 

Το ίδιο ευτυχώς γίνεται εδώ με τα ΜΜΜ...δε πρόκειται να τους γίνει το χατίρι να "μπει πάγιο στη Δ.Ε.Η." (όπως είπε κάποιος πανέξυπνος προηγουμένως) οπότε σταδιακά θα μπαίνουν τα ελλείμματα στην τιμή του εισιτηρίου και κάποια στιγμή που θα φτάσει ο κόμπος στο χτένι θα τα δώσουν σε ιδιώτες και θα ησυχάσουμε μια και καλή!

 

 

Mια λέξη για το Bold:

 

 

ΔΙΟΔΙΑ

 

Ωραίο πράγμα, ησύχασα μια και καλή που θα πληρώνω ες αεί κ τέλη κυκλοφορίας και τουλάχιστον 50 ευρώ για Αθήνα-Θεσσαλονίκη πήγαινελα ΜΟΝΟ για τους ιδιώτες και τα ημιτελή έργα τους. Άσε ιδιωτικός-δημόσιος στον ίδιο βόθρο που λέγεται Ελλάδα κολυμπάνε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mια λέξη για το Bold:

 

 

ΔΙΟΔΙΑ

Κλασική σύγκριση αχλαδιών με μήλα!

 

Άλλη μια λέξη: Υπεραστικά ΚΤΕΛ (δύο λέξεις,αλλά nevermind)...

Επεξ/σία από Mirlogria
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα ειναι λογια καποιου "βολεμενου", καποιου που εχει λεφτα κ δεν ανηκει στον μεσο Ελληνα. οποτε δεν αντιπροσωπευεις την συντριπτικη πλειοψηφεια των Ελληνων οποτε επιτρεψε μας ολιγον να υποβαθμιζουμε τα λεγομενα σου αφου ΜΙΛΑΣ ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ.

εισαι ασφαλης μεσα στην οικονομικη ανεση σου κ λες καποιον να μην παρει λεωφορειο κ να παει με τα ποδια, να παρει ποδηλατο κ γενικα να κατσει στα αυγα του. χωρις βεβαια να σκεφτεσαι εαν μπορει να το κανει αυτο ή ποσο δυσκολο ειναι μιας κ δεν ζεις στην ανεχεια που ζουνε παρα πολλοι οποτε μπορεις να μιλας εκ του ασφαλους κ με υψος .....ε ολοι βλεπουμε το υφος αλαθητου επικριτη που εχεις.

 

πρεπει βεβαια να καταλαβεις οτι οι οικονομικα ασθενεστεροι απο εσενα ειναι κ θα ειναι η συντριπτικη πλειοψηφεια στην Ελλαδα οποτε θα συνεχισουν να σε ενοχλουν οι "φθηνοπρεπεις" πραξεις κ λογικη τους(πχ πως να γλιτωσω ενα εισιτηριο) οποτε καλυτερα να ακουσεις να ενστικτα σου κ να αποχωρησεις απο την Ελλαδα.

ολα αυτα βεβαια τα δημιουργει ο καπιταλισμος. βεβαια αυτοι που ευνοουνται απο αυτον οπως εσυ δεν σκεφτονται οτι υπαρχουν κ ανθρωποι με προβληματα. κ ακομα κ αν το σκεφτονται πιστευουν οτι μπορουν αυτα ευκολα να λυθουν. ουτοπια βεβαιως. οπως κ ουτοπια βεβαιως ειναι να πιστευεις οτι μπορεις να εξηγησεις την πραγματικοτητα σε τετοια καπιταλιστικα μυαλα.

 

E όχι δα!!! Υπάρχει κάτι που λέγεται αξιοπρέπεια και κάποτε πρέπει να σταματήσει η καραμέλα ''μιλάς εκ του ασφαλούς επειδή είναι βολεμένος'' . Ο mirlogria παραδέχεται ότι έχει οικονομική άνεση οπότε θα σου πω για μένα. Άνεργος είμαι και γενικά δεν παίζει πολύ χρήμα, το εισιτήριό μου το χτυπάω κανονικά και ανέκαθεν ήμουν αντίθετος με τη βλακώδη κουτοπονηριά το εισιτήριο να κάνει κύκλους από επιβάτη σε επιβάτη. Άλλωστε αυτός είναι και ο λόγος που ο ΟΑΣΘ τουλάχιστον έκοψε τις πολλές διαδρομές με ένα εισιτήριο και ζημιωθήκαμε όλοι.

