Προς το περιεχόμενο

Κείμενο διαμαρτυρίας για electroworld


testit

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απαντανε λεγοντας:

Οπως και εσεις εχετε ηδη αντιληφθει ?????

Δεν εχω αντιληφθει κατι κυριοι !

Το μονο που εχω αντιληφθει ειναι οτι εγινε μια ηλεκτρονικη εμπορικη συμφωνια και απο τις δυο πλευρες

Και κατοπιν τουτου μονομερως ακυρωσατε αυτην την συμφωνια !

Επιφυλασομαι για καθε νομιμο δικαιωμα μου και αναμενω την τηρηση της συμφωνιας απο πλευρας τους

η κοροιδια εχει και τα ορια της

αυτα !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 322
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτι τέτοιο τους απάντησα και εγώ στο mail που έστειλαν.

Δεν περιμένω φυσικά απάντηση αλλά και τελικά ούτε την θέλω πλέον.

Θα κάνω την αρνητική μου αξιολόγηση στο skroutz, θα σβήσω απο τα bookmarks μου το Electro και τέλος με αυτούς.

Όπως είπε και ο matrixx πολύ σωστά, δυστυχώς χάσαμε ίσως το τελευταίο e- κατάστημα Ευρωπαϊκού τύπου στην Ελλάδα.

Δεν πειράζει, υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές. (Amazon, Expansys κλπ).

Κρίμα, πολύ κρίμα. :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουπόνι είναι ίδιο και σε μένα και προφανώς σε όλους ! (edit, αναφέρθηκε όσο έγραφα)

Δεν θα προβώ σε χαρακτηρισμό δημόσιο για να μην έχει πρόβλημα το Insomnia.

BAN στο Electroworld απο τον τμήμα προσφορών δια παντός.

Τελικά μας έχουν για τελείως μα τελείως ιθαγενείς

 

 

 

 

πρέπει όντως να μην ξαναμπεί στις προσφορές ποτέ μιας και όπως αντιλαμβανόμαστε δεν ξέρουμε πλέον αν τα προϊόντα τους με χαμηλότερη τιμή είναι προσφορά αφού όλες μπορεί να είναι λάθος.

όποτε δεν έχει νόημα ύπαρξης στο θέμα προσφορές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ημουν σιγουρος οτι ειχε γινει λαθος στην τιμη και περιμενα να πουνε ενα ποσο προσφορας για τις τηλεορασεις. Λενε για μηχανογραφικο λαθος εχουν ως Banner "Crazy deals με τις 2 τηλεορασεις στο Banner" και τωρα ενω εξακολουθει να υπαρχει το ιδιο banner με τιμες ακριβοτερες απο τα μαγαζια του skroutz. Επισης το κουπουνι ειναι η πιο τεραστια κοροϊδια που θα μπορουσε να γινει το κουπονι σε ολους και σε επιλεγμενα προϊοντα. Οσοι χρηστες δεν ειχαν λογοριασμο πρεπει να τους γινει διεγραφη εαν οι ιδιοι το επιθυμουν γιατι εαν δεν ηταν "προσφορες" δεν εκαναν εγγραφη.

 

 

offtopic: Ποια πιστευετε οτι ειναι τα καλα μαγαζια για αγορες online (να κανουμε ενα ξεχωριστο ποστ και να λεμε ποια νομιζουμε οτι ειναι καλα)

 

Edit: Τωρα ειδα οτι ακυρωθηκαν και οι "προσφορες" για το 3ds... ΕΛΕΟΣ

συμφωνω με το BAN του electroworld απο τις προσφορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαντανε λεγοντας:

Οπως και εσεις εχετε ηδη αντιληφθει ?????

Δεν εχω αντιληφθει κατι κυριοι !

Το μονο που εχω αντιληφθει ειναι οτι εγινε μια ηλεκτρονικη εμπορικη συμφωνια και απο τις δυο πλευρες

Και κατοπιν τουτου μονομερως ακυρωσατε αυτην την συμφωνια !

Επιφυλασομαι για καθε νομιμο δικαιωμα μου και αναμενω την τηρηση της συμφωνιας απο πλευρας τους

η κοροιδια εχει και τα ορια της

αυτα !

Αντέγραψα το παραπάνω κείμενο και άφησα την παρακάτω αρνητική αξιολόγηση στο Skroutz.

