Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v1


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά απο καιρό μπορώ να πω με σιγουριά οτι εφτιαξα την λίστα ακριβώς όπως μου αρέσει και οτι δουλευει.

Εχω 61% WR και πάει καλά απέναντι σε όλα (εκτός απο Quest Rogue, βασικά ολοι οι roque είναι δυσκολοι).

Βεβαια είμαι στο lvl 11 αυτη την στιγμή αλλά ξεκίνησα απο lvl20 καθώς το είχα παρατήσει το παιχνίδι. Το 61% προκύπτει απο lvl 14 μέχρι lvl 11

 

1 Earth Shock
2 Hex
2 Mana Tide Totem
2 Fire Elemental
2 Lightning Storm
2 Volcano
2 Tar Creeper
2 Fire Fly
1 Tol'vir Stoneshaper
1 Glacial Shard
1 Gluttonous Ooze
1 Servant of Kalimos
1 Prince Keleseth
2 Cobalt Scalebane
2 Saronite Chain Gang
1 Zola the Gorgon
1 Grumble, Worldshaker
1 Healing Rain
1 Hagatha the Witch
1 Shudderwock
1 Lifedrinker

https://www.hearthpwn.com/decks/1084185-shudder-to-think-61-wr

AAECAaoIDP8Fl8ECmcICwsMC08UCnOICq+cC8+cCw+oCp+4C7/EC7/cCCb0BgQT1BP4Fx8EC68ICysMCm8sCyssCAA==

 

 

Επεξ/σία από Orgios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/23/2018 στις 1:17 ΜΜ, Ghost007 είπε

ολοκληρο expansion αχρηστο οτι ντεκ εχω παιξει μου το βγαζουν ξινο τα ιδια και τα ιδια...

εχει τοσες ωραιες καρτες και δε παιζεται τπτ....

το μονο που βλεπεις cube warlock paladin και spitefull που και που και κανα shaman με το αρχιψεμμα...

Εσυ το γραφεις αυτο που εισαι και rank 9,εγω που τα πετυχαινω αυτα στο rank 18-20 τι να πω(ναι μπαινω εδω και ποσο καιρο μονο για τα dailies)?

Ενας καινουργιος( που το λεγανε και το ξαναλεγανε πιο παλιοι καποιοι ''εξυπνοι'')τι θα κανει δηλαδη στα ranks αυτα?Ετσι ειναι το σωστο ranking?

Να βλεπεις τα meta decks στο rank 20? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Fulgore είπε

Εσυ το γραφεις αυτο που εισαι και rank 9,εγω που τα πετυχαινω αυτα στο rank 18-20 τι να πω(ναι μπαινω εδω και ποσο καιρο μονο για τα dailies)?

Ενας καινουργιος( που το λεγανε και το ξαναλεγανε πιο παλιοι καποιοι ''εξυπνοι'')τι θα κανει δηλαδη στα ranks αυτα?Ετσι ειναι το σωστο ranking?

Να βλεπεις τα meta decks στο rank 20? 

καλα και εγω κανονικα 5 παω συνηθως αλλα εχω παρατησει μονο για κανα quest μπαινω μια φορα καθε δυο τρεις μερες..

και για το monster hunt που ειχε χαβαλε...και οπως και πολλοι αλλοι δλδ γιατι η αλλαγες πανε σαν την χελωνα...

γιαυτο πιθανων και βλεπεις και τοσα τετοια ντεκ σε αυτα τα ρανκ..γιατι αλλιως με το νεο συστημα ολοι αυτοι επρεπε να ειναι τουλαχιστον κατω απο 10...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/4/2018 στις 5:11 ΜΜ, Fulgore είπε

Εσυ το γραφεις αυτο που εισαι και rank 9,εγω που τα πετυχαινω αυτα στο rank 18-20 τι να πω(ναι μπαινω εδω και ποσο καιρο μονο για τα dailies)?

Ενας καινουργιος( που το λεγανε και το ξαναλεγανε πιο παλιοι καποιοι ''εξυπνοι'')τι θα κανει δηλαδη στα ranks αυτα?Ετσι ειναι το σωστο ranking?

Να βλεπεις τα meta decks στο rank 20? 

αμα μου λες οτι βλεπεις μονο cubelock στο rank 20 που ειναι ακριβο ντεκ να το καταλαβω...αλλα απο τη στιγμη που εφυγαν τοσσες καρτες ειναι πανευκολο για το νεο παιχτη να φτιαξει ανταγωνιστικο ντεκ...Μιλάμε για ενα meta που εχουν ξαναεμφανιστει καρτες του classic οπως amani berseker,  o raid leader, ο stormwind champion, argent commander...Blast from the past εντελως....

 

Πραγματικα ειναι η καλυτερη εποχη για εναν καινουριο να μπει στο hearthstone.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xavier είπε

αμα μου λες οτι βλεπεις μονο cubelock στο rank 20 που ειναι ακριβο ντεκ να το καταλαβω...αλλα απο τη στιγμη που εφυγαν τοσσες καρτες ειναι πανευκολο για το νεο παιχτη να φτιαξει ανταγωνιστικο ντεκ...Μιλάμε για ενα meta που εχουν ξαναεμφανιστει καρτες του classic οπως amani berseker,  o raid leader, ο stormwind champion, argent commander...Blast from the past εντελως....