Έχει τύχει πολύ δύσκολη στιγμή που να μην υπάρχουν χρήματα και να επιλέξω τα πόδια μου για περπάτημα 40 λέπτων ώστε να κρατήσω τα λεφτά των εισιτηρίων και να τα διαθέσω σε έναν καφέ που είχα καιρό να πιώ σε μια καφετέρια. Είμαι βολεμένος?? Μιλάω εκ του ασφαλούς?? Όταν βγαίνετε και λέτε αυτές τις βλακώδεις δικαιολογίες ''ε μα είναι άνεργος τι να κάνει'' μπορείς να καταλάβεις πόσο εκνευρισμό μπορώ να νιώθω?? Βγαίνω ο βλάκας και το κορόιδο επειδή κάνω κάτι έντιμο και έρχεται ο εξυπνάκιας με την υπεργαμάουα δικαιολογία να σώσει το κωλαράκι του και αν δεν τα καταφέρει έρχεται η αντίδραση της κοινής γνώμης από πάνω.

Ο mirlogria τα λέει σωστά, δε σου φτάνουν? Κόψε από αλλού, κάρτες, τσιγάρα, καφέδες κι εγώ δεν ξέρω τι. Από τη στιγμή που ωφείλουν όλοι να πληρώνουν δεν υπάρχουν δικαιολογίες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως για να λεμε και του στραβου το δικιο, εμενα 1,40Ε το εισιτηριο μου φαινεται ακριβο. Τοσο πληρωνεις σε καποιες πολεις της Γαλλιας (δεν εχω γενικη εικονα) ενω ο βασικος ειναι στα 1 120,43 € καθαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E όχι δα!!! Υπάρχει κάτι που λέγεται αξιοπρέπεια και κάποτε πρέπει να σταματήσει η καραμέλα ''μιλάς εκ του ασφαλούς επειδή είναι βολεμένος'' . Ο mirlogria παραδέχεται ότι έχει οικονομική άνεση οπότε θα σου πω για μένα. Άνεργος είμαι και γενικά δεν παίζει πολύ χρήμα, το εισιτήριό μου το χτυπάω κανονικά και ανέκαθεν ήμουν αντίθετος με τη βλακώδη κουτοπονηριά το εισιτήριο να κάνει κύκλους από επιβάτη σε επιβάτη. Άλλωστε αυτός είναι και ο λόγος που ο ΟΑΣΘ τουλάχιστον έκοψε τις πολλές διαδρομές με ένα εισιτήριο και ζημιωθήκαμε όλοι.

Έχει τύχει πολύ δύσκολη στιγμή που να μην υπάρχουν χρήματα και να επιλέξω τα πόδια μου για περπάτημα 40 λέπτων ώστε να κρατήσω τα λεφτά των εισιτηρίων και να τα διαθέσω σε έναν καφέ που είχα καιρό να πιώ σε μια καφετέρια. Είμαι βολεμένος?? Μιλάω εκ του ασφαλούς?? Όταν βγαίνετε και λέτε αυτές τις βλακώδεις δικαιολογίες ''ε μα είναι άνεργος τι να κάνει'' μπορείς να καταλάβεις πόσο εκνευρισμό μπορώ να νιώθω??

εισαι χαζος? γιατι εξαγεις πραγματα που πιστευεις οτι υπονοω, -με πολυ μεγαλα λογικα αλματα λογικης-, και μου απαντας, ενω δεν τα εχω πει? ειπα εγω οτι "μα ηταν ανεργος τι να κανει?"? ειπα εγω οτι πρεπει να ειμαστε ελαστικοι στους νομους κ να αθωωνουμε οποιον δεν κοβει εισιτηριο κ δεν εχει δουλεια πχ? τελειως άλλα πραγματα ειπα κ ασχετα με αυτα!!

 

 

 

Βγαίνω ο βλάκας και το κορόιδο επειδή κάνω κάτι έντιμο και έρχεται ο εξυπνάκιας με την υπεργαμάουα δικαιολογία να σώσει το κωλαράκι του και αν δεν τα καταφέρει έρχεται η αντίδραση της κοινής γνώμης από πάνω.

Ο mirlogria τα λέει σωστά, δε σου φτάνουν? Κόψε από αλλού, κάρτες, τσιγάρα, καφέδες κι εγώ δεν ξέρω τι. Από τη στιγμή που ωφείλουν όλοι να πληρώνουν δεν υπάρχουν δικαιολογίες.

πρεπει να σταματησεις να βαζεις λογια στο στομα του αλλου κ να κανεις αλματα λογικης. γιατι καμια φορα οπως εδω αυτα που λες ειναι τελειως λανθασμενα κ τραγικα! οποτε εκτιθεσαι.

