Προς το περιεχόμενο

Αρμοδιοτητες ελεγτων στα ΜΜΜ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσο με εκφράζει αυτό το κομμάτι να'ξερες...

 

24 ετών είμαι,έχω την καλύτερη δουλειά,έχω περιουσία,έχω όλα τα καλά του κόσμου κι όλα τα φόντα να κάνω πράγματα εδώ αλλά παρ'όλα αυτά ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ!

 

Δε μπορώ να φανταστώ την υπόλοιπη ζωή μου σ'αυτή τη καταβόθρα και τα παιδιά μου να συναναστρέφονται με παιδιά οικογενειών όπως του θανόντος...

 

Δεν προτείνει τίποτα,την ίδια ερώτηση του έκανα κι εγώ...απλώς είχε σκοπό να ενθαρρύνει το τσαμπατζιλίκι και τη ψευτομαγκιά!

 

Καταρχάς κανείς δεν σε ρώτησε αν έχεις λεφτά κλπ. Προσωπικά ούτε εγώ έχω οικονομικό πρόβλημα (χωρίς να είμαι και πλούσιος) και πάντα χτυπάω εισητήριο (αν και αυτό δεν είναι το θέμα μας). 

 

Αν δεν θέλουμε να καταρεύσει πλήρως όμως η κοινωνία θα πρέπει να δειχθεί κοινωνική αλληλεγγύη αλλιώς και τα "όλα τα καλά του κόσμου" (lolwut) και τα φόντα σου θα γίνουν τρίχες. Ήδη αν έχεις ακίνητα έχεις χάσει το 20-30% της περιουσίας σου χωρίς να υπολογίζουμε χαράτσια κλπ. Το να αλλάξεις κοινωνική τάξη (ειδικά από πάνω προς τα κάτω) είναι πολύ εύκολο στις μέρες μας. Ο κοινωνικός αυτοματισμός είναι κάτι περιτό.

 

Το θέμα αυτού του topic δεν είναι κάποιο κακομαθημένο που δεν έκοψε εισητήριο, αλλά ο θάνατος του που μπορεί να οφείλεται στον οδηγό και στον ελενκτή. Το θέμα μας είναι το τι συμπεριφορά πρέπει να έχουν αυτά τα άτομα απέναντι σε έναν πελάτη (γιατί και ο παράνομος επιβάτης, πληρωτής προστίμων είναι αν τον πιάσουν, άρα είναι "πελάτης").

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 820
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έτσι νομίζεις ΕΣΥ που προφανώς ΔΕΝ ανήκεις στα κλιμάκια αυτά,γιατί αν ανήκες κατά πάσα πιθανότητα δε θα έγραφες καν στο forum αυτό...

Έννοια σου και κάποιος που φτάνει να παίρνει έστω κι αυτά τα χρήματα καθαρά στη σημερινή εποχή,μόνο χαζός δεν είναι και ξέρει πολύ καλά που "ανήκει" και πόσο "μετράει"...

 

Ακριβώς αυτό που λέω...ορίστε πόσο αποτελεσματικό είναι το ψέμα του καπιταλιστικού συστήματος. Τα 24.000/χρόνο καθαρά θεωρείς ότι δεν είναι εργατική τάξη...το έχεις φάει καλά το ψέμα.

Αυτή είναι η κατάντια του συστήματος, σε χειραγωγεί έτσι ώστε να νιώθεις ευτυχής όχι αν παίρνεις 2000, αλλά και 1000 και 500...ενώ κάποιοι άλλοι παίρνουν 50.000 χωρίς να κάνουν ΤΙΠΟΤΑ...απλά επειδή έχουν χρήματα.

