Προς το περιεχόμενο

Συρία: Έτοιμες για στρατιωτική επίθεση οι ΗΠΑ


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ίσως αλλά δεν φαντάζομαι ότι ο αντίκτυπος των δύο πύργων(που ήταν σαφέστατα μία απίστευτη τραγωδία) και όχι από άλλη εθνότητα αλλά από μία οργάνωση να συγκρίνεται με αυτό που έκανε ο Δαρείος στην Ελλάδα.Κυριολεκτικά την ισοπέδωσε και την έκαψε από άκρη σε άκρη.Τέλος πάντων θα συμφωνήσω μαζί σου ότι αφορμές για πόλεμο υπάρχουν πολλές.Αλλά ποτέ δεν θα ενωνώταν όλες οι Ελληνικές πόλεις να στείλουν δυνάμεις στην εκστρατεία(δεν πήγε μόνος του ο Αλέκος) αν δεν είχαν ισοπεδωθεί από τον Δαρείο!On topic ο Άσσαντ αναμφίβολα έχει καταστεί δυνάστης για την χώρα του αλλά λέω μήπως πρέπει να τους αφήσουμε να βρουν την άκρη μόνοι τους;Οι αντάρτες σίγουρα εκτός από τον λαό έχουν πολλά μέλη της Αλ καϊντα και οι Αμερικανοί θα τους βοηθήσουν;WTF;Επίσης και το καθεστώς στον λαό έχει αρκετούς υποστηρικτές δεν είναι καθολικός ξεσηκωμός τω Σύριων αλλά και έτσι να ήταν είναι εσωτερική τους υπόθεση.

Η ιστορια ειναι επιστημη δεν εχει ελληνοκεντρικη θεωρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νΑ ΤΟΥς αφησουμε κανα 5μηνο ακομα ναι μεχρι να σφαχτουν ολοι.  ΕΔεν γινονται αυτα που λες πρεπει να δεις τι θα κανεις πραγματικα οι θεωριες καλες ειναι. Βαζω στοιχημα οι Ρωσοι θα βγουν και θα μιλησουν για βαναυσο πολεμο απο τους Αμερικανους την ιδια στιγμη που με την σταση τους δεν κανουν τιποτα να σταματησουν την γενοκτονια να δεις τι ειναι οι Ρωσοι ελεος ρε παιδια εξυπνοι ειστε ειναι απλα τα πραγματα

Βρε σου απάντησα χτες αν αυτό γινόταν στην Ελλάδα ο εμφύλιος και ερχόταν εδώ οι Η.Π.Α να βάλουν ένα τέλος στην αιματοχυσία στέλνοντας μερικές εκατοντάδες "ανθρωπιστικούς"πάτριοτ,και έπεφτε ένας από αυτούς στο σπίτι σου τι θα έλεγες μετά.Δεν πειράζει αρκεί που σταμάτησαν τον εμφύλιο;Το διεθνές δίκιο απαγορεύει σε οποιαδήποτε χώρα να ανακατεύεται στα εσωτερικά μίας άλλης είναι τόσο απλό.Επίσης σου το είπα ξανά χτες οι Κινέζοι έχουν ξεκωλιάσει τους Θιβετιανούς γιατί δεν τολμούν να πάνε και εκεί;;Αυτοί δεν χρειάζονται ανθρωπιστικούς πάτριοτ;

 

Η ιστορια ειναι επιστημη δεν εχει ελληνοκεντρικη θεωρηση.

Το ξέρω Φώτη και δεν διαφωνώ απλά λέω ότι άλλος ο αντίκτυπος των πύργων και άλλος ο αντίκτυπος από την ισοπέδωση μίας χώρας.Pay back ήταν η εκστρατεία του Αλέκου ή τουλάχιστον ως τέτοια ξεκίνησε δηλαδή υπήρχε το "ηθικό"υπόβαθρο για αυτήν.Τέλος πάντων το σταματώ, δεν συμφωνούμε και καλά κάνουμε.Η δημοκρατία βασίζεται στις αντίθετες απόψεις.Στον από πάνω στον starlight και Β.Κορέα δηλώνει κομουνιστική χώρα μόνο αυτό όμως δεν είναι.Το θέμα δεν είναι αν λέγεσαι Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας το θέμα είναι τι πολιτική ασκείς και πίστεψε με όλος οι μεγάλες μπίζνες από πολυεθνικές διεξάγονται στην Κίνα.Ποιο κομουνιστικό καθεστώς θα δεχόταν χρηματηστήρια ιδιωτικές εταιρείες κολλοσούς στα εδάφη του;Το θέμα δεν είναι τι δηλώνεις ότι είσαι το θέμα είναι τι πράττεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα μου τα ειπε πλοιαρχος του εμπορικου ναυτικου που ταξιδευει συχνα εκει λες να εχει λαθος? για κομμουνισμο μου ειπε. Δεν τα λεω εγω.

