Προς το περιεχόμενο

Αρμοδιοτητες ελεγτων στα ΜΜΜ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες, πρεπει να ξερουμε τι ψηφιζουμε, να εχουμε κοινωνικη συνειδηση κι ακομα να κανουμε οργανωμενη αντισταση/ανυπακοη οταν χρειαζεται. Μην βγαλουμε τωρα και τους μεμονωμενους τσαμπουκαδες αντιστασιακους....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, το επιχείρημα είναι «δε συγκρίνουμε σουβλάκια (καλαμάκια) με μπρόκολα». Δεν μπορείς να συγκρίνεις άσχετα -μεταξύ τους- πράγματα.

 

Ή αφού θες να συγκρίνεις, γιατί δεν αναφέρεις και τι ωραία που έχουν λύσει το πρόβλημα λαθρεπίβιβασης στη Σκωτία, τοποθετώντας ωραιότατες μπάρες στην είσοδο του λεωφορείου; Απλούστατο είναι, αλλά στο προστιμο-θηρικό κράτος που ζούμε σιγά μη γίνει ποτέ κάτι τέτοιο.

 

Μα δεν συγκρίνω άσχετα πράγματα, συγκρίνω έλεγχο με έλεγχο και υπηρεσίες με υπηρεσίες.Εσύ είσαι αυτός που συγχέεις την "ποιότητα" των ελέγχων με τις υπηρεσίες που παρέχονται.

Για τις παρεχόμενες υπηρεσίες παίζουν ρόλο πολλοί παράγοντες, είναι άλλη συζήτηση

 

Δεν γνωρίζω τι έκαναν στη Σκωτία αλλά μακάρι να είχαμε μπάρες και εδώ, ειδικά στο μετρό δεν κατάλαβα γιατί δεν έβαλαν απο τη πρώτη στιγμή.

Δεν νομίζω να έχει να κάνει πάντως με το "προστιμοθηρικό κράτος", δεν κερδίζουν τίποτα μάλλον έχει να κάνει με το "έλα μωρέ τώρα" "δεν γαμιέται" την έλλειψη σχεδιασμού και άλλες πολλές παθογένειες της κοινωνίας μας

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον καναδα, και συγκεκριμενα στο τοροντο παντως δεν παιζει η ενοια ελεγκτης. 

Για να μπεις στο σταθμο του τρενου, περνας απο ενα ταμειο ή μπαρες η οτι ναναι...

Απο την στιγμη που εισαι μεσα, δεν χρειαζεσαι κανενα αποδεικτικο οτι εχεις πληρωσει.

Στα λεωφορεια απλα περνας μπροστα απο τον οδηγο και δειχνεις την καρτα σου ή ριχνεις τα δολαρια σου η το token που εχεις παρει. 

Αν εισαι ανω των 65 ετων απλα δε πληρωνεις, ανεργοι, χαμηλομισθοι και τετοια πιστευω οτι θα υπαρχει τροπος να περνουν τσαμπα... αν σκεφτει κανεις οτι σου επιστρεφει η πολιτεια ή το κρατος ενα ποσο για το αντιστοιχο το φπα που χρειαζετε να εχεις πληρωσει σε βασικα εξοδα. (θα πληρωσουν αυτοι που μπορουν)

το εισητηριο το 2005 ηταν 2,5 cad αλλα ηταν για ΟΛΑ τα μεσα που θα χρησιμοποιουσες, χωρις να εχει διαφορετικα εισητηρια για μερικες διαδρομες, αλλα για αλλες και τετοια...

επισεις αξιζει να αναφερθει οτι οι μηνιαιες καρτες δεν ηταν για 1 ατομο. Οι καρτες γραφανε :"SHARE WHEN YOU DON'T USE"

Οταν πηγα να μπω στο λεωφορειο απο το αεροδρομιο και εδωσα στον οδηγο ενα 5$ για 2 εισητηρια, κοντεψε να παθει εγκεφαλικο και μου εδειξε που τα ριχνω, φυσικα δεν ακουμπισε τα λεφτα...