Οκ προφανώς είμαστε καλύτερα απο τον μεσαίωνα, είμαστε καλύτερα απο την Αφρική και δεν ξέρω τι άλλο. Δεν σημαίνει ότι το σύστημα είναι καλό, απλά είναι καλύτερο απο το προηγούμενο. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για να ήταν 19 και ακόμη μαθητής ΕΠΑ.Λ. πάει να πει ότι έμεινε καμιά διετία στην ίδια τάξη,που όλοι ξέρουμε τι σημαίνει αυτό για το Ελληνικό σχολείο που και ο τελευταίος κόπανος παίρνει απολυτήριο στην ώρα του...σημαίνει παραβατική συμπεριφορά και απουσίες!

 

 

 

Σορρυ αλλα προσωπικα χεστηκα αν εμεινε και 10 φορες στην ιδια ταξη, θεμα του. Αυτο δεν λεει τιποτα, μπορει απλα να`ταν χαβαλες και γενικα δικο του θεμα. Δεν τον ταιζαμε ουτε εγω ουτε εσυ.

 

 

 

Άρα ο πραγματικά φτωχός ΔΕΝ είναι ο Θανάσης Καναούτης!

 

 

Ουτε αυτο με νοιαζει, δεν τα εκλεψε απο εμας αν ειχε χρηματα. Μου την σπαει που τα ΜΜΕ και ο διαφοροι αριστερολαγνοι βγηκαν αμεσως να μιλησουν για παιδι οικογενειας ανεργων, θεοφτωχο κτλ κτλ μονο και μονο για να δημιουργησουν κλιμα και να λαικισμου πιο ευκολα. Ειτε ειχε λεφτα ειτε οχι η ουσια ειναι οτι χαθηκε για κατι πολυ χαζο, οποιος και αν εφταιγε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεκρος απο ελεγκτη λεει. Εβγαλε πορισμα ο εξυπνοβλακας που περναει τον εαυτο του για συνηδητοποιημενο και ειπε να το γραψει και στον τοιχο να το μαθουμε και οι υπολοιποι.

 

ΥΓ. Στην τριτη σειρα θα ηθελε να γραψει κατι σε:

"Εγω, (εγκεφαλικα) νεκρος απο την μλκια που με δερνει" :D

 

Πόρισμα έβγαλες εσύ από το πρώτο σου πόστ καθώς και οι υπόλοιποι εξυπνοέξυπνοι.

Ηλίθιος τζαμπατζής ψόφησε. Χάρη μας έκανε. Case closed.

 

 

Αυτό γίνεται σε κάθε θέμα. Ορμάνε οι σταρχιδιστές να δηλώσουν παρόν...

Απόλυτα κυνικά, χωρίς κανέναν ενδοιασμό. Γιατί άλλωστε; Αφού δίκιο έχουν. Καμία ανθρώπινη ζωή δεν είναι σε θέση να τους κάνει να αναθεωρήσουν. Συνεχίζουν ακάθεκτοι. Σαφώς αφού ολοένα και περισσότερο επιβεβαιώνοντε. Δεν γίνεται να κάνουν λάθος. Αρκεί να μην αφορά εκείνους. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι τους αφορά, και πολύ μάλιστα αλλά αργούν να το καταλάβουν...

 

 

Πάντως ενδιαφέρον θα είχε να δηλώνατε και που ρίχνετε την πολύτιμη ψήφο σας. Έτσι για ενισχύσετε ακόμα πιο πολύ τις καλές προθέσεις για "αλλαγή". Εκεί να δεις γέλιο που θα είχε.

Κοιτά ποιος μιλάει για συνείδηση...

 

 

PS Θα μπορούσες να να συμπληρώσεις εσύ την 3η σειρά, αφού σε ερεθίζει τόσο, όπως και τα υπόλοιπα άβουλα ανθρωπάκια.

 

 

 

 

Ασε τις φιλοσοφιες, φιλε. Μπορεις να απαντησεις στην απλη ερωτηση:

-Οταν καποιος πληρωνει κανονικα το εισιτηριο του, τον πειραζει κανεις;

 

Οταν δημιουργεις προβλημα δεν ξερεις πώς θα καταληξει. Στην πορεια μπορει να χαθει ο ελεγχος. Ή εφαγε τζαμπα το κεφαλι του ή υπαρχει ευθυνη ελεγκτη και τιμωρια. Και στις δυο περιπτωσεις αυτος ειναι που ξεκινησε το προβλημα.