 

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9B%CE%B1%CF%8A%CE%BA%CE%AE_%CE%94%CE%B7%CE%BC%CE%BF%CE%BA%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%AF%CE%B1_%CF%84%CE%B7%CF%82_%CE%9A%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CF%82

 

Η Κίνα είναι τόσο Κομμουνιστική όσο Σοσιαλιστικό είναι και το κόμμα που αφανίστηκε στις προηγούμενες εκλογές. Οι ταμπέλες δεν μετράνε αλλά οι πράξεις. Τόση φοβία πια για τον κομμουνισμό όμως; Όλο τον αναφέρεις. Από τη στιγμή που είναι αποδεδειγμένα ένα πεθαμένο σύστημα αγνόησε το. Δεν είσαι Αμερικάνος του '60 να φοβάσαι μην σου πάρουν οι κομμουνιστές το σπίτι :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο λεμε το θεμα δεν ειναι τι δηλωνεις το θεμα ειναι τι πραττεις και επειδη οι κομμουνιστες κοροιδευουν τον κοσμο για αυτο δεν τους πάω μια. Τα μαγειρευουν οπως θελουν οποτε τους συμφερει και αυτο για μενα δεν ειναι ιδεολογια δεν τους εχω εμπιστοσυνη.

 

Το σπιτι μου δεν θα υπηρχε καν αμα γινοταν εμφυλιος οπως με την Συρια πιθανον να μην υπηρχα ουτε και εγω το διεθνες δικαιο δεν ξερω τι λεει εγω ειδα οτι εμποδισαν τον ΟΗΕ να κανει τις ερευνες οι Αμερικανοι εχουν υποκλεψει συνομιλιες (απο αυτες που πληγωθηκε ο ρουφιανος ο Σνοουντεν γιατι ρουφιανος ειναι και τον λεω με το ονομα του το πραγματικο και του εδωσε ασυλο η Ρωσια οπως βλεπεις ολα κολλανε ) οτι οντως τα χημικα επεσαν απο τον Ασαντ και αυτος κοροιδευει. Η δε Ρωσια δεν παιρνει καμια θεση στον εμφυλιο αφηνει να σκοτωνονται μονο και μονο επειδη εχει συμφεροντα με την Συρια αρα ειναι ξεκαθαρο ποιον πρεπει να υποστηριξεις και ποιοι παιζουν βρωμικο παιχνιδι



Η Κίνα είναι τόσο Κομμουνιστική όσο Σοσιαλιστικό είναι και το κόμμα που αφανίστηκε στις προηγούμενες εκλογές. Οι ταμπέλες δεν μετράνε αλλά οι πράξεις. Τόση φοβία πια για τον κομμουνισμό όμως; Όλο τον αναφέρεις. Από τη στιγμή που είναι αποδεδειγμένα ένα πεθαμένο σύστημα αγνόησε το. Δεν είσαι Αμερικάνος του '60 να φοβάσαι μην σου πάρουν οι κομμουνιστές το σπίτι :P

 

Εγω τι να φοβαμαι? οι κομμουνιστες πρεπει να φοβουνται :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσος πολύ καημός για τη Συρία;  Αναρωτιέμαι αν πολλοί μπορούσαν να βρουν την χώρα στο χάρτη πριν τον εμφύλλιο. Οι Αμερικανοί θέλουν μεγαλύτερη δίοδο στο Ιράν, όλα τα άλλα είναι για να κλαίνε οι τάχα πονόψυχοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο λεμε το θεμα δεν ειναι τι δηλωνεις το θεμα ειναι τι πραττεις και επειδη οι κομμουνιστες κοροιδευουν τον κοσμο για αυτο δεν τους πάω μια. Τα μαγειρευουν οπως θελουν οποτε τους συμφερει και αυτο για μενα δεν ειναι ιδεολογια δεν τους εχω εμπιστοσυνη.