κ εγω πιστευω οτι δεν πρεπει να υπαρχει ουτε ενα παραθυρακι κ καθολου ελαστικοτητα στους νομους κ στις ποινες. οποτε δεν δινω καμια δικαιολογια στον νεαρο που μπηκε χωρις εισιτηριο.

 

αλλο αυτο ομως κ αλλο οτι το καπιταλιστικο συστημα οδηγει τους ανθρωπους σε τετοιες συμπεριφορες να προσπαθουν να αποφυγουν να κοβουν πχ εισιτηρια. κ ειπα οτι ενας "βολεμενος" που δεν ανηκει στον μεσο πολιτη οικονομικα, δεν μπορει να αντιληφθει οτι ο καπιταλισμος ειναι μεγαλο αγκαθι. οσο κ να του το εξηγησεις δεν μπορει να το αντιληφθει κ παντα θα μιλαει εκ του ασφαλους.

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μείνουμε λίγο στο θέμα.

βρήκα τυχαία αυτό

 

στέκουν αυτά που γράφονται; 

 

δεν υπογράφει κάποιος το κείμενο.

 

το "ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ" που γράφει στον τίτλο μου θυμίζει τις διάφορες μαλακίες που γράφει ο καθένας σε διάφορα blogs και στο facebook και συνήθως δεν έχουν επαφή με την πραγματικότητα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΙ ΚΑΝΩ ΣΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΧΩΡΙΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΨΗΦΙΣΗ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΝΟΜΟΥ. (ποιου "νέου νόμου";;;Μάλλον εννοεί του "νέου νόμου της νεοελληναράδικης ζούγκλας")

.

.

.

 

13. Η πληρωμή ή μη του προστίμου, που θα επιβληθεί από τον ΟΑΣΘ, αποτελεί προσωπική επιλογή του κάθε ατόμου.

:lol:   :lol:  :lol: 

Σοβαρότατη και πάνω απ'όλα έγκυρη πληροφόρηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει τύχει πολύ δύσκολη στιγμή που να μην υπάρχουν χρήματα και να επιλέξω τα πόδια μου για περπάτημα 40 λέπτων ώστε να κρατήσω τα λεφτά των εισιτηρίων και να τα διαθέσω σε έναν καφέ που είχα καιρό να πιώ σε μια καφετέρια. Είμαι βολεμένος?? Μιλάω εκ του ασφαλούς?? Όταν βγαίνετε και λέτε αυτές τις βλακώδεις δικαιολογίες ''ε μα είναι άνεργος τι να κάνει'' μπορείς να καταλάβεις πόσο εκνευρισμό μπορώ να νιώθω?? Βγαίνω ο βλάκας και το κορόιδο επειδή κάνω κάτι έντιμο και έρχεται ο εξυπνάκιας με την υπεργαμάουα δικαιολογία να σώσει το κωλαράκι του και αν δεν τα καταφέρει έρχεται η αντίδραση της κοινής γνώμης από πάνω.

Ο mirlogria τα λέει σωστά, δε σου φτάνουν? Κόψε από αλλού, κάρτες, τσιγάρα, καφέδες κι εγώ δεν ξέρω τι. Από τη στιγμή που ωφείλουν όλοι να πληρώνουν δεν υπάρχουν δικαιολογίες.

 

Αυτή είναι και η παγίδα του καπιταλιστικού συστήματος. Είμαι άνεργος άρα - δίκαια δεν έχω να φάω, δίκαια δεν έχω να μετακινηθώ, δίκαια δεν έχω δυνατότητα να κάνω οικογένεια, δίκαια δεν έχω τη δυνατότητα να μορφωθώ, δίκαια δεν έχω δυνατότητα να διασκεδάσω.

Το πιο σημαντικό όμως είναι ότι σε έχουν πείσει τον ίδιο ότι είσαι άνεργος επειδή είσαι ανεπαρκής, μη ανταγωνιστικός και ότι δεν έχεις τα κατάλληλα εφόδια για να ανταπεξέλθεις στις απαιτήσεις του συστήματος.

 

Προφανώς αν και άνεργος...δεν έχεις και τόση ανάγκη, ούτε έχεις επαφή με τις πραγματικές συνθήκες στις οποίες ζει η μέση ελληνική οικογένεια.