 

Το ζητημα ειναι γιατι σε μια κοινωνια που θελουμε να ζησουμε ησυχα κι ωραια, να βρισκονται παντα κατι σκατιαρηδες και να δημιουργουν προβληματα; Αλλοι τρωνε το κεφαλι τους και ησυχαζουν κι αλλοι τη σκαπουλαρουν και παρενοχλουν την προοδο της κοινωνιας με τον κολοχαρακτηρα τους.

 

Είπαμε, οποίος δεν προσαρμόζεται πεθαίνει...

Αφήστε μας εμάς να ζήσουμε την ζωή μας ήσυχα κι ωραία. Τι δεν καταλαβαίνετε; (Που θα λεγε και ο Θανάσης Μαυρίδης)

 

 

Ειναι γιατι προσπαθεις να το κανεις φιλοσοφια, ενω ειναι τοσο απλο. Οτι αν ειχε πληρωσει το εισιτηριο του, δεν θα υπηρχε συμβαν.

 

Ναι πολύ απλό είναι, Αν δεν υπήρχε ελεγκτής δεν θα υπήρχε συμβάν.

Ή για να το πω καλύτερα αν θέλεις τέτοιου είδους ελεγκτές.

 

 

Παιδες, πρεπει να ξερουμε τι ψηφιζουμε,

Ξέρουμε τί ψηφίζουμε, το κυβερνών. Παρακάτω.

 

να εχουμε κοινωνικη συνειδηση

Έχουμε κοινωνική συνείδηση, μπόλικη μάλιστα. Έχει φροντίσει το mega γι αυτό.

 

κι ακομα να κανουμε οργανωμενη αντισταση/ανυπακοη οταν χρειαζεται.

Ε καλά, εγώ γι αυτό δεν πολυψήνομαι να σου πω την αλήθεια.

 

Μην βγαλουμε τωρα και τους μεμονωμενους τσαμπουκαδες αντιστασιακους...

Γιατί άμα ήταν αντιστασιακοί σιγά μην τους κάναμε την χάρη... Τι λες τώρα;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν θέλουμε να καταρεύσει πλήρως όμως η κοινωνία θα πρέπει να δειχθεί κοινωνική αλληλεγγύη αλλιώς και τα "όλα τα καλά του κόσμου" (lolwut) και τα φόντα σου θα γίνουν τρίχες. Ήδη αν έχεις ακίνητα έχεις χάσει το 20-30% της περιουσίας σου χωρίς να υπολογίζουμε χαράτσια κλπ. Το να αλλάξεις κοινωνική τάξη (ειδικά από πάνω προς τα κάτω) είναι πολύ εύκολο στις μέρες μας. Ο κοινωνικός αυτοματισμός είναι κάτι περιτό.

Με άλλα λόγια "πλήρωνε κορόιδο γιατί αν σταματήσεις κι εσύ να πληρώνεις την κάτσαμε τη βάρκα"...

 

Όχι φιλαράκο,καμία αλληλεγγύη στους ΜΗ αλληλέγγυους!Καμία αλληλεγγύη στους ασυνείδητους συμπολίτες μας που με την πρώτη ευκαιρία (αν κάπως τύχει κι αυτοί βρεθούν πιο πάνω από μας) θα μας γυρίσουν την πλάτη και θα κάνουν χειρότερες βρομιές κι απ'αυτές που κάνουν αυτοί που είναι ήδη "πάνω"!

 

Όσο για τα υπόλοιπα ισχύει το ακριβώς αντίθετο φίλε!Αυτές οι νοοτροπίες είναι που μας έφεραν σε τούτο το χάλι,δεκαετίες τώρα...