 

Το σπιτι μου δεν θα υπηρχε καν αμα γινοταν εμφυλιος οπως με την Συρια πιθανον να μην υπηρχα ουτε και εγω το διεθνες δικαιο δεν ξερω τι λεει εγω ειδα οτι εμποδισαν τον ΟΗΕ να κανει τις ερευνες οι Αμερικανοι εχουν υποκλεψει συνομιλιες (απο αυτες που πληγωθηκε ο ρουφιανος ο Σνοουντεν γιατι ρουφιανος ειναι και τον λεω με το ονομα του το πραγματικο και του εδωσε ασυλο η Ρωσια οπως βλεπεις ολα κολλανε ) οτι οντως τα χημικα επεσαν απο τον Ασαντ και αυτος κοροιδευει. Η δε Ρωσια δεν παιρνει καμια θεση στον εμφυλιο αφηνει να σκοτωνονται μονο και μονο επειδη εχει συμφεροντα με την Συρια αρα ειναι ξεκαθαρο ποιον πρεπει να υποστηριξεις και ποιοι παιζουν βρωμικο παιχνιδι

 

 

Εγω τι να φοβαμαι? οι κομμουνιστες πρεπει να φοβουνται :P

Φίλε λυπάμαι που θα σου πω αλλά δεν έχεις συγκροτημένη σκέψη.Το όλο θέμα δεν είναι οι κακοί κουμουνιστές ο κακός Άσσαντ ο κακός ο λύκος και όποιος άλλος θέλεις το θέμα είναι ότι κανένα κράτος(και πολύ περισσότερο οι Η.Π.Α που έχουν αμαρτωλό παρελθόν)δεν έχει δικαίωμα επέμβασης στα εσωτερικά άλλης χώρας. Τόοοοοοοοοοοσο απλό είναι όταν θα το καταλάβεις μπορούμε να το ξανά συζητήσουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε λυπάμαι που θα σου πω αλλά δεν έχεις συγκροτημένη σκέψη.Το όλο θέμα δεν είναι οι κακοί κουμουνιστές ο κακός Άσσαντ ο κακός ο λύκος και όποιος άλλος θέλεις το θέμα είναι ότι κανένα κράτος(και πολύ περισσότερο οι Η.Π.Α που έχουν αμαρτωλό παρελθόν)δεν έχει δικαίωμα επέμβασης στα εσωτερικά άλλης χώρας. Τόοοοοοοοοοοσο απλό είναι όταν θα το καταλάβεις μπορούμε να το ξανά συζητήσουμε.

 

Καλα ασε τις λυπες τωρα και το αν εγω  εχω συγκροτημενη σκεψη ή οχι δεν μπορεις να το κρινεις εσυ απλα το θεμα ειναι οτι εσυ ζεις σε μια ουτοπια. Το να καθεσαι απο την πολυθρονα του σπιτιου σου και να μου λες αυτα που λες ειναι πολυ ευκολο. Δεν εχεις καταλαβει οτι παιζονται και συμφεροντα οπως επισης και οτι οταν εισαι ισχυρος και γινονται τετοια εγκληματα κατα της ανθρωποτητας πρεπει να παρεις μερος. Μαλλον εισαι κομμουνιστης και σε πειραξαν αυτα που εγραψα ή εισαι κατα των Αμερικανων γενικοτερα τοτε οντως δεν μπορουμε να συζητησουμε γιατι δεν εχεις καταλαβει βασικα πραγματα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει πόλεμος χωρίς συμφέροντα ρε Star_Light, εδώ για μια οικονομική διάσωση μας έχουν πηδήξει όλοι, φαντάσου για να κάνουν πόλεμο τι οφέλη έχουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει πόλεμος χωρίς συμφέροντα ρε Star_Light, εδώ για μια οικονομική διάσωση μας έχουν πηδήξει όλοι, φαντάσου για να κάνουν πόλεμο τι οφέλη έχουν...