Οταν με πηγε μεσα στο σταθμο του τρενου εψαχνα σα μαλακας να βρω που πληρωνω παλι, ρωτησα καποιο και μου ειπε για να εισαι εδω εχεις πληρωσει και μου εξηγησε πως ισχυει το εισητηριο που ειχα πληρωσει στο λεωφορειο. (Φυσικα δεν ειχα κανενα αποδεικτικο για το παραπανω)

 

Επειδη λοιπον δε χρειαζετε να ανακαλυψει κανεις μας τον τροχο, απλα αντιγραφουμε ενα συστημα που λειτουργει "σωστα" σε καποια αλλη χωρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.gazzetta.gr/plus/article/534038/etoimos-gia-kariera-sto-strato-itan-o-19hronos

 

19 χρονών μαντράχαλος ακόμη σχολείο πήγαινε κι ήταν έτοιμος να γίνει...ΕΠ.ΟΠ.!

Άξιος! :P



Φθηνές δικαιολογίες για να δικαιολογήσουν τον παντελώς άδικο εισπρακτικό χαρακτήρα του μέτρου.

Σε ρώτησα "τι προτείνεις αντί του προστίμου" και απάντηση δεν πήρα!

Επομένως το μήνυμα σου είναι ξεκάθαρη αβάντα στους μικροαπατεώνες των συγκοινωνιών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως αποδεικνύεται το πρόστιμο δεν έχει τιμωρητικό/αποτρεπτικό χαρακτήρα αλλά ΕΙΣΠΡΑΚΤΙΚΟ. Με λίγα λόγια αφήνουν να υπάρχουν οι προϋποθέσεις λαθρεπιβίβασης έτσι ώστε να υπάρχουν παραβάτες απο τους οποίους μπορούν να κόψουν πρόστιμα. Εδώ στον προυπολογισμό του ο ΟΑΣΑ υπολογίζει έσοδα απο ΠΡΟΣΤΙΜΑ και όχι απο μείωση της λαθρεπιβίβασης.

 

Τι σχέση έχει αυτό θα μου πεις; Εγώ προσωπικά π.χ. βγάζω κάθε μήνα κάρτα των 45 ευρώ εδώ και 3 χρόνια. Μου έχει τύχει αρκετές φορές να έχει παει 1 ο μήνας και να το έχω ξεχάσει (δεν έτυχε βέβαια να με πιάσουν).

Αν με έπιαναν θα ήμουν "τζαμπατζής" και θα έκλεβα το δημόσιο; Είναι ηθικό να τιμωρηθώ για την αμέλειά μου;

Δεν δικαιούμαι ελαφρυντικό για όλα τα προηγούμενα χρόνια που ήμουν υποδειγματικός πελάτης;

 

Μου έχει τύχει επίσης να ξεχάσω την κάρτα απεριορίστων, γιατί ξέχασα και το πορτοφόλι στο οποίο είχα μέσα τη ταυτότητα. Εκείνη τη μέρα ήμουν καθόδον να δώσω εξετάσεις...αν με είχαν πιάσει θα την είχα @#@%σει γιατί θα έπρεπε να πάω και για εξακρίβωση και θα έχανα και τις εξετάσεις. Όλα αυτά ενω ΕΧΩ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ 45αρι.

Θα μου πεις μλκα ας μην ξέχναγες...πάντως τζαμπατζής δεν θα ήμουν.

 

Άρα ναι μπορείς να πληρώσεις ΚΑΝΟΝΙΚΑ το εισιτήριο το οποίο σε αυτή τη περίπτωση είναι η κάρτα και να βρείς το μπελά σου (και να χαρακτηριστείς και τζαμπατζής).

ZAK,συμφωνω μαζι σου.Δυστιχως το κρατος,πονταρει στην εισπραξη, μεσα απο προστιμα και οχι στην αλλαγη νοοτροπιας των πολιτων.Δυστιχως ή ευτυχως,αυτη ειναι η κατασταση και σε αυτο το γηπαιδο πρεπει να παιξουμε μπαλα. Καταλαβαινω τις ιδιαιτερες περιστασεις-περιπτωσεις, που μπορουν να τυχουν σε καποιον νομιμο-σωστο πολιτη στην καθημερινοτητα.

