Προς το περιεχόμενο

Κείμενο διαμαρτυρίας για electroworld


testit

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού δεν το βλέπεις το θέμα με ενθουσιασμό. μην αποθαρρύνεις αυτούς που το βλέπουν με ενθουσιασμό.  Παραπέμπει κάπως στη γνωστή μοιρολατρική διάθεση αντιμετώπισης των πραγμάτων!

Η κατάσταση  θέλει πιάσιμο από το σβέρκο (μεταφορική διατύπωση)  κι όχι με το χαρτομάντηλο κι από μακρυά.  Γιατί είμαι σίγυρος ότι δεν παράγγειλες, γιατί ήσουν σίγουρος ότι μάλλον είναι "μούφα";

 

Tην αντίθεσή μας σε κάτι μπορούμε να την εκφράσουμε με διάφορους τρόπους.

 

Είτε επιθετικά, είτε με τη βία, είτε πολιτισμένα. Το θέμα είναι ότι με τα δύο πρώτα ποτέ κανείς δεν κατάφερε κάτι ουσιώδες ενώ υπάρχουν αρκετές περιπτώσεις που στο τέλος έχασε το δίκιο του.

 

Κατά τη γνώμη μου, αν στείλουμε όλοι το μήνυμα που πόσταρες κατά πάσα πιθανότητα θα μεγαλώσει ο φάκελος "Trash" στο mail του υπαλλήλου που θα το διαβάσει. Και έτσι ακριβώς έχεις χάσει το δίκιο σου!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 322
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εσυ δεν έχεις κάπου λάθος ? Η νομιζες οτι θα σου χαρίσουν την τηλεόραση γιατί χάρισμα ήτανε.. Γιατι δεν την αγοράζεις τώρα ? Μήπως ήθελες να εκμεταλλευτής το "λάθος" κάποιου ? Αυτο στα δικά μου μάτια η εκμετάλλευση δηλαδή είναι ενα ΛΑΘΟΣ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ δεν έχεις κάπου λάθος ? Η νομιζες οτι θα σου χαρίσουν την τηλεόραση γιατί χάρισμα ήτανε.. Γιατι δεν την αγοράζεις τώρα ? Μήπως ήθελες να εκμεταλλευτής το "λάθος" κάποιου ? Αυτο στα δικά μου μάτια η εκμετάλλευση δηλαδή είναι ενα ΛΑΘΟΣ. 

 

Το θέμα δεν είναι γιατί δεν έστειλαν τις τηλεοράσεις, κάμερες κλπ αλλά ότι ήταν στοχευμένο "λαθος" και προσωπικά θεωρώ ότι προσπαθούν να υποβαθμίσουν τη νοημοσύνη μου παρουσιάζοντάς μου τα πάντα τόσο "αθώα"...

Αυτό εγώ δεν μπορώ να το επιτρέψω να συνεχίσει να συμβαίνει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκει έχεις δίκιο αλλα και εμείς δεν πάνε πίσω..  Ξέρεις οτι ειναι κράχτης και το ψωνίζεις. Θα μου πείς τώρα κάτι πρέπει να γίνει με αυτό και θα συμφωνήσω αλλα όχι έτσι και κάτω απο αυτες τις προυποθέσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκει έχεις δίκιο αλλα και εμείς δεν πάνε πίσω..  Ξέρεις οτι ειναι κράχτης και το ψωνίζεις. Θα μου πείς τώρα κάτι πρέπει να γίνει με αυτό και θα συμφωνήσω αλλα όχι έτσι και κάτω απο αυτες τις προυποθέσεις..

 

Και κάτω υπό ποιες προυποθέσεις να γίνει?

Είναι από τις ελάχιστες φορές που έκανα παραγγελία ενώ φαινόταν πως είναι λάθος και δεν είχα άμεση ανάγκη ούτε την τηλεόραση, ούτε την κάμερα, επομένως, δεν χαλάστηκα που δεν παρέλαβα. 