Ο πραγματικά φτωχός δεν έχει διλημματα 3 ευρώ για εισητήρια ή 3 ευρώ για καφέ. Ο πραγματικά φτωχός δεν έχει χρήματα για ΚΑΝΕΝΑ απο τα 2. Η πολύ μεγάλη πλειοψηφία των ελληνικών οικογενειών στις μέρες μας ΔΕΝ έχει τη πολυτέλεια να κόψει απο ΠΟΥΘΕΝΑ για να κάνει κάτι άλλο. Εκτός αν θεωρείς ότι δεν πρέπει να φάει μεσημεριανό για να φυλάξει λεφτά για εισιτήριο.

 

Το άλλο μεγάλο ψέμα του καπιταλιστικού συστήματος είναι ότι έχει πείσει τους "υψηλόμισθους" ότι δεν ανήκουν στην εργατική τάξη. I have news for you. Ο μισθωτός των 2000 ευρώ και των 500 ευρώ εργατική τάξη είναι. Απλά ο μισθωτός των 2000 περνάει λίγο καλύτερα και νομίζει ότι το σύστημα δουλεύει γι'αυτόν, ενώ τα αφεντικά του βγάζουν τα πολλαπλάσια εκμεταλλευόμενοι το δικό του κεφάλαιο γνώσης.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ήταν 19 και ακόμη μαθητής ΕΠΑ.Λ. πάει να πει ότι έμεινε καμιά διετία στην ίδια τάξη,που όλοι ξέρουμε τι σημαίνει αυτό για το Ελληνικό σχολείο που και ο τελευταίος κόπανος παίρνει απολυτήριο στην ώρα του...σημαίνει παραβατική συμπεριφορά και απουσίες!

Επίσης,όλοι ξέρουμε τι είναι οι ΕΠ.ΟΠ. και πόσο προσφέρουν στο κοινωνικό μας σύνολο!

 

Αυτός είναι ο μέσος Ελληναράς,όσο κι αν θέλετε να κρύβεστε πίσω απ'το δάχτυλο σας!Να βγει το σχολείο όπως όπως,μετά μια δουλίτσα στο Δημόσιο με μπόλικο αραλίκι,clubάκια,καφετέριες,φραπεδούμπα κ.λπ. εμετικά...

 

Κι εμένα μου προσφέρει ευχαρίστηση η ιδέα ότι κάποια στιγμή θα πάρω τον κώλο μου και θα φύγω (ως άλλος ένας ευσυνείδητος πολίτης του κράτους υποδοχής κι όχι ως "gastarbeiter" Ελληναράς) αφήνοντας πίσω όλους εσάς με τα μυαλά που κουβαλάτε να σαπίσετε στη μιζέρια και να τρώτε (κυριολεκτικά πλέον) ο ένας τις σάρκες του άλλου...

 

Κι αυτό θα γίνει σύντομα,ήδη το "brain drain" στη χώρα έχει χτυπήσει κόκκινο...στο τέλος θα μείνουν μόνο συνταξιούχοι και δημόσιοι υπάλληλοι! :P

Ν αγιάσ το στόμα σου αγοριμ ......μόνο πλιζ το "μπρειν ντρειν" να μην είναι σε μεγάλες ποσότητες και παθουμε οι υπόλοιποι κανίβαλοι στερητικό συνδρομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι και η παγίδα του καπιταλιστικού συστήματος. Είμαι άνεργος άρα - δίκαια δεν έχω να φάω, δίκαια δεν έχω να μετακινηθώ, δίκαια δεν έχω δυνατότητα να κάνω οικογένεια, δίκαια δεν έχω τη δυνατότητα να μορφωθώ, δίκαια δεν έχω δυνατότητα να διασκεδάσω.

 

Το πιο σημαντικό όμως είναι ότι σε έχουν πείσει τον ίδιο ότι είσαι άνεργος επειδή είσαι ανεπαρκής, μη ανταγωνιστικός και ότι δεν έχεις τα κατάλληλα εφόδια για να ανταπεξέλθεις στις απαιτήσεις του συστήματος.

 

Κανείς δεν είπε αυτό που έχεις σε bold...αλλά ακόμη και η ίδια μας η ζωή ΑΔΙΚΗ είναι!

Grow up...

 

Είτε σ'έχουν πείσει για κάτι είτε όχι,αυτοί που όντως έχουν όλα τα προσόντα που περιγράφεις βρίσκουν κουτσά στραβά το δρόμο τους κι αυτοί που όντως δεν έχουν προσόντα κοιτάνε να χωθούν όπως όπως σε στρατούς και αστυνομίες...