Ομως ειναι μεμονομενες και δεν ειναι ο κανονας.

Αν,λεω,αν,στο μεσο που χρησημοποιουσες,υπηρχαν π.χ. μπαρες,οι οποιες δεν θα σε αφηναν να περασεις,τι θα εκανες?

Δεν θα κατεβαινες,να πεταχτεις στο κοντινοτερο περιπτερο ή στο "εικονικο" μηχανιμα διπλα στην σταση, που εκδιδει εισητηρια,να δωσεις το αντιτιμο,να παρεις το εισητηριο και να επιβιβαστεις στο επομενο λεωφορειο-τρολει-μετρο-τραμ-ηλεκτρικο ?

Με αφορμη το ποστ σου...

Μηπως,αντι να καθομαστε ψιριζοντας τη μαιμου,να κανουμε προτασεις για το πως δεν θα περναει καποιος απο ελεγχομενο σημειο,χωρις το εισητηριο του,ωστε να μην τα πριζουν οι ελεγκτες στους πολιτες,να μην υπαρχουν ατυχη συμβαντα (οπως του νεου) και επιτελους να βρεθει καποια λυση,ωστε να μην τσουβαλιαζοντε ολοι (φτωχοι,τζαμπατζιδες,μαθητες,γεροι,ΑΜΕΑ και λοιπες κατηγοριες ανθρωπων με πραγματικη αναγκη) και σ`αυτους το "κρατος προνοιας" να δωσει ελευθερη προσβαση στα μεσα μεταφορας.

Τεχνολογικο forum ειμαστε,τι στο διαολο,μια σωστη λυση,μπορουμε να δωσουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 χρονών μαντράχαλος ακόμη σχολείο πήγαινε

Σχολείο; Σχολείο; Σα δε ντρέπεται. Έχω δει πολλά, αλλά φρικαλαιότητα σαν αυτή πολύ λίγες.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου ειναι 1.4 να πας και 1.4 να ερθεις μπορει να μην σου ακουγονται πολλα και ισως να μην ειναι αλλα για εναν που δεν δουλευει (εσυ λογικα εισαι τυχερος γιατι εχεις δουλεια) ειναι πολλα με τα ιδια λεφτα μπορει να παει για ενα καφε η ενα φαει δυο σουβλακια κατι για καποιον που δεν εχει ειναι απο της λιγες "πολυτελιες" που του εχουν μεινει.

 

Αλλα και να δουλευει οταν παιρνεις 400 ευρω το να δινεις 45 ευρω για καρτα παλι ειναι πολλα αλλα τοτε ας πουμε οτι σου "περισσευουν".

 

Τωρα για τις ΗΠΑ που λες αμα ο ελεκτης με ακουμπησει θα ηταν τυχη γιατι θα του εκανα μια μηνυσαρα και θα του επαιρνα και το σπιτι!

Απλά έχουμε χάσμα νοοτροπίας...

 

Δε μου λες φιλαράκο,οι παππούδες μας που δεν είχαν φράγκο ανέβαιναν σε τρόλεϊ και αστικά λεωφορεία;

Ξέρεις τι έκαναν;Ξεσκιζόντουσαν στο χωράφι για να βγάλουν τα προς το ζην!

 

Άμα λοιπόν "τα 400€ δε φτάνουν" έχεις αρκετές επιλογές:

-Ποδαρόδρομος

-Σώσε 10-20 ευρώ κάθε μήνα και πάρε τέλος του χρόνου ένα ποδήλατο να μετακινείσαι

-Προσπάθησε να βγάλεις περισσότερα για "να σου φτάνουν"

-ΚΑΤΣΕ ΣΤΑ ΑΥΓΑ ΣΟΥ!

 

Ο τρόπος ζωής είναι ΑΜΕΣΑ συνυφασμένος με το τι έχει ο καθένας στην τσέπη του!