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ
 Την 01 Σεπτεμβρίου έκανα μια παραγγελία για μια τηλεόραση LG την οποία είχαν σαν προσφορά. Την επόμενη μέρα ακύρωσαν την παραγγελία μου λέγοντας οτι: το προϊόν που παραγγείλατε, όπως και εσείς έχετε ήδη αντιληφθεί, εμφανίστηκε με λανθασμένη τιμή λόγω μηχανογραφικού προβλήματος. Τι πάει να πει "Όπως και εσείς έχετε ήδη αντιληφθεί ?????" 
Δεν έχω αντιληφθεί κάτι κύριοι !
Το μόνο που έχω αντιληφθεί είναι οτι έγινε μια ηλεκτρονική εμπορική συμφωνία και από τις δυο πλευρές
Και κατόπιν τούτου μονομερώς ακυρώσατε αυτήν την συμφωνία !
Επιφυλάσσομαι για κάθε νόμιμο δικαίωμα μου και αναμένω την τήρηση της συμφωνίας από πλευράς τους
η κοροϊδία έχει και τα όρια της. 
Κρίμα που στην επιλογή βαθμολογίας δε υπάρχει το ΑΘΛΙΟΙ 
 
Μην ξεχάσω να αναφέρω οτι μου έδωσαν και εκπτωτικό κουπόνι με κωδικό YHK71076 αγνώστου ποσοστού έκπτωσης για ανύπαρκτα προϊόντα.  
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια αρνητική αξιολόγιση στο skroutz δεν κερδίζουμε τίποτα. Το electroworld δεν είναι μαγαζί της γειτονίας οι πωλήσεις του οποίου θα επηρεαστούν από 10-50-100 κακές αξιολογήσεις.

Προσωπικά θα κάνω καταγγελία στο Link.png Site: http://www.synigoroskatanaloti.gr/">Συνήγορο του καταναλωτή . Πιστεύω ότι κάτι καλύτερο μπρορώ να πετύχω. Αν όχι την απόκτηση των προϊόντων , αυτοί ίσος κάποιο πρόστιμο (σε αυτό θα βοηθήσει αν πραγματοποιηθούν πολλές αναφορές).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αυτά που γίνονται πιστεύεις ότι θα μας δώσουν PS4 με 344€ ???

Θα πούνε πάλι Μηχανογραφικό πρόβλημα :wacko:

 

ρε συ, αφού πήρε κόσμος και ρώτησε, και τους είπαν ότι ισχύει κανονικά. αν ήταν λάθος θα είχαν στείλει μαιλ μέχρι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το site http://www.synigoroskatanaloti.gr/stk_nomologia.html

 

"Προστασία καταναλωτών. Αγορά εξ αποστάσεως.

Έννοια παραπλανητικής διαφήμισης.

Η διαφήμιση των προϊόντων με αγορά εξ αποστάσεως, είναι παραπλανητική, όταν από το περιεχόμενό της προκαλείται πλάνη στα πρόσωπα στα οποία απευθύνεται και εξ αιτίας της οποίας επηρεάζεται αποφασιστικά η οικονομική τους συμπεριφορά, καθόσον δημιουργεί στους καταναλωτές την πεποίθηση ότι είναι δικαιούχοι μίας πρόσθετης παροχής μεγάλης αξία.

"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η διαφορά είναι ότι το "λάθος" του ελεκτρο το έχετε αποδεχτεί σαν ενδεχόμενο κατά την εγγραφή.

είναι σαν τα συμβόλαια κινητής τηλεφωνίας, που έχουν ενα κατεβατό ολόκληρο που κανείς δεν το διαβάζει και όλοι το υπογράφουν.

 

και μεταξύ μας τώρα, υπηρχε κάποιος που πίστευε πραγματικά ότι θα πάρει τν με 109 ευρώ? ολοι ξέραμε ότι είναι λάθος και κάναμε την αγορά, μπας και.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα έκανα καταγγελία στην γ.γ. Καταναλωτή , θα πρότεινα να πράξουν το ίδιο όσοι παρήγγειλαν ένα απο τα 5 προϊόντα ..ειναι το λιγότερο που μπορεί να κάνει κάποιος ...

Εχουμε και συνέχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μεταξύ μας τώρα, υπηρχε κάποιος που πίστευε πραγματικά ότι θα πάρει τν με 109 ευρώ? ολοι ξέραμε ότι είναι λάθος και κάναμε την αγορά, μπας και.....

 

ίσως, αλλά απ ότι φαίνεται τελικά δεν ήταν λάθος αλλά κακό marketing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε νομίζω να ήταν τόσο βλάκες και να περιμένανε, καλά αποτελέσματα marketing, όταν ο αλλος περιμένει τν "τσάμπα" και τελικα του στέλνεις κουπόνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...