Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με wind στο download speed


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν έχω ιδέα ποιό μπορεί να είναι το πρόβλημα πάντως το μόνο σίγουρο είναι οτι οι ταχύτητες τις τελευταίες 4 μέρες είναι απαράδεκτες και ακόμα πιο απαράδεκτη είναι η εξυπηρέτηση που μου έλεγαν ότι μια χαρά ταχύτητες πιάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα τι βλαβη ειναι αυτο ενας θεος ξερει .για καμια πιτα dslam βρωμαει αλλα τι βλαβη να δωσεις?:P.οτι δεν εχει γινει αναβαθμιση πχ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω περιμενω καποια απαντηση τους απο δευτερα μου εχουν στειλει και αριθμο βλαβης αλλα παλι πιστευω θα μου πουν δεν υπαρχει προβλημα και θα μετραμε παλι το χαλκο οπως παντα και φυσικα δεν θα βρισκουν κατι αφου οπως λενε ειναι πεντακαθαρη η γτραμμη

ελα ομως που υπαρχει προβλημα για να δουμε τι θα γινει αλλιως παμε για αλλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βλέπουμε από αύριο αν και εμένα ο τελευταίος που μίλησα μου είπε ο άνθρωπος οτι έτσι όπως μου τα λέτε το έχουμε εμείς(wind) το πρόβλημα.Αν μου πουν πάλι παπάτζες όντως πάμε για αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω οτι δοκιμασα και με αλλο downloader αλλα και με torrent και μετα τα μισα του αρχειου ας πουμε οτι εχουμε 1gb στα 500-600mb η ταχυτητα απο το 1,4-1,5 πεφτει αμεσως στα 170kb η και ποιο κατω εβαλα και αλλο modem αλλα παλι τα ιδια

 

να πω την αληθεια δεν περιμενω κατι απο την wind μια απο τα ιδια θα εχουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ΟΤΕ αλλα και ποιο πριν ειχα netone και παλι ΟΤΕ χωρις κανενα προβλημα 2 μηνες στην wind και εχω μιλησει μαζι τους πανω απο 8 φορες πλεον

 

και δυστυχως για αυτους  βλεπω να γυριζω παλι οτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι δεν μου έδωσαν αριθμό βλάβης κτλ, απλά περιμένω μπας και. Ότι θέλει κάνει η σύνδεση και όποτε του αρέσει.

 

Χωρίς packet loss, latency etc σε τεστάκια τόσο site όσο και δικά μου, και τα στατιστικά τις γραμμής να μην δικαιολογούν τπτ και καινούριο router.

 

Και μάλιστα τώρα που θεωρητικά θα έπρεπε να λειτουργεί "καλύτερα' λόγω διακοπών κτλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

έχει και ο ξάδερφος παρόμοιο πρόβλημα σε συνδιασμό με DCs όταν "τερματίζει" την γραμμή, βέβαια το 2ο είναι προσωπικό πρόβλημα το οποίο ελπίζει να φτιαχτεί με αλλαγή σε vdsl/fttc...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως για χαμηλο download οταν συγχρονιζεις σε πολυ καλα νουμερα στο 90 % φταιει ο παροχος με τον εναν η τον αλλον τροπο.να φταιει χαλκος πολυ δυσκολο εκτως αν εχεις κανα Margin να παιζει παρα πολυ πανω κατω ή να εχεις dc's

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα πηρα εγω τηλ οι ιδιοι ουτε φωνη ουτε ακροαση μου ειπαν οτι σε πρωτο ελενχο δεν βρηκαν τιποτα και τωρα εχουν βαλει καποιο εργαλειο το οποιο παρακολουθει την κινησει τις γραμμης και οτι σημερα το απογευμα θα ειχα απαντηση μεχρι τωρα τιποτα και το προβλημα φυσικα παραμενει

 

αυτα ειναι τα στατιστικα τις γραμμης

snr margin         9.0  -   9.4

 

line attenuation  12.5     8.3

 

data rate            13565 -972

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αν δεν ζοριζεις εσυ την γραμμη δεν θα δουν κατι παραπανω αυτοι αν σκοπευουν να δουν inbound και Outbound traffic.εκτος αν θελουν να δουν κατι αλλο.αν παιζει το snr Κτλ που δεν πιστευω οτι θα δουν κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...