Απλά σ'αυτή τη ΣΚΑΤΟΧΩΡΑ οι πολίτες της (για κάποιο λόγο που ούτε οι ίδιοι δε ξέρουν) έχουν την εντύπωση ότι χωρίς δεκάρα μπορούν να ζουν ΤΟ ΙΔΙΟ με κάποιον συμπολίτη τους ο οποίος βγάζει αρκετά χρήματα...

 

Σχολείο; Σχολείο; Σα δε ντρέπεται. Έχω δει πολλά, αλλά φρικαλαιότητα σαν αυτή πολύ λίγες.

Τι να κάνουμε,δεν έχω την υποκρισία τη δική σας αγαπητέ!

 

Απ'όσα έχουμε δει και μάθει λοιπόν μέχρι σήμερα για τον θανόντα καταλήγουμε στο ότι αν αυτό το "παιδί" (άκου "παιδί" κοτζάμ ενήλικας) το συναντούσες στο δρόμο τυχαία και μάθαινες το ποιον του κατά 99% θα έλεγες μέσα σου "ρε τον αχαΐρευτο"! ;)

 

Εσύ βγες και πες το αντίθετο,αν θες να εκτεθείς λίγο ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν το αντέχω αυτό το πράγμα και γι' αυτό πιστεύω ότι δεν μου ταιριάζει ο ελληνικός τρόπος. Έχουμε παρεξηγήσει το έξω καρδιά και το ταυτίσαμε με το δεν δίνω λόγο πουθενά. Τεράστια διαφορά αλλά αυτή η νοοτροπία του τσαμπουκά και της ανευθυνότητας έχει ποτίσει την ελληνική κοινωνία. Αυτό το "ξέρεις ποιος είμαι εγώ?" ή "και τι θα μου κάνουν?" είναι δείγμα τριτοκοσμικού λαού.

Πόσο με εκφράζει αυτό το κομμάτι να'ξερες...

 

24 ετών είμαι,έχω την καλύτερη δουλειά,έχω περιουσία,έχω όλα τα καλά του κόσμου κι όλα τα φόντα να κάνω πράγματα εδώ αλλά παρ'όλα αυτά ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ!

 

Δε μπορώ να φανταστώ την υπόλοιπη ζωή μου σ'αυτή τη καταβόθρα και τα παιδιά μου να συναναστρέφονται με παιδιά οικογενειών όπως του θανόντος...

 

Και τι προτεινεις αντι για προστιμο?

Δεν προτείνει τίποτα,την ίδια ερώτηση του έκανα κι εγώ...απλώς είχε σκοπό να ενθαρρύνει το τσαμπατζιλίκι και τη ψευτομαγκιά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να κάνουμε,δεν έχω την υποκρισία τη δική σας αγαπητέ!

 

Απ'όσα έχουμε δει και μάθει λοιπόν μέχρι σήμερα για τον θανόντα καταλήγουμε στο ότι αν αυτό το "παιδί" (άκου "παιδί" κοτζάμ ενήλικας) το συναντούσες στο δρόμο τυχαία και μάθαινες το ποιον του κατά 99% θα έλεγες μέσα σου "ρε τον αχαΐρευτο"! ;)

 

Εσύ βγες και πες το αντίθετο,αν θες να εκτεθείς λίγο ακόμα...

Εγώ εκτίθομαι; Εσύ λες κάποιον "αχαϊρευτο" (εκτός από τζαμπατζή) επειδή.... πήγαινε σχολείο!

Εμένα πάντως μου προσφέρει ευχαρίστηση το μήνυμά σου σχετικά με τη μετανάστευση. Άμα είμαι τυχερός, δεν θα χρειαστεί τα παιδιά μου να συναναστραφούν με ανθρώπους σαν εσένα. Καλή η ελλάδα, αλλά έχει πολλούς έλληνες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο με εκφράζει αυτό το κομμάτι να'ξερες...

 

24 ετών είμαι,έχω την καλύτερη δουλειά,έχω περιουσία,έχω όλα τα καλά του κόσμου κι όλα τα φόντα να κάνω πράγματα εδώ αλλά παρ'όλα αυτά ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ!

 

Δε μπορώ να φανταστώ την υπόλοιπη ζωή μου σ'αυτή τη καταβόθρα και τα παιδιά μου να συναναστρέφονται με παιδιά οικογενειών όπως του θανόντος...

