Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v1


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Open beta live και στην Ευρώπη!

και ξαφνικα η αρενα εγινε περιπατος :P

 

 

για πειτε τι να φτιαξω, rush hunter ή murloc deck?

Επεξ/σία από xavier
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 800 dust περιπου, και στα murloc μου λειπουν τα 2 μεγαλα, ενω στο hunter λεω να παρω τα 2 eaglehorn,snake trap και misdirection

 

σκεφτομαι πιο πολυ τα murlocs γιατι μπορει να κανεις δοκιμες με διαφορα class...

 

ψαχνω για κανα φτηνο rush deck γιατι νταξ στα ranked εχεις οριο με control deck αν δεν εχεις legendaries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεύτερο arena run ever, αν και έχω παρακολουθήσει πάνω από 40-50 ώρες hearthstone. το 11/3 που έκανα να φανταστώ είναι λόγω open beta ε; :P

 

Η εισαι αρκετα καλος η πολυ κωλοφαρδος , εγω στην πρωτη αρενα μου ενω ειμουν απλα νουμπας ειχα 4/3 break even δλδ και χαρηκα , λεω ευκολο ειναι , απο τοτε που εχω παιξει καμια 200+ παιχνιδια συνολο και εχω μαθει και 5 πραγματα παραπανω το ρεκορ μου εχει παραμεινει 4/3 :P

Βεβαια ειμαι και γκαντεμης γιατι πχ χθες διαλεξα priest στην αρενα και δεν μου εβγαλε ουτε 1/30 επιλογες holy nova η mind control ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εισαι αρκετα καλος η πολυ κωλοφαρδος , εγω στην αρενα μου ενω ειμουν απλα νουμπας ειχα 4/3 break even δλδ και χαρηκα , λεω ευκολο ειναι , απο τοτε που εχω παιξει καμια 200+ παιχνιδια συνολο και εχω μαθει και 5 πραγματα παραπανω το ρεκορ μου εχει παραμεινει 4/3 :P

Βεβαια ειμαι και γκαντεμης γιατι πχ χθες διαλεξα priest στην αρενα και δεν μου εβγαλε ουτε 1/30 επιλογες holy nova η mind control ...

Δεν ασχολουμαι καθολου με αρενα αλλα ο priest δεν μου φαινεται και η καλυτερη επιλογη class..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου βγαζει 3 επιλογες , εγω προτιμω Mage/Shaman/Priest οταν ομως μου βγαζει Warlock/Rogue/Priest θα παιξω priest που ξερω καλυτερα ... ειναι και θεμα τυχης στην αρενα πολυ ποιο πολυ απο το ranked.

Αν δεν ασχολεισαι με αρενα τι παιζεις? μονο ranked ? δεν εχει και τοσο πλακα :D

Γενικα παντως συμφερει να δινεις τα coins σου στην αρενα παρα σε σκετα decks , αρκει να κανεις 3-4+ νικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα παιζω με φιλους περισσοτερο βαρεθηκα και το ranking, ενταξει εχει πλακα η αρενα αλλα δεν ειναι για εμενα την βαριεμαι ευκολα. 4-3 εχω κανει max σε 3 φορες που εχω παιξει. Λογω καρτων και hero power ισως ηταν καλυτερη επιλογη ο warlock παντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εισαι αρκετα καλος η πολυ κωλοφαρδος , εγω στην πρωτη αρενα μου ενω ειμουν απλα νουμπας ειχα 4/3 break even δλδ και χαρηκα , λεω ευκολο ειναι , απο τοτε που εχω παιξει καμια 200+ παιχνιδια συνολο και εχω μαθει και 5 πραγματα παραπανω το ρεκορ μου εχει παραμεινει 4/3 :P

Βεβαια ειμαι και γκαντεμης γιατι πχ χθες διαλεξα priest στην αρενα και δεν μου εβγαλε ουτε 1/30 επιλογες holy nova η mind control ...

 

Είμαι σίγουρος ότι ήμουν αρκετά κωλόφαρδος.. Θέλω να πιστεύω ότι δεν κάνω πολλά misplays ή λάθη στο draft, αλλά όπως και να το κάνεις όταν είσαι με paladin με 3 blessing of kings, 3 Argent Protector, 2 consecration, πολλά value minions, κλπ, τότε έχεις καλές πιθανότητες!

Υπάρχουν και runs που απλά δε μπορείς να κάνεις τίποτα, χωρίς value κάρτες ή synergy.

 

Για μένα πάντως μόνο στην Arena αξίζει το παιχνίδι. Το play υπάρχει μόνο για τα daily όταν υπάρχει ζημία στο gold!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...