Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v1


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο 1 παίζεις το Leper Gnome και στα 2 παίζεις Bluegill Warrior & Ironbreak Owl.

 

Δεν χρειάζεται κάτι άλλο γιατί στα στο 1 έχεις το Tracking για να σκάψεις να βρεις την κάρτα του combo που σου λείπει ενώ στα 2 έχεις Misdirection & Explosive Trap, αν και συνήθως θα καταλήγεις να κάνεις Hero Power.

μάλλον δεν κατάλαβες, δεν μιλάω για το συγκεκριμένο deck, αλλα γενικά σαν class τι θα έχει να παίξει ο Hunter σαν creatures αν φάει κάποιο νερφ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες πιστευετε οτι ειναι οι καλυτερες ωρες και μερες για να παιζει κανεις αρενα?

 

Εγω εχω παρατηρησει οτι το σαββατοκυριακο και κυριως μετα τις 3 το μεσημερι κανω παντα 9+ νικες. 

Ενω αργα το βραδυ τις καθημερινες ή πολυ νωρις το πρωι τις καθημερινες δεν ξεπερναω τις 4 νικες, και μου εχει τυχει και 2 νικες. επειδη οι αντιπαλοι ηταν πολυ καλοι.

 

Ισως ειναι θεμα τυχης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα καταλαβα γιατι ξαφνικα τα ranked γεμισανε hunters χθες.

Εγω παντως επαιξα χθες 3 αρενες 4-3 2-3 3-3 , γενικα δεν νομιζω οτι ειμαι τοσο νουμπας , οποτε απο εδω και περα θα δοκιμασω να παιζω μονο σ/κ μπας και αρχιζω να πιανω 6-7 νικες να μπορω τουλαχιστον να ξαναμπω αρενα.

Δεν εχω σκασει λεφτα αλλα εχω ανοιξει καμια 35-40 πακετα , ειναι λογικο να μην εχω ουτε 1 legendary και μονο 1 epic που ειναι secret του mage ?

Γενικα παιζω με "δικα" μου decks , κοιταζω και τα "trends" αλλα το βρισκω ποιο ωραιο να σχεδιαζω μονος μου το τι θα εχω απο το να αντιγραφω καποιον , απλα πολλες φορες μου λειπουν 1-2 legendary/epic καρτες που κανουνε αυτην την μικρη διαφορα ωστε να παρεις το παιχνιδι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ενταξει και να σου σκασει legendary δεν ειναι σιγουρο οτι θα σου κατσει καποιο καλο...

μεχρι τωρα μου εχει βγαλει το beast, king mukla που τα πουλησα, το gruul που το κραταω επειδη νικαει τον ραγκναρος και το τζαραξους...

 

ουσιαστικα μονο ο τζαραξους αξιζει , για αυτο εκανα giants deck...που τουλαχιστον κοντρα σε κοντολ ντεκ χανω δυσκολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xavier μου έχει τύχει ο gruul σε αρένα και έσπερνε, δεν ξέρω είναι αρκετά undervalued legendary, αν δεν πεθάνει την επόμενη γύρα γίνεται τέρας σιγά σιγά.

 

σήμερα το πρωί σε αρένα 0-2 ,και μετά το πήγα 6-2 γιατί μου έβγαλε τους νουμπάδες, ειδικά στα πρώτα παιχνίδια μετα τα 2 defeats μιλάμε για druid που δεν έκανε hero power να καθαρίσει το leper gnome και έκανε επίθεση στη ζωή μου (χωρίς να ρίξει Swipe αργότερα) ή κάτι άτομα που δεν ήξεραν καν πως παίζεται το game. ίσως να παίζει πόσες νίκες κάνεις κτλπ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xavier μου έχει τύχει ο gruul σε αρένα και έσπερνε, δεν ξέρω είναι αρκετά undervalued legendary, αν δεν πεθάνει την επόμενη γύρα γίνεται τέρας σιγά σιγά.

 

σήμερα το πρωί σε αρένα 0-2 ,και μετά το πήγα 6-2 γιατί μου έβγαλε τους νουμπάδες, ειδικά στα πρώτα παιχνίδια μετα τα 2 defeats μιλάμε για druid που δεν έκανε hero power να καθαρίσει το leper gnome και έκανε επίθεση στη ζωή μου (χωρίς να ρίξει Swipe αργότερα) ή κάτι άτομα που δεν ήξεραν καν πως παίζεται το game. ίσως να παίζει πόσες νίκες κάνεις κτλπ .

 

με ελληνοπουλα θα επαιζες που ειχαν αργια τα σχολεια χθες.... :P

 

η πλακα με το gruul ειναι οτι ολοι ξεχνανε οτι το ability του ragnaros γινεται μετα το τελος του γυρου με αποτελεσμα ο gruul να γινεται 9/1 απο 8/8 οταν το βαρεσει....

 

παντως στο constucted ολοι κρατανε κανα big game hunter, assasinate, pwd κτλ για να το αντιμετωπισουν στα γρηγορα...ενω κοντρα στα aggro decks μεχρι να την παιξεις εχει τελειωσει το παιχνιδι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

η πλακα με το gruul ειναι οτι ολοι ξεχνανε οτι το ability του ragnaros γινεται μετα το τελος του γυρου με αποτελεσμα ο gruul να γινεται 9/1 απο 8/8 οταν το βαρεσει....

 

 

Απορώ με ποιό noobά έπαιξες και το έπαθε αυτό! χαχαχα! Ονόματα δεν λέμε, υπολήψεις δεν θίγουμε!!! damn you χαχα!

 

Πέραν της πλάκας όλα τα trigger effects που γινονται ταυτόχρονα, στην πραγματικότητα γίνονται με σειρά, πρώτα το τέρας που κατέβηκε πρώτο.

Gruul και μετά Ragnaros, πρώτα γινεται 9-9 ο gruul, και μετα πεταει το 8 ζημια ο ragnaros

Ανάποδα αν μετά απο το Ragnaros πεσει ο gruul, πρώτα φτυνει ο ragnaros και μετά ΑΝ ζει ο gruul πηγαινει 9-9 :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως αυτο με τη σειρά παίζει, φιλαράκι μου την πάτησε με τον εξής τρόπο, που ούτε εγώ το ήξερα δηλαδή.

Ο αντίπαλος έχει κάτω Ragnaros και Sylvanas, o φιλος μου έχει Sylvanas και επιτιθεται στην Sylvana του αντιπαλου. Οποτε γινεται η σειρα και παιρνει τον Ragnaros του αντιπαλου, κανει όμως trigger η Sylvana του αντιπαλου και τον ξαναπαιρνει πισω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...