 

θαυμασια τοτε

http://www.youtube.com/watch?v=e7RNLv3trF0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εκτίθομαι; Εσύ λες κάποιον "αχαϊρευτο" (εκτός από τζαμπατζή) επειδή.... πήγαινε σχολείο!

Εμένα πάντως μου προσφέρει ευχαρίστηση το μήνυμά σου σχετικά με τη μετανάστευση. Άμα είμαι τυχερός, δεν θα χρειαστεί τα παιδιά μου να συναναστραφούν με ανθρώπους σαν εσένα. Καλή η ελλάδα, αλλά έχει πολλούς έλληνες.

Για να ήταν 19 και ακόμη μαθητής ΕΠΑ.Λ. πάει να πει ότι έμεινε καμιά διετία στην ίδια τάξη,που όλοι ξέρουμε τι σημαίνει αυτό για το Ελληνικό σχολείο που και ο τελευταίος κόπανος παίρνει απολυτήριο στην ώρα του...σημαίνει παραβατική συμπεριφορά και απουσίες!

Επίσης,όλοι ξέρουμε τι είναι οι ΕΠ.ΟΠ. και πόσο προσφέρουν στο κοινωνικό μας σύνολο!

 

Αυτός είναι ο μέσος Ελληναράς,όσο κι αν θέλετε να κρύβεστε πίσω απ'το δάχτυλο σας!Να βγει το σχολείο όπως όπως,μετά μια δουλίτσα στο Δημόσιο με μπόλικο αραλίκι,clubάκια,καφετέριες,φραπεδούμπα κ.λπ. εμετικά...

 

Κι εμένα μου προσφέρει ευχαρίστηση η ιδέα ότι κάποια στιγμή θα πάρω τον κώλο μου και θα φύγω (ως άλλος ένας ευσυνείδητος πολίτης του κράτους υποδοχής κι όχι ως "gastarbeiter" Ελληναράς) αφήνοντας πίσω όλους εσάς με τα μυαλά που κουβαλάτε να σαπίσετε στη μιζέρια και να τρώτε (κυριολεκτικά πλέον) ο ένας τις σάρκες του άλλου...

 

Κι αυτό θα γίνει σύντομα,ήδη το "brain drain" στη χώρα έχει χτυπήσει κόκκινο...στο τέλος θα μείνουν μόνο συνταξιούχοι και δημόσιοι υπάλληλοι!:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά έχουμε χάσμα νοοτροπίας...

 

Δε μου λες φιλαράκο,οι παππούδες μας που δεν είχαν φράγκο ανέβαιναν σε τρόλεϊ και αστικά λεωφορεία;

Ξέρεις τι έκαναν;Ξεσκιζόντουσαν στο χωράφι για να βγάλουν τα προς το ζην!

 

Άμα λοιπόν "τα 400€ δε φτάνουν" έχεις αρκετές επιλογές:

-Ποδαρόδρομος

-Σώσε 10-20 ευρώ κάθε μήνα και πάρε τέλος του χρόνου ένα ποδήλατο να μετακινείσαι

-Προσπάθησε να βγάλεις περισσότερα για "να σου φτάνουν"

-ΚΑΤΣΕ ΣΤΑ ΑΥΓΑ ΣΟΥ!

 

Ο τρόπος ζωής είναι ΑΜΕΣΑ συνυφασμένος με το τι έχει ο καθένας στην τσέπη του!

Απλά σ'αυτή τη ΣΚΑΤΟΧΩΡΑ οι πολίτες της (για κάποιο λόγο που ούτε οι ίδιοι δε ξέρουν) έχουν την εντύπωση ότι χωρίς δεκάρα μπορούν να ζουν ΤΟ ΙΔΙΟ με κάποιον συμπολίτη τους ο οποίος βγάζει αρκετά χρήματα...

αυτα ειναι λογια καποιου "βολεμενου", καποιου που εχει λεφτα κ δεν ανηκει στον μεσο Ελληνα. οποτε δεν αντιπροσωπευεις την συντριπτικη πλειοψηφεια των Ελληνων οποτε επιτρεψε μας ολιγον να υποβαθμιζουμε τα λεγομενα σου αφου ΜΙΛΑΣ ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ.

