Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v1


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σαι καλά ευχαριστώ.Μου λείπουν αρκετά δυστυχός και δεν ξέρω αν μπορώ να διαθέσω dust για common κάρτες.Χώρια αυτές απο adventure :/

οχι ρε σιγα μη χαλασεις dust για αυτες της καρτες...

κοιτα βασικα θες και το 2ο του λοε για να εχεις excavated και bronzebeard ...

απλα βαλε στο περιπου αυτες που εχεις και συμπληρωσε καμια απο της δικες σου αμα θες να δοκιμασεις να δεις πως παει...

αν και κοιτα κακα τα ψεμματα ο priest εχει θεματα πολλα..καλυτερα να παιζεις κατι αλλο ιδικα τωρα που δεν εχουμε και καρτες...

ακομα και με καρτες δλδ αναθεμα ...τον εχουν κανει λιγο μπαχαλο τον char....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν τον... "Ρένο", δεν υπάρχει πιο "καρκίνος" κάρτα - κατ' εμέ! Η ΠΙΟ FAIL κάρτα που έβγαλαν!

Να παίζεις 10-15 λεπτά... να 'χεις σπαταλήσει (αναγκαστικά) το μισό και βάλε ντεκ σου... να σου πετά τον "Ρένο" και "άντε φτου κι απ την αρχή"... και να 'χεις λίγες πια κάρτες να ανταπεξέλθεις.

 

Τεσπά... ευτυχώς... βρήκα "αντι-καρκίνο" παιχνίδι για να ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΠΙΑ αυτό το "βάσανο" (Hearthstone)!

SKYRIM!!! ..."Έκαψα φλάτζες" στο τριήμερο, "έγραψα" 33+ ώρες gaming! ΟΥΤΕ ΛΕΠΤΟ δεν έπαιξα Hearthstone (όταν έπαιζα 10 ωρίτσες ημερισίως)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε σιγα μη χαλασεις dust για αυτες της καρτες...

κοιτα βασικα θες και το 2ο του λοε για να εχεις excavated και bronzebeard ...

απλα βαλε στο περιπου αυτες που εχεις και συμπληρωσε καμια απο της δικες σου αμα θες να δοκιμασεις να δεις πως παει...

αν και κοιτα κακα τα ψεμματα ο priest εχει θεματα πολλα..καλυτερα να παιζεις κατι αλλο ιδικα τωρα που δεν εχουμε και καρτες...

ακομα και με καρτες δλδ αναθεμα ...τον εχουν κανει λιγο μπαχαλο τον char....

Έχεις δίκιο θα κρατήσω το Dust.Θα μαζέψω να πάρψ ούτος ή άλλως το δευτερο loe και όλο το Καραζάν γιατί 2 κάρτες μου λείπουν απο το Shaman.To spirit Claws + Tunel Trogg.Αλλά τα έχουν μαγειρέψει καλά και όλα τα καλά deck έχουν βασικές κάρτες σε ξεχωριστά adventures...

Σαν τον... "Ρένο", δεν υπάρχει πιο "καρκίνος" κάρτα - κατ' εμέ! Η ΠΙΟ FAIL κάρτα που έβγαλαν!

Να παίζεις 10-15 λεπτά... να 'χεις σπαταλήσει (αναγκαστικά) το μισό και βάλε ντεκ σου... να σου πετά τον "Ρένο" και "άντε φτου κι απ την αρχή"... και να 'χεις λίγες πια κάρτες να ανταπεξέλθεις.

 

Τεσπά... ευτυχώς... βρήκα "αντι-καρκίνο" παιχνίδι για να ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΠΙΑ αυτό το "βάσανο" (Hearthstone)!

SKYRIM!!! ..."Έκαψα φλάτζες" στο τριήμερο, "έγραψα" 33+ ώρες gaming! ΟΥΤΕ ΛΕΠΤΟ δεν έπαιξα Hearthstone (όταν έπαιζα 10 ωρίτσες ημερισίως)...

Απο όσο έχω παίξει το 30 damage είναι πρόβλημα μόνο για τα aggro/face decks.Aν στόχος είναι να κάνεις 30 damage και το deck δεν έχει δυνατότητες για παραπάνω ναι ο Reno είναι θέμα.

Έχει τύχει να δω παιχνίδια όμως με Reno να κατεβαίνει 3 φορές και πάλι να χάνει ο άλλος γιατι κάθε γύρο έτρωγε απο 20+ damage.

Μου έχει υύχει προσωπικά να παίζω με Warrior και να έχω κατευάσει 2 φορές Cthun με 23-25 και να έχω σκάσει και πάνω απο 30 damage με επιθέσεις και πάλι να χάνω απο fatigue.

To συμπέρασμα μου ? ένα deck δεν πρέπει να περιορίζεται στο να σκάει 30 και να μένει απο καυσιμα.Πρέπει να μπορεί να σπρώξει για πολύ παραπάνω γιατι και reno να μην έχει ο άλλος , πολλά class Priest , Warrior , Druid ακόμα και Mage έχουν κάρτες για armor + heal.