 

Ακριβώς αυτό που λέω...ορίστε πόσο αποτελεσματικό είναι το ψέμα του καπιταλιστικού συστήματος. Τα 24.000/χρόνο καθαρά θεωρείς ότι δεν είναι εργατική τάξη...το έχεις φάει καλά το ψέμα.

Συνεχίζεις να βάζεις λόγια στο στόμα μου,περιμένοντας να με βγάλεις απ'τα ρούχα μου και να αρχίσω να σε στολίζω κοσμητικά...μη χαίρεσαι,δε θα σου κάνω τη χάρη!

ΕΡΓΑΤΙΚΟΤΑΤΗ τάξη τη θεωρώ...capisci?

Μακάρι να ενηλικιωθείς κάποτε και να καταφέρεις να φτάσεις κι εσύ σ'αυτά τα κλιμάκια,που τόσο σνομπάρεις αραχτός πίσω από μια οθόνη υπολογιστή...

 

Σορρυ αλλα προσωπικα χεστηκα αν εμεινε και 10 φορες στην ιδια ταξη, θεμα του. Αυτο δεν λεει τιποτα, μπορει απλα να`ταν χαβαλες και γενικα δικο του θεμα. Δεν τον ταιζαμε ουτε εγω ουτε εσυ.

ΕΙΝΑΙ θέμα γιατί κάτι τέτοιους "χαβαλέδες" και πουθενάδες της ζωής προσπαθούν οι αναρχοκούραδοι να περάσουν στην κοινή γνώμη ως "ήρωες" και "θύματα του μνημονίου"!

 

Υ.Γ. Προσεχώς θα τον ταΐζαμε εγώ κι εσύ πάντως,κυριολεκτικά! ;)

 

Αυτή είναι η κατάντια του συστήματος, σε χειραγωγεί έτσι ώστε να νιώθεις ευτυχής όχι αν παίρνεις 2000, αλλά και 1000 και 500...ενώ κάποιοι άλλοι παίρνουν 50.000 χωρίς να κάνουν ΤΙΠΟΤΑ...απλά επειδή έχουν χρήματα.

Το ενδεχόμενο κάποιος να ζει ανετότατα μ'αυτά τα χρήματα και να ευχαριστιέται τη δουλειά που κάνει για το "κακό αφεντικό" του το έχεις σκεφτεί;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με άλλα λόγια "πλήρωνε κορόιδο γιατί αν σταματήσεις κι εσύ να πληρώνεις την κάτσαμε τη βάρκα"...

 

Όχι φιλαράκο,καμία αλληλεγγύη στους ΜΗ αλληλέγγυους!Καμία αλληλεγγύη στους ασυνείδητους συμπολίτες μας που με την πρώτη ευκαιρία (αν κάπως τύχει κι αυτοί βρεθούν πιο πάνω από μας) θα μας γυρίσουν την πλάτη και θα κάνουν χειρότερες βρομιές κι απ'αυτές που κάνουν αυτοί που είναι ήδη "πάνω"!

 

Όσο για τα υπόλοιπα ισχύει το ακριβώς αντίθετο φίλε!Αυτές οι νοοτροπίες είναι που μας έφεραν σε τούτο το χάλι,δεκαετίες τώρα...

 

 

Από την στιγμή που είσαι πλούσιος όπως λες είναι υποχρέωση σου να πληρώνεις παραπάνω. Δεν το κατάλαβα δηλαδή, χάρη κάνεις στο κράτος; Υποχρέωση σου είναι. Το πως θα διαθέσει το κράτος τα χρήματα αυτά θα βγει στις κάλπες (λέμε τώρα και κάνα ανέκδοτο). Σε όποια χώρα και να πας παραπάνω θα πληρώνεις (τουλάχιστον άμεσα γιατί έμμεσα ο φτωχός πληρώνει πολύ μεγαλύτερο ποσοστό του εισοδήματος του σε φόρους). Οπότε και πάλι να χαίρεσαι που σε ποσοστό πληρώνεις λιγότερα από ότι ένας φτωχός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Συνεχίζεις να βάζεις λόγια στο στόμα μου,περιμένοντας να με βγάλεις απ'τα ρούχα μου και να αρχίσω να σε στολίζω κοσμητικά...μη χαίρεσαι,δε θα σου κάνω τη χάρη!