εισαι ασφαλης μεσα στην οικονομικη ανεση σου κ λες καποιον να μην παρει λεωφορειο κ να παει με τα ποδια, να παρει ποδηλατο κ γενικα να κατσει στα αυγα του. χωρις βεβαια να σκεφτεσαι εαν μπορει να το κανει αυτο ή ποσο δυσκολο ειναι μιας κ δεν ζεις στην ανεχεια που ζουνε παρα πολλοι οποτε μπορεις να μιλας εκ του ασφαλους κ με υψος .....ε ολοι βλεπουμε το υφος αλαθητου επικριτη που εχεις.

 

πρεπει βεβαια να καταλαβεις οτι οι οικονομικα ασθενεστεροι απο εσενα ειναι κ θα ειναι η συντριπτικη πλειοψηφεια στην Ελλαδα οποτε θα συνεχισουν να σε ενοχλουν οι "φθηνοπρεπεις" πραξεις κ λογικη τους(πχ πως να γλιτωσω ενα εισιτηριο) οποτε καλυτερα να ακουσεις να ενστικτα σου κ να αποχωρησεις απο την Ελλαδα.

ολα αυτα βεβαια τα δημιουργει ο καπιταλισμος. βεβαια αυτοι που ευνοουνται απο αυτον οπως εσυ δεν σκεφτονται οτι υπαρχουν κ ανθρωποι με προβληματα. κ ακομα κ αν το σκεφτονται πιστευουν οτι μπορουν αυτα ευκολα να λυθουν. ουτοπια βεβαιως. οπως κ ουτοπια βεβαιως ειναι να πιστευεις οτι μπορεις να εξηγησεις την πραγματικοτητα σε τετοια καπιταλιστικα μυαλα.

 

 

24 ετών είμαι,έχω την καλύτερη δουλειά,έχω περιουσία,έχω όλα τα καλά του κόσμου κι όλα τα φόντα να κάνω πράγματα εδώ αλλά παρ'όλα αυτά ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ήταν 19 και ακόμη μαθητής ΕΠΑ.Λ. πάει να πει ότι έμεινε καμιά διετία στην ίδια τάξη,που όλοι ξέρουμε τι σημαίνει αυτό για το Ελληνικό σχολείο που και ο τελευταίος κόπανος παίρνει απολυτήριο στην ώρα του...σημαίνει παραβατική συμπεριφορά και απουσίες!

Επίσης,όλοι ξέρουμε τι είναι οι ΕΠ.ΟΠ. και πόσο προσφέρουν στο κοινωνικό μας σύνολο!

 

Αυτός είναι ο μέσος Ελληναράς,όσο κι αν θέλετε να κρύβεστε πίσω απ'το δάχτυλο σας!Να βγει το σχολείο όπως όπως,μετά μια δουλίτσα στο Δημόσιο με μπόλικο αραλίκι,clubάκια,καφετέριες,φραπεδούμπα κ.λπ. εμετικά...

 

Κι εμένα μου προσφέρει ευχαρίστηση η ιδέα ότι κάποια στιγμή θα πάρω τον κώλο μου και θα φύγω (ως άλλος ένας ευσυνείδητος πολίτης του κράτους υποδοχής κι όχι ως "gastarbeiter" Ελληναράς) αφήνοντας πίσω όλους εσάς με τα μυαλά που κουβαλάτε να σαπίσετε στη μιζέρια και να τρώτε (κυριολεκτικά πλέον) ο ένας τις σάρκες του άλλου...

 

Κι αυτό θα γίνει σύντομα,ήδη το "brain drain" στη χώρα έχει χτυπήσει κόκκινο...στο τέλος θα μείνουν μόνο συνταξιούχοι και δημόσιοι υπάλληλοι! :P

Δεν σε ενοχλεί η μιζέρια. Το μόνο πράγμα που φοβάσαι είναι οι λαϊκές διεκδικήσεις. Όπως και όλοι οι νεοφιλελεύθεροι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...