Πραγματικα ειναι η καλυτερη εποχη για εναν καινουριο να μπει στο hearthstone.

Κοιταξε να δεις δεν λειτουργει ετσι το rank αυτο ειναι το θεμα.Το εχω ξαναγραψει και πιο παλια και να που ειμαστε παλι στα ιδια.

Δεν γινεται στα πιο χαμηλα ranks να βλεπεις meta decks.Γιαυτο δημιουργειται και το ladder για να υπαρχει αυτη η αισθηση του progress αναλογα με το deck που εχεις και φυσικα που θα πετυχαινεις και αναλογους αντιπαλους.

Δεν επρεπε να βλεπεις ουτε ενα inner fire priest,cubelock ή kingsbane rogue πχ σε αυτα τα ranks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω μπερδευεις το ρανκ25 με το ρανκ20...Ας πουμε καποια στιγμη που ειχε κολλησει ο eu και μπηκα στον na ρανκ25 , ολοι παπαριες παιζαν μεχρι το ρανκ 20...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, xavier είπε

νομιζω μπερδευεις το ρανκ25 με το ρανκ20...Ας πουμε καποια στιγμη που ειχε κολλησει ο eu και μπηκα στον na ρανκ25 , ολοι παπαριες παιζαν μεχρι το ρανκ 20...

Γιατι ποσο μεγαλη διαφορα εχει το rank 20 απο το 25?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου ειπα ρανκ 25 μεχρι 20 παιζουν κυριως παπαριες με κλασικ f2p ντεκ, ρανκ20 και κατω ειναι ατομα που παιζουν τουλαχιστον 1 μηνα με αποτελεσμα κουτσα στραβα να εχουν φτιαξει ενα αξιοπρεπες μετα ντεκ, εστω με 1-2 καρτες λιγοτερες, που δεν παιζει και μεγαλο ρολο... 

 

το inner fire priest που λες πχ. εχει μονο 2 epic τα shadow visions και αντε και τη lyra, οι υπολοιπες καρτες ειναι rare και common, ουσιαστικα το ιδιο ντεκ που παιζαμε απο τη beta με injured blademaster, circle of healing  κτλ...Cubelock  ρανκ 20 θα παιζει μονο κανας εφοπλας(υπαρχουν και τετοιοι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τρομερό βίντεο, σε όλα εύστοχος.

Να δούμε τι θα γίνει γιατί δεν μ'αρέσει που το αγαπημένο μας παιχνίδι δεν αλλάζει καθόλου και παραμένει στάσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δίκιο έχει, δεν γίνεται να έγινε ολόκληρο rotation και να είναι πάλι ο aggro paladin και ο cubelock τα καλύτερα decks.

Και ο spiteful πρέπει να φάει nerf.

Πρέπει να είναι πιο γρήγοροι στα nerfs, κοντέυει ένας μήνας που βγήκε το expansion και παίζουμε την ίδια αηδία.

Μόνο ο shaman τους φάνηκε πρόβλημα και τον νερφάρανε.

Επίσης καλό θα ήταν να δούμε κανένα buff. Δεν γίνεται το 80% του classic και του basic να μην παίζει ποτέ.

Τέλος δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος, αλλά με την αλλαγή που κάνανε στα rarities στην arena υπερκαρκινιάζω όταν μου βγάζει μαζί 3 καδόχαρτα και καπάκια 3 καλά χαρτιά.

Επεξ/σία από Ntenteras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Vasivouzoukos είπε

Τρομερό βίντεο, σε όλα εύστοχος.

Να δούμε τι θα γίνει γιατί δεν μ'αρέσει που το αγαπημένο μας παιχνίδι δεν αλλάζει καθόλου και παραμένει στάσιμο.

και γιαυτο τον λογο ειναι persona non grata στην Blizzard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ntenteras είπε

Επίσης καλό θα ήταν να δούμε κανένα buff. Δεν γίνεται το 80% του classic και του basic να μην παίζει ποτέ.

Υποτιθεται οτι γιαυτο αρκετες απο αυτες τις καρτες τρωνε το nerf επειδη οπως ειχαν πει παρα ειναι δυνατες οι καρτες και δεν βλεπουμε καθολου νεοτερες καρτες.

Η πολυ απλα ουτε οι ιδιοι δεν ξερουν τι θελουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Επαιξα με εναwarrior που εριξε δευτερο The darkness... δεν καταλαβα πως . Το dead mans hand  το επαιξε πολυ μετα που ειχε παιξει το πρωτο the darkness.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, alan2 είπε

 Επαιξα με εναwarrior που εριξε δευτερο The darkness... δεν καταλαβα πως . Το dead mans hand  το επαιξε πολυ μετα που ειχε παιξει το πρωτο the darkness.

μηπως επαιζε και elise ή zola? λογικα το 2ο και δεν το προσεξες.

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...