ΕΡΓΑΤΙΚΟΤΑΤΗ τάξη τη θεωρώ...capisci?

Μακάρι να ενηλικιωθείς κάποτε και να καταφέρεις να φτάσεις κι εσύ σ'αυτά τα κλιμάκια,που τόσο σνομπάρεις αραχτός πίσω από μια οθόνη υπολογιστή...

 

Ουυυυ θα με στολίσεις κοσμητικά, μπρρρ φοβήθηκα. Δεν τα σνομπάρω καθόλου, αλλά ακόμα και αυτός ο μισθός όταν έχεις οικογένεια, παιδιά φοιτητές/φαντάρους κτλ (και ενδεχομένως συντηρείς και τίποτα γονείς κτλ) είναι ένα ΤΙΠΟΤΑ. Προφανώς δεν το καταλαβαίνεις γιατί σε ζεί ο μπαμπάς και τον όποιο μισθό σου τον χαλάς στο "Μυκονοοοοοος" και στα λοιπά νησία του Αιγαίου. Όταν ενηλικιωθείς και εσύ και αποκτήσεις πραγματικές ευθύνες τα λέμε για το κατα πόσο επαρκούν τα 2000 ευρώ/μήνα.

 

Πάντως επειδή αναφέρθηκε και το δικό μου μισθολογικό κλιμάκιο, αν βάλω και την εξοικονόμιση που κερδίζω απο το σπίτι μου(δεν έχω ενοίκιο) δεν απέχω και πολύ μακρυά απο αυτό το κλιμάκιο. Άν βάλεις και τις συζύγου μου τον μισθό το ξεπερνάμε, άρα μια χαρά γνωρίζω κατα πόσο είναι πολλά ή λίγα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που είσαι πλούσιος όπως λες είναι υποχρέωση σου να πληρώνεις παραπάνω. Δεν το κατάλαβα δηλαδή, χάρη κάνεις στο κράτος; Υποχρέωση σου είναι. Το πως θα διαθέσει το κράτος τα χρήματα αυτά θα βγει στις κάλπες (λέμε τώρα και κάνα ανέκδοτο). Σε όποια χώρα και να πας παραπάνω θα πληρώνεις (τουλάχιστον άμεσα γιατί έμμεσα ο φτωχός πληρώνει πολύ μεγαλύτερο ποσοστό του εισοδήματος του σε φόρους). Οπότε και πάλι να χαίρεσαι που σε ποσοστό πληρώνεις λιγότερα από ότι ένας φτωχός.

Όλο αυτό το συνονθύλευμα ασυναρτησιών για μένα το έγραψες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θεωρεί τα 2000 ευρώ καλό εισόδημα, μάλλον κάθε άλλο παρά πλούσιος είναι...

 

Όλο αυτό το συνονθύλευμα ασυναρτησιών για μένα το έγραψες;

 

Ασυναρτησίες το ότι είναι υποχρέωση ενός πλούσιου να πληρώνει τους φόρους του; Ότι είναι γελοίο να θεωρεί ότι μας κάνει και χάρη κιόλας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΕΙΝΑΙ θέμα γιατί κάτι τέτοιους "χαβαλέδες" και πουθενάδες της ζωής προσπαθούν οι αναρχοκούραδοι να περάσουν στην κοινή γνώμη ως "ήρωες" και "θύματα του μνημονίου"!

 

Άρα όποιος είναι αδιάφορος στο σχολείο, δίκαια πρέπει να πεινάσει στην υπόλοιπή του ζωή, δίκαια είναι θύμα τραμπούκων που θέλουν να πάρουν τη "μίζα" τους απο τα πρόστιμα.