Ωραίο το Skyrim αλλά πάνω στις 2 βδομοάδες θα το έχεις βαρεθεί.Προσωπικά το main quest το βρήκα αδιάφοορο τελείως και αφού έψαξα 100% όλα τα dungeon που δεν είχαν καμμία διαφορά μεταξύ τους και ήταν άκρως επαναλαμβανόμενα το παράτησα.Με μικρή εξαίρεση το blackreach που και πάλι περίμενα να βρω περισσότερα.+ οτι απο ένα σημείο και μετά με alchemy/craft/enchant πρακτικά δεν έχεις αντίπαλο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ φίλε παίζω ΠΑΝΤΑ κοντρόλ - λάτρης φανατικός του Πάλαντιν, γαρ!

Αλλά ΚΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ κοντρόλ ντεκ... όταν αντιμετωπίζεις "Ρένο", σου "σπάει τα τέτοια"!

 

Σιγά τον Yogg! Μια άκρως "ραντομιά" κάρτα! Και πριν την "χαλάσουν", ουδέποτε την χρησιμοποιούσα - όποτε το 'χα κάνει, 7 στις 10 ΕΓΩ ΕΧΑΝΑ αντί να μου γυρίσει το ματς.

 

 

...Όσο για το Skyrim... είμαι φανατικός RPGάκιας... και ούλτρα φανατικός του open-world. Δηλαδή, "αναγκάστηκα" και πήρα και έπαιζα open-world με... ζόμπι (που τα ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ, άκρως βαρετά - και σε ταινίες και σε παιχνίδια), μόνο και μόνο γιατί είχαν το open-world factor. Αυτό που είναι RPG ΚΑΙ open-world, δεν βλέπω να το βαριέμαι εύκολα, είμαι "στον κόσμο μου".
Καλά... αν ήταν και Warcraft World (ΔΙΧΩΣ ΟΜΩΣ ΤΟ ONLINE, δεν γουστάρω να παίζω με άλλους, είμαι λάτρης των solo campaigns), τότε ναι, θα 'ταν ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ εθιστικό το Skyrim...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω το μένος για τον Ρένο

 

Αν έχεις πλεονέκτημα θα ξανακατεβάσεις τον αντίπαλο μέσα σε λίγους γύρους. Όπως είπε και ο Albilosha, ακόμα και αν ρίξεις 3 φορές τον Ρενο (πχ μέσω gang up) πάλι θα χάσεις αν είσαι σε μειονεκτική θέση.

 

Προσωπικά βρήκα τον Ρενο εξαιρετικά καλό στην εποχή όπου όλοι έπαιζαν face Hunters. Εκεί πραγματικά άξιζε γιατί ένας face hunter εξαντλεί το χέρι του στους πρώτους 5-6 γύρους. Ο Ρενο άλλαξε την μέτα τότε γιατί κατάστρεφε τα face decks, ειδικά μαζί με το Healbot.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι ακριβως ...και εγω εχω δοκιμασει διαφορα ντεκ με ρενο...οκ καποιες φορες αμα κατσει σε σωζει και γυρνας το παιχνιδι..

αλλες παλι απλα καθυστερεις το αναποφευκτο... γιατι ηδη σου εχει παρει το ταμπλο ο αντιπαλος και δε σε σωζει τπτ...

εκτος αυτου για να βαλεις ρενο υποχρεωνεσαι να εχεις ολες της καρτες μονες και να αφηνεις καποιες δυνατες καρτες εκτος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας που λεγαμε για ρενο δοκιμαζω μια παραλλαγη με ρενο και τα μικρα μου...

πολυ γελιο ως τωρα...2 quit απο παλαντιν ο ενας με τα σιχαμενα τα murloc....

που με ταλαιπωρουνε με το priest....

 

 

post-338868-0-12612600-1477917958_thumb.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε χαλασε LOL

Εχετε δει κανενα ολλανδο η ομαδα να διαπρεπει ποτε? :devil:

Pavel συνεχιζει όπως ηταν αναμενομενο :-D  :-D

 

θα πάρω το ένα pack της συμμετοχής και θα μου κάτσουν 2 Leg   :-D

να ρωτησω, το Choose Champion ειναι παλι διαθεσιμο απο σημερα για μερικες μερες.

απο αυτους που εχει, ποιον προτεινετε να επιλεξω;

 

χμ, που ειναι η επιλογή να επιλέξω; ακόμα τον παλιό βλέπω απο την πρώτη φάση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πάρω το ένα pack της συμμετοχής και θα μου κάτσουν 2 Leg   :-D

 

χμ, που ειναι η επιλογή να επιλέξω; ακόμα τον παλιό βλέπω απο την πρώτη φάση

Ειναι για οσους δεν προλαβαν να επιλεξουν. 

 

Εμεις παμε κουβα.  :-D  :-(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...