Χαλάστηκα που δεν βγήκαν να πουν "Λάθος μας, όποιος παρήγγειλε έχει το δικαίωμα να παραλάβει σε τιμή κόστους" (δεν λέω να μπουν μέσα), χαλάστηκα που αυτό το "λάθος" έγινε πάλι Κυριακή, χαλάστηκα που δίνουν κουπόνι για να τραβήξουν κόσμο μέσω του δήθεν λάθους τους και κυρίως χαλάστηκα που δεν σέβονται τίποτα γιατί υπάρχει ατιμωρησία...

 

Τελικά, μου βγήκε σε καλό που έκανα την παραγγελία γιατί έχω πλέον όλα τα στοιχεία ώστε να τους καταγγείλω επώνυμα!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαγαζί θα βγεί καθαρό απο τους όρους χρήσης και μόνο.. Αμα χάσουν 100000 πελάτες σε μια μέρα θα δεις αν το ξανακάνουν...

Κινήσου όπως θές και καλή επιτυχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από περιέργεια αυτό το κουπόνι τι αξίας είναι; ; ; ήρθε και σε μένα το μαιλ και δεν πρόκειται βεβαια να πάρω τίποτα απο εκεί. Αν μπορώ και θέλει κάποιος το κουπόνι μου ας.μου πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που δεν έκανα την αγορά μπορώ να τους κάνω καταγγελία;

 

Τα ίδια έκανε και το multirama ( φαντάζομαι όλοι το θυμάστε! )

 

Πολλά λάθοι κάνουν τελευταία και πολλά στοιχεία μαζεύουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον όπως και όπου και να αναρτήσει κάποια τιμή ο οποιοσδήποτε,είναι απλά πρόταση τιμής και δεν είναι δεσμευτική,ούτε για τον πωλητή ούτε για τον πελάτη που μπορεί να κάνει αντί προσφορά,νομικά δηλαδή είναι καλυμμένοι. 

Δεύτερον δεν μπορείς με κανέναν τρόπο να αποδείξεις ότι το κάνουν εσκεμμένα.

Τρίτων με βάση τα πρώτα δυο απλά σπαταλάς τους φόρους που πληρώνουμε με αυτά που κάνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαγαζί θα βγεί καθαρό απο τους όρους χρήσης και μόνο.. Αμα χάσουν 100000 πελάτες σε μια μέρα θα δεις αν το ξανακάνουν...

Κινήσου όπως θές και καλή επιτυχία.

 

Οι όροι χρήσης είναι για να φοβίζουν τον κόσμο και να το αποθαρρύνουν από το να διεκδικεί το δίκιο του.

 

ΤΙΠΟΤΑ και ΚΑΝΕΝΑΣ όρος καταστήματος δεν είναι πάνω από την Ελληνική νομοθεσία που ορίζει και τα δικαιώματα των καταναλωτών!

 

Πρώτον όπως και όπου και να αναρτήσει κάποια τιμή ο οποιοσδήποτε,είναι απλά πρόταση τιμής και δεν είναι δεσμευτική,ούτε για τον πωλητή ούτε για τον πελάτη που μπορεί να κάνει αντί προσφορά,νομικά δηλαδή είναι καλυμμένοι. 

Δεύτερον δεν μπορείς με κανέναν τρόπο να αποδείξεις ότι το κάνουν εσκεμμένα.

Τρίτων με βάση τα πρώτα δυο απλά σπαταλάς τους φόρους που πληρώνουμε με αυτά που κάνεις...

 

Έχει φάει καμπάνα το getitnow στο παρελθόν από αντίστοιχο "λάθος".

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ελληνική ποια ? Πρόσφατα έσβησαν 240 εκατομμύρια ευρώ πρόστιμο απο μία εταιρία και βάζουν φυλακή άτομα για οφειλές 10 ευρώ. Και περιμένεις να ασχοληθούν με 1000 εξαπατημένους πελάτες ? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.insomnia.gr/topic/481849-ram-kingston-hyper-x-ddr3-8gb-4360%E2%82%AC-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%B1-kotsovolos/

Ram που ηταν διαθεσιμες στο electroworld και κωτσοβολο στα 43ευρο μεχρι τελη περιπου Ιουλιου τις πουλαγανε στα 43ευρο.Χτες παλι εμφανιστηκαν στο site και στο skroutz στα 44 και οπως αναφερει και ενας στο παραπανω Link εκανε παραγγελια και τις ακυρωσανε.Τα συμπερασματα δικα σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...