Με λίγα λόγια η ζωή ενός σπουδαγμένου αξίζει περισσότερο απο τη ζωή ενός αποφοίτου ΕΠΑΛ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα αυτού του topic δεν είναι κάποιο κακομαθημένο που δεν έκοψε εισητήριο, αλλά ο θάνατος του που μπορεί να οφείλεται στον οδηγό και στον ελενκτή. Το θέμα μας είναι το τι συμπεριφορά πρέπει να έχουν αυτά τα άτομα απέναντι σε έναν πελάτη (γιατί και ο παράνομος επιβάτης, πληρωτής προστίμων είναι αν τον πιάσουν, άρα είναι "πελάτης").

 

Σωστά όσα λες, ωστόσο το θέμα μας πρέπει να είναι -πιστεύω- και η συμπεριφορά του εν λόγω "πελάτη", τόσο απέναντι στους ελεγκτές, όσο και απέναντι στους υπολοίπους χρήστες μιας υπηρεσίας.

 

Γιατί όσο υπερτιμημένα και να είναι τα εισητήρια, όσο κακές και να είναι οι συγκοινωνίες, όσο και να ζοριζόμαστε οι χαμηλόμισθοι ή άνεργοι, η τζάμπα μαγκιά πολλών συμπολιτών μας είναι δεδομένη.

 

Όσο για το που οφείλεται ο θάνατος του παλικαριού, νομίζω πως ό,τι είχαμε να πούμε το είπαμε. Απόψεις κατατέθηκαν πολλές, δικαστές δεν είμαστε στην τελική για να κρίνουμε.

 

Σε κάθε περίπτωση πάντως το γεγονός ενός θανάτου, πόσο μάλλον όταν πρόκειται για το θάνατο ενός 19χρονου, είναι τραγικό και πρέπει να αντιμετωπίζεται με τον δέοντα σεβασμό. Τι σημασία έχει αν ήταν κακός μαθητής ή ήθελε να γίνει ΕΠ.ΟΠ; Ακόμα και το χειρότερο ρεμάλι να ήταν, μπορεί ν' αλλάζε μυαλά αν η ζωή του συνεχιζόταν. Δεν κρίνουμε κάποιον κατά συρροή εγκληματία εδώ, αλλά ένα νεαρό ο οποίος ίσως, όπως πολλοί συνομήλικοί του, είχε παραβατική συμπεριφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Ουυυυ θα με στολίσεις κοσμητικά, μπρρρ φοβήθηκα. Δεν τα σνομπάρω καθόλου, αλλά ακόμα και αυτός ο μισθός όταν έχεις οικογένεια, παιδιά φοιτητές/φαντάρους κτλ (και ενδεχομένως συντηρείς και τίποτα γονείς κτλ) είναι ένα ΤΙΠΟΤΑ. 2)Προφανώς δεν το καταλαβαίνεις γιατί σε ζεί ο μπαμπάς και τον όποιο μισθό σου τον χαλάς στο "Μυκονοοοοοος" και στα λοιπά νησία του Αιγαίου. Όταν ενηλικιωθείς και εσύ και αποκτήσεις πραγματικές ευθύνες τα λέμε για το κατα πόσο επαρκούν τα 2000 ευρώ/μήνα.

 

Πάντως επειδή αναφέρθηκε και το δικό μου μισθολογικό κλιμάκιο, αν βάλω και την εξοικονόμιση που κερδίζω απο το σπίτι μου(δεν έχω ενοίκιο) δεν απέχω και πολύ μακρυά απο αυτό το κλιμάκιο. Άν βάλεις και τις συζύγου μου τον μισθό το ξεπερνάμε, άρα μια χαρά γνωρίζω κατα πόσο είναι πολλά ή λίγα.

