Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v1


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι για αυτη μιλαω, οπως το βλεπω αξιζει αν ξεμενεις ευκολα απο καρτες και επισης αν τον προστατεψεις αναγκαζεις τον αντιπαλο να ριξει removals πανω της, αλλα το effect του ειναι rng ομως.. Σε druid decks τον βλεπω συχνοτερα και δεν παιζω druid οποτε μαλλον δε θα ασχοληθω ακομα γιατι πρεπει να χαλασω και πολλες καρτες για να τον φτιαξω..Ο Black Knight ειναι πολυ situational και περισσότερο vs druid, αν και τον εχω δεν τον χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ, sylvana και ragnaros απο την αλλη ειναι παντα μεσα.. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικα ο Nat ειναι ενα φθηνοτερο Global(για ολες τις class)Mana tide με 1 παραπανω Life, 1 λιγοτερο mana cost αλλα με χειροτερο Effect. Και βεβαια το μεγαλο προβλημα ειναι το Silence, και τα Buffs(ή σε rogue καρτες combo,σε mage spells κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οντως, αλλα και μια καρτα να τραβηξεις και ενα silence να ξεφορτωθείς απο τον αντιπαλο νομιζω κερδισμένος εισαι για 2 mana μονο. Αρχιζω να το σκεφτομαι.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως σου ειπα αν την εχεις την καρτα αξιζει να κανεις πειραματα,αν οχι δεν αξιζει με τιποτα να την φτιαξεις οταν υπαρχουν οι απλες καλες λυσεις τυπου Novice Engineer,Loot Hoarder κλπ. Τωρα αν σου αρεσει να τζογαρεις  :devil: , ξερεις τι να κανεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οντως, αλλα και μια καρτα να τραβηξεις και ενα silence να ξεφορτωθείς απο τον αντιπαλο νομιζω κερδισμένος εισαι για 2 mana μονο. Αρχιζω να το σκεφτομαι.. :P

Εξαρτάται πως παίζεις την κάρτα. Βασικά πολλές φορές είναι σαν να χάνεις ενα turn. Αλλά μπορείς να την χρησιμοποιήσεις όταν σου περισσεύει mana.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://hearthstone.wikia.com/wiki/Deathwing

http://hearthstone.wikia.com/wiki/King_Mukla

εμενα μ ετυχαν αυτα τα 2 το king δεν μ φαινεται πολυ καλο το αλλο ειναι πολυ situational

Επεξ/σία από nasos o psaras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και σε μένα μου ετυχε ο King mukla αλλα τον έχω ακόμα χωρίς να το χρησιμοποιώ σε deck. και δεν μπορώ να φτιαξω mill deck.

μερικά στατιστικά μου

mxg.JPG

Uploaded with ImageShack.us

Επεξ/σία από alan2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθές βράδυ έφτασα Rank 6 μετά από ένα 9-0 σερί! Αν συνεχιστεί το σερί με βλέπω το Σ/Κ που εφημερεύω να χτυπάω Legendary
Από Legendary, Ragnaros k Thalnos ηταν τα πρώτα μου! Το επόμενο για κραφτάρισμα θα είναι μάλλον ο Black Knight.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθές βράδυ έφτασα Rank 6 μετά από ένα 9-0 σερί! Αν συνεχιστεί το σερί με βλέπω το Σ/Κ που εφημερεύω να χτυπάω Legendary

Από Legendary, Ragnaros k Thalnos ηταν τα πρώτα μου! Το επόμενο για κραφτάρισμα θα είναι μάλλον ο Black Knight.

 

Εγώ από την άλλη χτες βράδυ κόντεψα μετά απο ένα 0-5 σερί να πέσω από ρανκ 9 στο 10 :P

Σκέψου και την Sylvanas, πολύ καλή κάρτα και αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί βρε καριόλα κάρτα?

http://www.youtube.com/watch?v=N4xo_rkAgS0

 

 

Γαμημένο game, πόσες φορές έχω πει "ένα τελευταίο και το κλείνω" 

Άκρως εθιστικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέψου και την Sylvanas, πολύ καλή κάρτα και αυτή.

H Sylvanas για εμένα είναι υπερεκτιμημένη κάρτα. Όχι μόνο γιατί με ένα silence είναι άχρηστη, αλλά γιατί δεν έχεις κανένα έλεγχο.

Τι εννοώ: Τις περισσότερες φορές ο αντίπαλλος κάνει το trade οπώς τον συμφέρει και σου πασάρει ένα άχρηστο πλάσμα, ή τίποτα.

Μπορείς να παίξεις γύρω απο την κάρτα εύκολα. Άσε που το RNG σε αφήνει ξερό καμιά φορά. Προτιμώ Cairne και αστον να σπάσει το κεφάλι του να τον σκοτώσει 2 φορές

Προσωπική μου άποψη πάντα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...