 

Δεν γινεται να γινει συζητηση αμα δεν μας πει ο αλλος με ποιον ειναι. Για μενα ειναι υποχρεωτικο αυτο αλλιως δεν συζηταω ειπα εγω ειμαι με τους Αμερικανους και τους Δυτικους και οχι με τους Ρωσους. Αν και ο αλλος δεν πει με ποιους ειναι τοτε οτι και να μου αραδιασει δεν εχει αξια κρυβεται πισω απο το δαχτυλο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι με τους Σύριους που δεν θέλουν ξένους να κανονίζουν ποιος θα κυβερνάει τη χώρα τους. Το ότι οι Ρώσσοι και οι Κινέζοι είναι τραγικοί δεν σημαίνει ότι θα πάρεις το πλευρό των Αμερικανών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι με τους Σύριους που δεν θέλουν ξένους να κανονίζουν ποιος θα κυβερνάει τη χώρα τους. Το ότι οι Ρώσσοι και οι Κινέζοι είναι τραγικοί δεν σημαίνει ότι θα πάρεις το πλευρό των Αμερικανών.

 

Ωραιος. Μεινε με τους Συριους τοτε να σφαζονται για κανα χρονο πιστευεις οτι θα σταματησουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να καθεσαι απο την πολυθρονα του σπιτιου σου και να μου λες αυτα που λες ειναι πολυ ευκολο.

 

Ακριβώς, γι' αυτό λοιπόν σταμάτα να γράφεις οπαδικά και να λες ποια πλευρά υποστηρίζεις λες και μιλάμε για ομάδες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το όλο θέμα δεν είναι οι κακοί κουμουνιστές ο κακός Άσσαντ ο κακός ο λύκος και όποιος άλλος θέλεις το θέμα είναι ότι κανένα κράτος(και πολύ περισσότερο οι Η.Π.Α που έχουν αμαρτωλό παρελθόν)δεν έχει δικαίωμα επέμβασης στα εσωτερικά άλλης χώρας.

Εχει και παραεχει. Ποιος αποφασισε δηλαδη οτι δεν εχει; Τα παντα ειναι μια παγκοσμια σκακιερα και η καθε κινηση επηρεαζει τις ισορροπιες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος. Μεινε με τους Συριους τοτε να σφαζονται για κανα χρονο πιστευεις οτι θα σταματησουν?

Ναι, γιατί αν πάνε οι αμερικάνοι θα σταματήσουν να σφάζονται. Ότι είναι τυχαίο ας πούμε που τους πιάνει η ανάγκη να βοηθήσουν μόνο όπου υπάρχουν πετρέλαια... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ασε τις λυπες τωρα και το αν εγω  εχω συγκροτημενη σκεψη ή οχι δεν μπορεις να το κρινεις εσυ απλα το θεμα ειναι οτι εσυ ζεις σε μια ουτοπια. Το να καθεσαι απο την πολυθρονα του σπιτιου σου και να μου λες αυτα που λες ειναι πολυ ευκολο. Δεν εχεις καταλαβει οτι παιζονται και συμφεροντα οπως επισης και οτι οταν εισαι ισχυρος και γινονται τετοια εγκληματα κατα της ανθρωποτητας πρεπει να παρεις μερος. Μαλλον εισαι κομμουνιστης και σε πειραξαν αυτα που εγραψα ή εισαι κατα των Αμερικανων γενικοτερα τοτε οντως δεν μπορουμε να συζητησουμε γιατι δεν εχεις καταλαβει βασικα πραγματα. :P

Κομουνιστής σου εύχομαι να γίνεις εσύ και όλο σου το σόι :P Εγώ να δεχτώ ότι οι Η.Π.Α πάνε εκεί για καλό σκοπό.Ποιος τους εξουσιοδότησε ως το όργανο της επιβολής της τάξης στον πλανήτη;Αυτό είναι δουλειά του Ο.Η.Ε για αυτό δημιουργήθηκε.Όταν μου απαντήσεις στο παραπάνω ερώτημα το συνεχίζουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...