Μάλλον εσάς και τους δύο σας τσοντάρουν οι δικοί σας πατεράδες,γιατί άμα ακούω το 2013 ότι "τα 2.000€ κατά κεφαλή (στην Ελλάδα) είναι ένα ΤΙΠΟΤΑ" φαντάζομαι πόσες πιστωτικές έχεις "κοκκινίσει" και πόσα καταναλωτικά έχετε "πιστολιάσει" οικογενειακώς...

 

Υ.Γ. Σε Ελληνικό νησί έχω να πάω από τότε που τελείωσα το λύκειο κι ήταν τις μόδας (συνεχίζουν να είναι φαντάζομαι γι'αυτές τις ηλικίες) αυτά τα ξερονήσια της νεοελληνικής υποκουλτούρας...από τότε προτιμώ Σαρδηνία,Σικελία,Κορσική και άλλους όμορφους τόπους μακριά απ'την ποζεριά και τη σαπίλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόρισμα έβγαλες εσύ από το πρώτο σου πόστ καθώς και οι υπόλοιποι εξυπνοέξυπνοι.

Ηλίθιος τζαμπατζής ψόφησε. Χάρη μας έκανε. Case closed.

 

 

Αυτό γίνεται σε κάθε θέμα. Ορμάνε οι σταρχιδιστές να δηλώσουν παρόν...

Απόλυτα κυνικά, χωρίς κανέναν ενδοιασμό. Γιατί άλλωστε; Αφού δίκιο έχουν. Καμία ανθρώπινη ζωή δεν είναι σε θέση να τους κάνει να αναθεωρήσουν. Συνεχίζουν ακάθεκτοι. Σαφώς αφού ολοένα και περισσότερο επιβεβαιώνοντε. Δεν γίνεται να κάνουν λάθος. Αρκεί να μην αφορά εκείνους. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι τους αφορά, και πολύ μάλιστα αλλά αργούν να το καταλάβουν...

 

 

Πάντως ενδιαφέρον θα είχε να δηλώνατε και που ρίχνετε την πολύτιμη ψήφο σας. Έτσι για ενισχύσετε ακόμα πιο πολύ τις καλές προθέσεις για "αλλαγή". Εκεί να δεις γέλιο που θα είχε.

Κοιτά ποιος μιλάει για συνείδηση...

 

 

PS Θα μπορούσες να να συμπληρώσεις εσύ την 3η σειρά, αφού σε ερεθίζει τόσο, όπως και τα υπόλοιπα άβουλα ανθρωπάκια.

 

 

 

 

 

Είπαμε, οποίος δεν προσαρμόζεται πεθαίνει...

Αφήστε μας εμάς να ζήσουμε την ζωή μας ήσυχα κι ωραία. Τι δεν καταλαβαίνετε; (Που θα λεγε και ο Θανάσης Μαυρίδης)

 

 

 

Ναι πολύ απλό είναι, Αν δεν υπήρχε ελεγκτής δεν θα υπήρχε συμβάν.

Ή για να το πω καλύτερα αν θέλεις τέτοιου είδους ελεγκτές.

Γελανε και οι πετρες με το παραληρημα.

Αν εχετε το θεο σας, το παληκαρι μεταξυ των αλλων γραφικων ανεφερε: Αν δεν υπηρχε ελεγκτης, δεν θα υπηρχε νεκρος (αρα φταιει ο ελεγκτης) :D

 

Ψηλε, σορρυ που σου θιξαμε την κουλτουρα και την επανασταση, εμεις τα "ανθρωπακια". Δεν θα επαναλαβουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θεωρεί τα 2000 ευρώ καλό εισόδημα, μάλλον κάθε άλλο παρά πλούσιος είναι...

Εγώ δεν είπα κάτι τέτοιο,εσείς με βγάλατε πλούσιο! :D

Γενικά πολλά έχετε βάλει στο στόμα μου εδώ και αρκετές σελίδες αλλά δε με πειράζει,κάθε άλλο με διασκεδάζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...