Kι αν τελοσπάντων πείθεσαι από διάφορες καταστάσεις ότι "είσαι ανίκανος" δε σου φταίει κανένας καπιταλισμός,σου φταίει η μικρή σου ψυχή και ο αδύναμος σου χαρακτήρας!

Έτσι είναι η ζωή,γεμάτη εμπόδια είτε αυτά λέγονται "ανεργία" είτε όπως θες!Σφίγγεις τα δόντια και τα "πηδάς" ή κάθεσαι στη μιζέρια σου,simple...

 

Εσύ από την άλλη προσπαθείς να μας πείσεις ότι ο κάθε Θανάσης Καναούτης έχει μεγάλο "μέλλον" και "προοπτική" στην αγορά εργασίας αλλά τον εμποδίζει ο...καπιταλισμός και η "ψυχολογική πίεση" που δέχεται!Δε μπορώ παρά να γελάσω!  :lol: 

 

Το άλλο μεγάλο ψέμα του καπιταλιστικού συστήματος είναι ότι έχει πείσει τους "υψηλόμισθους" ότι δεν ανήκουν στην εργατική τάξη. I have news for you. Ο μισθωτός των 2000 ευρώ και των 500 ευρώ εργατική τάξη είναι. Απλά ο μισθωτός των 2000 περνάει λίγο καλύτερα και νομίζει ότι το σύστημα δουλεύει γι'αυτόν, ενώ τα αφεντικά του βγάζουν τα πολλαπλάσια εκμεταλλευόμενοι το δικό του κεφάλαιο γνώσης.

Έτσι νομίζεις ΕΣΥ που προφανώς ΔΕΝ ανήκεις στα κλιμάκια αυτά,γιατί αν ανήκες κατά πάσα πιθανότητα δε θα έγραφες καν στο forum αυτό...

Έννοια σου και κάποιος που φτάνει να παίρνει έστω κι αυτά τα χρήματα καθαρά στη σημερινή εποχή,μόνο χαζός δεν είναι και ξέρει πολύ καλά που "ανήκει" και πόσο "μετράει"...

 

Προφανώς αν και άνεργος...δεν έχεις και τόση ανάγκη, ούτε έχεις επαφή με τις πραγματικές συνθήκες στις οποίες ζει η μέση ελληνική οικογένεια.

Ο πραγματικά φτωχός δεν έχει διλημματα 3 ευρώ για εισητήρια ή 3 ευρώ για καφέ. Ο πραγματικά φτωχός δεν έχει χρήματα για ΚΑΝΕΝΑ απο τα 2. Η πολύ μεγάλη πλειοψηφία των ελληνικών οικογενειών στις μέρες μας ΔΕΝ έχει τη πολυτέλεια να κόψει απο ΠΟΥΘΕΝΑ για να κάνει κάτι άλλο. Εκτός αν θεωρείς ότι δεν πρέπει να φάει μεσημεριανό για να φυλάξει λεφτά για εισιτήριο.

Άρα ο πραγματικά φτωχός ΔΕΝ είναι ο Θανάσης Καναούτης!Χαίρομαι που επιτέλους συμφωνούμε σε κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις να απαντησει υπευθυνα με πηγες;

 

αν με πιασουν χωρις εισητηριο σε μεσο μαζικης μεταφορας και αρνηθω να δωσω στοιχεια για να κοπει το προστιμο τοτε τι γινεται?

 

-πως θα εχουν τα στοιχεια μου για να κοπει το προστιμο εκεινη την στιγμη στο λεωφορειο;

 

-πως θα εχουν τα στοιχεια μου για να μεταφερθει το προστιμο στην εφορια;

 

-αμα αρνηθω να δωσω τα στοιχεια μου , τοτε ποιο ειναι το καθηκον του ελεγκτη; τι θα πρεπει να κανει;

 

 

 

το σωστο ειναι οτι οταν μπαινεις σε ΜΜΜ πληρωνεις εισητηριο για την μετακινηση σου, εαν το θεωρεις ακριβο τοτε μην το χρησιμοποιεις , παρτο ποδαρατο. αν θες να το παιξεις "επαναστατης" και "αντιδραστικος" βρες πιο σωστους τροπους να το κανεις ωστε να μην χανεις το δικιο σου..

 

 

το λινκ πιο πανω που δοθηκε απο ενα blog το βρισκω αρκετα ΗΛΙΘΙΟ μιας και μεσα αναφερει απλα οτι αμα με πιασουνχωρις εισητηριο ζηταω να με αφησουν και φευγω σαν κυριος.. οποτε κανεις μην ξανακοψει εισητηριο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...