Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με wind στο download speed


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τις τελευταίες 2 μέρες αντιμετωπίζω πρόβλημα με τη wind στο download speed.Δεν μπορώ να δω άνετα βίντεο στο youtube ούτε να παίξω online λόγω latency.Έκανα τεστ στο speedtest και δείχνει ότι η ταχύτητα από περίπου 9Mbps πέφτει στο 1 ή 2.5 ή ακόμα και 0.5.Μπορεί να κάνω το τέστ μετά από 20 δευτερόλεπτα και να μου δείχνει άλλη τελικά ταχύτητα.Το σίγουρο είναι ότι ξεκινάει από 8-9Mbps και πέφτει κατακόρυφα.Πήρα τηλέφωνο να δηλώσω βλάβη και μετά από 2 μέρες και αρκετά τηλέφωνα μου είπα ότι εκείνοι δεν έχουν κάποιο πρόβλημα και ότι εγώ δεν έχω ενημερώσει κάποιο antivirus ή κάποιο firewall.Δεν τους πίστεψα γιατί είμαι λίγο καχύποπτος παρ' όλα αυτά έκανα τα updates κανονικά και συμβαίνει πάλι το ίδιο.http://www.speedtest.net/my-result/2916686099

      http://www.speedtest.net/my-result/2916708675

Αν έχει κάποιος την παραμικρή ιδέα με το τί συμβαίνει παρακαλώ ας βοηθήσει γιατί έχω την εντύπωση ότι με δουλεύουν και έχουν πρόβλημα οι ίδιοι.Αν παραμείνει το ίδιο δεν με βλέπω να μένω στην wind για πολύ ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το ιδιο προβλημα εχω και εγω βαζω να κατεβει ενα αρχειο 1gb και καπου στην μεση του αρχειου πεφτει η ταχυτητα στα 89kb και ποιο κατω χωρις να επανερχεται εχω μιλησει πανω απο πεντε φορες απο προχτες που ξεκινησε το προβλημα αλλα μενουμε παντα στα ιδια βγαλε τηλεφωνα κανε restart και αλλα τετοια απαραδεκτη κατασταση και ειμαι μονο 2 μηνες στην wind με βλεπω να φευγω γρηγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτέλους μετά από 2 ήμερες κατάλαβαν ότι έπρεπε να το δώσουν βλάβη ελπίζω σε αποκατάσταση αλλιώς τέλος wind και δεν είμαι ούτε 2 μήνες συνδρομητής στην wind και έχω επικοινωνήσει με το τεχνικό τμήμα από την πρώτη ήμερα πάνω από 8 φόρες πλέον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε και γω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, το έδωσα βλάβη από χθες, το πρόβλημα είναι από 3 μέρες πριν και συνεχίζει. Τσιμπήματα στο latency, πρόβλημα streaming κτλ, χωρίς να έχω εμφανές πρόβλημα (συγχρονίζει στα 17κατι όπως πάντα) και άλλαξα και ρουτερ νομίζοντας πως τα έπαιξε το zte. 

 

Άντε να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο δοκιμες και χωρις να εχει κατι μεχρι τωρα η wind βαζοντας αλλο downloader ειχα τον jd και εβαλα idm και τωρα κατεβαζω χωρις προβλημα να πω πως και αλλος φιλος που εχει wind αντιμετωπιζει το ιδιο θεμα με τον jd τωρα τι να πω φταει η wind η ο jd

 

παντως μεχρι προχτες επαιζα χωρις προβλημα

φυσικα περιμενω και την απαντηση τους γενικα ειναι τραγικη πριν απο 2 μηνες πηγα wind ημουν ote εκει κλειδωνα στα 14 με την αλλαγη στα 8 μετα απο τηλεφωνο και στο τεχνικο τμημα και σρ δυο ημερες περιπου η ταχυτητα πηγε στα 14

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόμοια προβλήματα και εδώ (Wind, Αιγάλεω) καθυστερήσεις, κολλήματα στα online video, σε download η ταχύτητα μηδενίζει για να φουλάρει μετά από λίγο ενώ τα στατιστικά στο μοντεμ είναι ΟΚ.

 

Κάτι δε πάει καλά με τα κυκλώματα της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...